

Арбітраж трафіку — складний механізм, і креатив у ньому виступає вічним двигуном, що здатен як вивести продукти у топи, так і звести нанівець всі зусилля команди. У цьому контексті креативники стають справжніми стратегами, перетворюючи банери та лендинги на потужні інструменти, які не лише привертають увагу, а й головне — спонукають користувача до дії. Йдеться як про естетику, так і про глибоке розуміння психології користувачів, аналізу поведінки аудиторії та, звичайно ж, алгоритмів рекламних платформ.
У цій статті розглянемо особливості роботи креативників в арбітражі трафіку, необхідні скіли, обов'язки цих спеціалістів, вимоги до них, роль ШІ у їхній роботі. Різні думки і погляди — від тих, хто наймає креативників і тих, хто цей креатив безпосередньо створює.
Головне завдання креативника часто пересікається з задачами того, кого ми звикли називати дизайнером, і полягає воно в створенні візуального контенту — промоматеріалів для рекламних кампаній, крео для соцмереж, статей, івентів, мерчу тощо. Це можуть бути як графічні (статичні), так і анімаційні, 3D-елементи, що представляють компанію і продукт на різних каналах комунікації. Участь у брейнштормах, аналіз трендів, моніторинг роботи конкурентів, тісна співпраця з SMM-менеджером та маркетологом — це звичайна рутина креативника.
“Дизайнер має володіти сучасними інструментами для створення графіки: Adobe Photoshop, Illustrator, After Effects, Figma. Навички роботи з анімацією та відео також будуть перевагою. Проте робити “гарну картинку” недостатньо, адже не менш важливі soft skills”, — зауважує Вікторія, Head of marketing Gambeat.
Вміння комунікувати, швидко адаптуватися до змін і дедлайнів, не просто працювати за ТЗ, а й пропонувати ідеї, аргументувати їхню ефективність, розуміти бренд — це все must have для дизайнера. У пошуках гарного креативника слід зважати і на славнозвісні “червоні прапорці”. Вікторія наводить свій список:
Досвід, серйозне портфоліо — це, звісно ж, козир у дизайнерських руках, особливо коли потрібно одразу включитися в роботу. Однак часто керівники готові брати новачків, якщо ті демонструють потенціал, швидко вбирають нову інформацію, здатні логічно мислити, адекватно сприймають конструктивну критику і правки та хочуть розвиватися в команді.
На дизайнера покладена одна з ключових задач бізнесу ー продати. І в цьому сенсі арбітраж трафіку не є винятком. Продукт продає саме креатив, впевнена Олена Клименко, Brand Manager BigDeal Partners.
“За три роки у гемблі я працювала з багатьма дизайнерами і всі вони були супер різні. Хтось робить дуже круті креативи, але постійно затягує дедлайни і не дуже відкритий до комунікацій. Хтось, навпаки — добре ладнає з тайм-менеджментом і розуміє задачу, але пропонує дуже примітивні з точки зору графіки рішення та болісно реагує на правки. Тому класно, якщо у диза є метч скілів — хард і софт. Знайти такого спеціаліста під гемблінг дуже непросто. Але ми в BigDeal Partners закрили це питання успішно”, — ділиться досвідом Олена.
Скіли дизайнера, його розуміння ринку, вміння виділяти/підкреслювати основні меседжі в дизайні, “підлаштовуватися” під проект, а не генерувати одну й ту ж “картинку” — це головні ознаки професіонала, вважає СМО Triangles Артур Борисенко. І це завжди відображається в портфоліо креативника. Натомість, одноманітний стиль робіт і необґрунтовані побажання щодо заробітної плати відвертають від подальшої співпраці.
Робота креативників в арбітражі трафіку має специфіку, що відрізняє її від традиційного графічного дизайну.
У порівнянні з іншими галузями, тут специфічна тематика, зазначає Дмитро, Motion Design Team Lead у Trident Media. Тож потрібно розбиратися в актуальних іграх, персонажах, валютах, банках, мовах ГЕО, а також стежити за трендами і втілювати нові підходи у створенні крео.
На думку Євгенії, графічної дизайнерки криптопартнерки, робота в арбітражі відрізняється тісною співпрацею з замовником (баєром): він приносить чітку задачу, яку креативник має втілити. До того ж робота з різними ГЕО передбачає розуміння менталітету тієї чи іншої країни, і на це потрібно зважати.
“Я працювала в IT, освітньо-розважальному секторі та фрилансі. Найбільша різниця полягає в тому, що в арбітражі є великий простір для креативу і набагато менше бюрократії в узгодженні креативів, можна багато експериментувати. І ще на самому початку роботи я була дуже вражена тим, як тут “запарюються” над найменшими дрібницями — від тем для контент-плану до дизайну креативів, це мені дуже сподобалося і надихнуло працювати на максимум”, — ділиться досвідом Іванна, маркетинг графічний дизайнер Gambeat.
При роботі з креативами дизайнерка насамперед спирається на матеріали брендбуку. Це умовна база, від якої треба відштовхуватися. Йдуть постійні пошуки креативних рішень, використання різних мокапів, референсів, нестандартних підходів, які обов'язково привернуть увагу. При цьому варто пам'ятати про обмеження, які існують для публікацій, зокрема в соцмережах.
Розвиваючи тему дизайну в арбітражі та в конкретних вертикалях, App designer Gambeat Альона додає, що в цій площині працює впізнаваність бренду, і візуал має викликати певні асоціації. Оригінальність, яскраві кольори, унікальні елементи, символіка, лого — це ті елементи, які обов'язково чіпляють увагу. Враховуються і особливості пристроїв: так, при створення дизайну в Android потрібно більше уваги приділяти іконці, а в IOS важливіші скріншоти.
“Потужний інструмент для привернення уваги та підвищення залученості — відеокреативи. Динамічність, енергійна музика, яскраві звукові ефекти, як-от у випадку з гемблінг-нішею — це завжди працює в плюс”, — підкреслює Дмитро, Motion Design Team Lead Trident.
Сильний креативник — ефективний дизайн. Постає логічне питання: де ж його знайти? Звичайно, можна переглянути численні резюме на сайтах Work.ua або Robota.ua, звернутися до рекрутингових агентств або скористатися перевіреним часом “сарафанним радіо”.
Рекомендації та внутрішній рекрутинг дієві, коли шукаєш людину, яка “впишеться” в колектив за цінностями та вайбом, розповідає Вікторія, Head of marketing Gambeat А далі вже оцінка його як професіонала:
“Звісно, портфоліо важливе, але мають значення саме “живі проекти”, а не збірка “тестових завдань”. Проте портфоліо не є ключовим у виборі кандидата, для мене важливо бачити, що спеціаліст має дизайн-мислення та може адаптуватися до різних завдань, дедлайнів, навантаження + вміти пояснювати свої рішення”.
СМО Triangles Артур Борисенко зауважує, що дизайнер має показати свої роботи та кейси. Зазвичай цього достатньо, щоб вирішити, чи підходить стиль дизайнера до бачення проєкту. Знайти SMM-менеджера, який відповідає за креатив у компанії, вдалося завдяки соцмережам: Артур виклав сторіз з повідомленням про пошук фахівця — і той знайшовся.
Багато фахівців спираються на особисті рекомендації. У гемблінгу це працює найкраще, зазначає Олена Клименко, Brand Manager BigDeal Partners. Це стосується не лише позиції дизайнера, а й інших. Багато що залежить також від рівня фахівця і задач. Умовно, графічного початківця можна легко знайти у Telegram-каналах, а спеціалістів з моушн швидше приведуть саме рекомендації.
Постійна практика та напрацювання портфоліо — це те, що вкрай необхідно кожному дизайнеру, особливо на початку шляху. Підтвердження тому — кейс Альони, App designer, Gambeat:
“Навчати дизайну в даній сфері почав мій хлопець, він постійно давав ТЗ на банери, за рахунок цього був постійний потік робіт і я покращувала свої навички в дизайні, потім почала викладати роботи на Behance, і через певний час мені почали писати з пропозицією працювати як в компанії, так і на фрілансі”.
Навіть якщо з першого разу дизайнеру не вдалося отримати офер, його шанси не вичерпані. Важливо заявити про себе, показати власні роботи. Рекрутери складають базу потенційних кандидатів і можуть повторно звернутися до ваших послуг.
Актуальні вакансії в арбітражі трафіку, зокрема й для креативників, викладаються і в Telegram-каналі UAFF. Розмістити вакансії та резюме можна й у відповідному розділі нашого сайту.
Давати конкретну оцінку творчій роботі завжди складно, а отже KPI (ключовий показник ефективності) для цієї позиції визначається індивідуально.
Для багатьох це може бути вчасне виконання завдань, згідно з дедлайнами. Немає сенсу гнатися за кількістю, коли в пріоритеті — якість та відповідність ідеї, наполягає Вікторія, Head of marketing Gambeat. Усі навантаження, таски та пріоритети обговорюються командою на мітингах. Це допомагає підтримувати комфортний темп роботи без перевантажень.
KPI може визначати контент-план, як, наприклад, це відбувається в Triangles: три пости на тиждень у соцмережі. При цьому СМО компанії Артур Борисенко звертає увагу на те, що плани можуть змінюватися залежно від наявних інфоприводів, появи більш пріоритетних завдань. І це абсолютно нормально в роботі SMM-ника або креативника.
Олена Клименко, Brand Manager BigDeal Partners розповідає про модель роботи креативника в їхній компанії:
“Головна задача дизайнера в межах задачі ー запропонувати мінімум два варіанта креатива, узгодити із замовником та не зірвати дедлайни. Всі, хто хоча б якийсь час працював у гемблінгу, добре знають що таке незаплановані асапи і як інколи від цього страждають дизайнери. Тож тут особливо цінуються такі скіли, як стресостійкість та оперативність”.
Вирахувати KPI для дизайнерів складно ще й тому, що на розробку одного креативу може піти 15 хвилин, а іншого — 3-4 години, каже Дмитро, Motion Design Team Lead медіабаїнгової компанії Trident. Саме тому важливо визначати пріоритетність завдань і розподіляти навантаження на день/тиждень/місяць.
Оперативно виконувати щоденні задачі допомагають нейромережі. Використанням ШІ нікого вже не здивуєш, і це дійсно той інструмент, який дозволяє оптимізувати певні процеси.
“Ми “за” використання ШІ у креативах! ШІ — це допоміжний інструмент, він точно не замінить дизайнера, але йому вдається вміло допомагати в роботі. Кінцевий креатив складає дизайнер, з елементів, що згенерував ШІ, але загальну композицію, ідею створює таки дизайнер”, — ділиться думками Вікторія, Head of marketing, Gambeat.
На думку Олени Клименко, Brand Manager BigDeal Partners, в цьому питанні важливо не втрачати здоровий глузд і постійно апгрейдити навички у використанні ШІ-інструментів:
“Я підтримую використання сучасних технологій у генерації ідей для креативів та їхній реалізації. Однак тут багато залежить від скілів дизайнера та уміння користуватися ШІ. Я бачила багато креативів, згенерованих ШІ, дивлячись на які хочеться плакати, і точно не від захвату. І, навпаки, були кейси, коли ні за що не здогадаєшся, що це ШІ”.
“Сучасним креативникам дійсно складно уявити роботу без ШІ. Він не лише полегшує роботу, а й іноді робить дизайн продукту більш якісним, зокрема це стосується озвучки, ліпсінгу, діпфейків”, — переконана Євгенія, графічна дизайнерка криптопартнерки.
Чи легко дизайнеру почати професійний шлях саме в арбітражі трафіку? Все залежить від попереднього досвіду і набутих скілів.
Якщо вже є досвід роботи, розуміння специфіки створення дизайну, то це не так складно, вважає Альона, App designer Gambeat. Дизайнерка пояснює це тим, що ринок поки не настільки перевантажений. Потрібно мати бодай мінімальне портфоліо з роботами — це один із головних показників того, що дизайнер знається на створенні креативів: банерів, лендингів тощо. Для цього дизайнерка радить розвивати свою візуальну обізнаність. Так ви завжди матимете ідеї для дизайну, що обовʼязково сподобаються замовнику.
Актуальними навичками, які наразі цінуються на ринку, маркетинг графічний дизайнер Gambeat Іванна називає моушн та 3D-дизайн, конкуренція там не така висока.
“Сидіти склавши руки, чекаючи на офер мрії — точно не вихід. Знаходьте якісні крео колег, робіть подібні варіації за прикладом, поповнюйте портфоліо”, — радить Дмитро, Motion Design Team Lead із Trident.
Ну і про цифри, куди ж без них. Дохід дизайнера залежить від досвіду та навичок. Стартує приблизно від 500$. У середньому можна говорити про 1000$ +.
Робота дизайнера в арбітражі трафіку — це поєднання творчості та аналітики, де креативи повинні не лише привертати увагу, а й забезпечувати максимальну конверсію. Важливі не лише технічні навички, але й здатність адаптуватися до вимог ринку та рекламних платформ, а також уміння працювати в команді та бути відкритим до змін.
Останнє редагування: 26.03.2025