17 Березня, 2023

Товарка – що це таке і як працювати з цією вертикаллю

White Offers – мабуть, сама безпроблемна ніша та комфортна точка входу до арбітражу трафіка. Ця категорія офферів пропонує абсолютно легальні товари, тож для їх просування не потрібно вдаватися до хитрощів та маневрувати, остерігаючись модерацій та бану. Про те, як працює товарка, які особливості має українська товарка та які інструменти варто використовувати для просування такого типу продуктів, розповімо у нашому матеріалі.

Що таке товарка в арбітражі трафіку?

Вертикаль містить широкий спектр різноманітних товарів та послуг, це одяг, косметика, техніка, меблі, прикраси, власне все те, що робить наше життя комфортним.

В окрему категорію виділяють дропшипінг, проте якість товарів тут часто сумнівна, тож оффери дещо змінюють свій колір, і це вже скоріше сіра товарка. Однак є ціла низка партнерок і CPA-мереж, які дозволяють вправлятися з цим. Існує певна модель, коли ПП пропонує оффер із початковою вартістю та окреслює діапазон цін на ринку в цілому. Тож завдання арбітражника – провести рекламну кампанію так, щоби різниця між ними, власне заробіток на товарці – була якомога більшою.

Попри все, працюючи з білими офферами, можна зіткнутися з деякими обмеженнями, це зокрема:

  • висока вартість трафіка, адже багато з існуючих партнерок вважають, що для просування товарів цієї ніші недоречно користуватись тизерними мережами, пушами чи піратськими вебсайтами. Тож для рекламної кампанії використовують більш трастовиві, а заразом і витратні джерела трафіку: соціальні мережі, месенджери та пошуковики;
  • умови обмеження виплати – так само розповсюджена проблема. ПП можуть зазначати у своїх правилах, що нарахування виплати починається лише з купівлі товару на суму, яка перевищує мінімально визначену. Так само можуть не підпадати під нарахування виплат продажі акційних товарів. В цьому випадку потрібно шукати способи вмовити покупця придбати те, за що партнерка готова платити;
  • вимоги до креативів та ключових слів: якісно та вдало презентувати товар стає дедалі складніше. Користувачі вже виробили певний імунітет до реклами, тож знайти влучні креативи не так легко, як здається. Окремий головний біль – ключовики, вони не мають містити назву бренду. Отже, потрібно добре поміркувати над створенням рекламного продукту, щоби спонукати людину витратити гроші.

White Offers у колишній СНД та буржі

Тенденція до збільшення продажів через інтернет, простежувалася і до введення ковідних обмежень. Проте, саме пандемія підняла на новий рівень попит на товари вертикалі у всьому світі. Чи не найпопулярнішою послугою в цей час, стало замовлення онлайн доставки продуктів та медикаментів.

Сьогоднішні реалії так само спричинили зліт продажів мілітарі товарів. Українські CPA-мережі та партнерські програми стають важливими гравцями ринку діджитал-маркетингу, а про те, що таке товарка, в Україні знає кажен арбітражник, що працював з вітчизняними маркетплейсами. Якщо веба цікавить саме товарка, партнерка, скоріше за все, зможе підібрати релевантні офери для арбітражника. Тож, як бачимо, роботи у вебмайстрів не меншає.

Вибір оффера у білій товарці

Продуктів, які просуваються в межах вертикалі, є величезна кількість, проте вони настільки різноманітні що, на перший погляд, спільні критерії для просування відсутні. Судіть самі, що може поєднувати терку для п’ят та смартфон? Тим не менш, будь-який товар характеризується певними якостями, які допомагають визначитися з вибором офферу:

  1. Популярність: вибудувати стратегію і з’ясувати, наскільки великий попит товару, який планується просувати, можна скориставшись аналітичними сервісами Google Trends, Yandex Wordstat або ж Бібліотека реклами Facebook. За допомоги цих додатків можна отримати уявлення про пошукові тренди та обрати товар, на якому простіше заробити.
  2. Сезонність: це ключовий показник актуальності. Йдеться не тільки про товари, які користуються попитом відповідно до пори року (обігрівачі, вентилятори, засоби від комах, парасолі), важливо враховувати прив’язку до знакових дат чи подій. До прикладу, запустити РК можна в період початку навчання у школах або ж новорічних свят – це добре спрацьовує при побудові рекламної кампанії. Немає магазину, який би не намагався цим скористатися та вскочити у хвилю продажів, тож у арбітражників в такий час з’являється багато пропозицій.
  3. Важливим критерієм вибору офферу є визначення ГЕО: його обирають відповідно рівня платоспроможності користувачів та їх потенційної зацікавленості у товарі, який планується просувати. Також ГЕО прямо впливає на ефективність просування, джерела трафіку, ключові меседжі, таргет цільової аудиторії, очікувана конверсія, маржинальність і, звісно ж, кінцевий дохід арбітражника. Окрім необхідності в одязі, жителі забезпечених країн активно цікавляться придбанням різноманітних аксесуарів та супутніх товарів, технікою для дому та розваг. В разі, якщо оффер просуває продукт з міжнародною доставкою, варто переконатися, що у країнах ГЕО не буде проблем із митницею. Затримка товару на кордоні може призвести до страти прибутку вебмайстра: покупці не отримають замовлень, а арбітражник не зможе повернути витрачені на РК кошти.

Особливості просування офферів білої товарки

В ідеалі, товари даної вертикалі краще просувати через набуття репутації. Звісно, чим вони якісніші, тим актуальніше це твердження.

  • Добре працює, особливо для продажу одягу та аксесуарів, створення сторінок та фешн-блогів. Цей спосіб складніший, оскільки потрібен час, щоби залучити користувачів, проте дозволяє поступово збільшувати аудиторію. Запуск товарки у контексті соціальних мереж та підключення пікселя до сторінки продукту дає можливість отримати лідів не тільки через платний, але й через органічний трафіки. Так само варто застосовувати різні мотивуючі акції для того, щоби клієнти поверталися за новими покупками.
  • Креативи для white offers – окрема турбота для арбітражників. Тут потрібно добре розумітися на створенні якісного візуалу, адже вибагливе око нинішнього покупця може зачепити лише щось неабияке та креативне. Для певних  товарів можна підбирати динамічні креативи, які показують диво-перетворення, в разі застосування рекламованого продукту. Гарно спрацьовують емоції, тож треба демонструвати «крутість» саме цієї пропозиції, а також каталоги товарів, які мотивують зайти у магазин і роздивитися весь асортимент. Візуал надзвичайно важливий, тому варто звернутися до професіонала, якщо ви не впевнені у власних силах. Партнерки, до речі, так само надають допомогу у створенні креативів. Крім того, обов’язково потрібно узгодити вже готовий візуал із менеджером ПП.
  • Майданчики для просування в білій товарці обмежені виключно «благонадійними» соцмережами та месенджерами. Налаштування таргету залежать від цільової аудиторії офферу. Для молоді більше підійдуть контекстна реклама товарки, соціальні мережі на кшталт Instagram і TikTOk, більш дорослу аудиторію можна шукати у Pinterest, Facebook та Viber, а також на спеціалізованих вебсайтах – ці потужні майданчики надають широке поле можливостей для вебмайстра. Якісний креатив та грамотно спланована рекламна кампанія, спрямована на величезну аудиторію – це і є головні складові успішного кейсу у вертикалі.
  • Важливим процесом при просуванні рекламної кампанії є постійний аналіз і моніторинг активності лідів. Інструменти Гугл-аналітики не дозволяють відстежувати дієвість робочих креативів та вчасно оптимізовувати візуал. Потрібно постійно враховувати конверсії, CTR, ROI та інші важливі показники: це допоможе вчасно зробити аналіз ефективність кампанії і за потреби оптимізувати її.

Висновок

Отже, робимо висновок, що біла товарка – це гарний старт для початківця, оскільки ця ніша дозволяє набути досвіду у арбітражі трафіка, навчитись вибудобувати стратегію просування, не вдаючись до тіньових схем, і заробити непоганий дохід. Серед існуючого розмаїття товарів, набагато простіше підібрати вдалий оффер та провести рекламну кампанію, спрямовану на широкий загал. Звичайно, підводні камені можна зустріти і в цій вертикалі, проте White offers недарма лишається гарним джерелом прибутку не тільки для новачків, але й для досвідчених арбітранів.  

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF