11 Жовтня, 2024

Масштабуємо рекламні кампанії, мінімізуємо ризики

Опубліковано: 11.10.2024

Створення рекламних кампаній в арбітражі потребує регулярного тестування та частих оптимізацій. Масштабування ж є одним зі способів розширення РК та збільшення заробітку, до чого й прагне кожен арбітражник. Щоб цей спосіб ефективно працював та приніс бажані результати, необхідно ретельно відстежувати динаміку рекламної кампанії та знати чимало інших нюансів. 

У цій статті ми розглянемо, коли варто приймати рішення про масштабування, поділимось дієвими способами та стратегіями масштабування від практиків, розкриємо можливі ризики, а також особливості масштабування у різних вертикалях та різних джерелах трафіку.

Що таке масштабування РК в арбітражі трафіку?

Масштабування в арбітражі — це збільшення обсягу трафіку на певну зв’язку. Масштабування найчастіше передбачає вкладення більшої кількості коштів з метою наростити щоденний рекламний бюджет і розширити цільову аудиторію.

Також масштабуватися можна шляхом збільшення кількості оголошень в межах кампанії, копіювання РК на різних акаунтах, одночасного запуску кількох креативів, додавання різних форматів оголошень тощо. 

Як бачимо, розширення рекламної кампанії не фокусується лише на одному способі.

Чому масштабування необхідне? Зв’язки часто й доволі швидко втрачають ефективність через їхнє масове використання та втрату унікальності. Тож арбітражник має бути гнучким та постійно готовим до пошуку нових рішень. Починати масштабування варто, коли ви знайшли справді робочу зв’язку.

Скільки часу слід тестувати зв’язку?

Арбітражник Дмитро, який має чималий досвід заливу на кілька топових вертикалей, вважає, що достатньо 1–2 днів, аби зрозуміти, чи ваша зв’язка робоча.

Команда партнерської програми BIGTRAFF PARTNERS, що працює з iGaming, зазвичай закладає трохи більше часу — 2–3 дні, для тесту і визначення потенціалу зв’язки.

Схожі думки мають і фахівці медіабаїнгової команди Traffic.one. Вони переконані, що якщо зв’язка показує стабільний ROI протягом 3–5 днів, можна сміливо масштабуватися.

Що потрібно враховувати перед масштабуванням?

На думку Дмитра, нова зв’язка має спочатку пройти тест на маленькому бюджеті. Під час тестування потрібно дивитися показники як в Ads, так і в трекері:

“В Ads я дивлюся на CPM, CPC і CTR креатива, щоб зрозуміти, наскільки аудиторії він цікавий. У трекері важливо прослідкувати за чекаутом, тому що, якщо він буде дуже дорогий, то потрібно буде щось змінювати у зв'язці, ну і далі потрібно дивитися, де саме йде просадка по ціні.

І коли всі зірки зійшлися, у тебе нормальні показники, і є стабільний конверт, тоді вже можна масштабуватися”

Traffic.one, які заливають трафік на гемблінг, радять брати до уваги:

  • кількість показів;
  • обсяг ринку;
  • денний бюджет;
  • ROI зв’язки. 

BIGTRAFF PARTNERS першочергово приділяють увагу таким показникам:

  • ціна підписки/інсталу та реєстрації;
  • основні метрики, як-от CTR/CPM/CPC.

Представники арбітражної команди 20 COINS, що працює з криптою, переконані:

“Найважливішим показником для масштабування РК є ціна ліда і якість самих лідів, тобто % конверсії з ліда в депозит. Ми масштабуємо РК після 50+ лідів на РК у випадку, якщо нас задовольняють вказані вище показники”

Які існують способи масштабування РК?

Масштабування можливе не лише за рахунок збільшення бюджету РК. Є й інші не менш дієві методи. Для досягнення максимального ефекту арбітражнику варто протестувати кілька варіантів, обрати найбільш дієвий, або одразу декілька. 

Ось лише кілька із поширених способів, щоб масштабувати робочу зв’язку:

  • розширення ЦА;
  • збільшення бюджету;
  • копія РК в інших джерелах трафіку;
  • запуск робочої зв’язки з різних акаунтів на одному сорсі;
  • пошук нових ГЕО.

Загалом усі ці методи дієві. Однак у тій чи іншій ситуації якісь методи можуть дати гарний результат, а якісь навіть призвести до зливу бюджету. Тому аналізуйте кожен з них та обирайте найбільш релевантний до вашої вертикалі та ГЕО.

Так, команда 20 COINS вважає, що на кожному ГЕО масштабування проходить по-різному. Наприклад, у Латамі це відбувається внаслідок кількості РК, а в Tier 1 можна масштабуватися, опираючись на бюджет. Тож фахівці 20 COINS переконані, що неможливо виокремити більш чи менш надійні способи.

BIGTRAFF PARTNERS розподіляють способи масштабування на більш надійні та менш надійні. До перших команда партнерки відносить:

  • підвищення бюджету на активних адсетах кожного дня не більше, ніж на 30%;
  • запуск РК на інших кампаніях;
  • використання ретаргету та Look-alike аудиторії.

Ненадійними методами команда ПП вважає підняття бюджету на активних кампаніях в декілька разів від поточного бюджету та запуск РК за декілька годин до кінця доби по таймзоні акаунта.

Арбітражник Дмитро зазначає, що рік тому, щоб масштабуватись вистачало досетапити кампанію або підняти бюджет, однак зараз все складніше. Він стверджує, що наразі краще за все працює копіювання вже робочої кампанії і запуск декількох таких копій на одному рекламному кабінеті. Фахівець не радить збільшувати бюджет на поточній кампанії. Це пов’язано з тим, що, якщо вона зачепилась за хорошу ЦА, збільшення бюджету може зламати оптимізацію — і ви почнете заливатися в мінус.

Команда Traffic.one пропонує розгорнутий алгоритм із впровадження методів масштабування:

“У процесі масштабування зв’язки першочергово збільшуємо кількість акаунтів, щоб диференціювати ризики банів. Потім пропорційно ліміту акаунтів збільшуємо денний бюджет, але не більше, ніж на 10–20% щодня. Також підключаємо додаткові джерела iOS/PWA, чат-бот. Все залежить від того, що спрацювало спочатку. Ну і, звісно, не забуваємо масштабуватися оферами в ГЕО. Якщо одна гіпотеза спрацювала на одному офері, є висока ймовірність того, що вона спрацює й на іншому офері”

Найбільш надійний спосіб, за словами представників Traffic.one, — це масштабування через кількість акаунтів. Хоч цей спосіб і потребує більше часу та уваги, але він того вартий. Збільшення бюджету без поступового підходу може призвести до зливу бюджету.

Власне, вибір способу масштабування значно залежить від наявного у вас бюджету, видів трафіку, цілей тощо. Та найголовніше — розвивати свою адаптивність до змін ринку, намагаючись поступово охоплювати нові ринки та канали трафіку.

Особливості масштабування у ключових джерелах

Основним джерелом трафіку, з яким працюють опитані нами фахівці, є Facebook. Тож їхні рекомендації для новачків стосуються саме цього сорсу.

Так, команда Traffic.one, яка працює з гемблінгом, наголошує, що важливо диференціювати підходи. Фахівці цієї команди дають 2 основні поради:

  • виділяти 15–20% бюджету на тестування нових гіпотез;
  • основну увагу приділяти креативам, оскільки вони є основою успіху в роботі з FB.

Команда радить під час масштабування в гемблінг-вертикалі звертати увагу на вибір офера та аналізувати продукт. Адже висока ставка може бути оманливою. І якщо база вже забита, це значно підвищує вартість залучення нового гравця.

Також фахівці наголошують:

“Якщо ваша зв’язка працює добре, пам'ятайте про ретеншн: залучення FTD — це лише 50% роботи, решта залежить від активності гравців. Працюйте над якістю трафіку, використовуйте пуші, не нехтуйте ними. Та тестуйте нові гіпотези, щоб забезпечити собі гарні ставки, великі капи і задовольнити рекламодавця”

Команда ПП BIGTRAFF PARTNERS звертає увагу на нестабільність платформи залежно від ГЕО та періоду заливу. Експерти партнерки вважають, що у зв’язку з цим завжди існує великий ризик злиття бюджету. Щоб такого не сталося, вони дають наступні поради:

  • Декілька разів на добу перевіряйте та оновлюйте статистику по кожному адсету.
  • Головне масштабувати саме те, що вже вам принесло хоча б мінімальні результати. 
  • Не поспішайте масштабуватися з одного депозиту, що падає. 
  • Щоб провести ефективний тест, у більшості випадків великі бюджети не потрібні.

Арбітражник Дмитро однією з найбільших проблем FB називає бан рекламного кабінету. Тож фахівець радить завжди мати в резерві 4–5 рекламних кабінетів. А запити на розблокування подавати з соців, на яких вже розбанювалися акаунти. Якщо у вас виникли проблеми з модерацією, Дмитро рекомендує змінювати креатив/текст на інший або шукати елементи в старому, які могли б стригерити FB. Також можна спробувати змінити домен.

Команда 20 COINS переконана: масштабуватися варто тільки тоді, коли є задовільні показники з ліда в деп, і за умови оптимальної ціни ліда. Якщо ці показники задовольняють баєра і він ллє в ROI 100, то варто замислитись над масштабуванням. Фахівці завжди аналізують усі показники РК і, спираючись на свій досвід, резюмують:

“Якщо акк видає 50+ лідів, уже можна саме цей акк масштабувати за рахунок підняття бюджету або ж дублювання кампанії чи адсетів. Варто звернути увагу, що показник у 50 лідів використовується не на усіх ГЕО, на Tier 1 він набагато менший

Ризики, пов’язані з масштабуванням, і як їх уникнути

Найважливіший ризик, на думку експертів 20 COINS, — це втрата оптимізації, тобто рекламна кампанія може перестати взагалі давати ліди або роботи це за досить високою ціною. Тому вони радять уникати різкого збільшення бюджету. Варто збільшувати його поступово, на 10–15% від уже наявного.

Traffic.one також пропонує поступово нарощувати бюджет на 10–20% і запускати нові кампанії/групи для масштабування замість різкого підвищення бюджету на поточних РК. Основними ризиками щодо масштабування РК команда бачить:

  • зменшення CR в реєстрацію та інстал;
  • підвищення вартості CPM.

BIGTRAFF PARTNERS вважає, що найбільшим ризиком при масштабуванні є втрата зачіпки на нових кампаніях. Тобто коли усі нові запущені кампанії приносять значно гірший результат, аніж попередні.

“Зі збільшенням бюджету часто зростає ціна підписки та реєстрації. Щоб такого не сталося, важливо вчасно проаналізувати і зупинити неефективні адсети. Ще перед масштабуванням потрібно прорахувати найкращий результат, середній та найгірший. Потрібно чітко знати точку беззбитковості. Та прописати, яких середніх конверсій слід дотримуватися для отримання профіту”

Фахівець Дмитро стверджує, що все залежить від ГЕО. Якщо країна велика і платоспроможна, то найбільший ризик — це рекламодавець, у якого “різко щось може зламатись”. Стосовно відносно менших ГЕО, то і тут є свої ризики: трохи не вгадав з бюджетом — і може пропасти конверт, дуже швидко вигорає аудиторія, тому там особливо довго не поналиваєш.

Експерт радить початківцям робити перші спроби масштабування під керівництвом наставника, наприклад, спробувати себе помічником баєра.

Висновок

Стратегії масштабування РК можуть бути різними. Кінцевою метою цих способів є зростання кількості лідів та відповідно збільшення ROI. Масштабувати РК можна через розширення бюджету, збільшення кількості рекламних акаунтів, диверсифікацію джерел трафіку, вдосконалення креативів тощо.

Вибір способу залежить від ГЕО, джерела, вертикалі та інших факторів. Головна помилка багатьох новачків — стрімке збільшення бюджету. Варто поступово збільшувати бюджет на 10–20% під час тестування нових оголошень та вчасно зупиняти неефективні адсети.

Останнє редагування: 11.10.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF