30 Червня, 2025

Як продати повітря: залив на стрімінги, музику та освіту

Як продати повітря: залив на стрімінги, музику та освіту Опубліковано: 30.06.2025

Ніша SP-оферів — далеко не найбільш популярна серед арбітражників. Тим не менше, вона може стати надійним джерелом доходу, адже зараз попит на різноманітні сервіси підписки зростає у різних ГЕО світу. До того ж у цій вертикалі великі шанси отримувати стабільний пасивний прибуток. Що мається на увазі під SP-оферами, для кого вони підходять, як обирати джерела та креативи, а також про практичну сторону заливів на популярні платформи — читайте далі.

Що таке SP-офери в контексті арбітражу

Абревіатура SP розшифровується як «subscription payment», тобто «оплата за підписку». Як правило, підписник платить за доступ до різноманітних інфопродуктів (курсів, тренінгів, гайдів, матеріалів) або онлайн-розваг (фільмів, музики, чатів, ігор тощо). 

Основною моделлю оплати для арбітранів є RevShare, коли ви отримуєте надходження з кожного платежу приведеного вами користувача. На початковому етапі підписки діє тріал-платіж з можливими бонусами, далі – постійна підписка з регулярними періодичними списаннями з картки, доки клієнт не скасує підписку.

SP у переважній більшості є білими оферами, тож для них не завжди треба розробляти клоаку чи створювати преленди. Це дещо спрощує вхід у нішу для початківців. Окрім того, підписки на навчання чи, наприклад, програми тренувань популярні на всіх ГЕО незалежно від Tier.

Залив на стрімінги на прикладі Disney+

Сьогодні Disney+ пропонує своїм користувачам доступ з персональною ліцензією для перегляду оригінальних фільмів, серіалів, мультфільмів, ексклюзивних прем’єр та шоу, а також для їх завантаження. Користувач може створити до 7 профілів в межах одного акаунта. На платформі можна стрімити, залучаючи одночасно до 4 пристроїв.

Історія платформи почалася в листопаді 2019 року, коли за ініціативи Walt Disney Company сервіс запустили в 5 тестових країнах — США, Канаді, Нідерландах, Австралії та Новій Зеландії.

C:\Users\admin\Downloads\Watch-new-Originals-blockbusters-and-series-Disney-Romania-06-20-2025_08_33_AM.png
C:\Users\admin\Downloads\Watch-new-Originals-blockbusters-and-series-Disney-Romania-06-20-2025_08_35_AM.png

На початок 2025 року сервіс налічував понад 150 млн користувачів по всьому світі. Близько 50% підписників складають жителі США й Канади. Сервіс наразі запущений у 140 країнах, включаючи Азію, Близький Схід та Африку.

Окрім Канади та Штатів, значна кількість користувачів припадає на такі держави, як Індія, Бразилія, Мексика, Великобританія, Німеччина. Поки що платформа офіційно недоступна в Україні. 

Цільову аудиторію платформи можна поділити на кілька сегментів:

  • молодь віком 17-35 років,
  • батьки та їхні діти до 18 років,
  • споживачі середнього віку до 55 років.

У США, до речі, активними користувачами є діти 8-10 років та підлітки. Відсоток жіночої аудиторії дещо вищий, порівняно з чоловічою, і складає 52%. Середній дохід підписників становить орієнтовно $6000 на місяць.

C:\Users\admin\Downloads\Watch-new-Originals-blockbusters-and-series-Disney-Romania-06-20-2025_08_34_AM.png

Через які ПП можна заливати трафік?

Існує партнерська програма безпосередньо від Disney+ через платформу Impact, яка дозволяє заробляти комісійні, розміщуючи посилання на платформу на своїх сайтах. Але фактично під час реєстрації сервіс пропонує $0 комісії за підписку, він не підтримує стандартну модель оплати CPA.

Арбітражникам варто скористатися методом CTV-реклами, яка найбільше підходить для потокового контенту. Так, одним із тарифів на платформі є ad-supported tier, який дозволяє рекламні оголошення за нижчу місячну плату. Можна обирати ролики pre-roll або mid-roll, до або під час перегляду.

Водночас вартість таких РК висока, тому треба розраховувати на великий бюджет. Будьте готові до використання платформи DSP для оптимізації своїх роликів.

Залив на музику на прикладі Spotify

Особливість цього стрімінгового сервісу полягає в тому, що на ньому можна слухати музику, аудіокниги та подкасти. Є безкоштовна версія з обмеженим функціоналом та преміум тариф, який для України складає $4,99 на місяць. Останній дозволяє слухати музику без реклами та обмежень на будь-яких пристроях. 

C:\Users\admin\Downloads\Spotify-Web-Player-Music-for-everyone-06-20-2025_09_43_AM.png
C:\Users\admin\Downloads\Spotify-Web-Player-Music-for-everyone-06-20-2025_09_48_AM.png

Аудиторія поціновувачів сервісу сьогодні налічує майже 680 млн користувачів. З них, між іншим, близько 268 млн є платними підписниками. Тож ГЕО платформи дуже широке — аж 184 країни. Найбільший відсоток юзерів з платною підпискою припадає на такі регіони:

  • Європа — близько 100 млн,
  • Канада й США — близько 70 млн,
  • Країни Латинської Америки — близько 60 млн.

Платформа популярна також в Індонезії та Південній Кореї. Відсоток США у загальному обсязі платних підписників становить 36%.

Найбільш широка ЦА — вікова група 24-35 років (близько 30% від загальної кількості підписників). Дещо менша ЦА — група віком 18-24 роки (її частка — близько 26%).

Які ПП підходять для заливу?

У Spotify немає відкритої публічної CPA-партнерки по типу “отримай $ за кожного підписника”, також сервіс не дозволяє використовувати свій бренд у рекламі без дозволу — це порушення брендових політик на DSP і в трафік-джерелах.

Проте іноді трапляються офери через агрегатори або ПП, такі як:

  • CJ.com — іноді бувають приватні кампанії Spotify або через агентства.
  • Impact.com — платформа, через яку Spotify у деяких країнах проводив промо.

Досвідчені арбітражники, які працюють з бурж-ринком, можуть шукати прямі партнерства через агенції. Наприклад, Spotify в США/UK працює з агентствами для залучення платних підписок. Ще одна опція — працювати з альтернативними сервісами на кшталт Deezer, Tidal, Amazon Music. Так у Deezer часто бувають офери SOI/DOI із хорошим апрувом.

Залив на онлайн-освіту на прикладі Coursera

Завдяки цій міжнародній освітній платформі кожен може пройти курс навчання у Стенфорді, Берклі, Єлі, Колтесі, Принстоні та інших провідних вишах світу. Звісно ж, онлайн. Також є навчальні курси від Google, IBM, Amazon, PwC тощо.

Наразі платформа містить понад 7000 курсів, які об’єднали близько 136 млн студентів по всьому світі. Навчаючись на Coursera, ви можете здобути понад 900 спеціалізацій та більш ніж 40 ступенів.

Понад 1100 курсів пропонуються у безплатному доступні.

C:\Users\admin\Downloads\Coursera-Online-Courses-From-Top-Universities-Join-for-Free-06-20-2025_11_26_AM.png

Понад 70% користувачів — це аудиторія віком 18-34 роки. З них більш як 51% складають студенти або молоді фахівці. Решта — 30% — це спеціалісти віком 35-50 років, які підвищують свою кваліфікацію.

Жіноча аудиторія стрімко зростає і вже становить близько 50%. 

У розрізі країн найбільша кількість користувачів припадає на:

  • США — близько 28,5%
  • Індію — понад 14%
  • Канаду — близько 4%
  • Великобританію — близько 3,5%
  • Мексику — понад 3%

Загалом платформа користується попитом у понад 60 країнах та є доступною у понад 200 країнах. Курси мають локальну адаптацію більш ніж 30 мовами.

C:\Users\admin\Downloads\Coursera-Online-Courses-From-Top-Universities-Join-for-Free-06-20-2025_11_27_AM.png
C:\Users\admin\Downloads\Coursera-Plus-Необмежений-доступ-до-онлайн-курсів-06-20-2025_01_25_PM.png

ПП для заливу на платформу

Ті, хто обирає ПП FlexOffers, може мати стандартний доступ до мережі. Партнерка пропонує доволі низьку комісію — близько 0,8 % від суми покупки. 

Для просування великих освітніх проєктів найкраще обирати офіційну ПП Coursera, яка працює через Impact. Вона передбачає від 15% до 45% комісії, а також докладні аналітичні звіти та різні формати реклами.

C:\Users\admin\Downloads\vid-sboku-smailik-delausii-muzyku.jpg

Стратегії просування SP-оферів

Вибір ГЕО залежить від типу продукту та способів просування. Але на загал можемо вказати найбільш відповідні регіони з усіх Tier. Це США, Канада, Австрія, Німеччина, Великобританія, Австралія (Tier-1), Мексика, Бразилія, Польща, Чехія (Tier-2), Індія, Індонезія, Таїланд, Філіппіни (Tier-3).

А ось умовний рейтинг джерел трафіку:

  • YouTube,
  • Spotify,
  • TikTok,
  • Meta,
  • Банери та поп-андери,
  • Push-реклама,
  • Стрімінгові платформи на кшталт Netflix, Disney+, Megogo, Amazon Prime Video,
  • Pinterest.

Добре працює також Influence-маркетинг з елементами UGC-реклами. 

C:\Users\admin\Downloads\Spotify-Creative-Shares-How-the-Brand-Came-Up-With-Its-Latest-Witty-Work-06-20-2025_01_30_PM.png

Щодо форматів РК можна розглядати такі поширені типи:

  • Shorts для YouTube,
  • Reels для TikTok, Instagram,
  • 15-90-секундні відеоролики для стрімінгових платформ,
  • Push/Banner,
  • Пости з інфографікою для Telegram, YouTube, Reddit, Pinterest,
  • Ad Sets, аудіо чи відеореклама до 30 секунд на Spotify.
C:\Users\admin\Downloads\Spotify-Cultural-Moments-SRMNG-Creative-Direction-Strategy-Design-Illustration-06-20-2025_01_28_PM.png

Бажано, щоб креативи містили експертні думки та поради, а також одразу наочно демонстрували цінність продукту чи послуги (зокрема, формулюйте заголовки типу «5 причин, чому дизайнерам треба підписатися на…»). Яскраві якісні зображення та відео з обов’язковою локалізацією — запорука сталих конверсій.

Окрім, соціального підтвердження цінності, робіть акцент на ексклюзивності (лише для новачків у ІТ тощо) та вигідності пропозиції (акції, наприклад, 1 місяць безоплатного користування, знижка на пів року 30% і т.п.).

Хорошим тригером є прийом FOMO, або обмеженого терміну дії пропозиції: знижка діє до кінця доби, забирайте бонус протягом 48 годин.

На початковому етапі радимо обов’язково проводити A/B тестування для call-to-action, креативів, бюджетів, різних сегментів ЦА. Зокрема, у відеороликах створіть та перевірте кілька варіантів до перших 5 секунд відео. Split-тести щодо ГЕО також потрібні. Ну і куди ж без ретаргету для активації незакритих кліків.

Висновок

Офери з умовою платної підписки вигідні як для профі, так і для джунів арбітражу. В них можна розраховувати на разову CPA і повторні виплати з підписки кожного користувача. Обирайте офери з високим LTV-показником, наприклад, Netflix, Sweet.TV, Coursera, Spotify. А як рекламні канали найкраще використовувати YouTube, TikTok, Instagram, Google Ads. Перед запуском тестуйте кожен креатив, ціль і сегмент ЦА, водночас одразу генеруйте нативні крео з тригерами цінності, обмеженості в часі або кількості.

Останнє редагування: 30.06.2025

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF