11 Березня, 2023

Чому в арбітражі не існує тайм-менеджементу?

Вважається, що власники бізнесу є найбільш вмотивованими працівниками в компанії, зазвичай вони працюють в декілька разів більше своїх підопічних, і поняття “вихідні” для них досить сильно розмите. От і з арбітражниками така ж сама ситуація! 

Давайте розбиратись, як можна максимально ефективно розподілити свій час, щоб і встигнути щось зробити, і не вигоріти від нескінченної кількості завдань.

Причини зайнятись оптимізацією робочого часу

Крім факту, що кожен соло-арбітражник – це свій єдиний і власний керівник, не варто забувати і про те, що арбітраж це дуже-дуже динамічна сфера, яка, буває, змінюється по декілька разів на тиждень, при чому змінюється так, що всі попередньо відбудовані процеси стають неробочими, напрацьовані схеми втрачають свою актуальність, а ROI з плюсу різко летить в саму безодню.

Отже, що ми маємо в результаті:
1) Відсутність чітко нормованого робочого дня

2) Робота в динамічній сфері

3) Безліч відволікаючих факторів при роботи ,наприклад, кальянчик 😁

Дивлячись на це відразу стає зрозуміло – якщо ви хочете розвиватись в арбітражі великим кроками вам необхідно задуматись про тайм-менеджент, нижче UAFF постарається дати вам декілька порад і інформації для роздумовувань 🙂 

Основні поради арбітражнику по тайм-менеджменту

З однієї сторони, заголовок не повністю відображає реальність, тайм-менеджмент все таки існує, точніше кожному його потрібно вибудувати його для себе самостійно, бо без нього для всіх лише один фінал – застрягання в операційних процесах і вигорання. 

Тайм менеджмент – це правильне розподілення дня, розкидування задач і обов’язків спочатку для себе, а потім для своєї команди (якщо вона є). Якщо ви починаєте свій робочий день без чіткого плану, то можна рахувати, що ефективність ваших дій автоматично нижче на 50-60%.

Навіть у випадку, якщо ви самі знаходитесь у певній команді – це не звільняє вас від необхідності правильно розплановувати робочий день, щоб уникнути під кінець дня відчуття, що ніби робилось багато, а зроблено було дуже мало 🙂 

Повертаючись до тематики арбітражу хочеться дати декілька дієвих порад на рахунок тайм-менеджменту:

 1. Якщо ви хочете рости і масштабуватись, то тоді обов’язково старайтесь з часом делегувати якнайбільше обов’язків, особливо таких рутинних справ, як закупка акаунтів, створення профілів, пошук крео, на інших… З часом ви зрозумієте, що ваша “людино-година” коштує значно дорожче, і ,при правильному їх розподілі, ви будете рости у фінансовому і професійному полі в геометричній прогресії. 
 2. Старайтесь диверсифікувати свої прибутки за рахунок роботи з різними вертикалями, офферами і рекламними каналами – простіше кажучи – не тримайте всі яйця в одній корзині, тоді несподіваний апдейт Гугла чи Фейсбука не застане вас зненацька і у вас буде достатньо часу для того, щоб відновити роботу. Таким чином ви збережете собі сотні годин і тисячі нервових клітин.
 3.  Старайтесь якомога більше концентруватись на чомусь одному. Справжня суперсила в сучасності –  це вміння концентруватись. Сядьте зранку, подумайте про те, що вам варто зробити за сьогодні на робочому фронті – напр. пошукати нові оффери, зв’язатись з менеджерами ПП по підвищенню ставки чи затестити декілька старих связок, записаних у ваших нотатках. Потім, маючи на руках список, робіть лише одну справу одночасно – спочатку буде важко, так. Але потім ви будете безмежно собі вдячні за це. 
 4. Не витрачайте свій час на безглузді речі – повиходьте зі всіх арбітражних чатів, або, хоча б, не пишіть в них нічого. 95% часу, який ви проводите в 95% чатів – це просто трата часу, яка не дає вам нічого корисного, але забирає ефективність і мотивацію. Але, є і 5% корисних інсайтів в 5% чатиків, наприклад в нашому чаті від UAFF 🙂 
 5. Work smart, not hard – тут все зрозуміло, постійно думайте про те, як можна пришвидшити чи оптимізувати ваші робочі процеси. Спочатку визначтесь з тим що саме і скільки часу у вас забирає, потім подумайте над тим, як можна це покращити. Якщо ви витрачаєте по 4-5 годин на день на пошук крео в спай-сервісах, то хіба не буде простіше заплатити креативнику 20-30$ за унікальне крео, яке буде конвертити, і витратити зекономлений час на більш корисне заняття, або хоча б на кальянчик 😎 

Поради практиків щодо їх методик управління часом

Також ми взяли коментар на рахунок тайм-менеджменту і розподілення часу у декількох наших друзів, ми впевнені, що ці поради також можуть бути корисні для вас: 

Зазвичай на початку кожного тижня ставлю собі глобальні цілі або орієнтири, на яких треба тримати фокусу протягом усього тижня. 

Окрім цього, перед тим як розпочати робочий день я формую список задач для себе, визначаю пріоритетність кожною та додаю їх в Асану, щоб вони завжди були перед очима. В кінці дня я помічаю, які були виконані, а які по будь-яким причинам — ні. Ті, що не були виконанні, переношу на інший день, а також, якщо вже є розуміння тасок на наступний день, то одразу їх додаю у менеджер.

Такі легкі звички допомагають мені організувати роботу кожен день та продуктивно використовувати свій час. Тому точно раджу спробувати чітко та завчасно планувати свій день/тиждень аби використовувати час найбільш ефективно. 

Література: «7 навичок високоефективних людей», «Фокус» (Стівен Кові)

Дмитро, СОО VortexAds


На позиції керуючого партнера та операційного директора, менеджмент передбачає організацію не лише свого часу, а й часу команди. Саме тому налагодження процесів тут відіграє ключову роль.

Наприклад, у 2022 році TraffCore різко почав набирати оберти й відповідно зросли обсяги роботи у всієї команди. Скажу чесно, не всі процеси були правильно налаштовані одразу, роботи було дуже багато, і деколи команда “зашивалася”. Тому ми почали приділяти особливу увагу налаштуванням процесів. При збільшенні навантаження деякі співробітники починають “вигорати”, в такі моменти треба послаблювати хватку і давати їм видихнути.

Для себе виділяю такі принципи: 

 1. Планування. Ми впровадили OKR, продумали з командою глобальні цілі та те, що нас запалює. Далі поділили їх на завдання та тимчасові відрізки. Дуже раджу почитати про цю методологію, вона зараз популярна на заході.
 2. Пріоритетність завдань. Оцініть, які завдання є найважливішими для бізнесу, і зосередьтеся на них першими. Напевно, виручка / прибуток має стояти на першому місці. Не треба перефарбовувати кнопку на лендингу, якщо оборот знижується і гроші йдуть від вас. Заплануйте на тижні дзвінки з тім лідами відділів, робіть аженду до дзвінків і пишіть ключові поїнти під час. Не витрачайте багато часу на дзвінки, треба працювати, а не говорити!
 3. Технології / Сервіси. Використовуйте технології для оптимізації процесів. Для планування – Trello/Jira. Не використовуйте багато сервісів у компанії для менеджменту, виберіть 1-2. Юзайте сервіси AI, це вже не майбутнє, а теперішнє, яке значно допомагає в рутинних задачах (тут ми активно використовуємо чат GPT).
 1. Перерви та відпочинок. Важливо відпочивати та відновлювати свою енергію. Робіть паузи між завданнями й відведіть час для відпочинку і релаксації. Мені допомагає техніка Помодоро 🙂 

Мої поради не є новинкою, важливо сформувати для себе власні принципи, адаптувати до специфіки вашого бізнесу та його масштабів. 

Кирилл Іванник, керуючий партнер Traffcore 


Стати ефективним афілейт менеджером – це поєднати несумісне. Потрібно зберігати щоденну системність при постійному потоці нових запитів, які потребують негайної реакції менеджера. 

За день афілейт менеджер команди PlayCash опрацьовує кілька десятків завдань. При тому, що до 50% з них виникають протягом дня і вимагають негайної реакції, так планування набуває ще більшої значущості. 

Який фанат тайм-менеджменту, котрий поважає себе, бодай раз не уявляв, наскільки він зможе досягти успіху, якщо прямо завтра почне писати вранці список завдань на день і почне економити до 70% часу? Імовірно, кожен, адже список справ на день – база будь-якого тайм менеджменту, зокрема й нашого.

Саме тому, день кожного менеджера починається зі складання списку завдань. Протягом першої робочої години кожен менеджер команди PlayCash складає свій список. У цьому допомагає наш внутрішній бот, який за годину до початку робочого дня надсилає актуальну інформацію про зміни в потоках трафіку. Крім того, бот протягом дня сповіщає про нові реєстрації на нашому сайті, переливи кап та інші алерти, додаючи завдання в список менеджеру.

В умовах, коли одні завдання замінюються новими, критично важливо переглядати їх пріоритетність. Якщо список тримати актуальним і переглядати хоча б рази 3 протягом дня, то ваш шанс закипіти і пропустити щось прагне до нуля.

Найкращий спосіб для менеджера переконатися, що він усе встиг і нічого не проґавив за день, – написати звіт своєму тімліду за завданнями з ранкового списку і всіма отриманими протягом дня. Цей самий звіт зручно буде використовувати вранці для складання списку завдань на день і так мінімум 5 днів на тиждень…

Роман, project manager PlayCash


Тайм-менеджмент – це не тільки про управління часом, але, що важливіше, власною енергією, адже у кожного її різна кількість та продуктивність залежить від особистих ритмів. Налаштовувати тайм-менеджмент для людини без енергії, це як прокладати шлях у навігаторі для незаправленого авто. 

До того ж , у нашому житті є фактори, які управляють часом замість нас – месенджери, додатки, розваги. Пробувати налагодити тайм-менеджмент і не прибрати їх – це як намагатися схуднути, розкладаючи торти і тістечка по всій оселі.

Апка Freedom.io дозволяє блокувати на телефоні і ПК розважальні програми чи соцмережі на визначений період часу. Наприклад, у мене з ночі до 6 вечора заблоковані Youtube, особисті Facebook та Instagram.

Ми всі користуємося Telegram, але не завжди правильно, адже він дає можливість прибирати непотрібні чати в архів, вимикати сповіщення і скласти робочі контакти в окрему папку.

Коли ставиш на день багато задач – не віднось всі в категорію must-be-done, зосередься на 1-2 ключових, зробив 3-5 – це чудово, а от понад 5 – це вже “бонус”, який ти встиг, бо день задався чудово і не трапилось халеп, які вимагали миттєвої реакції.

Щоб сфокусуватись на ключових задачах на день користуюся Endel – звуковими доріжками, які допомагають зосередитись, а от для перерв, щоб змінити фокус, слухаю медитації з Inside Timer.

Олександр, со-owner, CFO Wild Wild Leads & Wild Wild Apps


Раніше я займався арбітражем, був молодий та мріяв заробити всі гроші світу. Через це я часто не звертав уваги на те, скільки часу я витрачаю на роботу. 

Мій робочий день починався рано вранці, закінчувався о першій ночі. Не дивно, що після такого режиму я вирішив кардинально змінити підхід в плануванні свого робочого часу.

Ось мої основні правила продуктивної роботи:

1.  Визначте в який період дня ви більш продуктивні. Необов’язково вставати о 4 ранку, як роблять мільярдери в документалках. Можливо, вам краще працювати ввечері, а ранок приділяти особистим справам.

2.  Прописуйте задачі наперед, це допоможе сфокусуватись, йти за конкретним планом та менше відволікатись на сторонні питання.

3.  Завжди починайте з більш складних задач, які ми часто відкладаємо на потім. Поки є сили, завершіть найбільш складні питання, потім буде простіше працювати з задачками менше.

За принципами Стіва Джобса, щоб заробляти гроші необов’язково працювати 24/7, потрібно працювати головою. Літератури на цю тему достатньо, але є лише одна книга, яку я дійсно можу порадити – Грег Маккеон «Ессенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети».

В свій час змінила моє сприйняття робочого часу. Допоможе помітити важливе та відкинути другорядне. Ця книга здатна допомогти, якщо ви постійно зайнятий, але не надто продуктивний, викладаєтесь на повну, але не отримуєте бажаного результату.

Тарас, PR-Manager в Traffic Cake

Корисна література на цю тематику

З хороших книг по тайм-менеджменту, які можна було б прочитати, ми радимо: 

 1. Francesco Cirillo – “The Pomodoro Technique”
 2. HBR Guide to Being More Productive 
 3. David Allen – “Getting Things Done : The Art of Stress-free Productivity”
 4. Cal Newport – “Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted”
 5. Tiffany Dufu – “Drop the Ball: Achieving More by Doing Less”

Висновок

Тому, друзі, тайм-менеджмент це , в першу чергу, розуміння цінності власних “людино-годин”, і про вміння перетворювати час в гроші. Ніхто не народжується з цим, але цьому можна навчитись!

І чим більш сфера динамічна, чим більше в ній людей, які нехтують своїм часом, не задумуються про тайм-менеджмент, оптимізацію бізнес-процесів і делегування – тим більше у вас шансів, за рахунок правильного тайм-менеджменту,  робити гуліверські кроки у своїй арбітражній кар’єрі! 🙂 

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF