Завантажуємо
21 Вересня, 2023

ТОП-10 незвичних джерел трафіку для арбітражників

Facebook, Google Ads та Instagram: мабуть, цей набір можна знайти в арсеналі кожного арбітражника, адже саме цими джерелами трафіку найчастіше користуються як новачки, так і просунуті афілейти. Згодом до святої трійці можуть додаватися мейл-розсилки, банери, TikTok, реклама у додатках та інші.

Проте більшість спеціалістів не здогадується, наскільки ефективними та прибутковими можуть виявитись неочевидні джерела трафіку. Особливу увагу варто звернути на перспективні майданчики, які більше популярні за кордоном, проте в Україні все ще рідко використовуються. Наприклад, Reddit входить у десятку найбільш відвідуваних сайтів США, у той час як в Україні цього ресурсу немає навіть у топ-50.

Pinterest

Було б величезною помилкою вважати, що Pinterest — це лише гарні картинки та майданчик для пошуку натхнення. Понад 450 мільйонів активних користувачів відвідують цей сайт щомісяця, при цьому більше 75 % аудиторії Pinterest — жінки. Рекламні оголошення тут виглядають практично як звичайні піни. Завдяки такій нативності рекламу у Pinterest можуть побачити до восьми мільйонів юзерів! Особливу популярність сервіс має у Бразилії, США, Індії та Колумбії.

Домашній декор, їжа, мода та «Зроби сам» — одні з найбільш затребуваних категорій сайту. Це потужне джерело трафіку для багатьох вертикалей: піни з доглядовою косметикою, продуктами для схуднення, одягом, взуттям, аксесуарами та товарами для дому можуть активно переглядатись і шеритись користувачами навіть без вашої активної участі.

Проте є одна умова: естетика креативу у Pinterest грає ключову роль. Тож вам потрібно подбати, аби зображення товару було привабливим. Радимо орієнтуватись на вертикальний формат крео, адже близько 85 % користуються мобільним додатком. Також не забудьте про деталізований опис товару — так гарячим покупцям буде простіше вас знайти. Наостанок, не забудьте про хештеги. Pinterest — це одна з небагатьох мереж, в якій вони досі ефективно працюють, тож оптимально буде додати від трьох до п’яти тегів до свого оголошення.

Подкасти

Зірка ClubHouse досить швидко почала згасати. Проте подкасти й досі утримують велику популярність. Ви можете піти двома шляхами: створити власний, тема якого релевантна вашій вертикалі, або ж стати гостем уже відомого розмовного шоу, де виступите в якості експерта.

Для розміщення власних випусків на популярних платформах типу Spotify, Google Podcasts чи Stitcher можете скористатися Podbean або іншим подібним сервісом. Існують також цілі каталоги подкастів, на яких ви можете розмістити свій епізод, наприклад Podcast Addict та Podcorn.

Безумовно, створити подкаст складніше, аніж запустити РК в Google Ads. Проте при правильному підході ви можете зібрати величезну кількість релевантної аудиторії. Займаєтесь нутрою? Запустіть серію випусків про здоровий спосіб життя, збалансоване харчування та методи схуднення. Потрібен трафік на крипту? Створіть експертне шоу про сучасні методи заробітку. Запрошуйте цікавих гостей та не забудьте згадувати свій сайт або товари під час ефіру, тоді з часом аудиторія може стати рушійною силою трафік-потоку.

Snapchat

Якщо найбільшою радістю у вашому дитинстві були жуйки з наклейками та перегляд мультика про злих бобрів, Snapchat може здатися вам доволі незрозумілою соцмережею, яка подобається хіба що підліткам. Проте не кваптеся виносити вирок цій соцмережі: 750 мільйонів активних користувачів на місяць можуть швидко змінити вашу думку.

Snapchat зараз знаходиться у топах багатьох країн буржу: американці, французи, британці та німці дуже часто використовують його для повсякденного спілкування. Також додаток популярний у Індії, Пакистані та Саудівській Аравії. Таргетинг у Snapchat Ads доволі гнучкий: можна налаштувати вік, стать, гео та операційну систему пристрою.

Конкуренція тут невелика, адже Snapchat і справді рідко розглядається маркетологами як джерело трафіку. Проте і правила платформи досить суворі: з адалтом та іншими сірими категоріями товарів і послуг сюди заходити не варто, адже бан можна отримати лише за декілька відхилень рекламного оголошення.

Особистий блог

Цей метод може здаватися застарілим, проте в західних країнах персональні блоги можуть принести величезний трафік. Головне — зробити деталізоване дослідження, вибрати прибуткову вертикаль та дбати про якісний, цікавий та корисний контент, завдяки якому можна залучити ширшу аудиторію. Створити блог можна на WordPress — це не займе багато часу, якщо ви хоча б раз ним користувались.

Пам’ятайте про оптимізацію сайту: скористайтеся Yoast SEO, SEOPress чи іншими подібними плагінами. Також покращити конверсію можна за допомогою OptinMonster, а відслідковувати показники у старому доброму Google Analytics

Використовуйте блог як проміжний майданчик, який веде до сторінок з оферами. На своєму ресурсі ви можете, наприклад, писати огляди продуктів, проте вони мають мати певну нативність, аби не викликати зворотної реакції у відвідувачів. А для збільшення притоку органічного трафіку регулярно виділяйте час на SEO-оптимізацію контенту.

Нативна реклама

Про банерну сліпоту та агресивне ставлення користувачів до нав’язливої онлайн-реклами вже знає кожен маркетолог. Але нативка все ще залишається чудовим інструментом для завоювання довіри і лояльного ставлення покупців до продукту. Для успіху з цим джерелом трафіку потрібні дві головні складові: органічність та авторитетне джерело.

Останнім може виступати популярний у необхідному гео лідер думок, авторитетне ЗМІ чи спеціалізований ресурс, контент якого можна пов’язати із офером. Ваша задача — створити матеріал, який справді має цінність для аудиторії сайту. До прикладу, це може бути аналітична стаття про ринок нерухомості, корисні лайфхаки зі схуднення, топ гемблінгових стратегій, публікація з цікавими фактами про криптовалюти — усе залежить від вашого оферу.

У цей матеріал потрібно органічно інтегрувати інформацію про продукт, який ви просуваєте, та реферальні посилання, щоб відвідувачі могли перейти на ваш сайт. Звісно, подібні публікації в авторитетних видання чи у блогах селебріті обходяться дорожче, ніж, наприклад, розміщення банеру. Проте лояльність та щирий інтерес широкого кола читачів можуть компенсувати вартість розміщення нативного матеріалу та принести прибуток.

Quora

Якщо вам пощастило мати власний комп’ютер у далеких двохтисячних, ви хоча б раз у житті відвідували сервіс відповідей Mail.ru. Quora — це подібний, але в десятки разів кращий сервіс. Як мінімум через те, що він не російський. Це міжнародний сайт, де будь-який користувач може поставити запитання та отримати відповідь від будь-якого юзера.

Цей сайт дуже популярний у США та Індії, а щомісяця на нього заходять більше 400 мільйонів людей. Крім того, тут присутня платоспроможна, освічена, доросла аудиторія. Близько половини користувачів повідомляють про загальний сімейний дохід більше 100 000 $, при цьому понад 60 % відвідувачів мають вищу освіту. Тому Quora Ads часто використовують для просування В2В.

До того ж Quora добре індексується пошуковою системою Google: більш ніж 60 % користувачів приходять на сайт саме завдяки органічному пошуку. Quora має гнучкі параметри таргетингу, а вартість розміщення реклами тут відносно невелика. Не забувайте, що окрім платної реклами ви також можете спробувати залучити органічний трафік, використавши пошук релевантних запитань від звичайних користувачів.

Medium

Досить специфічне, але точно варте уваги джерело трафіку. Medium — це сайт для ведення блогів, де кожен користувач може поділитися власною історією на будь-яку тему. За останніми даними, цей ресурс відвідують близько 200 мільйонів юзерів на місяць.

Ви можете створити власну сторінку, де будете публікувати тексти, отримувати лайки та підписки. Таким чином широка аудиторія дізнається про ваші офери. Щоправда, на Medium, як і у випадку з нативною рекламою, велике значення має органічність контенту. Пряму та нав’язливу рекламу інші користувачі швидко розкусять. Найбільше уваги варто приділити якості тексту, його інформативності та навіть певній художності — у такому випадку читачі сприйматимуть ваш матеріал більш тепло. 

Розкажіть історію жінки, котра після особистої трагедії впала в депресію та погладшала, проте знайшла спосіб швидко скинути зайві кілограми. Або ж поділіться драмою офісного працівника, який довго не наважувався звільнитись, але навчився заробляти на криптовалюті і нарешті отримав те життя, про яке давно мріяв. Дайте читачам можливість відчути спорідненість із вашим героєм, тоді й згадки про офер не сприйматимуться вороже.

Реклама на телебаченні

У всьому світі налічується більше п’яти мільярдів глядачів телебачення, половина з яких — це жінки та чоловіки у віці від 18 до 54 років. А це означає, що цільова аудиторія безлічі продуктів проводить вечори з увімкненим телевізором. Бабуся, що страждає від підвищеного тиску та болю в суглобах; батько родини, який планує придбати будинок за містом; фанатка популярного телешоу, що після рекламної паузи йде до дзеркала та помічає кілька нових зморшок на обличчі. 

На користь телебачення як хорошого джерела трафіку свідчить і статистика: згідно звіту Accenture, 87 % глядачів використовують пристрій з другим екраном під час роботи телевізора. А це означає, що реклама на ТБ має потенціал приносити трафік на вебсайт. Користувач бачить цікавий продукт у рекламі та починає його гуглити. При цьому найбільший сплеск активності викликають 15-секундні ролики. Вони здатні збільшити активність сайту на понад 200 % через дві хвилини після показу реклами.

Reddit

Величезне, згуртоване, тепле і досить непривітне до чужинців ком’юніті — так можна описати Reddit одним реченням. Понад 400 мільйонів користувачів на місяць й сотні тисяч сабредитів, де під будь-який офер можна знайти релевантну аудиторію переважно з бурж-країн, таких як США, Канада, Австралія та держави Західної Європи.

Якщо ви зробите рекламу через Reddit Ads і влучно оберете категорію, за якою оголошення буде показане в сабредитах, якісний трафік гарантовано! Особливо якщо ви ллєте трафік на геймінг чи інші ніші, пов’язані з сучасними технологіями. До того ж система показів на Reddit дещо відрізняється, адже ви купуєте конкретне рекламне місце, яке бронюється за вами на певний час. А отже і якість отриманої статистики буде досить точною.

Звісно, можна спробувати залучити і органічний трафік через створення власного контенту, цікавих тем для дискусій та публікацію коментарів під дописами інших учасників. Якщо вам пощастить, ваш контент навіть може стати вірусним. Проте варто пам’ятати: якщо ваша інформація здасться іншим користувачам недоречною, нудною чи нав’язливою, у кращому випадку вас проігнорують, в гіршому — зроблять все можливе, аби зіпсувати вам репутацію.

Безоплатні курси на освітніх платформах

Це далеко не найлегший спосіб миттєво отримати величезний трафік. Але якщо будете готові вкласти час і зусилля у створення онлайн-курсу, можете отримати чудове джерело якісного органічного трафіку у довготривалій перспективі. Існує безліч популярних сервісів, за допомогою яких можна створити власний курс: Skillshare, Udemy, Thinkific, Teachable та інші.

Метод отримання трафіку з подібного курсу досить простий: оберіть тему, яка зацікавить цільову аудиторію, наприклад створіть базовий курс з розробки простого дейтингового додатку, навчіть читачів орієнтуватись у ринку нерухомості, поділіться порадами щодо заробітку на Amazon тощо. Важливо, аби курс був цікавим та корисним; насиченим не лише текстом, а й ілюстраціями, відео і влучними прикладами із практики.

У своєму курсі згадайте продукт чи компанію, яку ви просуваєте. Очевидно, що згадка має бути органічною. Дайте аудиторії знати, де вона може знайти більше інформації за темою: залишайте посилання в описі до курсу, на зображеннях чи відео, що інтегровані у ваші навчальні матеріали. Якщо ви зробите цей освітній курс безоплатним, це значно збільшить ваші шанси залучити стабільний потік трафіку на сайт.

Висновок

Працювати з одними і тими ж знайомими та передбачуваними джерелами трафіку — це непогана стратегія. Але магія зростання зазвичай трапляється там, де закінчується зона комфорту: іноді варто піти на ризик, щоб вийти на новий рівень. Тестуйте, експериментуйте та не бійтесь випробувати власні сили у незнайомих методах просування, адже ефективність деяких із них може вас приємно здивувати!

Поділіться своєю думкою!
Введіть правильний email

Підтримай проект

Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF