10 Січня, 2023

Як лити трафік з Facebook в 2023 році

Сьогодні FВ – одне з основних джерел трафіка в арбітражі. Попри потенціал молодих, проте перспективних рекламних мереж, як то TikTok, Bing Ads, Google UAC та інших – Facebook надійно посідає місце одного з лідерів ринку.

В цьому матеріалі UAFF пропонує докладний розбір, як лити на FВ, справлятися з «примхами» платформи, обходити бани та лити в плюс.

Виклики платформи в 2024 році

Як і минулого року, арбітраж у FB характеризували ті самі трабли – ліміти, мікроспенди, заморозки та бани, з різних причин або й навіть без них.

 • ліміти (обмеження щоденного видатку бюджету) – платформа може визначити ліміт у $25, тож більше цієї суми витратити не вдасться. Зрозуміло, що таке обмеження істотно позначиться на кількості трафіку.
 • мікроспенди (ситуація, коли аккаунт вийшов у актив, відкрутив $5-10 і забанився, або ж відкрут просто зупинився без яких-небудь пояснень);
 • заморозки – це або ЗРД (заборона рекламної діяльності) або “ріск пейсмент”. Платформа не блокує аккаунт, проте не дозволяє запуск реклами, допоки ви не пройдете перевірку особи. Зазвичай заморозки пов’язані зі змінами в акаунті: підв’язка карти, публікація оголошення та навіть просто вхід до кабінету з іншого пристрою;
 • бани – повне блокування без можливості відновлення Фейсбук акаунту.

Основна причина вищенаведених проблем – поганий фармінг та прогрівання акаунтів.

Із заморозками зустрічається практично кожен вебмайстер. Соцмережа підозріло ставиться до незвичайної активності та перевіряє будь-який рекламний кабінет Фейсбук. Так само і бани, вони рано чи пізно наздоганяють кожен профіль –  це відбувається, якщо алгоритми FB виявили вашу сторінку, яка продає або вирішили, що ви займаєтеся партнерським маркетингом. Проте чим більш грамотно та помірковано ви працюватимете, тим довше буде жити ваш рекламний акаунт, тим більшу суму він відкрутить перш ніж його заблокують.

Чи варто використовувати FB як джерело трафіку, попри «шторми» та обмеження?

Безумовно варто, адже платформа і досі залишається найбільш популярним та прибутковим джерелом у арбітражі трафіку. Передбачаємо, що ще не скоро FB відійде на другорядні ролі і тому є декілька причин:

 • мережа використовує піксель високої якості, інші рекламні плейсменти поки що не спроможні не те щоби перевершити, а навіть наздогнати;
 • наразі Facebook досі є одним із лідерів по кількості генерування трафіку. Власне, TikTok може позмагатися з ним за цей титул, однак за низкою параметрів  значно поступається ФБ;
 • цілком ймовірно, «за лаштунками» в курсі, що арбітрани це спільнота, яка приносить платформі значну частину прибутків, тож FB не ставить за мету перекрити їм кисень. Йдеться лише про те, щоби звести до мінімума кількість скарг від користувачів на рекламу.

Зазначимо, що соцмережа не змінила свого алгоритму стосовно перевірки акаунтів, платіжок та модерації оголошень. Це означає, що вебам так само можна використовувати вже напрацьовані принципи та підходи до фармлення і обходу модерації.

Арбітраж трафіку через Facebook (покроковий мануал)

Власне, порядок дій мало відрізняється від аналогічного для інших джерел в арбітражі трафіка. Проте, ми вирішили зайвий раз нагадати всі пункти. Отже, перед початком лиття трафіку на партнерку потрібно:

 • обрати оффер;
 • визначити цільову аудиторію;
 • підготувати та прогріти акаунти;
 • створити креативи, лендінги, або ж підготувати застосунки;
 • налаштувати клоаку;
 • запустити рекламу та оптимізовувати її.

Якщо ж  ви використовуєте агентські кабінети, тоді пункти щодо підготовки акаунтів та налаштування клоаки можна пропустити.

До речі, у Facebook до застосунків значно більше довіри, оскільки ті, що розміщені в Google Play і App Store, він вважає апріорі безпечними. Також реклама застосунків, на відміну від рекламної сторінки, не потребує використовувати лендінги та клоаку.

Вибір оффера

Цей етап надважливий, адже він зумовлює всі подальші кроки і головне – вибір оффера визначає, наскільки складно буде просувати продукт. Серед усього розмаїття рекламних пропозицій можна відокремити три основні категорії:

 • білі: сюди включають оффери банків, маркетплейсів та брендових інтернет-магазинів, товарні оффери, зокрема одяг, техніка, автомобільні аксесуари, товари для дому та садівництва, а також інфотовари (курси та тренінги). Оффери з трейдінгу, криптовалюти та дейтінгу також відносять до цієї категорії, хоча їх колір вже на межі між білим і сірим;
 • сірі: засоби для схуднення, краси та здоров’я, репліки на оригінальні брендові продукти, магічні товари та послуги, антивіруси та програми-клінери – іноді, рекламні мережі можуть розцінювати колір цих офферів як білий. Сюди ж відносяться оффери, які вже межують із чорними: казино і ставки;
 • чорні: адалт – йдеться про знайомства із продовженням, відповідні товари та підписки. Товари нутри, які безпідставно обіцяють швидке одужання від складних чи хронічних хвороб або карколомні зміни у зовнішності. І звісно все, що забороняється законом рекламувати, купляти і продавати у тому ГЕО, на яке направлена ваша РК.  

Простіше та безпечніше лити на білі оффери: термін життя акаунтів максимально довгий, багато спендів, а клоакінг, якщо й використовується, то тільки простий. На білих офферах ROІ мінімальний, проте на багатьох можна взагалі лити з агентських кабінетів та не витрачатися на розхідники (акаунти, проксі, антидетект).

На сірих офферах зекономити не вдасться, тут потрібно придбати розхідники та витратитися на клоакінг, до того ж, без попереднього досвіду в арбітражі та просунутих навичок, за них краще не братися. Однак ROІ в цьому випадку істотно вагоміші.

Відповідно, найвищі ROІ, то царина чорних офферів. Тут все по максимуму – найдорожчі витрати на розхідники та інфраструктуру, вебмайстер, який береться за «темне», повинен добре знатися на схемах обходу модерації. Але ми мусимо зазначити, що вся команда Uaff засуджує будь-які протизаконні дії, та закликає всіх наших читачів будувати свій бізнес чесно та прозоро. 

 Отже, робимо висновок, що обирати оффер варто з урахуванням наступних перемінних:

 • вміння налаштовувати таргетинг взагалі та у Facebook зокрема: кількість трафіку напряму залежить від вміння добирати ЦА, створювати креативи, розраховувати рекламні бюджети. 
 • скіли щодо обходу модерації у FB (трекери, клоакінг, проксі, антидетект-браузери) дозволяють запустити більше акаунтів та довше крутити рекламу з кожного кабінету;
 • рівень стресостійкості вебмайстра, оскільки ані навички, ані наявність необхідних інструментів та розхідників, не гарантують 100% успіху РК. FB прискіпливо відстежує рекламну діяльність, тож будьте повсякчас готові отримати черговий бан.

Фейсбук знаний своїми штормами та принциповою боротьбою за права користувача проти “недоброчесної” реклами. Тут не вийде з розбігу вскочити у темно-сірі вертикалі і заробити жирний профіт без розуміння та досвіду. Отже, якщо ви нервуєте від самої перспективи розбиратися з блокуванням платформи, спробуйте лити з клієнтських кабінетів та й взагалі, починати з білого кольору. Можливо навіть вартує розглянути інше, більш лояльне до арбітражника джерело.

Визначення цільової аудиторії

Тут зауважимо, що Фейсбук вміє знаходити потенційних покупців навіть краще за вебмайстрів, проте на первинному етапі необхідно його зорієнтувати. Чим краще ви визначаєте вашу ЦА, тим менше шансів наловити негативні взаємодії (дизлайки, коментарі або й скарги) від користувачів.

Уважно перегляньте умови офферу, зазвичай більшість даних для таргету міститься в ньому. В разі, якщо статистика відсутня, варто пошукати схожі, більш давні оффери, як правило, аудиторія в них ідентична (тим більш, якщо ГЕО те саме). В будь-якому разі можна звернутися по допомогу до саппорту ПП. 

Підготовка акаунта

Йдеться про придбання або фармінг акаунтів, перед тим як починати лити трафік. В нашій справі не вийде просто відкрити  акаунт, зайти в нього і запустити РК – в цьому випадку блискавичний бан вам буде забезпечено. 

Існує чотири основні способи отримання готового для заливу акаунта:

 1. придбати фармлених акаунтів: вони інколи можуть йти в парі з рекламним кабінетом та, навіть із БМ-ом (Business Manager). В цьому випадку потрібно дати новому аку 2-3 дні “відлежатись”, тобто лише періодично заходити до рекламного кабінету, а вже потім прив'язати карту. Якщо придбано самий лише FB-профіль, починаємо з відкриття рекламного кабінету, робимо паузу і лише тоді запускаємо рекламу. В цьому способі підготовки якість фарму акаунтів залежить від селера – дехто реалізує акаунти, з яких успішно запускається 15-20%, у когось цей показник перевищує половину;
 2. оренда акаунтів Фейсбук у реальних осіб; можна звернутися до знайомого або родича з тим, щоби орендувати його рекламний кабінет (особистий профіль вам не потрібний). Не варто орендувати акаунт, з якого вже запускали рекламу. Краще підійде акаунт віком від одного року і більше – чим старший профіль, тим ймовірніше успішний запуск РК;
 3. купити сторінку фейсбук для самостійного фармлення: для цього зазвичай використовують автореги, а згодом потроху “привчають” їх до антидетект-браузеру, кукам та імітують в них дії користувачів (заповнення профілю, коментарі, додавання в друзі, створення фанпейдж тощо). Фармити потрібно не менше місяця – лише після цього можна заходити до рекламного кабінету. Для фарму краще залучити фармера, оскільки в одні руки готувати акаунти та запускати адсети, створювати крео та шукати нові оффери – практично нереально, навіть за малих об’ємів;
 4. самостійне виготовлення акаунтів: тобто реєстрацію та фарм ви одразу берете на себе. Масово й поточно акаунти реєструють за допомогою спеціальних застосунків – це дозволяє отримати велику кількість профілів, лише частина з яких піде під ручний фарм. До речі, на відміну від авторегів, профілі, що зареєстровані в ручну (самореги) мають значно вищий траст. З авторегів запуск успішний у 10 % випадків, тоді як з саморегів він може перевищувати половину.

Хочемо зауважити, що донедавна доволі успішним був ще один спосіб здобування акаунтів – викрадення за допомоги вірусних програм. Крадені акаунти називають “брути” або “логи”. В 2021 році FB демонстрував до них такий самий рівень довіри, як і до орендованих, проте в нинішньому – їх траст аккаунта Facebook, отриманого таким чином, значно впав.

Незважаючи на обраний вами підхід до підготовки акаунтів, будьте готові отримати “полісі” або ЗРД. Сьогодні заборону рекламної діяльності можна отримати навіть на ті аки, які вже одного разу його проходили.

Що стосується того, яку кількість акаунтів в Facebook Business Manager дозволяється створити, то станом на 2023 рік дозволялось створити до двох бізнес-акаунтів на одного користувача. Однак політики та обмеження Facebook можуть змінюватися. Точну та актуальну інформацію щодо кількості дозволених бізнес-акаунтів у BM краще перевіряти безпосередньо на офіційних сторінках довідки Facebook або у своєму Business Manager

Вебмайстрам-початківцям ми рекомендуємо перші два способи підготовки трастових акаунтів для впевненого подолання ЗРД, полісі та інших перешкод. Самостійна реєстрація та фарм більш до снаги скіловим арбітранам, оскільки якість підготовки акаунту визначає, наскільки трастово він виглядатиме для алгоритмів Фейсбук. 

Тим не менш, варто спробувати кожен спосіб для підготовки аків. Можливо вам більше підійде саме той варіант, який погано спрацьовував у інших вебмайстрів. Так само може і не спрацювати поширений спосіб, навіть за використання однакових антидетектів та пристроїв – пам’ятаємо, що основна робота арбітрана це тестування і аналіз.

В будь-якому разі, в магазинах можна знайти різні варіанти акаунтів, головне розуміти, що чим довше фармився ак, тим вищий його траст і більше гарантій від селера (документи для проходження перевірок, гарантія заміни у випадку передчасного блокування). Так само варіюються ціни: автореги можна придбати за $0,12-0,16 за одиницю, тоді як $8-10 коштуватиме акаунт ПЗРД (з пройденою ЗРД) під ГЕО у бурж.  

Проте Facebook періодично “штормить”, тому поза всі перестороги та кришталево білий оффер, платформа може раптово вимагати перевірку безпеки.

Важливий аспект: входити у придбані акаунти, як і самостійно реєструвати їх, потрібно виключно через антидетект браузер та проксі. 

Якщо нехтувати цією пересторогою, трекери FB неминуче з’ясують всю інфу про вас (геолокацію, кукі браузера, облікові записи соцмереж). Чим це загрожує:

 • бан;
 • ЗРД;
 • селфі або перевірка документів.

Тож якщо ви вирішили купувати акаунт, дотримуйтесь всіх рекомендацій селера, щоби уникнути прикростей із ФБ.

Створення креативів

Другим етапом запуску зазвичай є створення крео, тим більше є час, допоки підготовлені акаунти “відлежуються” перед заливом.  

Головне, потрібно враховувати, що саме Facebook вважає “неприпустимими бізнес-моделями”. Тож, щоб не піймати бан вже на старті,  необхідно:

 1. уникати стоп-слів у креативах (до прикладу, назв статевих органів – навіть літературних, засобів для схуднення, тощо);
 2. не використовувати зображення елементів, що можуть спровокувати блокування;
 3. не згадувати напряму товари та послуги, які заборонені правилами рекламної діяльності.

Якщо підсумувати, то у креативі не повинно відверто розпізнаватися все те, що забороняє рекламувати Facebook.

Натомість “правильний” рекламний креатив може складатися з наступних елементів:

 1. картинка + текст: цей формат найбільш поширений. Зображенням можна візуалізувати для користувача весь набір переваг та призначення товару, без використання довжелезних описів. Такий підхід чудово працює на сірих та чорних офферах, оскільки достатньо креативів із натяками, щоби зацікавити користувача та спонукати його до дій. Боти-модератори, на відміну від людей, натяків не розуміють, тому не звертають на них увагу;
 2. відео + текст: такий варіант більш інформативний, тому рівень конверсії генерує значно вищий. Здебільшого, такі креативи відтворюються автоматично, тому й привертають більше уваги користувачів. Проте, створити якісне відео значно складніше, як і замаскувати його “посил” для алгоритмів ФБ;
 3. GIF + текст/тільки текст: такий креатив роблять суто під стрічку Facebook, ані в Instagram, ані у месенджері розмістити його не вдасться. Гіфки дають більше кліків та конверсій ніж картинка, проте значно менше ніж відео.

Для того, щоб просувати оффер, часто використовують вдалі картинки зі спаїв, однак для сірих та чорних офферів ризикувати “копіюванням” не варто. Краще створити на основі запозичених зображень власні, адже вам невідомо, відхилив ФБ дане зображення чи тільки збирається. Прикро, якщо ваша РК, в купі з рекламним акаунтом, постраждають від обмежень вже на стадії модерації.

Краще використовувати, в якості джерела для картинок та відео, сервіс  Canva або інші популярні фотостоки. Тут багато зображень вже адаптовані під платформу, тому нейромережа ФБ до них лояльна.

Розробка лендінгу

У Facebook не дозволяється лити трафік на партнерські посилання та готові лендінги ПП – їх одразу банять, часто разом із акаунтом, навіть у білих офферах. Те, наскільки часу блокує Фейсбук, залежить від рівня трасту акаунту і конкретного правила рекламної діяльності Фейсбук, що було порушене. Тішить лише те, що лендінги партнерок рідко дають високу конверсію. Саме тому краще створити лендінг з нуля, або скопіювати готовий. До речі скопійований варіант має ряд переваг:

 • економить час: можна зробити та протестувати велику кількість лендінгів, навіть без фундаментальних скілів у програмуванні;
 • зазвичай такі лендінги демонструють кращу конверсію, ніж створені власноруч, оскільки вони вже оптимізовані, відшліфовані та встигли довести свою прибутковість.

Для пошуку готових лендів використовують спай-сервіси. Цікавитися варто тими лендінгами, що відкрутили більше тижня, або й навіть місяця. Довготривалість говорить про те, що ленд вже непогано себе показав, тож шанси на конверсію будуть і у вас.

Варто завантажити не менше ніж 5 лендігів, щоби знайти той, що  буде конвертити найкраще. В разі, якщо не вистачає коштів на хороший спай-сервіс, маєте нагоду скористатися бібліотекою FB, там можна підгледіти і креативи, і лендінги, а також провести моніторинг, відвідавши найпопулярніші групи Фейсбук за релевантною тематикою.

При пошуку ленда, важливо користуватися проксі та встановити ГЕО країни, на яку крутять оголошення. Робиться це задля того, щоби знайти навіть заклоачений від конкурентів-арбітранів лендінг.

Після того, як кращий варіант обрано, потрібно підібрати домен та хостінг для його розміщення. До речі, хост потрібен платний і бажано, щоби він працював під арбітраж, був знаний у партнерках та присутній у конференціях та тематичних івентах. Головна вимога для вибору домена – надійність для Facebook.

Налаштування клоаки

Фактично, клоакінг – це розподіл потоку трафіка на дві частини. На спеціально створений “білий” лендінг, направляють всіх тих, кому арбітран не збирається продавати продукт оффера (модератори, місліди та конкуренти), а потенційні клієнти переспрямовуються на робочий ленд, з пропозицією рекламодавця. Отже клоакінг передбачає налаштування посилання таким чином, щоби за ним відкривалися дві різні сторінки. 

Важливо: обидві сторінки – і справжня, і фейкова повинні відповідати рекламному оголошенню, проте ціль кожної з них своя. До прикладу, реклама засобу для відновлення потенції на “білому” сайті розповідатиме про інноваційний метод лікування цієї делікатної проблеми, тоді як сторінка для взаємодії з користувачем – містить інформацію для прогріву.

“Біла” сторінка для ботів та модераторів

Реальна сторінка для продажів

Обидва варіанти лендінгів розміщують на хостинг, адже їх оба потрібно завантажувати. Далі потрібно налаштувати сервіс таким чином, щоби він взаємодіяв із потрібною текою на хостингу, в залежності від того, хто буде переходити за посиланням. В самій же клоаці, показ сторінок можна поділити не лише за критерієм “модератор/покупець”, а ще й за ГЕО, типам пристроїв, сайтам, з яких відбувається перехід та ін.. До речі, так клоакінг допомагає убезпечити лендінг від конкурентів зі спаїв.

Зазначимо, що клоакінг заборонений у будь-яких рекламних мережах, Фейсбук з часом все одно вирахує вашу схему та забанить рекламний кабінет. Тож, не рекомендуємо користуватись клоакою для лиття на білі оффери – не варто завчасно палити акаунт. 

Наступний етап після підготовки акаунтів, креативів, лендінгів та підв’язування карт – безпосередній запуск рекламного оголошення.

Для цього в Ads.Manager або Business Suite обираєте відповідний розділ та створюєте оголошення. Робиться це в три етапи:

 1. обираємо мету: відповідно до вашого офферу це буде “продаж” або “просування застосунку”;
 2. налаштування групи оголошень: тут задаємо параметри пікселя, щоденний бюджет, параметри та інтереси аудиторії (деталізований таргетинг);
 3. створення оголошень: це фінальний етап, коли створюється група оголошень, яким привласнюють параметри таргетингу. Сюди ж завантажують креативи, вказують посилання на сайт або застосунок.

По завершенню цих дій реклама проходить модерацію, про її результати платформа сповістить вас у повідомленні.

Оптимізація та масштабування

Пам’ятаємо про підозрілість Facebook до будь-якої активності, тож не поспішаємо зі змінами – все має виглядати максимально природно. Не можна одномоментно збільшити дейлі бюджет, до прикладу з $20 до $50 – це гарантована заморозка акаунту. Масштабуватися у Фейсбук можна двома шляхами:

 1. зазначити у автоправилах підвищення щоденного бюджета в разі, якщо конверсія перевищить певне значення;
 2. час від часу створювати нові групи оголошень та періодично додавати в кожну нові оголошення задля збільшення трафіка.

Саме другий варіант більше стосується оптимізації РК, оскільки чим більше креативів, тим кращі показники конверсії. Крім того, важливим чинником оптимізації є машинне навчання системи ФБ. Алгоритм платформи відстежує конверсії або інстали завдяки пікселю та намагається показувати рекламу потенційно зацікавленій аудиторії. 

Наразі, арбітраж трафіку Фейсбук вважається універсальним інструментом для залучення трафіку під будь-яку вертикаль, проте найвищий профіт приносять товарка, беттінг, гемблінг, нутра та крипта. Заробляти більше дозволяє різниця між високими виплатами у цих вертикалях та низькою вартістю лідів. Секрет знову ж таки у пікселі платформи – він здатний навчатися та успішно відтворювати для алгоритмів системи портрет ЦА. До сьогодні перевершити піксель ФБ не вдалося жодній рекламній мережі.

Чому у кожного вебмайстра свої стосунки з Facebook?

Справа в штучному інтелекті – нейромережі, та її здатності до навчання. Алгоритми платформи працюють на засадах машинного навчання, тому нейромережа не реагує суто схематично, а враховує величезну кількість змінних. Деякі з них є очевидними – той самий траст акаунта, а про інші арбітражник може навіть не здогадуватись.

Саме цей механізм зумовлює те, що начебто однакові дії вебмайстрів призводять до різних результатів. За умови придбання однакових розхідників у того ж самого селера, при просуванні однакових офферів – хтось один успішно лиє трафік, а інший летить у бан.

Складно прогнозувати, що саме сприятиме успіху, а що призведе до проблем із ФБ, зазначимо лише, що вебмайстру не варто цілком покладатися на чужий досвід. Безумовно, треба максимально враховувати чужі помилки та напрацювання, проте намагатися шукати власні підходи, дослухатися власної інтуїції та досвіду. 

Висновок

На завершення підсумуємо: Facebook, як ми бачимо, ще не збирається поступатися своїм місцем серед джерел-фаворитів арбітражу, проте й полегшувати роботу арбітранам не планує. Натомість, якщо вам вдасться “домовитися” з алгоритмами платформи – висока конверсія, яку здатен давати окрім FB лише Google, відкриє вам шлях до ласого профіту. 

Отже, пробуйте, вивчайте, тестуйте – одним словом, борітеся і поборете!

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF