

Будь-яка рекламна платформа диктує свої правила модерації, зокрема і креативних матеріалів. Порушивши їх, можна “заробити” бан чи блокування кабінету. Якщо арбітражник має креативи з гарним CTR чи знайшов успішні варіанти в SPY-сервісах, йому точно треба унікалізувати їх.
Унікалізація креативів — це процес зміни характеристик зображення чи відео, редагування його метаданих, завдяки чому алгоритми платформ і пошуковиків сприймають креатив як оригінальний.
Метадані — це вбудовані дані про файл, як-от дата створення, назва, геолокація, формат, роздільна здатність, авторські права, технічні параметри камери тощо. Їх можна редагувати або видаляти за допомогою різних програм і сервісів. Разом із тим пошукові алгоритми виявляють підвищену увагу до файлів із порожніми метаданими.
Переваги унікалізації креативів:
Проте і тут є деякі мінуси:
Існує два способи унікалізації контенту. Ручний підхід, коли ви змінюєте файл і його візуальні характеристики самостійно, використовуючи різні програми, і автоматизований, з використанням спеціальних інструментів чи сервісів для унікалізації.
Додавання елементів на зображення може дати суттєві візуальні зміни, підвищивши оригінальність креативу. Варіанти є різні:
1. Графічні елементи — різні ілюстрації, персонажі, плашки, декоративні елементи, графіка тощо. Ці елементи роблять креатив привабливим і відрізняють його від подібних.
2. Рамки — використання рамок та ліній навколо зображення або окремих деталей усередині нього підкреслює та виділяє важливі елементи.
3. Стікери та емоджі — не лише спосіб додати зображенню яскравості, але й можливість привернути увагу до ключових моментів у креативі. В арбітражі трафіку часто використовуються стікери, щоб підкреслити акції, знижки та інші привабливі пропозиції.
4. Текстові елементи — це ефективний метод унікалізації, особливо якщо йдеться про опис товару, послуги чи рекламні пропозиції. Важливо обрати шрифт, колір і розташувати текст так, аби він гармонійно поєднувався із зображенням та не перевантажував його.
5. Логотипи та брендинг — додавши їх до крео, можна досягти не лише унікальності, а й посилити довіру до контенту, особливо, якщо рекламується відомий продукт або послуга. Розміщуйте логотип так, аби він був помітним, але водночас не відволікав від основного посилу контенту.
6. Іконки та кнопки — важлива складова, коли йдеться про РК, спрямовані на дії (наприклад, реєстрація, замовлення). Додавання кнопок або іконок робить креатив інтерактивним.
Тут йдеться не про масштабні зміни креативу, а скоріше про те, як можна трохи покращити саме зображення.
1. Контрастність — зміна контрасту дозволяє виділити основні елементи зображення, роблячи темні частини більш насиченими, а світлі — яскравішими.
2. Яскравість — її збільшення дозволяє зробити картинку світлішою і більш «повітряною», тоді як зниження додає глибини. Змінюючи яскравість, можна повністю змінити настрій та сприйняття зображення.
3. Насиченість — це керування інтенсивністю кольорів. Збільшивши її, ми робимо зображення яскравішим, додаємо настрою. У протилежному випадку зображення стає тьмяним.
4. Градієнти — використання плавних переходів від одного кольору до іншого додає зображенню глибини та динамічності.
5. Накладення фільтрів — у такий спосіб можна змінити загальний тон зображення. Різні фоторедактори пропонують широку палітру фільтрів (кінематографічний, анімаційний, ефект старої фотографії тощо).
В арсеналі фоторедакторів є й інші інструменти задля досягнення унікальності зображення.
1. Обрізка фото — дозволяє виокремити певну частину зображення, при цьому може бути в довільній формі.
2. Зміна розміру та пропорцій — передбачає як одночасну зміну довжини по вертикалі та горизонталі, так і непропорційне витягування чи звуження фото в один бік.
3. Віддзеркалення — дзеркальне відображення (горизонтально або вертикально) теж додає оригінальності та підвищує шанси креатива на проходження модерації.
4. Викривлення — допомагає створити нестандартний ефект, що запам'ятовується, привертає увагу. В арбітражі це один із способів виділитися серед однотипних креативів, збільшуючи клікабельність.
5. Поворот — повернувши зображення на кілька градусів, ми додаємо йому динамічності, що привертає увагу користувачів і може підвищити CTR. Хоча гарантії на обхід блокування це не дає, але шанси підвищити унікальність є.
6. Масштабування — збільшення або зменшення розміру об'єктів зображення допомагає акцентувати увагу на важливому контенті. Крім унікалізації, ця опція виділяє ключові елементи оферу або кнопки дії, підвищуючи її клікабельність.
7. Розмиття — розмиття фону або другорядних об'єктів допомагає сфокусувати увагу на головному та додає креативу професійного вигляду.
8. Колажі — об'єднання кількох зображень у одне. При цьому важливо в кожне з них додавати зміни, про які згадували вище. Інакше це теж сприйматиметься як плагіат.
Допомогою нейромереж сьогодні не скористався хіба що той, хто просто не чув про них. Вебмайстри використовують ШІ-інструменти як для створення текстів, так і візуалу. Нижче наводимо приклади програм, які допоможуть унікалізувати крео.
Photo Editor AI — це онлайн-інструмент, який використовує ШІ для редагування зображень. Він дозволяє автоматично покращувати якість фото, колірні характеристики, коригувати контраст, яскравість, а також застосовувати різні фільтри й ефекти. Можна швидко видалити фон, змінити стилі, а також покращити деталі на зображенні.
DeepAI — платформа на основі нейромереж, що допомагає виконувати різні задачі з обробки зображень і відео. Вона надає інструменти для покращення якості, а також генерує зображення з текстових описів. DeepAI пропонує, зокрема, функцію автоматичного збільшення роздільної здатності, зміни стилю зображень, унікалізації креативів.
Звісно, найбільша перевага роботи з ШІ — повна автоматизація без необхідності постійної участі, крім грамотного ТЗ. З іншого боку, потрібно якраз дуже ретельно пояснити задачу. Найменша неточність і помилка може віддалити вас від необхідного результату.
ExifTool — потужний інструмент для роботи з метаданими зображень і мультимедійних файлів. Можна вилучати, редагувати та видаляти метадані з файлів, включаючи інформацію про камеру, налаштування зйомки, геолокацію, дату створення та інші дані, які можуть бути вбудовані у зображення та відео.
Fotor — популярний онлайн-редактор зображень, що пропонує широкий спектр інструментів для креативів. Редагування зображень, зокрема, включає видалення фону, додавання тексту, фільтрів та ефектів, роботу з метаданими, покращення якості, анімацію елементів і редагування відео, використання шаблонів для соцмереж тощо.
AI.Image Enlarger — це інноваційний інструмент для покращення якості зображень. Він дозволяє збільшувати зображення без втрати чіткості та включає додаткові функції, як-от колоризація чорно-білих фото, покращення різкості, ретушування та видалення непотрібних об'єктів. Всі можливості працюють на базі сучасних AI-алгоритмів, гарантуючи точні результати.
Унікалізація зображень в арбітражі трафіку — це необхідна складова успішного ведення РК. Зміна візуалів не лише допомагає уникнути блокувань з боку платформ, а й підвищує ефективність реклами завдяки оригінальним і привабливим креативам. Такі способи унікалізації, як редагування метаданих, робота з графічними елементами, зміна кольору та використання AI-сервісів, дають вебмайстрам можливість генерувати якісні матеріали, що відповідають вимогам модерації та привертають увагу ЦА.
Останнє редагування: 06.02.2025