Монетизація TikTok: як заробляти на переглядах відео?
Розваги та вірусні відео — те, з чим у багатьох асоціюється мережа TikTok. Це потужна платформа для монетизації контенту. Блогерам вдається збирати мільйони підписників завдяки популярним роликам, що приносить немаленькі гроші. У статті розглянемо найбільш ефективні методи того, як заробляти в Тік Ток, а також особливості монетизації даної платформи.
Заробіток в Тік Ток: основні способи
Для просування бренду в TikTok не варто обмежуватися лише вкладанням грошей у рекламу. Інфлюенсери, блогери та просто користувачі соціальної мережі можуть заробляти завдяки участі в колабораціях і рекламних кампаніях. У які способи відбувається монетизація Тік Ток — розповімо детальніше.
Інтегрована реклама у відео в TikTok
Отже, ви наважилися підключити монетизацію в ТікТок. Пряма реклама — швидкий спосіб, коли не треба вигадувати велосипед. У своєму акаунті можна викладати ролики зі згадкою про конкретний бренд чи блогера. В якому форматі буде такий контент — справа домовленості. Можна просто згадати ім'я або залишити посилання. Аудиторія йде за цією рекламою — монетизація Тік Ток у дії.
Повноцінний продаж реклами в TikTok відбувається, коли акаунт має перші 10k підписників. З їхнім зростанням примножується і прибуток. Роль відіграє і популярність рекламованих послуг і товарів, бренду чи іншого блогера. Для початківців із незначною аудиторією вартість згадки починається від 500 грн. У цьому випадку можна йти трьома шляхами реклами:
- згадувати акаунт у відео, яке публікується в стрічку;
- додавати під відео чи в біо посилання на ресурс (сайт чи соціальна мережа);
- взаємопіар із іншими блогерами.
Радимо не перебільшувати з кількістю згадувань. Нав'язлива реклама надокучить користувачам — замість підписки можна отримати блок. Оптимально — 5-10 рекламних постів на місяць. Якщо грошові пропозиції не надходять, працюйте з рекламою за бартером. Принаймні, це допоможе збільшити кількість підписників. Один із великих плюсів прямої реклами в ТікТок — можливість заробляти фактично без обмежень.
Стати послом бренду
Звучить помпезно, чи не так? Але доступна така опція не всім акаунтам. Претендувати на високе звання амбасадора бренду можуть блогери, що вже заслужили авторитет у TikTok. Якщо маєте велику й активну аудиторію, є змога співпрацювати з брендами різного рівня, монетизуючи свою присутність у соціальній мережі.
Використання товарів у відео свого ТікТоку, прямих ефірах, запуск челенджів, участь у промо-акціях, використання спеціального хештегу з ім'ям бренду — це поширені способи рекламування від блогерів, з якими бренд укладає угоду на певний період. Мета в даному випадку — не прямі продажі, а підвищення впізнаваності бренду серед аудиторії ТікТоку.
Розмір заробітку визначається популярністю акаунту та домовленостями між блогером і компанією. Монетизація TikTok акаунту — це одна з переваг, які отримують посли бренду, адже інфлюенсерам також надають безкоштовні товари, індивідуальні знижки і, звісно, можливість одними з перших протестувати продукт. У співпраці зацікавлені обидві сторони. Якщо мрієте стати послом бренду і заробити на цьому, а популярності бракує і пропозиції не надходять, можна набратися сміливості і першими пропонувати свої блогерські та рекламні послуги.
Просування власних послуг/товарів
Монетизація в мережі TikTok працює і у випадку з експертним контентом. Готові ділитися досвідом, інсайдерською інформацією? Любите навчати, роздавати поради, аналізувати новини? Вам теж у ТікТок. Заробляти можна навіть із серйозними темами — юриспруденція, економіка, психологія, медицина. Ця соціальна мережа нікого не обмежує, головне — знайти правильний підхід у створенні відео.
Цей принцип монетизації та заробітку в ТікТок будується на залученні трафіку і подальшій конвертації його в клієнтів. У біо або самому профілі знову ж таки вказується посилання на сайт чи іншу соціальну мережу (ТікТок — ефективна платформа для переливу трафіку на інші сорси).
Ваш контент має зацікавити підписників, викликати довіру, щоб користувачі потім відвідали головний ресурс. Якщо просуваєте товари електронної торгівлі, то в рекламних роликах можна показувати процес створення продукту, демонструвати роботу, особливості догляду, ділитися відгуками підписників, які вже придбали товар.
Для інфобізнесу TikTok — урожайний ґрунт. У своєму акаунті можна поступово підігрівати аудиторію, а вже потім пропонувати користувачам продукт: курси, гайди, вебінари тощо.
Монетизація прямих ефірів TikTok
Якщо кількість підписників у вашому акаунті ТікТок сягнула однієї тисячі, то можете тестувати такий інструмент монетизації, як прямі ефіри або стріми. Реклама продукції відбувається у два способи:
- прямий ефір з темою продукту, що рекламується — огляд товару, його переваг (вартість реклами в стрімах залежить від статистики акаунту);
- заробіток на монетах — протягом прямого ефіру підписники купують стікери за монети ТікТок і потім дарують їх блогеру, якщо їм сподобався контент. На баланс йде 80% від вартості стікера, і цю валюту можна конвертувати в реальні гроші і виводити їх на банківську картку. 100 монет можна купити за 1$. Один стікер коштує 10 монет. Кінцева сума залежить від активності користувачів і кількості подарованих монет. Саме тому важливо потурбуватися про якість контенту і прямих ефірів.
Не забувайте про такі особливості проведення прямих ефірів:
- попередній аналіз аудиторії, виявлення її інтересів;
- корисний контент (поради, лайфхаки, секрети);
- відповіді на питання підписників;
- конкурси і опитування;
- відео з анпакінгом, екскурсіями, оглядами, репортажами;
- виконання легких завдань за донати.
Насправді прямі ефіри в TikTok — це досить високий левел для будь-якого блогера, принаймні якщо говоримо про цікаві та ефективні з точки зору монетизації в соціальній мережі. Реклама товару і утримання уваги користувачів вимагає вміння імпровізувати та реагувати на активність аудиторії. Крім того, прямі ефіри не дають аналітики — кількість переходів підписників на сайт для монетизації акаунту в ТікТок не відображається.
Реклама товарів та послуг
Ми вже говорили вище про просування в ТікТок власних товарів і послуг. Так само можна заробляти гроші, рекламуючи продукцію замовника. Огляд товару, відгук про нього — формати є різні. Монетизація відбувається через бартер, знижки/промокоди або пряму оплату грошима. Суми залежать від кількості підписників, їхньої залученості та в цілому популярності акаунту.
Як у випадку інтегрованої реклами, бажано не перенасичувати стрічку такими відео. Якщо ви тільки на початку розвитку блогу в TikTok, можна заявити про себе на спеціальних сервісах реклами чи в інших соціальних мережах.
Реферальні програми
Цей варіант монетизації в ТікТок виглядає так: ви ділитеся партнерським посиланням, згадуєте бренд у відео. І вже від цільової дії користувача (реєстрація, продаж, завантаження) отримуєте свою комісію. За такою схемою зазвичай працюють з інфлюенсерами всесвітньо відомі бренди Ebay, iHerb, AliExpress. Кожна компанія може висувати свої умови щодо рекламної інтеграції та комісійних.
Якщо хочете заробляти в ТікТок через такі програми, можете знайти їх на офіційних сайтах онлайн-магазинів, компаній, а також у СРА-мережах чи за простим Google-запитом “партнерські програми для TikTok”.
Участь у челенджах TikTok
Соціальна мережа відома своїми челенджами. Випробувати свої сили беруться блогери з усіх куточків світу. Ця форма монетизації для креативних людей, які можуть у цікавий спосіб привернути увагу користувачів до бренду.
Акаунту з понад 10 тисячами підписників цілком можливо заробити непогану суму за одне відео. Офіційний хештег челенджу запускається в рекламному кабінеті TikTok Ads Manager. Якщо аудиторії сподобається ідея, відео швидко стане вірусним. Товар чи послуга стануть популярними, бренд отримає лояльність аудиторії, а блогер заробить на цьому.
Особливості монетизації TikTok
Тренди не вічні. Акаунт швидко набирає підписників, якщо контент блогера відповідає сучасним тенденціям. Важливо встигати за змінами, якщо не хочете втрачати монетизацію в ТікТок.
Рівень залученості аудиторії. Для заробітку в ТікТок необов'язково мати мільйони підписників. Їхні лайки, коментарі та репости зроблять відео справді вірусним.
TikTok — не тільки для підлітків. Спочатку в соціальній мережі було більше молодих користувачів, але поступово аудиторія ТікТоку зростає за рахунок дорослих, і це треба враховувати, якщо хочете заробити гроші. Створюйте контент, який зацікавить максимально широке коло користувачів.
Не бути копією. Надихаючись відео інших блогерів, не намагайтесь зробити те ж саме. Оригінальність завжди цінується вище, це стосується і монетизації в ТікТок.
Жодних накруток. Бажання зібрати велику аудиторію за короткий термін може зіграти з вами злий жарт, а точніше — відправить у бан (прощавай, монетизація).
Як заробляти в Тік Ток більше?
Заробіток в ТікТок цікавить кожного, хто відкрив для себе переваги цієї мережі. Пропонуємо кілька простих, але важливих порад, які підвищують шанси на монетизацію акаунту.
Утримання уваги. Драматургія у відео відіграє важливу роль, і якщо користувачі додивилися його до кінця, то й алгоритми ТікТок перенесуть його в рекомендації.
Якість контенту. Цікаве та оригінальне наповнення — це вже аксіома, але йдеться і про технічний бік “картинки”: зйомка відео у високому розширенні, гарне світло, правильний фокус. З цими налаштуваннями монетизація в ТікТок буде швидшою.
Регулярність. Хаотична поява в стрічці не вітається. Аудиторія чекає на свого блогера, тому треба розробити графік публікації постів і дотримуватися його.
Тематика. Якщо обрали певну тему для своїх роликів, бажано не відходити від неї.
Вивчення мережі. Будьте в курсі оновлення інструментів та механізмів TikTok для успішної монетизації.
Висновок
Аудиторія ТікТок продовжує збільшуватися, і охочих на цьому заробити теж не меншає. Можливості монетизації в мережі дають блогерам та інфлюенсерам необхідні для цього інструменти. Оригінальність, креативність, вміння дивувати і привертати до себе увагу — це ті якості, які разом із маркетинговим мисленням дозволять перетворити свій акаунт ТікТок у джерело стабільного заробітку.
Останнє редагування: 04.09.2024