11 Травня, 2023

PUSH-трафік в 2024 році – розбираємо джерело детально

Пуш трафік вважається одним з найпростіших рекламних джерел в арбітражі. Він не вимагає від вебмайстрів створювати непересічні креативи або застосовувати клоакінг, натомість дає великі об’єми трафіку. Що потрібно знати початківцю, щоби отримати з пушів профіт, розповідаємо на Uaff.

Пуші як джерело трафіку в арбітражі

Років 5 тому, пуші з’явилися на ринку і одразу ж  увійшли в топ джерел, із карколомними ROI та профітом на майже будь-якому оффері. Нині, щоби отримати прибуток, рекламна кампанія потребує оптимізації та грамотного підхода щодо якості трафіка. 

Пуш-повідомлення (push-notifications) – компактні повідомлення, що з’являються на екрані ПК або гаджета і складаються з заголовку, опису та зображення. 

 Аудиторія push – будь-який користувач, що самостійно підписався на пуш-розсилку, або встановив застосунок, де пуші автоматично ввімкнено. Обмеження за віком, статтю та інтересами тут відсутні.

Завдяки пушам можна просувати майже будь-який оффер, окрім відверто заборонених зброї та речовин.

Модерація в push-трафіку м’яка, проте не варто використовувати у крео зображення 18+ та відразливі фото із паразитами а хворобами. 

Основна проблема пушів – конверт. Як і з іншою рекламою, з часом користувачів починає дратувати нав’язливість рекламних повідомлень, які не стосуються ресурсу підписки. Вони ігнорують пуш-повідомлення, забороняють їх, скориставшись антирекламними сервісами або взагалі відміняють підписку. Тому конверсія трафіка у джерелі досить невисока. 

Вирішення проблеми полягає у застосуванні blak-листів та постійній оптимізації схеми креатив-преленд-ленд. Важливо створювати креативи, які з перших секунд не тільки чіпляють цікавість користувача, але й є максимально інформативними, тобто створюють певний асоціативний ряд.

приклад пуш-повідомлення під крипту

Зміни пуш-трафіку в 2024 році

Попри давні розмови про занепад пушів, це джерело продовжує жити і збагачувати вебмайстрів. За умови дотримання певних правил роботи із джерелом, можна стабільно відливати в плюс, адже кількість трафіку лише зростає. Зрозуміло, що потрібно постійно шукати нові, непересічні підходи, які підживлять інтерес користувачів.

Серед основних змін слід зазначити наступні:

• Протягом року набрали популярності 2 формати: in-page та calendar push.

• В усіх мережах збільшилася кількість ГЕО для просування та кількість офферів під них.

• Збільшився поріг входу у джерело, зараз не обійтися без трекера та оптимізації РК (відбір блек и вайт майданчиків).

• Зросла конкуренція, а відтак – ціна біда для кожного ГЕО. Іноді бід взагалі пережимається, тож лити вже стає невигідно.

• Змінився підхід до джерела і в ПП, сьогодні можна заразом отримати всю потрібну інфу для РК. Деякі партнерки  надають навіть зв’язку з креативом.

Що лили на пуші цього року?

Щоби знайти відповідь на це питання, достатньо скористатися спай-сервісами. Топовими вертикалями виявилися:

• Дейтінг, адалт – з часів пандемічних обмежень досі не вщухає попит на онлайн-знайомства;

• Нутра – стабільна вертикаль, яка майже не залежить від джерела, адже серед користувачів завжди є ті, хто мріє змінити власну зовнішність на краще. Першість належить офферам з чоловічого здоров’я (потенція/збільшення), на другому місці – товари для схуднення;

• Гемблінг – попит на казино, як спосіб миттєво розбагатіти, значно виріс у Европі, Канаді, США та Африці. За даними рекламних мереж, до 90% користувачів прийшли саме з пушів;

• Крипта та трейдінг – оффери вертикалі мають великий потенціал, оскільки за всіма прогнозами, цікавість до цифрових активів у світі лише зростатиме;

• Утиліти – зокрема зараз популярністю користуються антивіруси у країнах Tier1, у деяких ГЕО Азії та США зростає попит на VPN-сервіси;

• Свіпстейки – профітна вертикаль, проте просування вимагає грамотної стратегії та вибору ГЕО. 

Де купують якісний пуш трафік?

Знайти джерело якісного трафіку – це головне завдання арбітрана. В даному випадку йдеться про фід (feed) – частину загальної бази підписок, на яку вони поділені всередині рекламної мережі.

⭐️ Каталог перевірених рекламних мереж можна знайти на цій сторінці – https://affy.group/ad_networks/

Кожна мережа має власний принцип поділу на десятки, сотні або й тисячі менших баз. Загалом він виглядає як статистичне зведення: бачимо лише назву фіда та його результат у статистиці – єдиний параметр, що дозволяє виявити непрацююче джерело.

Тобто, формування власного white-листа починається з вибору (умовно) з 10 фідів – 1-3 тих, що конвертять в плюс. Надалі вже йде масштабування ставкою всередині аукціону.

Проте, фідів може бути величезна кількість у рамках ГЕО, до того ж, майже всі рекламні мережі перепродають трафік іншим через RTB. Слід бути обачним, щоби не отримати «попсів» за ціною пушів. 

Відслідкуйте останню активність мережі – у пушах регулярно оновлюється база і те, що збиралося декілька місяців тому, навряд чи дасть конверсію сьогодні.

Наразі існує достатньо рекламних мереж, де можна придбати push-трафік лише за декілька кліків. Ми не будемо наводити конкретні приклади, а зупинимося на певних критеріях, які допоможуть зорієнтуватись у виборі:

– охоплення аудиторії (бази підписок);

– інструменти та сервіси для спрощення роботи арбітражника та оптимізації РК;

– допомога на начальному етапі у створенні white -листів та креативів;

– якісний саппорт.

Перед вибором мережі варто з’ясувати одразу який фід є її власним, а які приходять з інших мереж. Краще починати працювати з фідом обраної мережі, а вже згодом розширюватись на інші джерела.

На що звернути увагу початківцям?

За спостереженнями веб-майстрів, зайти у push простіше, ніж у ті самі Google чи FВ. Джерело не потребує складних налаштувань, за наявності невеликого стартового капіталу (150-200$) та допомоги менеджеру ПП, можна протестити декілька зв’язок і навіть отримати профіт. При запуску РК, варто ставити не більше 30-50$ щоденно, щоби встигнути з оптимізацією, перш ніж злити всі кошти.

ГЕО радимо обирати, спираючись знов таки на бюджет – чим дорожчий трафік, тим більше коштів потребують тести. 

Обираємо вертикаль та оффер: якщо бюджет обмежений або є сумніви стосовно власного досвіду, рекомендуємо зупинитись на офферах з невисокою комісією. Простіше починати з офферів, де виплати нараховуються за реєстрацію – зазвичай це дейтінг та інстали. У більш профітних гемблінгу, нутрі та крипті рекламодавці прискіпливіші до якості трафіку.

Обов’язково уточнюйте умови офферу щодо роботи з пушами, адже серед рекламодавців трапляються такі, кому не вигідно працювати з цим джерелом.

Практичні поради для відливу трафіку на пуші:

• краще поділити кампанію на мобільну та для ПК, оскільки біди можуть відрізнятися, до того ж, так легше оптимізовувати РК;

• варто спочатку протестити різні оффери та вертикалі на обраній рекламній мережі, так можна виявити, що в ній просуватиметься краще;

• обирайте конкурентні ставки, якщо хочете отримати конверсію – трафік за мінімальним бідом може включати старі підписки, тож тут так само працює принцип «добре не може коштувати дешево»;

• обов’язково налаштовуйте постбек для підвищення якості оптимізації;

• обмежуйте кількість показів реклами до 1-2 разів на день, для старту це оптимальне рішення. Після пролиття трафіка аналізуйте час конверсій – можливо є певний «неконвертуючий» період під ваш трафік, іноді ним є час, коли не працює колл-центр;

• запускайте 3-4 креативи з різними підходами;

• регулярно (раз на 1-2 тижні) оновлюйте крео;

• використовуйте оригінальні картинки, бажано не зі знаних всіма, стокових сайтів;

• для заголовку та опису крео варто:

1) використовувати емодзі;

2) вказувати локалізацію (місто/країну);

3) застосовувати чіткий заклик до дії.

Висновок

На думку UAFF, за підсумками 2022 року пуші все ще залишаються «в строю» і продовжують заохочувати вебмайстрів, як один з найдоступніших майданчиків для арбітражу трафіка. Тут є місце як великим професійним командам із досвідченими гравцями ринку, так і соло-арбітражникам та початківцям. В пуші можна зайти з невеликої суми, проте завдяки грамотному підходу та оптимізації отримати непогану конверсію, головне розібратися зі специфікою формата та віднайти власну нішу для старта.

Тож цікавтеся, опановуйте і нехай зростаючий профіт супроводжує всі ваші починання)

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF