28 Жовтня, 2022

Не банальна стаття про креативи

Ця стаття написана одним з редакторів UAFF, який вже багато років створює креоси для арбітражнів, і несе дуже суб’єктивний характер. Стилістика і мова автора збережена в оригіналі, тому вся команда UAFF переконливо просить не складати за цією статтею враження про весь проект, а весь хейт та захоплені вигуки персоніфікувати у коментарях, звертаючись на “Ей ти” 

Що таке, цей ваш креатив?

Зайшов в свої інтернети, побачив рекламу – вітаю, щойно ти став свідком креативу. І навіть якщо ти не зрозумів, що тобі щойно ненав’язливо щось прорекламували, це теж був креатив, над яким довгими безсонними ночами працював дизайнер/копірайтер/СММник/арбітран etc. (потрібне підкреслити)

(щоб додати ще трохи температури в області стільця для дизайнерів які побачили цю картинку – вона зроблена у відеоредакторі АЕ)

Панує думка, що хороша реклама має викликати у ЦА емоції. Але потрібно зробити невеличку ремарку про те, що далеко не всі емоції варто викликати у ЦА, а необхідні саме ті, які можуть підштовхнути її на імпульсивну покупку, тобто перетворити на ліда. Тому не варто недооцінювати роботу креативників, адже прибери з реклами аудіо-візуальну, та текстові частини, і що в тебе залишиться? 

З цього ми вже можемо зробити два коротеньких, але важливих висновки:

 1. Креатив – це твоя мова спілкування з аудиторією. 
 2. Креатив – це штука комплексна, і часто-густо є напрацюванням не однієї людини, а цілої команди, основна ціль якої зробити цю мову зрозумілою. 

Види креативів

Тут насправді, все доволі просто – все залежить від конкретних задач, технічних можливостей і фантазії автора. І без перебільшень, можна сказати що майже щодня відкриваються все нові і нові види креативів. Будь то теги телеграм каналів на стінах (ми це засуджуємо), чи реклама в космосі

 Але повернемось до більш звичних для звичайного арбітрана речей, і розглянемо два основних запити, з якими вони звертаються до дизайнерів:

Статичні – зображення, картинка або фото. Панує хибна думка, що їх робити набагато простіше ніж відео. Але, як показує практика навіть скіловий дизайнер може витратити на продуманий концепт однієї композиції більше годин, ніж на створення якогось простого відео. Адже йому доводиться у дуже обмеженному форматі вмістити все те, що може зацікавити потенційного покупця. І в той самий час слід пам’ятати, що прості зображення, без дрібних об’єктів, працюють краще, адже менше деталей – більше уваги до головного посилу крео.

Динамічні – анімація чи відео. Значним плюсом є те, що відео дає можливість вмістити необмежену кількість інформації про товар, чи послугу, і може розмовляти з аудиторією не тільки через очі, а й через вуха.  Але і тут є своє підводне каміння – навіть якщо тобі вдалося привернути увагу потенційного клієнта, цю увагу ще потрібно утримати, і монетизувати. 

AIDA прийде на допомогу

Цей акронім (Attention-увага, Interest-цікавість, Desire-бажання, Action-дія) послідовно поєднує 4 найважливіші завдання.

1.       Заволодіти увагою. У кожної вертикалі тут свої особливості, найбанальніші, але від того не менш дієві наприклади фото привабливої дівчини для дейтинга, або – хворі суглоби, або паразити для нутри. Або підгнивший банан, якщо ви розумієте про що я. 

2.       Збудити цікавість користувача можна інтригою, звертанням до його болей, провокаційного заголовка або за допомоги певного зображення чи дії у відео.

3.       Бажання отримати послугу чи продукт викликаємо згадкою способу закриття болів клієнта, поясненням  вигоди та переваг або спрощенням життя.

4.       Заклик до дії – це кінцевий пункт і показник того, наскільки добре креатив «прогріває» клієнта, наскільки той готовий витратитися, щоби отримати бажане.

Зрозуміло, що вище мова йшла про “ідеальний креатив у сферичному вакуумі”. Практика ж показує, що ці пункти можна між собою комбінувати і перемішувати як вважаєте за потрібне. 

АЛЕ!

На цьому моменті нам потрібно зробити третій важливий висновок

 • Навіть професійно зроблений креатив не гарантує зростання конверсії
 • Погано зроблений креатив у 99,9% гарантує спад конверсії. 

Тут потрібно ще трішки пояснити: вдала рекламна компанія, це коли –

 1. Рівні руки 
 2. Правильно підібрані оффер,
 3.  антидетект, 
 4. аккаунти, 
 5. проксі, 
 6. платіжки, 
 7. ЦА
 8. Ленд/приленд/пріла
 9. І АЖ ТІЛЬКИ ТУТ КРЕАТИВ

І це тільки перші перемінні, які прийшли автору в голову, а це все ще потрібно помножити на алгоритми рекламних плейсментів, поділити на к-сть ЦА в ГЕО, додати у формулу геополітичні події, пору року, заповненість аукіону у зв’язку зі святами чи масовими подіями, положення Меркурія у третьому домі Сонця, і циклу критичних днів у одного всім відомого рептилоїда з корпорації зла та ціни його акцій на ринку. 

І тільки тоді, коли ці всі зорі зійшлися, ми можемо отримати такі бажані profit і stonks.

І в той самий час, кінцевий споживач не побачить весь цей тернистий шлях, а побачить тільки креатив. І якщо він буде страшний як атомна війна (хоча кого в наш час цим ще можна злякати?), то весь цей шлях був пройдений дарма.  

На цьому місці мав би бути якийсь красивий підсумок всього сказаного, але посилаючись на заклики з кожного чайника про необхідність економити електроенергію, автор самим нахабним образом не став його писати, а зкинув цю важку ношу (робити висновки), на тебе мій любий читачу. Якщо в тебе раптом з’явиться непереборне бажання написати цей висновок в коментарях – то не стримуй себе. З великою верогідністю автор його скопастить і вставить на цьому самому місці. Але щиро обіцяє залишити посилання на тебе. 

 

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF