Завантажуємо
10 Листопада, 2022

SEO-трафік – це справжнє золото XXI століття

Спочатку був SEO… І це не перебільшення! Так само, як і те, що цей вид трафіка невмирущий, адже інформацію не спинити, як і запит на неї від користувачів. Отже, сьогодні поговоримо про його величність Органічний Трафік та його джерела – пошуковики.

Арбітражники не всюди і не завжди надають перевагу саме цьому виду трафіка, оскільки шлях до профіту через SEO – не спринтерський забіг, а марафонська дистанція, від декількох тижнів і далі. Проте, саме за довгостроковість прибутків, від постійно зростаючого, природного трафіку – його особливо цінують рекламодавці.

Шо таке SEO?

Органічним або SEO-трафіком називають користувачів, які самостійно прийшли на цільовий сайт з пошукової системи.

Такі відвідувачі вже є, практично цільовою аудиторією, яка не потребує масованого прогріву. Вони мотивовані від самого початку, оскільки шукали інформацію, схожу із оффером рекламодавця. Виходячи з цього, розуміємо, що SEO-трафік є одним з найдешевших джерел у порівнянні з іншими, до прикладу з тією ж контекстною або банерною рекламою.

Окрім економії бюджету РК, ефективність SEO-трафіку посилюється пасивним заробітком у майбутньому, адже грамотно побудовані процеси, завдяки пошуковій оптимізації, дозволяють ще довго приводити лідів до цільового майданчику.

Щоби отримати цей цінний трафік, потрібно створити сайт та наповнити його якісним та корисним контентом, що відповідатиме запитам відвідувачів. Грамотне просування та оптимізація виводять ресурс у топ-видач – це підвищує його авторитетність та стимулює переходи користувачів пошуковиків на цільову сторінку оффера.

Переваги SЕО в арбітражі

Серйозні бізнес-проєкти планують стратегію на отримання відвідувачів саме з органічного трафіку, оскільки він спроможний дати стабільний потік лідів для успішного розвитку бізнесу. Нарощування SEO-трафіку не виключає використання інших джерел, проте має цілий ряд переваг:

1.       Низька вартість залучення на кожного відвідувача: якщо говорити про коефіцієнт ROI, в SEO-трафіку він може показувати тисячі відсотків🤯. Справа в тому, що основні зусилля та кошти вебмайстри вкладають на початку, при створенні сайту та наповненні його якісним контентом. За деякий час, рівень вкладень з боку арбітранів стає значно нижчим, проте потрапивши в топ ранжирування пошуковика, сайт починає приносити прибуток, який дедалі збільшується. Отже, профіт зростає в геометричній прогресії📈.

2.       Прогнозованість трафіку: кількість відвідувачів, що приходять із пошукових систем є стабільною, вона може дещо коливатися, залежно від сезону, тематики ресурсу або особливостей його цільової аудиторії. 🤓

3.       Авторитетність: сайт з топу пошукової видачі викликає значно більше довіри у користувачів, ніж той, який просувається через контекстну рекламу. 🧐

Недоліки SЕО-трафіку

Для початківців та соло-арбітранів є певні складнощі у просування через SEO. По-перше, швидких результатів очікувати не варто – в середньому, значні результати з’являються лише за декілька місяців роботи сайту, тому, окрім терпіння потрібні:

1.       Бюджет: навряд чи вебмайстер спроможний самотужки розробити сайт, наповнювати його якісним контентом, а також займатися аналітикою та SEO-оптимізацією. Отже, кошти потрібні, щоби винайняти профільних спеціалістів. 💰

2.       Непрогнозованість алгоритмів: хто-хто, а пошукові системи прогнозовано і стабільно створюють проблеми SEO-спеціалістам. Чи не щодня пошуковики вносять зміни у алгоритми, тому потрібно постійно відслідковувати тренди і місце сайту в ранжируванні. 🤖

3.       Конкуренція: звичайно, такий ласий для рекламодавців трафік створює умови для конкурування ресурсів і веб-майстрів. За найбільш високочастотні запити йде інтенсивна боротьба, тож досвідчені SEO-специ рекомендують починати не з трендових запитів, а з менш тиражованих ключів. 

Порівняння джерел: SЕО-трафік VS Facebook

Все пізнається у порівнянні, тому Uaff пропонує розібратися на прикладах і порівняти органіку з одним з найпоширеніших джерел в арбітражі – FB.

Охоплення: щодня користувачі різних вікових груп користуються пошуковими системами, щоби знайти потрібний товар або сервіс. Серед них певно знайдеться цільова аудиторія для будь-якого оффера. Коли юзер цікавиться чимось, він шукає описи, додаткову інфу, релевантні відгуки. Навіть, якщо ваш сайт і не входить у топ-3 першої сторінки пошуковика – це вже дає можливість отримати непоганий трафік.

Вартість конверсії: звісно ж, назвати SEO-трафік безкоштовним не можна, проте  ціну ліда або середню собівартість депозиту не варто навіть порівнювати із Facebook.

Стабільний трафік: він є прогнозованим у SEO, проте у Facebook, з його постійними банами, розлогінами та фризами – стабільності годі й чекати.

Висока конверсія: у SEO вона пов’язана із рейтингом пошукової системи і рівнем довіри, коли користувач самий вийшов на ваш ресурс. В той самий час, перехід за посиланням зі стрічки соцмережі, без опису та додаткового порівняння із аналогічними сайтами, виглядає відвертою рекламою.

Гра в довгу: цей показник, мабуть є найбільшою перевагою SEO-просування. Навіть попри зупинку фінансування та оптимізацію ресурсу, трафік ще довго може конвертити, в залежності від того, наскільки якісно було зроблено роботи на початку.

В той же час, варто зауважити певні моменти, де SEO поступається FB:

Довге очікування результату

Ефективність просування через органічний трафік залежить від декількох факторів:

·         конкуренція в обраній вертикалі;

·         якість сайту (контенту);

·         професійна оптимізація;

·         робота пошукових систем.

Останніх два пункти особливо сприяють збільшенню терміна очікування результатів. До прикладу, Google спершу індексує ресурс, і тільки потім його ранжує та видає у списку пошукової видачі. До того ж, якісна SЕО-оптимізація може складати декілька тисяч пошукових запитів. Отже, в цьому питанні, перевага на боці Facebook, де оптимізація відбувається протягом 1-2 днів і її не потрібно щоденно відстежувати.

Витрати

Якщо порівнювати вартість просування не лише за ціною лідів у FВ та SЕО, то слід врахувати витрати на винайм професіоналів, придбання софту та інших необхідних інструментів. За результатами підрахунків, може виявитися, що органічний трафік вимагає значних вкладень і одразу, тоді як у Facebook стартовий бюджет може бути значно меншим.

Процес SЕО-просування нагадує інвестицію, де прибуток з’являється та множиться лише з часом.

Складність прогнозування результатів

Важко передбачити не тільки термін, протягом якого з’являться результати роботи але й складності самого процесу просування. Пошукові системи обстоюють свої інтереси та висувають вимоги, які доведеться виконувати, адже втратити сайт, куди вкладені час, зусилля і кошти – буде дуже шкода.

Джерела SЕО-трафіку

На сьогоднішній день існують десятки пошукових систем, як всесвітньо відомих, так і локалізованих, перші позиції відповідно до популярності у користувачів обіймають:

1.       Google – пошукова система охоплює більш ніж 60% світового ринку. Щоденний показник – 50 мільйонів пошукових запитів та 8 мільярдів веб-сторінок індексації. Гігант надає інформацію на 191 мові і є беззаперечним лідером серед аналогів.

2.       Bing – станом на березень 2020 року, доля ринку складала лише 2,55%. Пошукова система від Microsoft працює за аналогічними Google алгоритмами, проте рівень популярності серед користувачів дещо здешевлює просування – трафіку менше, відповідно і конкуренції серед рекламодавців.

3.       Baidu – найпопулярніша пошукова мережа Китаю, за статистикою лише 3% користувачів приходять з інших країн.  До прикладу Google обирають 87% юзерів зі всього світу, тож Baidu для жителів Китаю є не просто альтернативою, а повноцінним замінником світового лідера пошуковиків. Варто зауважити, що Baidu, як природна середа – чудове джерело для креативів під азійські ГЕО. 

4.       Yahoo! – пошуковик, що передував Google, його розробили у 1994 році. На піку популярності в 2000 році, його доля ринку становила 36.7%. За декілька років потому компанію придбала корпорація Microsoft, отже нині пошукові запити Yahoo! виконуються в системі Bing. проте інтернет-портал не втрачає популярності, зокрема завдяки поштовому сервісу. Доля пошуковика охоплює 1,66% ринку.

У кожної пошукової системи є свої особливості та вимоги, проте всіх об’єднує зацікавленість у корисному для користувачів контенті. Щоби вивести ресурс в топ, потрібно розуміти екосистему видачі пошуковиків. Загалом, вимоги можна відокремити у декілька пунктів, проте основними є:

·         експертний контент: нині фокус зміщується у бік копірайтингу із зануренням у тематику. Окрім якісних статей, потрібно підтвердження викладеного – посилання на авторитетні джерела, результати досліджень та коментарі експертів. Це значно підвищує лояльність алгоритмів до контенту;

·         зручний функціонал сайту: до прикладу в Google рахують, що на поведінку користувача впливає не загальна швидкість завантаження всього контенту, а лише тієї його частини, з якою він наразі взаємодіє. Отже, компанія розробила нові категорії оцінки швидкості завантаження сторінок.

Алгоритми пошуковиків постійно розвиваються та оптимізуються (часи дорвеїв безповоротно пройшли), тому не дивно, що SEO-просування інтернет-ресурсів вже давно сформувалося як окремий напрям маркетингу.

Досвід вебмайстрів демонструє, що набагато ефективніше лити на бурж ніж на колишню СНД, такий варіант приносить більше прибутку, зважаючи на різницю рівнів життя. Краще всього працювати з оферами у гемблінгу, фінансах, крипті, нутрі (фарма, CBD). Зокрема у гемблі, саме органічний трафік приводить найбільш гарячу аудиторію і більшість хайроллерів. До прикладу, є кейси, де кількасот  доларів, вкладені у створення сайту, вже за пару місяців починали приносити в 5-6 разів більші суми. Звісно ж, потрібно вкласти час та скіли, щоби створити контент, який відповідає запитам цільової аудиторії, та не менш важливо влучити з вибором ГЕО та тематики.

Тим, хто тільки планує увійти в SEO, варто звернути увагу на низько конкурентні ГЕО.

Підсумовуючи вищенаведене, зауважимо – SEO-трафік це універсальний варіант просування для будь-якого офферу, він особливо цінується рекламодавцями за довгострокову ефективність та високу конверсію. Головне завдання арбітражника – не обійти вимоги пошукової системи, а в тому, щоби налаштувати процеси для просування через SEO.

Поділіться своєю думкою!
Введіть правильний email

Підтримай проект

Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF