24 Березня, 2023

ГЕО в арбітражі трафіку: давайте розбиратись разом

Вибір ГЕО, здебільшого, визначається логікою оффера. Погодьтеся, є товари та послуги, які за співвідношенням ціна/якість/попит, краще підходять для просування в тих, чи інших країнах. Є, звичайно й такі, що мають перспективи для рекламних кампаній одразу у декількох зонах. Свої побажання щодо трафіку можуть бути у рекламодавця та партнерки.

Умовно, всі існуючі країни за певними ознаками поділяють на 4 зони (Tier). До основних критеріїв належать:

1)      рівень життя та, відповідно, платоспроможності потенційних покупців;

2)      можливість сплати за товар онлайн;

3)      політична ситуація.

Варто ще раз наголосити, що поділ суто умовний, оскільки темпи економічного зростання, цифровий розвиток, а також політична ситуація, по всяк час спричиняє мігрування окремих країн з однієї зони до іншої. Спробуємо охарактеризувати кожну із зон більш детально:

Tier 1

Сюди входять країни з високим рівнем економічного розвитку, до яких відносять більшість держав Євросоюзу, а також США, Канаду, Австралію, Нову Зеландію. Це найбільш приваблива зона для арбітражників, з огляду на найвищі виплати по офферах В перевагу прибуткам, тут є й свої характерні складності:

·         дорогий трафік: подекуди він може перевищувати середню вартість у 2-3 рази. Відповідно, для запуску рекламної кампанії потрібен чималий бюджет;

·         високий рівень складності для просування: жителі розвинених країн вибагливі, як до якості товарів, так і до рівня рекламної кампанії. Щоби РК вистрілила, потрібно добряче попрацювати над портретом ЦА та креативами – неякісний, надто нав’язливий візуал, швидко блокується користувачами. До того ж, тут діє жорстке правове регулювання реклами із багатьма заборонами та обмеженнями, отже для вдалого просування потрібен досвід у арбітражі;

·         конкуренція серед вебмайстрів надзвичайно висока. Вважається, що в Tier 1 добре конвертить реклама англійською, проте, далеко не всі мешканці європейських країн володіють нею. Набагато краще працює персоналізована РК.

Добре, якщо арбітражник може оформити креативи та лендінги мовою ГЕО, або залучити для перекладу жителя країни, на яку спрямована РК. Рівень довіри до контенту, де фігурують сталі вирази, або є розуміння повістки країни, значно вищий. Те, що серед конкурентів-вебмайстрів є носії мови та культури обраного ГЕО, лише підвищує планку конкуренції.

Важливим нюансом є те, що високий рівень цифровізації країн Tier 1, робить цю зону найбільш комфортною для цифрового маркетингу, а відповідно, й онлайн-розрахунків.

Tier 2

До цієї зони належить частина країн ЄС, європейські країни пострадянського простору, а також найбільш розвинені країни Азії та Сходу. Рівень платоспроможності – від середнього до низького. За певних умов, в Tier 2 так само можна добре заробити, адже забезпечених людей є чимало і тут. Проте, варто попередньо уточнити у партнерки, про які саме країни ГЕО йдеться у оффері, адже поряд із Туреччиною і країнами Балтії тут присутні Гондурас та Венесуела. Назвемо характерні показники для арбітражу трафіка в Tier 2:

·         непоганий рівень платоспроможності користувачів: аудиторія готова сплачувати за знані бренди, на менш відомі реагує обачніше, тож для успіху просування необхідна потужна та креативна рекламна кампанія. Приємним моментом є те, що жителі країн цієї зони не надто вибагливі до реклами і зацікавити їх простіше;

·         хороші об’єми трафіка, проте різниця між країнами зони істотна, тому потрібно проводити дослідження та локалізовувати РК у відповідності до особливостей конкретного ГЕО;

·         обмеження та заборони на просування – практично відсутні;

·         рівень виплат по офферах середній, натомість, конкуренція тут не є захмарною;

·         в деяких країнах потрібно перевіряти способи оплати товару.

Tier 3

Ця категорія є найбільшою і включає до свого складу країни Азії, Африки та Америки з низькими показниками економічного рівня. Рівень купівельної спроможності населення низький, проте й трафік тут досить дешевий. Цікаво, що до Tier 3 нині відносять Ізраїль та Грузію. Особливості просування:

·         великі об’єми дешевого трафіку, однак його потрібно постійно тестити та оптимізовувати;

·         низький рівень платоспроможності: товари оферів потрібно корелювати відповідно до середнього рівня доходів ГЕО. Натомість, тут можна запускати РК на товари, які в інших зонах мало кого зацікавлять;

·         технологічний розвиток теж невисокий, тому користувачі тільки починають масово освоювати купівлю онлайн. Однак, низькі виплати по оферам можна перекривати за рахунок  розширення аудиторії. До того ж, порівняно з користувачами попередніх зон, ЦА  значно менш вибаглива.

·         адаптація реклами обов’язкова під обрану ГЕО: знання англійської мови у країнах Tier 3 на низькому рівні, це швидше, показник освіченості та забезпеченості, тому рекламний продукт має готуватися мовою ГЕО;

·         низький рівень конкуренції пояснюється низьким рівнем виплат, проте, для тих, хто тільки починає набувати досвід у арбітражі, ця зона найбезпечніша для старту. До того ж, при грамотному підході, можна отримати мотивуючий заробіток і в Tier 3;

·         доступ до платіжних систем потрібно обов’язково перевіряти.

Tier 4

Ця зона, вкрай рідко спливає у робочих розмовах вебмайстрів, і, швидше є застереженням – куди взагалі не варто лити трафік. Сюди потрапляють країни, в яких точаться бойові дії або нестабільна внутрішньополітична ситуація. Сьогодні це Афганістан, Куба, Нігер, Чад, Північна Корея, Сирія і т. ін. Так само не варто запускати РК на країни, що потерпають від масштабних стихійних лих.

Натомість, різноманітні культурні та спортивні заходи світового або регіонального рівня, значно підживлюють трафік. Зазвичай це має короткочасний ефект, також в цей період підвищується вартість трафіка. Однак, в разі вдалого просування, заробіток арбітражника суттєво підвищується.

Головним критерієм вибору офера є врахування умов, які пропонують рекламодавець та партнерська програма. Серйозні ПП зацікавлені у якомога вдалішому співробітництві з арбітражниками, тож готові надавати аналітику щодо вибору ГЕО.

Висновок

Отже, робимо висновок, що в арбітражі трафіка визначення ГЕО можна порівняти із правильним застосуванням робочого інструмента. Досвідчені арбітрани демонструють цілу низку успішних кейсів в країнах зон Tier 2 і Tier 3. Деякі взагалі, час від часу обирають офер «наосліп», для того, щоби прокачувати та тримати в тонусі свої навички та тестувати нові джерела та напрями трафіка.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF