19 Липня, 2023

Особливості створення креативів на різні вертикалі та ГЕО

Арбітраж трафіку — непроста діяльність. Кожного дня користувачі споживають мільярди рекламних оголошень. За статистикою socialpilot в місяць нараховується більше 2 мільярдів активних користувачів Instagram. А це лише четверта за популярністю соціальна мережа. Її обганяє Facebook, YouTube та WhatsApp. Уявіть, яке число користувачів цих застосунків. Велика кількість реклами часто має зворотну дію — відштовхує потенційного клієнта. Тому сьогодні надважливо знайти правильний підхід до користувачів, щоб вміло і точно перетворити їх на потенційних клієнтів. 

Креатив: що це, його роль в рекламній кампанії

Креативы для гемблинга - кейс, льём в СНГ и не только 2024 - ZorbasMedia

Креатив — візуальна частина рекламного оголошення, яку ви демонструєте користувачу. Хороший креатив повинен виконувати свою роль — спонукати натиснути на оголошення та виконати цільову дію. І щоб це сталося, потрібен креатив, який би відрізнявся серед тисячі…ні, серед мільйона інших пропозицій, відповідав запитам та особливостям користувачів.

Влучний креатив можна відрізнити по чіткому та зрозумілому тексту, яскравому дизайну, який привертає увагу, наявності заклику до дії та активної кнопки дії, а також відповідності цільовій аудиторії, на яку розрахована реклама. При цьому він повинен бути кастомізованим під різні місця розміщення: соцмережі, веб-сайт, реклама на телефоні чи десктопний варіант. Не існує чіткого шаблону, який конкретно візуал конвертує краще. В цьому і складність його створення. Арбітражник повинен розуміти особливості користувачів, щоб вміло запропонувати їм потрібний продукт.

Приклади креативів на різні вертикалі

Навіть якщо ви новенький в арбітражі, то вже напевно знайомі з цим поняттям. Вертикаль — це група офферів, які мають між собою певну схожість. Але помилково думати, що поняття вертикалі має одне значення. Вертикаль також визначає джерела трафіку та способи просування офферів. Типовість товарів чи послуг у межах однієї вертикалі дозволяє арбітражнику сформувати власну стратегію просування, змінюючи лише персоналізовані дані конкретних пропозицій.

Вертикаль є невід’ємною частиною арбітражу трафіку. Без неї користувачі бачили б не цільову рекламу, а все підряд. Чіткої градації вертикалей немає. Це може бути одна велика ніша чи галузь, або ж категорія під певною вертикаллю. Розглянемо найбільш популярні в арбітражі трафіку на сьогодні та в чому особливість створення креативів для кожної з них.

Нутра

Це найпопулярніша та найбіль стара вертикаль у всьому світі. Сюди входять БАДи, товари для схуднення, для підвищення фізичних показників та “чоловічої сили”, засоби для суглобів. Нутра — одна з найскладніших ніш для конвертації. Отримати тут лід не просто. Але якщо знайти свою аудиторію і підібрати правильні креативи, то можна отримати трафік.

Якщо ви обрали тему схуднення, то такі товари купують як чоловіки, так і жінки середнього віку. Вони шукають натуральний склад та відгуки покупців, щоб запевнити себе у перевіреному ефекті. В креативах потрібно використовувати фрази по типу “Як схуднути на 15 кг без дієт та фізичних навантажень?” або “Пийте стакан Х зранку і через тиждень ви себе не впізнаєте.” Стосовно візуалу, то можна представити результат До/Після або показати гарне чоловіче чи жіноче тіло, до якого так прагне ця аудиторія.

В креативах засобів для суглобів важливо зробити акцент на простоті використання продукту, натуральності та унікальності. А ось аудиторія “чоловічих виручалок” прагне до сексуальної активності та стабільності. Тому тут акцент потрібно зробити на ефективності та швидкості результатів, підтвердивши відгуками від задоволених чоловіків та жінок. Пам’ятайте про те, що візуальна частина повинна пройти модерацію, тому замість забороненого оголеного тіла використовуйте завуальовані картинки з підтекстом.

Гемблінг/беттинг

В цій вертикалі присутні оффери, які пов’язані зі світом азартних ігор, автоматів, букмекерських контор та ставок на кіберспорт. Це популярна розвага та спосіб підняти кеш у всьому світі. Тому особливість креативів — короткі яскраві відеоролики, в яких немає прямих ознак просування грального бізнесу. Для цільової аудиторії цієї ніші важливий імпульс та перше враження. Враховуючи, що аудиторія вертикалі — люди віком 21-35 років, потрібно пам’ятати декілька важливих правил:

  • звертання на “ти”;
  • ексклюзивні та унікальні пропозиції;
  • історії звичайних людей, які змогли;

Фінанси

Ця вертикаль включає оффери, в основі яких лежать пропозиції банків, наприклад, по видачі кредитних карт або по страхуванню. Аудиторія фінансової вертикалі досить різноманітна. Важливо створити креативи, які будуть бити в ціль. Тому тут працюють прямі продаж “в чоло”. Ви можете показати процес оформлення кредиту, задоволених людей, які тільки що отримали кошти або відгуки від задоволених клієнтів. Над заголовком також не варто довго думати. Наприклад, ви можете прямо написати “терміново потрібні гроші” або “досить займати у друзів — отримай гроші по документу за 2 хвилини”. 

Дейтинг-вертикаль

Включає оффери для приваблення користувачів, які хочуть познайомитись з чоловіками/жінками для довготривалих стосунків або ж зустрічі на одну ніч. Креативи повинні бути максимально наближеними до звичайного спілкування між людьми. Тому люди на зображеннях повинні бути звичайними, з можливими людськими недоліками, а не моделями з глянцевих журналів. Те саме стосується і заголовків — вони повинні бути схожими на те, як спілкуються герої між собою. І обов’язково створіть унікальний креатив. Бо виглядатиме не дуже реалістично, коли одній людині прийде два однакових повідомлення від різних арбітражників.

Свіпстейки, або онлайн-розіграші

Це досить проста для освоєння вертикаль, яка існує в арбітражі досить давно. Розіграші в ній поділяються на 2 группи: перша пропонує спробувати свою долю та виграти приз, щоб зібрати дані користувачів, а друга більш наближена до геймінгу, де розігруються різні гаджети. Найбільше кліків збирають креативи з колесом фортуни. В такому випадку можна використовувати фрази по типу “ти вже виграв” або “крути та забирай приз”. Яскравий візуал з фотографією подарунку, який розігрується, також дуже гарно конвертує. Те саме стосується і використання лого відомих аудиторії брендів.

Які креативи створити для різних ГЕО

Так само, як в різних магазинах є попит на ті чи інші товари, існують країни, або група країн, де найкраще будуть просуватись певні оффери. Для того, щоб полегшити арбітражнику роботу всі країни поділені на декілька категорій — Tier 1, Tier 2 та Tier 3. Розподіл гео по таким категоріям характеризується платоспроможністю покупців, середнім доходом та можливістю онлайн оплати за товар. Очевидно, що креативи для кожної з Tier будуть мати свою особливість.

Tier 1

Це країни зі стабільною економікою та високим рівнем економічного розвитку. В них живуть люди, які мають гроші та звикли робити покупки в інтернеті. Тому ця категорія є найбільш бажаною для арбітражника — тут максимальні виплати по офферам. Але ціна трафіку нижча. До Tier 1 входять наступні країни: Австралія, Австрія, Бельгія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Ірландія, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Іспанія, Словенія, Швеція, Швейцарія, Португалія, Польща, Великобританія, США.

Враховуючи, що аудиторія цього гео звикла до онлайн-реклами, вона буде досить прискіпливою. Тому візуал повинен бути унікальним, креативним, привабливим та, найголовніше, цільовим. Буде плюсом адаптація РК мовою гео. Таким чином ви підвищуєте рівень довіри користувачів, а це суттєва перевага для арбітражника. До того ж, в Tier 1 діють жорстокі правила та обмеження: блокуються спотворення фактів в рекламі та досить серйозно ставляться до витоку персональних даних.

Tier 2

Країни з економікою, що розвивається та середнім рівнем доходу. Ціна трафіку тут нижча, як і рівень конкуренції. Але все ж таки можна непогано заробити, якщо використовувати спеціальні підходи. Ця гео також досить розвинена в сфері онлайн-оплати. До Tier 2 відносять наступні країни: Албанія, Андорра, Аргентина, Білорусь, Боснія и Герцеговина, Бразилія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Греція, Гонконг, Угорщина, Японія, Латвія, Литва, Македонія, Мальта, Молдова, Чорногорія, Республіка Корея (південна), Румунія, Сербія, Сингапур, Словаччина, Турція, Україна, Об’єднані Арабські Емірати.

В Tier 2 люди не так сильно розбещені рекламою, як у попередній категорії. Тому користувача зможе зацікавити досить простий креатив. Варто враховувати релігійні та культурні уподобання населення. Наприклад, для ОАЕ буде недоречно використання оголеної жінки на банері, бо це прямо суперечить їхній релігії. А ще аудиторія Tier 2 залюбки платить за більш відомі бренди. Будьте уважні з перекладами та локалізацією. Тут досить легко можна помилитись та відвернути користувача від вашої пропозиції.

Tier 3

Країни з низьким рівнем доходу населення та дуже великим розривом між багатими та бідними людьми. В цих гео багато дешевого трафіку, але невелика платіжна спроможність аудиторії. Але це не означає, що тут не можна заробити. Люди зовсім не спокушені рекламою, а це для арбітражника саме те, що треба. Список країн Tier 3 достатньо великий. Сюди відносяться країни Азії, Африки та Америки з низьким рівнем економіки. 

Найголовніше в креативах — правильно підготувати аудиторію та не лякати її великими сумами. Тут можна запускати оффери, які не підходять для попередніх двох категорій.  Перед запуском РК враховуйте той факт, що не всі люди будуть готові до онлайн-оплати, а в деяких країнах впринципі інтернет досить слабкий. Тому відмовтесь від анімованих зображень та відеоформату реклами, а інколи і зовсім стисніть статичне зображення. Текст повинен бути чітко сформульованим, зі зрозумілими для країни прикладами. Використовуйте національну мову кожної з гео, адже тут не знають англійської.

Окрім цих трьох основних категорії гео існує ще й Tier 4. Але для арбітражника вона не несе ніякої вигоди. Сюди входять країни з нестабільною політичною ситуацією та відсутністю рекламних каналів. Це Афганістан, Буркіна Фасо, Гаїті, Іран, Куба, Малаві, Нігер, Північна Корея, Сирія, Судан, Того, Чад, Екваторіальна Гвінея.

Онлайн-сервіси для створення креативів

Тепер ви знаєте більше про особливість креативів для кожної вертикалі та для різних гео. Але де створити ці креативи. Ми підготували ТОП-3 сервіса для арбітражників, які навіть не маючи навички дизайнера, зможуть створити креативи, що будуть конвертувати.

1. Canva — платформа для створення креативів під різноманітні соціальні мережі. Тут ви знайдете шаблони, які можна видозмінювати, враховуючи вашу рекламну кампанію. В Canva є бібліотека зображень, які можна знайти за допомогою кнопки пошуку. На платформі створюються не тільки статичні зображення, але й анімації та відео-контент. Можна користуватись сервісом безкоштовно або за 12,95 $/місяц отримати ширшу бібліотеку матеріалу, чи за 30 $/місяць користуватись преміум-інструментарієм усією командою.

2. Supa — конструктор для створення відео під Instagram та рекламні кампанії. В цьому сервісі є готові шаблони для різних цілей РК — продаж, підвищення впізнаваності, анонс знижок і тому подібне. Окрім відео за допомогою Supa ви можете створювати банери та рекламні фото для Facebook, інфографіку або презентації. Supa не потрібно встановлювати, бо це хмарна платформа.

3. Photo Editor Online має декілька функцій: класичний або міні-фотошоп, редактор фото для мобільного, просте обрізання фото, додавання рамок. Обравши функцію онлайн-фотошопу кожен арбітражник може створювати креативи з набором інструментів, як у Adobe Photoshop, Corel Draw чи Gimp. Тут можна працювати з різними шарами фото, редагуючи окремо передній чи задній плани, вибрати фільтри та головне — створювати круті конвертуючі креативи.

Висновок

Створення креативів в арбітражі трафіку — це непросто. Потрібно враховувати особливості аудиторії, гео, вертикалі, постійно тестувати різні формати реклами та джерела трафіку. Але тим, хто не здається з першої невдачі, вдається досягти великих висот. І ми віримо, що в тебе також все вдасться.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF