11 Листопада, 2022

Бурж чи колишня СНД?— звідки вигідніше лити трафік?

Це питання виникає у будь-якого вебмайстра і не лише на початку кар’єри. Головним підґрунтям дилеми є, звісно ж, фінансова сторона питання. Здавалося б, тут все просто – за кількістю населення, колишня СНД в рази поступається буржу, привілейована аудиторія Tier 1 теж живе за кордоном. Натомість і досі існує велика кількість офферів, які чудово просуваються на території країн колишньої співдружності, а досвідчені арбітрани не поспішають залишати цей ринок на користь іноземного.

Тож що краще обрати – бурж чи колишню СНД? Сьогодні Uaff спробує відповісти на це риторичне питання. Отже, поїхали!

Для початку зафіксуємо, що мають на увазі обидва терміни:

Особливості арбітражу у Буржі

Бурж – це сленгове «закордон», фактично сюди можна віднести будь-яку країну світу, громадянином якої не є арбітран. Зазвичай, йдеться все ж таки про розвинені країни зон  Tier 1 або  Tier 2. За ступенем купівельної спроможності (платоспроможності) в арбітражі трафіку застосовують поділ на зони (Tiers).

Країни Tier 1, Tier 2, Tier 3

·         Tier 1 країни – розвинені країни з високим рівнем життя та купівельною спроможністю. Тут широко розповсюджена практика онлайн розрахунків через інтернет, а в ГЕО представлено багато міжнародних компаній;

·         Tier 2 – країни, чия економіка розвивається, рівень платоспроможності вимагає диференційованого підходу для вибору ЦА. Культура онлайн розрахунків лише набуває поширення;

·         Tier 3 – країни зі слабкою економікою. низьким рівнем купівельної спроможності. Розрахунки онлайн зазвичай використовує прогресивна молодь.

Відповідно, індексом 1 позначають найбагатші країни, а 3 – країни зі слабкою економікою.

Tier 1, Tier 2, Tier 3 map

Зазвичай, коли йдеться про бурж, в якості контраргументів висуваються дорогий трафік та високий поріг входу. Важається, що прибуткові ринки – то царина акул арбітражу трафіка. Все так, проте високий відсоток конверсії та ROI з легкістю перекриває витрачений бюджет, а крім найбільш ласих ГЕО, щороку з’являються нові, де спробувати себе можуть навіть початківці. До прикладу, декілька років тому, мало кому спадало на думку, лити трафік на Таїланд, Албанію або Грецію, сьогодні ж вебмайстри охочі до того, аби розміщувати РК в цих ГЕО.

Головні переваги арбітражу на бурж:

1)      дорогі оффери;

2)      високі виплати;

3)      розмаїття ГЕО із величезною кількістю аудиторії.

Це, здебільшого стосується ГЕО, які відносять до складу країн Tier 1, адже до буржу входять країни із всіх існуючих зон. Поділ на Tiers значно спрощує вибір оффера, проте не дає повного розуміння цільової аудиторії. А ми знаємо, що ефективність рекламної кампанії залежить від того, наскільки влучно вебмайстер зачепить ЦА. Отже, впритул підходимо до підводних каменів буржу:

Мова – не варто розраховувати на те, що знання англійської дасть значну перевагу при просуванні. Згідно з рекомендаціями, навіть в країнах з високим рівнем життя, а від так і освіти, варто адаптувати рекламу мовою ГЕО.  Google звісно поруч, проте, щоби не звучати як гастарбайтер, до перекладу креативів варто залучити:

·         спеціалістів-фрілансерів, їх можна знайти на біржах upwork, ProZ, Translators Cafe;

·         нативів: деякі партнерки можуть порекомендувати їх для співпраці;

·         існує декілька непоганих транслейтерів, які враховують контексти, перекладають відео та фото формати, а також дозволяють скористатися допомогою інтернет-спільноти. (DeepL, Google Translate, тощо)

Менталітет: щоби мати перевагу перед конкурентами, потрібно дещо більше ніж просто говорити з ЦА її мовою, а саме – бути в тренді та вивчати культурне середовище.

Є досить прикладів, коли незнання, а від того, неврахування нюансів, приводило до фейлу та позначилося на заробітках. Здебільшого це стосується ГЕО у Азії, де культура суспільства і корпоративна культура компаній істотно відрізняється від ближчої до наших цінностей Європи. До прикладу, дорога нутра у Південній Кореї розрахована не тільки на жінок, чоловіки так само слідкують за власним здоров’ям та зовнішнім виглядом. Та й чи варто говорити про просто неякісний “кривий” переклад, який часом може означати навіть щось обурливе для споживача.

До речі, менталітет жителів розвинених країн теж дещо відрізняється від нашого. Наразі, онлайн-казино та слоти в Tier 1 – не вважаються пороком лудоманів, а всього лише є способом згаяти час на розважальному сайті, чи провести його весело і з азартом. Тому отримати міндеп в таких країнах іноді буває простіше.

Що стосується трендів – навіть за короткий термін популярний товар може принести вебмайстру значних прибутків.

Отже, обираючи оффер, треба бути готовим до міні-дослідження ГЕО та не нехтувати консультаціями саппорту партнерки.

Середній вік жителів ГЕО

Цей показник, швидше стосується жителів деяких ГЕО Tier 3. Рівень життя і освіти невисокий, проте, глобалізація позначилася й на небагатих країнах. Зазвичай, тривалість життя в них нижче за розвинені країни, натомість середній вік значно вищий – тобто багато молоді. В купі ці фактори дають активних користувачів, нерозбещених рекламою, тож уявіть собі перспективи арбітражу.

Що стосується недоліків просування у буржі, то в залежності від обраного ГЕО можна зіткнутися із наступними:

1)      жорстка конкуренція: чим більше виплати, тим більше бажаючих їх отримати. Тому на ці ГЕО часто ллють досвідчені команди з пристойними бюджетами. Зважайте, що змагатися за увагу ЦА прийдеться з арбітранами з усього світу та всіма рівнями досвіду. Через це новачкам часто при виборі ГЕО радять зважати на те, яка країна не входить до Tier 1.

2)      суворі правила регулювання ринку: законодавство у розвинених країнах чітко регламентує захист прав користувачів та відповідальність рекламодавців за недобросовісну або неприпустиму рекламу;

3)      вибаглива аудиторія, яку досить складно здивувати та спонукати до дій, а отже й отримати хорошу конверсію: користувачі з Tier 1 більш призвичаєні до рекламних пропозицій, а відтак, вони вміють уникати дратівливої реклами або й зовсім її блокувати. Саме тому для роботи з цією ЦА потрібно приділяти особливу увагу аналітиці та оптимізації;

4)      дорогий трафік, звичайно, можна лити умовно-безкоштовний трафік, проте цей процес вимагає тривалого часу.

Краще за інші тут працюють наступні вертикалі:

·         e-commerce;

·        фінанси;

·         дейтінг;

·         нутра.

Переваги та недоліки просування у ГЕО колишньої СНД

Колишня СНД (співдружність незалежних держав) – зона, утворена країнами-колишніми республіками Радянського Союзу. Не зважаючи на те, що нині вони є самодостатніми суверенними державами, їх донедавна поєднував спільний російськомовний простір, адже за часів СРСР (близько 70 років), російська – була конституційно закріплена, як державна мова Союзу.

Агресивна шовіністично-імперська політика ₚф призвела до створення декількох локальних конфліктів, в результаті яких зі складу СНД в 2009 році вийшла Грузія, а в 2018 році – Україна. Повномасштабне вторгнення ₚф в Україну призвело до карколомних змін, наслідки яких безумовно відіб’ються на світовій економіці, частиною якої є й арбітраж трафіку.

Проте, говорячи про колишню СНД, маємо на увазі наступні країни:

·         Азербайджан

·         Білорусь

·         Вірменія

·         Грузія  

·         Казахстан

·         Киргизстан

·         Молдова

·         ₚф

·         Таджикистан

·         Узбекистан

·         Україна

ex CIS map

Головна відмінність арбітражу на СНД – відсутність ГЕО з високим рівнем купівельної спроможності  (Tier 1) та все ще наявність спільних культурних кодів у старшого покоління, відповідно легше влучити у ЦА та налаштувати рекламу. У порівнянні до буржу, тут майже все працює навпаки. 

Переваги арбітражу трафіка у колишній СНД:

1)      невисокий рівень конкуренції;

2)      за деяким виключенням, законодавство ще не становить серйозних проблем для просування;

3)      тут простіше набиратися досвіду та прокачувати скіли;

4)      багато дешевого трафіка;

5)      деякі ГЕО ще досі залишаються недостатньо охопленими (Казахстан, Туркменістан, Таджикістан, Молдова) тож арбітражнику є де розгулятись.

Що стосується недоліків, зазначимо:

1)      нижчі виплати по офферах;

2)      можуть виникати проблеми з регулятором, якщо просуватимуться сумнівні товари для конкретного ГЕО (йдеться, насамперед про азійські країни), до прикладу в Грузії заборонена реклама азартних ігор;

3)      для переважної частини населення культура онлайн-розрахунків ще не є звичайною справою

Треба розуміти, що арбітраж на СНД з часом повністю перестане існувати як окремий напрямок. Нинішня війна ₚф проти України зумовила тектонічні зсуви у світовій економіці. ₚосія знівелювала свій статус лідера регіону та занапастила власну економіку, отримавши безпрецедентні санкції від багатьох країн світу.

Частина держав-учасників співдружності є носіями східної культури та менталітету, а внаслідок агресивної риторики ₚф, поступово виходять з її зони впливу та рухаються у бік Китаю (Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан), Турції (Азербайджан) та США (Грузія, Вірменія, Молдова). Це означає, що для запуску РК потрібно не менш уважно, ніж у буржі, вивчати ЦА та досліджувати ГЕО.

Важливість вибору офферу відповідно до ГЕО

Якщо говорити  про джерела трафіку, то великої різниці між буржем та колишньою СНД немає.

Однаково активно застосовуються знані рекламні мережі (Facebook, Google, TikTok та ін.). 

Так само,  у будь-якому ГЕО використовують недорогий трафік з пуш-мереж.

Обмеження у виборі джерела може накладати партнерка та рекламодавець, тож варто враховувати їх умови при виборі офферу. В деяких випадках важливо лити виключно дорогий трафік, тоді як в інших дозволяється вести його з пушів та попандерів.

Потрібно зважати, що для кожної ГЕО притаманні свої платформи для просування та сайти, які частіше відвідує ЦА. Яскравий приклад – локальний пошуковик Baidu у Китаї, він діє як успішна альтернатива Google. Майже для кожного ГЕО притаманний власний пошуковик,до прикладу WolframAlpha у Великій Британії, amray.com у Канаді, seznam у Чехії та ін. 

Саме нестандартний підхід та наполегливість дають змогу постійно віднаходити незаспамлені джерела і заробляти там, де більшості не спадає на думку. Навіть у країнах, які тільки починають долучатися до купівлі онлайн, можна отримати хороший заробіток навіть початківцям.

Висновки та поради для початківців

Топові вебмайстри надають перевагу високодохідному та конкурентному буржу, проте, по великому рахунку немає різниці, на яке ГЕО ви плануєте лити трафік – гроші є всюди. Головне в арбітражі – зважати на рекомендації, розуміти алгоритм процесу, адже все рівно для кожної РК потрібно створювати креативи, тестувати, аналізувати та мати гарні навички оптимізації. Вибір країни та цільової аудиторії цілком залежить від уподобань арбітражника, тому краще починати з ГЕО, цікавого особисто для вас.

Досвідчені арбітрани не дають одностайної відповіді на те, куди краще лити трафік – на бурж чи колишню СНД, багато з них притримується позиції «не варто складати всі яйця до однієї корзини». До того ж робоча зв’язка з колишньої СНД може чудово спрацювати у ГЕО буржа та дати непоганий профіт. Так само існує велика кількість крутих креативів у буржі, які можна затестити у ГЕО колишньої СНД, на вже віджатих офферах – існує висока ймовірність, що вони отримують друге дихання.

На нашу думку, питання про вибір є некоректним, адже в кожному ГЕО діють своє розуміння та обсяг ринку, свої рекламодавці та ставки – тут все вирішує підхід та тестування.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF