6 Квітня, 2023

Креативи в арбітражі трафіку: види та унікалізація

Креативи для арбітражу трафіку: що це таке і які бувають їх види?

Будь-який досвідчений баєр знає, що від стилю, якості та доречності креативу може залежати результативність рекламних кампаній. Досить часто недостатньо знайти релевантне зображення в Google чи створити простенький банер із візуальним елементом та текстом. І в той же час перевантажений креатив теж може зіграти в мінус вебмайстрам. То як же знайти золоту середину і взагалі – що таке креативи? Розповідаємо у цій статті.

Що таке креативи?

Креатив – це будь-який рекламний матеріал, який, власне, бачить користувач. Він може виглядати як звичайна картинка із коротким текстом, або ж коротке відео, проте саме він є візуалізацією рекламної пропозиції. Вдала реклама покликана збудити певні емоції та перетворити користувача на ліда, тобто зацікавити його та перевести у розряд потенційного покупця товару чи послуги. Тож варто наголосити, що в арбітражній зв’язці креатив відіграє значну роль. 

Види креативів

Не зважаючи на те, що крео – це слово, яке походить з англ. “creative” і дослівно воно перекладається як “креативний”, вимоги до нього в арбітражі трафіку не вирізняються якоюсь особливою естетикою. Все залежить від конкретної задачі, особливостей вертикалі, обраного гео та вимог мереж для просування реклами. Не менш важливо відстежувати й сучасні тренди.

Зазвичай креативи для арбітражу поділяють на два види – статичні та динамічні зображення, хоча формально до крео відносять ще й текстову рекламу (як приклад поштові розсилки) та досить рідкісний аудіо-формат.

Статичні креативи – стале зображення (картинка або фото): такі креативи зробити набагато простіше, із цим завданням, при бажанні та потребі може впоратися й початківець. Слід пам’ятати, що прості зображення, без дрібних об’єктів, працюють краще, адже менше деталей – більше уваги до головного посилу крео. Цим треба керуватись при створенні банерів та зображень для реклами у соцмережах, таких як Facebook, Instagram чи Pinterest. Зробіть акцент на своєму товарі чи послузі, щоб захопити увагу користувачів.

Динамічні креативи – передбачають створення відео чи анімації: такий креатив вимагає певних навичок та вміння працювати з графічними програмами та доданками, тому арбітрани делегують створення креативів дизайнеру, якого ще називають креативник. З його допомогою арбітражник зможе завантажувати якісні та унікальні відео та використовувати релевантні канали трафіку.

Найбільш розповсюджена модель залучення користувачів – AIDA. Цей акронім (Attention-увага, Interest-цікавість, Desire-бажання, Action-дія) послідовно поєднує 4 найважливіші завдання маркетолога.

1.   Заволодіти увагою за допомоги яскравих барв, руху, зображення, що чіпляє. У кожної вертикалі тут свої особливості, наприклад для дейтинга це фото привабливої дівчини, а для нутри – хворі суглоби або паразити.

2.   Цікавість користувача можна збудити інтригою, звертанням до його болей, провокаційного заголовка або за допомоги певного зображення чи дії, які треба врахувати під час створення відео.

3.   Бажання отримати послугу чи продукт викликаємо згадкою способу закриття болів клієнта, поясненням  вигід та переваг або спрощенням життя.

4.   Заклик до дії – це кінцевий пункт і показник того, наскільки добре креатив «прогріває» клієнта, наскільки той готовий витратитися, щоби отримати бажане.

Цікаво, що навіть професійно зроблений креатив не гарантує зростання конверсії, натомість високу конверсію можуть демонструвати вже довго працюючі креоси. Справа тут у поєднанні декількох факторів, які й є тією самою, вдалою зв’язкою. Проте і використовувати вдалі креативи надто довго – погана ідея. Адже в тисячний раз побачена картинка або не спрацьовує, або гірше – починає викликати відразу.

Грамотний підхід до створення портрету цільової аудиторії (ЦА) дає можливість влучно поцілити в її очікування та бажання, відповідно, викликати необхідні емоції та презентувати об’єкт реклами, як вірне рішення або бажаний продукт. Проте, «криво» зроблений креатив, навіть за добре пропрацьованої стратегії, може відштовхнути користувача, відбити бажання переходити далі, за посиланням. 

Унікальність креативу

Джерелами натхнення та пошуку зображень сміливо можна назвати соціальні мережі, стокові сервіси, спеціалізовані сайти, Рinterest. Знайти унікальне зображення або ж під кожний офер створювати креативи – зовсім нелегке завдання, тому арбітражники часто-густо користуються напрацюваннями своїх колег.  Підгледіти вдалий креатив, можна відвідавши сайти зі стоковими зображеннями чи скориставшись одним зі spy-сервісів вони, до того ж, дозволяють відстежувати ефективність реклами конкурентів.

Проте, для будь якого інтелектуального продукту в мережі існує певна цензура – перевірка на плагіат та відповідність до правил розповсюдження. Щоби скористатись чужою ідеєю та не влетіти у бан, необхідно запозичений креатив перетворити на унікальний.

Ось перелік маніпуляцій, що допоможуть уникнути небажаної уваги бота-модератора:

1.  Змінити роздільну здатність зображення: до прикладу, можна зменшити на 10% якість зображення, це зробить файл «легше», відповідно він буде розпізнаватися як унікальний.

2. Можна піти в зворотньому напрямку і обрати креатив у більш високій якості, ніж потрібно, проте злегка заблюрити його (1-5%).

3. Так само працює конвертація файлу – зміна формату з  jpg на png через будь-який фоторедактор.

4. Підвищення контрастності, накладання поверх зображення фільтрів та емоджі.

5. Віддзеркалення, розвертання, накладання колірних фільтрів, обрізання кутиків зображення (ці зміни працюють у комплексі, лише однієї з них не буде достатньо).

6.   Накладати текст або ж змінювати параметри в існуючого та додавати рамки.

7.  В деяких редакторах є можливість перетворювати статичне зображення на анімацію. Зміна ця не буде помітна користувачеві, проте, для бота-модератора, файл виглядатиме унікальним.

8.  Якщо креатив передбачає створення колажу із зображень, кожне з них так само потрібно унікалізувати.

9. Також уникнути бану можна видаливши вихідні мета-дані зображення та замінивши їх новими.

Що не спрацює для унікалізації зображення:

·         змінювати розширення, назви, з ч/б на кольорове чи навпаки;

·        додавати рамки, водяні знаки, неунікальні (необроблені) зображення.

Використання нейромереж для створення креативів

Використання нейромереж для створення креативів у арбітражі трафіку стає важливим інструментом для маркетологів. Завдяки технологіям штучного інтелекту створення візуального контенту значно спрощується та прискорюється. Наприклад, сервіс MidJourney створений для генерації високоякісних зображень, адаптованих під специфічні потреби кампанії, що забезпечує їхню релевантність і ефективність.

Штучний інтелект відіграє ключову роль у арбітражі трафіку, дозволяючи швидко аналізувати дані і створювати креативи, які відповідають поточним трендам. Нейромережі дозволяють вебмайстрам швидко реагувати на зміни в поведінці користувачів, підвищуючи ефективність рекламних кампаній і дозволяючи зосередитися на стратегічних аспектах роботи.

Платформи на зразок MidJourney швидко створюють персоналізовані креативи, враховуючи демографічні та поведінкові характеристики користувачів. Це дозволяє створювати цільові і привабливі візуальні матеріали, які підвищують конверсії і тим самим дозволяють залучити більше трафіку. Саме тому ШІ поступово стає невід'ємною складовою роботи кожного арбітражника.

Висновок

Це технічна сторона, проте, при створенні креативу варто пам’ятати про головне правило – не вводити в оману користувача. Адже, привабити красними обіцянками ліда звичайно можна, проте перетворити на потенційного покупця таким чином – навряд. Ну а за відверту брехню арбітражник ризикує втратити довіру рекламодавця, потрапити під санкції партнерської програми та, як мінімум, не отримати виплати.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF