11 Травня, 2023

PUSH-трафік в 2024 році – розбираємо джерело детально

Опубліковано: 11.05.2023

Пуш трафік вважається одним з найпростіших рекламних джерел в арбітражі. Він не вимагає від вебмайстрів створювати непересічні креативи або застосовувати клоакінг, натомість дає великі об’єми трафіку. Що потрібно знати початківцю, щоби отримати з пушів профіт, розповідаємо на Uaff.

Пуші як джерело трафіку в арбітражі

Років 5 тому, пуші з’явилися на ринку і одразу ж  увійшли в топ джерел, із карколомними ROI та профітом на майже будь-якому оффері. Нині, щоби отримати прибуток, рекламна кампанія потребує оптимізації та грамотного підхода щодо якості трафіка. 

Пуш-повідомлення (push-notifications) – компактні повідомлення, що з’являються на екрані ПК або гаджета і складаються з заголовку, опису та зображення. 

 Аудиторія push – будь-який користувач, що самостійно підписався на пуш-розсилку, або встановив застосунок, де пуші автоматично ввімкнено. Обмеження за віком, статтю та інтересами тут відсутні.

Завдяки пушам можна просувати майже будь-який оффер, окрім відверто заборонених зброї та речовин.

Модерація в push-трафіку м’яка, проте не варто використовувати у крео зображення 18+ та відразливі фото із паразитами а хворобами. 

Основна проблема пушів – конверт. Як і з іншою рекламою, з часом користувачів починає дратувати нав’язливість рекламних повідомлень, які не стосуються ресурсу підписки. Вони ігнорують пуш-повідомлення, забороняють їх, скориставшись антирекламними сервісами або взагалі відміняють підписку. Тому конверсія трафіка у джерелі досить невисока. 

Вирішення проблеми полягає у застосуванні blak-листів та постійній оптимізації схеми креатив-преленд-ленд. Важливо створювати креативи, які з перших секунд не тільки чіпляють цікавість користувача, але й є максимально інформативними, тобто створюють певний асоціативний ряд.

приклад пуш-повідомлення під крипту

Зміни пуш-трафіку в 2024 році

Попри давні розмови про занепад пушів, це джерело продовжує жити і збагачувати вебмайстрів. За умови дотримання певних правил роботи із джерелом, можна стабільно відливати в плюс, адже кількість трафіку лише зростає. Зрозуміло, що потрібно постійно шукати нові, непересічні підходи, які підживлять інтерес користувачів.

Серед основних змін слід зазначити наступні:

• Протягом року набрали популярності 2 формати: in-page та calendar push.

• В усіх мережах збільшилася кількість ГЕО для просування та кількість офферів під них.

• Збільшився поріг входу у джерело, зараз не обійтися без трекера та оптимізації РК (відбір блек и вайт майданчиків).

• Зросла конкуренція, а відтак – ціна біда для кожного ГЕО. Іноді бід взагалі пережимається, тож лити вже стає невигідно.

• Змінився підхід до джерела і в ПП, сьогодні можна заразом отримати всю потрібну інфу для РК. Деякі партнерки  надають навіть зв’язку з креативом.

Що лили на пуші цього року?

Щоби знайти відповідь на це питання, достатньо скористатися спай-сервісами. Топовими вертикалями виявилися:

• Дейтінг, адалт – з часів пандемічних обмежень досі не вщухає попит на онлайн-знайомства;

• Нутра – стабільна вертикаль, яка майже не залежить від джерела, адже серед користувачів завжди є ті, хто мріє змінити власну зовнішність на краще. Першість належить офферам з чоловічого здоров’я (потенція/збільшення), на другому місці – товари для схуднення;

• Гемблінг – попит на казино, як спосіб миттєво розбагатіти, значно виріс у Европі, Канаді, США та Африці. За даними рекламних мереж, до 90% користувачів прийшли саме з пушів;

• Крипта та трейдінг – оффери вертикалі мають великий потенціал, оскільки за всіма прогнозами, цікавість до цифрових активів у світі лише зростатиме;

• Утиліти – зокрема зараз популярністю користуються антивіруси у країнах Tier1, у деяких ГЕО Азії та США зростає попит на VPN-сервіси;

• Свіпстейки – профітна вертикаль, проте просування вимагає грамотної стратегії та вибору ГЕО. 

Де купують якісний пуш трафік?

Знайти джерело якісного трафіку – це головне завдання арбітрана. В даному випадку йдеться про фід (feed) – частину загальної бази підписок, на яку вони поділені всередині рекламної мережі.

⭐️ Каталог перевірених рекламних мереж можна знайти на цій сторінці – https://affy.group/ad_networks/

Кожна мережа має власний принцип поділу на десятки, сотні або й тисячі менших баз. Загалом він виглядає як статистичне зведення: бачимо лише назву фіда та його результат у статистиці – єдиний параметр, що дозволяє виявити непрацююче джерело.

Тобто, формування власного white-листа починається з вибору (умовно) з 10 фідів – 1-3 тих, що конвертять в плюс. Надалі вже йде масштабування ставкою всередині аукціону.

Проте, фідів може бути величезна кількість у рамках ГЕО, до того ж, майже всі рекламні мережі перепродають трафік іншим через RTB. Слід бути обачним, щоби не отримати «попсів» за ціною пушів. 

Відслідкуйте останню активність мережі – у пушах регулярно оновлюється база і те, що збиралося декілька місяців тому, навряд чи дасть конверсію сьогодні.

Наразі існує достатньо рекламних мереж, де можна придбати push-трафік лише за декілька кліків. Ми не будемо наводити конкретні приклади, а зупинимося на певних критеріях, які допоможуть зорієнтуватись у виборі:

– охоплення аудиторії (бази підписок);

– інструменти та сервіси для спрощення роботи арбітражника та оптимізації РК;

– допомога на начальному етапі у створенні white -листів та креативів;

– якісний саппорт.

Перед вибором мережі варто з’ясувати одразу який фід є її власним, а які приходять з інших мереж. Краще починати працювати з фідом обраної мережі, а вже згодом розширюватись на інші джерела.

На що звернути увагу початківцям?

За спостереженнями веб-майстрів, зайти у push простіше, ніж у ті самі Google чи FВ. Джерело не потребує складних налаштувань, за наявності невеликого стартового капіталу (150-200$) та допомоги менеджеру ПП, можна протестити декілька зв’язок і навіть отримати профіт. При запуску РК, варто ставити не більше 30-50$ щоденно, щоби встигнути з оптимізацією, перш ніж злити всі кошти.

ГЕО радимо обирати, спираючись знов таки на бюджет – чим дорожчий трафік, тим більше коштів потребують тести. 

Обираємо вертикаль та оффер: якщо бюджет обмежений або є сумніви стосовно власного досвіду, рекомендуємо зупинитись на офферах з невисокою комісією. Простіше починати з офферів, де виплати нараховуються за реєстрацію – зазвичай це дейтінг та інстали. У більш профітних гемблінгу, нутрі та крипті рекламодавці прискіпливіші до якості трафіку.

Обов’язково уточнюйте умови офферу щодо роботи з пушами, адже серед рекламодавців трапляються такі, кому не вигідно працювати з цим джерелом.

Практичні поради для відливу трафіку на пуші:

• краще поділити кампанію на мобільну та для ПК, оскільки біди можуть відрізнятися, до того ж, так легше оптимізовувати РК;

• варто спочатку протестити різні оффери та вертикалі на обраній рекламній мережі, так можна виявити, що в ній просуватиметься краще;

• обирайте конкурентні ставки, якщо хочете отримати конверсію – трафік за мінімальним бідом може включати старі підписки, тож тут так само працює принцип «добре не може коштувати дешево»;

• обов’язково налаштовуйте постбек для підвищення якості оптимізації;

• обмежуйте кількість показів реклами до 1-2 разів на день, для старту це оптимальне рішення. Після пролиття трафіка аналізуйте час конверсій – можливо є певний «неконвертуючий» період під ваш трафік, іноді ним є час, коли не працює колл-центр;

• запускайте 3-4 креативи з різними підходами;

• регулярно (раз на 1-2 тижні) оновлюйте крео;

• використовуйте оригінальні картинки, бажано не зі знаних всіма, стокових сайтів;

• для заголовку та опису крео варто:

1) використовувати емодзі;

2) вказувати локалізацію (місто/країну);

3) застосовувати чіткий заклик до дії.

Висновок

На думку UAFF, за підсумками 2022 року пуші все ще залишаються «в строю» і продовжують заохочувати вебмайстрів, як один з найдоступніших майданчиків для арбітражу трафіка. Тут є місце як великим професійним командам із досвідченими гравцями ринку, так і соло-арбітражникам та початківцям. В пуші можна зайти з невеликої суми, проте завдяки грамотному підходу та оптимізації отримати непогану конверсію, головне розібратися зі специфікою формата та віднайти власну нішу для старта.

Тож цікавтеся, опановуйте і нехай зростаючий профіт супроводжує всі ваші починання)

Останнє редагування: 27.02.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF