10 Листопада, 2022

Арбітражна команда? А як то працює взагалі? Зараз пояснимо!

Колись, на світанку арбітражу в СНД, вебмайстри були одинокими вовками у вирі безкоштовного трафіку, трьохзначних, а подекуди і чотирьохзначних ROI та неляканих рекламою споживачів – легенди про їх карколомні заробітки, досі бентежать уяву арбітранів сьогодення.

Сучасні реалії суттєво відрізняються від минулих: акаунти не живуть довго без антидетекту, проксі та попереднього прогріву. На левову частку прибуткових офферів накладено заборони, тож без клоакінгу ніяк не обійтись, а щоб привабити вибагливих користувачів, необхідні якісні креативи від професіоналів. Сьогодні навіть арбітран зі стажем залучає до процесу створення РК сторонніх спеціалістів, а щоб масштабуватися, дехто кооперується із колегами, стає роботодавцем і створює власну команду.

В цьому матеріалі Uaff, мова піде про форми партнерства, створення команди та систематизацію робочих процесів.

Типи арбітражних команд

Зазвичай арбітран, який замислився про створення власної тіми, сам собі людина-оркестр. Проте, він вже розуміє, що мультизадачність швидко приводить до вигорання, до того ж, значно уповільнює процес арбітражу, а інколи і робить його неможливим. Про масштабування в таких умовах, говорити зовсім не доводиться. Отже, створення команди з 2-3 або 10-15 спецалістів – є природним і закономірним рішенням, а стаж у галузі допомагає визначитися з відбором кандидатів.

Якщо говорити про еволюцію арбітражника, від соло до овнера, то варто зупинитися на проміжних ланках, які можуть передувати створенню класичної команди професіоналів.

Партнерський арбітраж

Це, швидше міні-клуб за інтересами, який дає можливість обмінюватися досвідом із колегами-арбітранами. Зазвичай, їх створюють декілька вебмайстрів, з приблизно однаковими об’ємами трафіку на день. Така кооперація дозволяє не тільки змінити кут зору на власні напрацювання але й дає уяву про перспективність створення власної команди. Саме на цьому роботодавці можуть навчитися відрізняти «випадкових людей» в арбітражі від професійно орієнтованих майбутніх спеців.

Лінійна структура на себе

Наступна форма співпраці організовується як рівноправне партнерство 2-3 арбітражників із спільною метою. Вони спільно користуються послугами найнятих співпрацівників (технарів, дизайнерів, фармерів та ін.), проте кожен з партнерів має свій профіт окремо.

На цьому етапі варто серйозно ставитися до проблем та розбіжностей у організаційних питаннях, які виникатимуть під час роботи. Ймовірно, що суперечки між арбітранами, при подальшій співпраці, будуть лише поглиблюватись. В такому випадку варто розійтись одразу, ніж ризикувати не тільки приятельськими стосунками, але й серйозними фінансовими втратами в перспективі.

Лінійна структура на всіх

Цей тип кооперації відрізняється від попереднього розподілом прибутку. В даному випадку профіт іде в один котел і ділиться порівну на всіх партнерів. Починати можна і з такого типу співпраці, все залежить від рівня відповідальності та довіри між ключовими партнерами. Так само наймати повноцінну команду професіоналів, чи залучати найманих для певної мети – залежить від того, наскільки комфортно їм лити в такому форматі та чи готові партнери масштабуватися і грати «в довгу» на ринку.

Вертикальна структура

Класична модель команди, де за кожний бізнес-процес відповідають профільні спеціалісти або цілі відділи, керовані тімлідами. Очолюють таку команду 1-2 ключових партнера, вони визначають стратегію, координують бізнес-процеси, мотивують співробітників та оцінюють їх ефективність. Не менш важливу роль грає постійний моніторинг ринку професіоналів, на випадок, якщо хтось з команди піде у вільне плавання або виявиться недоброчесним. Як показує досвід, більшість команд ініціює навчання всередині колективу – до прикладу, фармер з часом може перекваліфікуватися на медіабайєра. Так само, за навчання перспективного джуніора, у багатьох командах передбачено винагороду.

Отже, вертикальна структура передбачає вже повноцінний бізнес, з великими бюджетами, диверсифікацією всіх процесів, чітко регламентованою відповідальністю та системою винагород.

Склад арбітражної команди (основні гравці)

Варто розуміти, що арбітражні команди складаються не лише з медіабаєрів, хоча, безумовно, всі інші процеси вибудовуються саме навколо роботи із трафіком. У більшості команд фактично всі процеси налагоджені in house. Отже, для створення рекламної кампанії ролі розподіляються таким чином:

1)      Верстальник – створює та оптимізує лендінги;

2)      Дизайнер та веб-дизайнер – співпрацює із верстальником, також робить креативи, банери, тізери;

3)      Програміст – пише шаблони, програми, коди та ін.;

4)      Копірайтер – відповідає за текстове наповнення лендінгу та промо-пости.

Залучення спеціалістів істотно впливає на якість рекламної кампанії, відповідно на профіт роботодавця і кожного члена тіми, проте знайти надійних професіоналів, мотивованих на співпрацю від самого початку створення арбітражної команди – непросто.

Що стосується арбітражників, на початку їх достатньо у кількості 3-5-ти спеціалістів. Вони зможуть видавати достатній об’єм трафіку, що в свою чергу, сприятиме довірі з боку рекламодавців. У складі команди, вебмайстри фокусуються на фармі акаунтів, лідогенерації, генеруванню підходів у креативах та тестуваню і масштабуванню зв’язок. Ця ділянка роботи у арбітражі є вирішальною, тож треба вкрай обережно залучати сторонніх спеціалістів, щоби не ризикувати напрацьованими зв’язками. Зазвичай, в команді відокремлюють, так званих, “заливальників”, або ж помічника баєра. В їх функції входить рутинна технічна робота, яка не вимагає знань у  тонкощах арбітражу.

Майданчики для пошуку спеціалістів

–   Профільні тусовки: конференції, мітапи, зустрічі офлайн;

–   Нетворкінг – фактично класного вебмайстра реально залучити за рекомендаціями друзів-маркетологів, таргетологів. Власне тих, хто працює у суміжних сферах так само можна швидко перекваліфікувати;

–    Профільні форуми та чати, перевірені або закриті – головне зважати, що чим більш неформальне спілкування між учасниками, тим вище ймовірність зустріти шукачів халявних зв’язок.

–   Групи у соцмережах, які пропонують працевлаштування для таргетологів, маркетологів та арбітражників – для заливання не потрібно мати високий рівень кваліфікації. Достатньо бути дещо обізнаним, щоби швидко включитися у процес;

–   Біржі фрілансу;

–   Інші ресурси з безкоштовними оголошеннями пошуку підрядників.

–     

До речі, Uaff також публікує вакансії для вебмайстрів, тож рекомендуємо переглянути наявні. В разі, якщо вам потрібні помічники – пропонуємо розмістити пропозицію на нашому майданчику.

Систематизація роботи арбітражної команди

На етапі, коли команда вже зібрана, в наявності чималий бюджет та декілька класних зв’язок, постає питання, як зробити, щоби ці доданки змогли перетворити суму на прибуток. Відповідь умовно дає систематизація та розвиток бізнес-процесів. Отже, наведемо приклади, як можна розподілити блоки відповідальності, незалежно від кількості учасників у команді:

1.       Пошук офферів та робота з партнерською програмою: щоденне спілкування із менеджерами ПП та пошук найкращих умов, офферів та слідкування за трендами – ці та інші нагальні питання істотно впливають на остаточний результат в арбітражі.

2.       Фарм акаунтів: обов’язково потрібно мати в команді спеціаліста, який візьме на себе цю роботу, навіть, якщо ви сконцентруєте увагу на білих офферах.

3.       Створення зв’язки: це основна робота команди, адже тут передбачається створення креативу, сайт, докрутка конверсій та робота з прокладками – тож потрібно долучити одразу декількох спеціалістів.

4.       Тестування та масштабування: найвдалішим рішенням буде делегувати цей процес учаснику команди, який відповідає за генерування зв’язок.

Переваги та ризики командної роботи

Сьогодні найбільшим випробуванням в арбітражі, особливо для початківців є мультизадачність. Навіть попри низьку оборудку (не так багато є тих, хто спроможний витрачати більше 1 тисячі доларів на місяць), необхідність відстежувати одночасно всі процеси швидко приводить до вигорання та позбавляє мотивації. До того ж, постійно потрібно адаптуватися до нових умов, що диктують інші учасники арбітражу трафіка, до прикладу Facebook, який постійно оновлюється та ускладнює вимоги.

Звичайно і нині не вичерпано можливості соло-арбітражу, проте саме командна робота орієнтована на перспективу та дає можливість стабільно підвищувати прибуток в арбітражі.

Переваги командної роботи:

–          Диверсифікація – грамотний розподіл обов’язків та завдань між учасниками дає можливість більше уваги приділяти плануванню стратегії та маркетингу.

–          Колективна робота та генерація ідей – брейншторм це чудова можливість обмінюватися досвідом, по ходу справи знаходити креативні рішення та зростати професійно всією командою.

–          Позитивне сприйняття рекламодавцями – в нинішніх реаліях арбітражна команда набагато краще сприймається реклами, оскільки виглядає надійнішою та спроможною швидко масштабувати об’єми.

–          Тестування – командне обговорення дає можливість зрозуміти чи пройде певна гіпотеза з 3-5 зв’язками, якщо більшість спеців підтримують ідею, значить шанси на успіх є. Так само разом набагато легше перевірити декілька зв’язок в роботі та масштабувати оффер.

–          Вивчення ринку – колективна робота сприяє швидкому та детальному вивченню ринку, рекламодавців та конкурентів.

–          Нетворкинг – корисні зв’язки завжди дають більше можливостей для розвитку бізнесу та вдосконаленню робочих процесів.

Ризик злити бюджет є завжди, не важливо працюєте соло чи в складі команди. На початку кар’єри цей прикрий результат знайомий кожному арбітрану і є закономірним, проте не критичним.

Найбільш вірогідним ризиком командної роботи є залучення недоброчесних гравців або суперечка між партнерами. В такому випадку ви ризикуєте, що працюючі зв’язки зіллють конкурентам. Проте, саме командна робота допомагає швидше віднайти та запустити нові.

Фінансові питання

Якщо говорити про цифри, то для розуміння, скільки коштів потрібно на забезпечення роботи новоствореної команди – потрібно відштовхуватися від трьох складових:

–          Офіс

–          Софт

–          Оплата праці

Офіс

Сьогодні не йдеться про дистанційну роботу, як доводить практика, нагальні питання набагато ефективніше вирішувати одразу на місці, тож спільний простір для команди – життєво необхідний.

Ціна на оренду приміщення залежатиме від міста, в якому планується збирати команду. Відповідно до локації та класу приміщення, оренда офісу може починатися від 500 і сягати декількох тисяч доларів. Ми не будемо розглядати рівень забезпечення luxury, а спробуємо підрахувати помірні видатки.

Варто одразу запланувати стартові витрати на меблі та обладнання, принаймні необхідні чайник, кавоварка, кулер та мікрохвильова піч.  

До щомісячних офісних витрат відносимо:

–          офісний стаф (чай, кава, вода, канцелярія та інші розхідники) – від 200 $;

–          комунальні платежі – в середньому, від 300 $;

–          обслуговування приміщення (клінінг, охорона) – від 500 $.

Отже, на виході маємо узагальнені 1,5 тисячі доларів, без урахування меблів.

Проте, варто враховувати, що арбітражні команди України змушені адаптуватись до нелегких умов, а тому деякі з них успішно працюють на повністю віддаленому форматі.

Софт

Для роботи фармерів та заливальників необхідні:

Антидетект браузер: дає можливість одночасно працювати із великою кількістю акаунтів, підміняє відбитки браузера. Щомісяця потрібно викласти близько 200$ на місяць.  

Мобільні або інші проксі: проміжний транзитний веб-сервіс використовується як посередник між користувачем та кінцевим сервером. Вартість використання інструментів залежить від об’ємів.

Акаунти: справа марудна і витратна, вартість може наближатися до 750-800$, можливо і менше. – теж залежить від об’ємів.

Арбітражникам знадобляться:

Трекер (350$): допомагає відстежувати всі рекламні кампанії у одній системі, аналізувати їх ефективність за рахунок дій користувачів, що перейшли за цільовим посиланням.

Spy-сервіси (500$): цими інструментами арбітражники користуються для спостереження за конкурентами, моніторингу та аналітики реклами. Спай-сервіси істотно заощаджують бюджет та час, оскільки дозволяють підгледіти готові напрацювання інших вебмайстрів.

Клоакінг (150$): використовується не лише для обходу блокувань пошукових систем, але й як спосіб уникнути бану від модераторів.

До цього списку ввійшли лише необхідні інструменти і сервіси, додатково арбітражники можуть використовувати софт для керування рекламою, пошуку ЦА, купівлі акаунтів та  ін..

Отже, на софт необхідно запланувати близько 2,5 тисяч доларів.

Оплата праці

Звісно ж, кожна професійна позиція передбачає наявніть певного вміння та стажу, відповідно до яких розраховує свій дохід. Узагальнена «тарифна сітка» виглядатиме приблизно таким чином:

  • Верстальник – від 350 до 900$;
  • Дизайнер або моушн-дизайнер – 350 -1500$;
  • Спеціаліст з техпідтримки – 300-500$;
  • Розробник застосунків (2 одиниці) – 650-750$ на кожного;
  • Копірайтер – 300-500$;
  • Фармер (5 одиниць) – 250-300$ на кожного;
  • Заливальники (2 одиниці) – 100-250$;
  • Арбітражники (3-4 одиниці) – працюють за різними умовами, фіксованої ставки не мають, заробіток визначається як відсоток від ROI у межах від 12 до 20%.

Отже, для старту команди потрібно розраховувати на суму 13-15 тисяч доларів.

Тепер саме час з’ясувати, який повинен бути оборот та прибуток у партнерки, щоби перекрити ці видатки?

Навіть якщо бізнес має маржинальність у 40%, загальний профіт від командної роботи повинен складати приблизно 35тисяч доларів – непогана сума для команди у 3-5 арбітражників, чи не так?

Отже, якщо ви не маєте у своєму розпоряджені вільних 15-20 тисяч доларів, щоби мати чим сплатити зарплатню та необхідні витрати, втілення задуму про власну команду щвидше за все доведеться відкласти. Однак, ставити хрест на зухвалих планах не варто, просто пам’ятайте, що «слона потрібно їсти по шматочку». Більше того, “залітати з двух ніг” точно не варто, і тим більше якщо ваш досвід в подібних процессах поверхневий, чи взагалі відсутній. 

Як створити команду мрії?

Якщо ж все в житті співпало: є твердий намір зібрати круту тіму для нових звершень, всі позиції у команді можуть бути закриті, а заразом чекає свого часу необхідна сума для старту – саме час отримати новий досвід. Тімлід, овнер – це новий рівень, самих лише професійних навичок недостатньо. Цінність керівника у його спроможності перетворити колектив співробітників на монолітний механізм, злагоджений та надійний. Це вміння дається методом спроб та помилок, проте існує декілька загальних рекомендацій:

1)      Випробувальний термін: можна залучити спеціалістів з підбору кадрів, орієнтуватися на успішні кейси кандидата, ознайомитись з його портфоліо, однак саме випробування в умовах роботи пліч опліч дає можливість оцінити справжній релевантний досвід потенційного члена команди, його особисті якості та здатність комунікувати із колегами.

2)      Озвучення цілей: якщо регулярно ставити мету і розподіляти завдання для кожного, досить швидко можна покращити ефективність команди та стимулювати розвиток бізнесу в цілому. До прикладу практика щотижневих нарад, де розбираються результати, виявляються проблеми та недоліки. Цей принцип дозволяє зрозуміти, чи підходить той чи інший співробітник команді (наскільки стараний), а також спрямувати колективні зусилля на вирішення проблем та виправлення помилок. Не менш важливу роль грає ставлення співробітників до стратегічних цілей команди, адже переоцінити командний дух та корпоративну систему цінностей – неможливо.

3)      Авторитет лідера: у взаємодії очільника команди зі співробітниками, важливо дотримуватись корпоративної етики та бути готовим до компромісу. Кожен член команди є індивідом і чим точніше діятиме керівник при вирішенні суперечок між підлеглими, чим влучніше буде їх мотивувати, тим продуктивніше діятиме команда.

Не існує загальної формули, скориставшись якою гарантовано отримуєш на виході супер-команду. Багато залежить від лідера – в його силах підібрати  спеціалістів, створити неповторну та затишну еко-систему команди та мотивувати кожного учасника працювати на повну.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF