9 Квітня, 2023

Джерела та принципи роботи з УБТ трафіком

Чи мертвий безкоштовний трік? Сьогодні UAFF спробує знайти відповідь на це питання. Як мудро повчає говірка – безкоштовний сир бува лиш в мишоловці. Десь так само працює й умовно-безкоштовний трафік, адже економія трафіку і грошей не означає, що арбітран буде сидіти на припічку і чекати профіту. Фішка в тому, що за певних умов, УБТ може дати космічний ROI, проте наскільки складні ці умови, розбиратимемо далі.

Що таке УБТ трафік?

В першу чергу пригадаймо, що таке арбітраж трафіку – це купівля дешевшого трафіку, з метою продати його дорожче.

Умовно-безкоштовний трафік (УБТ) – користувачі, які самостійно прийшли до вашого сайту або профілю та перейшли за цільовим посиланням. Такі користувачі вже дещо зацікавлені в темі або й навіть у самому продукті.

Фактично вебмайстру не потрібно витрачати кошти на купівлю трафіку, проте у випадку з УБТ – він платить власним часом та кропіткою працею. Щоби генерувати умовно-безкоштовний трафік потрібен час, подекуди очікувати достатніх об’ємів прийдеться не менше декількох місяців, тоді як платний трафік рекламні мережі надають одразу після сплати коштів. Умовно безкоштовний трафік можна лити практично на будь-які оффери, залежно від джерела трафіку та ЦА. Проте, перед тим як розпочати, потрібно отримати схвалення партнерки. 

Через очевидні переваги УБТ його рекомендують використовувати початківцям, коли бюджет не дозволяє розгулятись із платними джерелами трафіку. Якщо порівнювати платний трафік та УБТ 2024 року, то різниця у витратах може бути колосальною.

Знову ж таки, сплатити певну суму все одно доведеться, адже деякі інструменти та софт сильно спрощують життя арбітрану (системи аналітики та ін.), проте ці витрати значно менші, ніж рекламний бюджет кампанії. Бонусом є те, що безкоштовний трафік, на відміну від платного, навіть при інтервальному підході та довгих паузах – все рівно буде приходити, хоча й значно зменшиться.

Джерела умовно-безкоштовного трафіку

Будь-який майданчик, де вебмайстер може сконтактувати з користувачами, можна використовувати як джерело УБТ. Так, арбітражник має можливість юзати для отримання УБТ Фейсбук спільноти, канали у Телеграм, вірусні рілси в Інстаграмі тощо.

Соціальні мережі

YouTube, Instagram, Facebook, TikTok – власне, будь-де можна розвивати свій профіль, створювати вірусний контент, що набирає велику кількість переглядів, та залучати лояльну аудиторію. Це довгостроковий спосіб, тому потрібна певна стратегія для створення свого ком’юніті:

·         якісне оформлення та максимально інформативне наповнення акаунтів;

·         тестування різних форматів подання контенту, як текстового, так і креативів;

·         моніторинг інтересів аудиторії – періодично можна напряму питати, що саме цікавить фоловерів;

·         ритмічність дописів – тут потрібно дотримуватися золотої середини, адже надто активний постінг швидше дратує фоловерів, в той час як нерегулярні публікації поступово знижують цікавість до профілю. Так само варто обрати оптимальний час для опублікування;

·         активна взаємодія з аудиторією – коментарі та відповіді на запитання, участь у обговореннях, аби спонукати якомога більшу кількість користувачів підписатися на вашу сторінку, наприклад, у Фейсбук;

·         використання хештегів та геолокацій так само дозволяє залучити нових користувачів з цільових ГЕО.

 Згодом, варто лише додати посилання, за яким користувачі будуть переходити на сторінку оффера. Такі посилання з соцмереж допомагають ресурсу рекламодавця краще ранжуватись у пошуку.

Не менш вдалий формат – власний блог.  Він дає можливість висловлюватися на широкий загал, ділитись власним досвідом або експертними знаннями, якщо у вебмайстра є прокачане хобі або релевантні скіли.

Завдяки соцмережам ви зможете навчитися комунікувати зі своєю ЦА та проаналізувати, на які підходи вона реагує найкраще.

Тематичні форуми

Їх безліч у мережі і кожний такий форум вже є місцем зустрічі із цільовою аудиторією. Грамотний підхід сприятиме отриманню УБТ трафіку та високої конверсії лідів. Що потрібно в першу чергу:

·         правильно підібрати форум та зареєструватися;

·         прогріти акаунти: спілкуватися з форумчанами та розповідати про власний досвід, доповнювати його фотографіями та цікавою інформацією;

·         нативна реклама – в цьому випадку працює найкраще, потрібно ненав’язливо постити інформацію про товар, розповідати про акції на сайті рекламодавця та підкріплювати їх партнерським посиланням.

Сайти запитань та відповідей

Це взагалі найпростіший спосіб залучення умовно-безкоштовного трафіку під найрізноманітніші ніші.

Вебмайстру не потрібно створювати власний сайт та наповнювати його контентом, сплачувати хостінг та оптимізувати процеси. 

Зацікавлена аудиторія буде залучатися до сайту рекламодавця зі стороннього ресурсу. Для цього потрібно створити акаунти і знайти питання, на які можна ненав’язливо відповідати з використанням рекламного посилання на сторінку оффера.

Це може бути новий товар в інтернет магазині або знижка на певні послуги. Так само можна натрапити на питання, що було задане багато років тому та попри все, ще залишається актуальним. Тож уявіть собі, скільки людей може побачити ваше посилання, шукаючи потрібну інформацію.

Хороші приклади – https://www.quora.com/ , https://www.reddit.com/

Публікація статей на зовнішніх ресурсах

Якщо арбітран володіє певною базою знань, можна спробувати себе в якості експерта на чужих сайтах або порталах, щоб отримати реферальний трафік. Це так само дає гарну можливість для нативної реклами. Додатковий трафік на власний ресурс йде через посилання у профілі або органічний пошук. Для цього потрібно:

·         обрати майданчик для публікацій;

·         варто зробити запит щодо інформації про аудиторію та трафік на ресурсі;

·         підготувати та розмістити унікальний матеріал на актуальну тематику;

·         надати посилання на власний сайт або сторінку, або ж на релевантні сторінки товарів та послуг рекламодавця (тут краще не надавати посилання на головну сторінку, за бажанням користувачі самі скористаються функціоналом сайту замовника).

Таким чином ви зможете отримати трафік за посиланнями на сайтах. Чим якісніший опублікований матеріал, чим більше відповідає вимогам SEO, тим краще він ранжується в топі пошукових систем і більше дає реферального трафіка.

Email-маркетинг

Цей спосіб зазвичай активно використовують для залучення лояльної аудиторії для сайтів e‑commerce.

До бази розсилок включають зареєстрованих користувачів або покупців – обов’язково потрібно отримати їхню згоду, щоб миттєво не попасти в спам. На деяких сайтах для цього, крім зазначення електронної пошти при реєстрації або купівлі, розміщають блок «підписатися на розсилку». Як потрібно діяти далі:

·         підготувати шаблон;

·         вивчити вимоги та обмеження при роботі із посиланнями – в іншому випадку листи будуть потрапляти до спаму, тож ефективність методу значно знизиться;

·         краще звичайно розробити контент-план та створити певні рубрики, щоби розсилка була регулярною та доречною, а також відповідала певним подіям. До прикладу, на імідж рекламодавця добре працюють вітання клієнтів зі святами та інформування про акції та знижки, анонсування виходу експертних матеріалів або новинні дайджести. Головне не бути нав’язливими, щоби не викликати у користувача бажання відписатися;

Для відстеження результатів та аналізу масової розсилки вебмайстру не обійтись без  платних сервісів. Проте їх вартість не є захмарною, а  ефективність значно спростить роботу та дасть можливість зробити висновки та оптимізувати налаштування розсилок.

В результаті вебмайстер отримує додатковий якісний трафік, адже рівень конверсії лідів, залучених з лояльної аудиторії, значно вищий.

Трафік з пошукових систем

Органічний трафік – це цінне джерело стабільного та якісного трафіка з найрізноманітніших ГЕО. Грамотний підхід дає можливість залучити на власний ресурс широку аудиторію, що від самого початку є зацікавленою і шукає відповідний офер в Google, Bing або інших пошуковиках.

Для користувача все виглядає дуже просто: він вводить запит у пошукову систему зі свого смартфону чи ПК та отримує цілий список веб-сторінок, що найбільше відповідають його запиту, частина з яких є контекстною рекламою. При цьому велике значення мають позиції у пошуковій видачі: чим вище ви знаходитиметесь у рейтингу, тим більша ймовірність, що користувач клікне саме на ваше посилання.

Проте пошукова система на кшталт Google проводить цілий ряд складних обчислювальних процесів для ранжування величезної кількості ресурсів.

Умовно вони поділяються на наступні:

1.       Сканування: пошуковий алгоритм отримує контент з сайтів за їх зовнішніми та внутрішніми посиланнями.

2.       Індексування: програма-індексатор генерує доступний для пошуку індекс – базу даних, за якою надалі відбувається пошук.

3.       Ранжування:пошукова система видає результати пошуку за запитом з індексу та сортує їх за певним порядком, залежно від релевантності сторінок запиту.

Отже, завдання вебмайстра докласти зусиль для створення такого контенту, щоби пошукова система бачила сайт максимально релевантним запиту та ранжувала його в топі видачі.

Який контент потрібно створити:

·         комерційні тексти: їх розміщують на сторінках товарів та послуг, категорій та підкатегорій, сторінок фільтрів та тегування. Найбільший запит у сторінок категорій, тож починати наповнювати сайт контентом треба з них. Далі йдуть сторінки підкатегорій, фільтрів та тегування. Сторінки товарів опрацьовуються в останню чергу. Чим більший вибір товарів на ресурі, тим краще він ранжується;

·         інформаційні тексти: йдеться про розділ у блог та навколо тематичні матеріали. Навіть відомі бренди не нехтують розширювати свою аудиторію за рахунок читачів різнопланових статей. Цей факт зайвий раз підкреслює, наскільки органічний трафік важливий для рекламодавців;

·         інші комерційні тексти: тут мова про FAQ та відгуки. FAQ – розділ з найбільш поширеними запитаннями та відповідями на них. Цей розділ створюється у «колаборації» з користувачами, тому чим повніше та докладніше відповіді, тим більше довіри від аудиторії.

Для створення релевантного контента, який відповідає запитам користувачів:

1.       Шукайте сайти конкурентів – це можливість віднайти актуальні теми для висвітлення у вашій ніші.

2.       Зробіть підбірку тем за високочастотними запитами у сервісі пошуковика.

Креативний та систематичний підхід з часом обов’язково конвертується у якісний органічний трафік.

Висновок

На завершення підсумуємо: умовно-безкоштовний трафік безумовно живий, більше того, він, цінується рекламодавцями, хоча частіше використовується поряд із платним трафіком. Сьогодні існують цілі арбітражні команди, які професійно заробляють на органічному трафіку, проте не обов’язково бути крутим профі або вкладатися в найм спеціалістів для генерування УБТ. Для початківців використання умовно-безкоштовних джерел – це оптимальний спосіб зануритися у арбітраж трафіку, без ризику злити великий бюджет та швидко розчаруватися.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF