21 Червня, 2024

Чому попередній аналіз ГЕО — це must-have кожного арбітражника

У будь-якій партнерській програмі, з якою співпрацюють арбітражники, надаються списки країн під певні офери. Це ГЕО, на які рекомендується залив трафіку. Однак сліпо слідувати порадам афілейт-менеджера, обираючи офер та ГЕО навмання, — це досить ризикована стратегія. У цьому матеріалі ми розповімо, наскільки важливим є попередній аналіз ГЕО, на які моменти варто зважати при його виборі та яку інформацію варто враховувати при запуску РК на різні країни.  

Tier 1, Tier 2 і Tier 3: у чому різниця?

Рейтинг Tier визначається держдепартаментом США TVPA, який бореться з торгівлею людьми. Хоча ця сфера ніяк не пов'язана з партнерським маркетингом, вебмайстри застосовують тири для розмежування населення певних країн за критерієм платоспроможності.

 • Tier-1. Це країни з добре розвиненою економікою, де люди вирізняються високою платоспроможністю та легко здійснюють онлайн-покупки. Недоліком цього ГЕО є дорога реклама. Проте, за наявності достатнього бюджету, можливостей тут набагато більше, ніж в інших тирах.
 • Tier-2. До цього тиру належать держави з низьким та середнім рівнем розвитку економіки. Це найбільше в плані різноманіття країн ГЕО, тому тут допомога афіліейт менеджера буде доречною, щоб розуміти, з яких ГЕО в Tier-2 приймається трафік на конкретний продукт. Ставки за трафік у рекламних мережах також сильно відрізняються.
 • Tier-3. Сюди можна віднести країни з низьким рівнем життя та низькою платоспроможністю. Здебільшого, населення цих країн тільки починає освоювати онлайн-покупки. Цікаво, що до тиру 3 відносять такі країни, як Ізраїль та Грузію, проте їх не можна назвати неперспективними для арбітражу. Великий обсяг трафіку, дешева реклама та пристойні ставки від рекламодавців здатні забезпечити вебмайстрам щедрий профіт. 

На що зважати при виборі ГЕО

Крім перерахованих вище загальних критеріїв, арбітражник має враховувати й інші нюанси, які зустрічаються в кожному ГЕО:

 • стихійні лиха: землетрус, пожежі, економічна криза, війна, політичні негаразди — всі ці фактори значно зменшують можливості для хорошого профіту; 
 • заходи та змагання: чемпіонати, олімпіади, вибори, конкурси, які в певний час проводяться в країні, різко підвищують ціну трафіку та кількість покупок продукту. Важливо врахувати, що ці події мають завжди тимчасовий характер та з наявністю хорошої зв'язки вони здатні принести непоганий заробіток у довгостроковій перспективі;
 • святкові дні, вихідні, національні свята: такі періоди можуть як забезпечити приріст прибутку, так і дати мінус. Тому вебмайстеру варто зважати на особливості поведінки громадян ГЕО, з яким він працює;
 • економічні коливання: інфляція, підвищення податків, проблеми з платіжними системами різко знижують попит покупців на певні товари та послуги. 

Кожен досвідчений арбітражник знає, що перед запуском трафіку йому необхідно детально ознайомитися з тим, що відбувається в обраному ГЕО. 

Tier-1: особливості та нюанси

До Tier 1 відносять Австралію, Австрію, Бельгію, Канаду, США та ряд інших країн.

Щоб залив на країни з розвиненою економікою та великою платоспроможністю був вдалим, баєру варто враховувати такі фактори: 

 1. Місцеві жителі вже давно здійснюють покупки в інтернеті, а тому їх складно чимось здивувати. Арбітражнику потрібно дуже постаратися, щоб зацікавити жителів цих ГЕО та викликати в них бажання не просто ознайомитися з продуктом, а й придбати його. Ба більше, ці люди більш схильні до того, щоб використовувати едблоки.
 2. Величезна конкуренція. Початківцям тут доведеться несолодко, адже з цим тиром часто працюють досвідчені профі.
 3. Високі біди. Трафік тут коштує дорого — вдвічі, а той й втричі більше, ніж у Tier 2 та 3. Тому залив на ці ГЕО часто потребує значного бюджету і достатнього досвіду роботи.
 4. Жорсткий контроль реклами. Безліч зв'язок досить складно конвертувати в таких ГЕО, адже правова система у сфері реклами тут добре розвинена.
 5. Мова. Існує думка, що на просторах інтернету в Tier1 англійська мова є універсальною для всіх розвинених країнах. Втім не варто забувати про Європу. Наприклад, німці та австрійці принципово розмовляють німецькою мовою. Причому ця німецька має свої відмінності.
 6. Цінність персональних даних користувачів є також важливою особливістю, тому в цьому ГЕО можна непогано заробити на свіпстейках.

Tier-2: особливості та нюанси

Приклади країн регіону Tier 2: Албанія, Аргентина, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Україна.

Tier 2, як справжня солянка, включає в себе найрізноманітніші країни з різних континентів. Ключовою перевагою цих країн є процес розвитку технологій. Це означає, що тут майже немає проблем із платіжними методами.

Головні особливості цих країн:

 1. Аудиторія платоспроможна, але ще не переситилася рекламними продуктами та інтернет-покупками, як жителі країн Tier 1. Знайти свого ідеального клієнта тут дуже легко. Головне — це правильно підібрати офер та зв'язку.
 2. Низька вартість реклами. На відміну від попереднього ГЕО, тут не потрібні тисячі доларів для старту. Проте для таких вертикалей, як гемблінг або беттинг, все ж варто нарощувати бюджети.
 3. У цих регіонах добре конвертують продукти за підписку та дейтинг. Свіпстейки тут показують середній результат. Грамотно підібрані товари з нутра вертикалі можуть принести суттєвий дохід. 

Tier-3: особливості та нюанси

Алжир, Вірменія, Ефіопія, Нігерія, Пакистан, Індонезія — ці та інші країни відносять до Tier 3.

Регіон Tier 3 досить контрастний: тут багато користувачів, які лише починають освоювати онлайн-покупки. Плюс у тому, що ці користувачі виявляють величезний інтерес до онлайн-продуктів, але нюанс полягає в тому, що далеко не всі можуть їх собі дозволити. Практика показує, що тут добре конвертують офери, які давно вже не цікавлять жителів Tier 1 та Tier 2 регіонів. 

При роботі з Tier 3 варто враховувати такі фактори:

 1. Обирайте надійний трекер для зручності та ефективності.
 2. Перш ніж обирати офер, обов'язково перевірте, які платіжні системи працюють у регіоні.
 3. Оцініть вартість продукту та порівняйте її із середньою зарплатою, яку отримують місцеві жителі.
 4. Не використовуйте англомовні креативи, якщо тільки ви не ллєте на Індію. Потрібно враховувати, що навіть тут англійською володіють далеко не всі жителі. Вона доречна або в окремих штатах, або нею розмовляє освічена еліта.
 5. Робіть якісний переклад креативів місцевою мовою країни, адаптуючи вашу рекламу під ЦА.

Які крео використовувати для Tier 1 країн 

Ми розглянули особливості та нюанси різних регіонів. Тепер настав час перейти до практики. Як зачепити аудиторію з Tier 1? Розглянемо на прикладі крео для Великобританії з просування продукту для збільшення грудей. 

Яскравий колір крео дає змогу зачепити потенційного клієнта. Незважаючи на те, що замість реального тіла використовувалися фрукти, ця аналогія зрозуміла всім та не викликає жодних сумнівів. 

Це чудовий приклад, як арбітражник може обходити бани на найвимогливіших платформах. Знижка підштовхує користувача швидше прийняти рішення. Родзинкою на торті в якості останнього чіпляючого аргументу є відсутність хірургічних втручань. 

Наступний креатив розглянемо для ГЕО Італія. Як приклад візьмемо той самий тип продукту — засіб для збільшення грудей із вертикалі нутра. 

Тут яскраво продемонстровано задоволення клієнта та результат. Також вебмайстер підкреслив простоту застосування. Ну і, звичайно ж, реклама обіцяє безпечний результат для досягнення якого не потрібні оперативні втручання.

Наступний приклад вдалого крео на Італію зачіпає одну з найболючіших тем для жінок — це увага чоловічої статі. Вражаючі результати обіцяють за короткий відрізок часу. Вебмайстер використав ефект до/після, який майже завжди добре працює для просування подібних продуктів. 

Які крео використовувати для Tier 2 країн 

Щоб виділитися на ринку Tier 2, арбітражникам необхідно використовувати нестандартні підходи. Відмінно конвертує яскраве пакування, зручний формат, вигідна знижка або можливість отримання продукту безкоштовно. У цьому регіоні швидкий та стабільний інтернет, тому добре підійдуть відеокреативи. Такий формат набагато краще приваблює ЦА. Наприклад, ви можете зробити такі ролики: 

 • Відео з результатом до та після. Чудовим рішенням буде демонстрація перевтілення та перемоги над проблемою. Добре працюють відео з історіями схуднення з перших вуст.
 • Відео з фактами та нативною рекламою продукту. Формат ідеально підійде для заливу з TikTok, Shorts, Reels.
 • Слайд-шоу. Хороше рішення для тих, хто не бажає витрачати час на монтаж роликів. Підберіть якісну озвучку та правильні зображення. 

Не варто додавати динамічні частини, які будуть вести на лендінг. Практика показує, що такий підхід дратує користувачів. Замість додавання таймерів про закінчення акції використовуйте інформативні прелендинги. 

Населення Tier 2 досить освічене, тому ці користувачі не будуть купувати продукти, які їм не потрібні. Для ухвалення користувачем рішення про купівлю, прелендинг має містити таку інформацію:

 • детальний опис офера;
 • результати використання, успішні кейси;
 • сертифікати та інші документи, що підтверджують якість товару; 
 • умови: знижка, доставка, особливості застосування;
 • рекомендації експертів; 
 • відгуки реальних користувачів з їхніми фото. 

Не затягуйте воронку після прогріву. Лендінг повинен надавати користувачеві форму замовлення у вільному доступі. Це дає змогу легко конвертувати ЦА, яка відразу приймає рішення про придбання товару. 

Які крео використовувати для Tier 3 країн

Почнемо з того, як не потрібно робити, коли створюєш креативи для регіону Tier 3. Тут краще не використовувати статичні креативи, якщо ви не можете вкласти всю необхідну вам інформацію.

На картинці загалом усе добре: логотип, герої, слот. Але обіцянка виплати за реєстрацію зрештою призведе до того, що користувачі просто не поповнюватимуть рахунок. В іншому випадку вони можуть поповнити депозит один раз та зникнути. 

Наступний приклад є перевіреною часом класикою, яка ідеально підходить під регіон Tier 3. Це новинне крео, представлене у вигляді короткого відео, де є ведуча, рулетка та слот — уся суть ролика зрозуміла з перших його секунд. Як тригер використовується феєрична новина — виграш величезної суми грошей через додаток.

Далі юзер бачить транзакції поповнення:

та виграш у вигляді великої суми грошей:

і все це дісталося герою, який покрутив слот:

Ну і, звісно ж, завершальним етапом буде заклик до завантаження застосунку: 

Це гарний приклад крео, що конвертує, де зібрані всі ключові тригери, щоб зачепити ЦА.

Які спай тули допоможуть проаналізувати крео конкурентів

Шпигунські тули дають змогу вебам моніторити різні кампанії та застосовувати нові стратегії. Розглянемо деякі інструменти. 

Adplexity

Один із найбільших та найефективніших тулів, що існують на ринку. 

Особливості Adplexity:

 • широкий пошук за ключовими словами, рекламодавцями та партнерками;
 • завантаження лендінгу;
 • відстеження статистики в реальному часі.

Anstrex

Anstrex Spy Tool — це 27 рекламних мереж для ефективного аналізу ринку. Величезна база даних дає змогу оцінити кампанії, орієнтуючись на кілька головних критерій. 

Особливості Anstrex:

 • дані вебмайстрів та рекламодавців;
 • категорії, мова, регіон, рекламна мережа та ПП;
 • прості та зручні інструменти редагування. 

Ad library від Facebook

Кожен досвідчений арбітражник знає про такий чудовий інструмент, як бібліотека реклами Facebook, який надається абсолютно безкоштовно. Цікаво, що спочатку цей тул був створений з метою моніторингу політичних рекламних кампаній. Уже через рік після появи інструменту, у 2009 році, Facebook розширив функції цього інструменту. Щоб переглядати рекламні креативи, користувачеві навіть не потрібно бути зареєстрованим. 

Вибирайте будь-яку країну та стежте за РК в ГЕО, що вас цікавить. В ідеалі, звичайно ж, краще переглянути всі країни, щоб мати повноцінну картину.

Висновок

Аналіз ГЕО — це невід'ємна частина успішного заливу. Він дасть змогу зрозуміти не тільки особливості вашої ЦА, а й також врахувати культурні, економічні, соціальні, політичні та інші фактори. Що більше ви знатимете про різні країни, то більше у вас буде шансів для прибуткового заливу.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF