

Швидкість розвитку соцмереж та кількість правил, які вони диктують, зростають щодня. Короткі відео стали не тільки невідʼємним елементом будь-якої мережі, а й можливістю зекономити час на пошуки та розуміння тієї чи іншої інформації, шансом дізнатись щось нове, корисне (або не дуже) за лічені секунди.
Саме через це мережею й ширяться тисячі Youtube Shorts різних форматів: відео-челенджів, вірусних роликів, мемів, вирізок з відео тощо. Користувачі ТікТок, YouTube та Instagram постійно прагнуть виділитися з натовпу, привернути увагу до свого відео, бути кращими за тисячі інших юзерів.
Як покращити свій контент, які особливості має кожна з цих платформ, що робити для залучення широкої авдиторїї та підвищення конверсії, розповімо у цій статті.
Youtube Шортс, Рілси та Тіктоки стали потужним та ефективним інструментом просування будь-якого виду контенту: від особистого блогу про кулінарію до процесу виробництва меблів. Проте, наприклад, як створити відео в Тік Ток, аби поцілити в яблучко?
Особливістю таких відео вважається їхня категоризація та алгоритми, за якими працюють соцмережі. На кожен вид контенту знайдеться своя авдиторія. Такі формати швидко привертають увагу, затримують її та мають на меті завершити цей процес закликом до дії. Ця схема просування є дуже дієвою для вашого розвитку в соцмережах. Ось основні причини, чому такий формат є необхідним:
Розглянемо детальніше, як створити рілс, youtube шортс або відео в ТікТок.
Формат відео: вертикальний. Рекомендуємо співвідношення сторін 9:16, аби ваше відео можна було запросто дивитись з телефону.
Тривалість відео: до 60 секунд.
Звуковий супровід: у редакторі не можна додавати музику, але можна заздалегідь знайти потрібний трек у бібліотеці застосунку і використати для YouTube Шортс.
Формат відео: вертикальний. Рекомендоване співвідношення сторін — також 9:16.
Тривалість відео: до 3 хвилин.
Звуковий супровід: доступ до величезної кількості музики та звуків для використання у відео.
Накладення: в застосунку є можливість монтажу, додавання тексту, стікерів та ефектів на відео.
Формат відео: вертикальний, співвідношення сторін — 9:16.
Тривалість відео: до 90 секунд
Звуковий супровід: Instagram надає доступ до бібліотеки музики, а також звуків користувачів для додавання звукового супроводу
Накладення: під час монтажу в застосунку є можливість додати текст, стікери та ефекти на відео
Кожна з платформ має свої особливості алгоритмів та просування коротких відео. Ось декілька порад щодо того, як покращити якість відео для Youtube Shorts та інших соцмереж, аби потрапити в рекомендації.
Скоріш за все, відеомейкери бодай раз задумувались про те, як заробляти на Ютуб шортс. Youtube пропонує декілька видів заробітку. Два з них — це такі собі партнерські програми від самої платформи.
Перший метод — монетизація через YouTube Shorts Fund. Соцмережа виділила фонд для підтримки кріейторів, які створюють Youtube Shorts. Щомісяця ви отримуєте гроші за свої популярні відео. Заробіток залежить від кількості переглядів і привабливості контенту. Отримати виплати можна навіть якщо ваш канал не монетизований через партнерську програму.
Другий варіант — програма YouTube (YPP). Програма дозволяє монетизувати відео через показ реклами в стрічці Shorts. Умови для цього способу трохи інші. Користувач повинен мати від 1000 підписників і від 10 мільйонів переглядів YouTube Шортс за 90 днів. Також необхідно буде підключити партнерку до свого акаунту — так ви зможете отримувати комісію з прибутку від реклами, яка показується в стрічці Шортсів.
А як заробляти на Ютуб Шортс іншими способами? Просувайте власні продукти чи послуги, співпрацюйте з брендами, блогерами, інфлюенсерами та навіть конкурентами. Спробуйте продавати партнерські продукти з допомогою афілейт маркетингу та просувати платний контент за допомогою донатів, Patreon або Memberships.
Хоч кожна з платформ і має свої особливості, суть залишається однією — створення якісного короткого контенту для Youtube Shorts, Instagram Reels чи TikTok потребує уваги до деталей. Це перспективна галузь, що стрімко розвивається, і вже принесла багатьом кріейторам популярність, впізнаваність та прибуток. Із урахуванням усіх порад, наполегливістю та регулярністю контенту ви точно зможете знайти свою цільову авдиторію, яка приноситиме не тільки славу, а й гроші.
Останнє редагування: 19.11.2024