Finance та Web 3.0: перспективи вертикалі
Один із найбільш прибуткових напрямів в арбітражі трафіку — вертикаль Finance. При цьому висока конкуренція робить її водночас однією з найскладніших. Вебмайстри, які успішно ллють на цю нішу, зазвичай не “зраджують” фінансам. У цій статті розглянемо основні офери, ГЕО, джерела та інструменти цієї вертикалі, а також визначимо ключові особливості й ризики при роботі з Finance.
Чому фінвертикаль така популярна
Банківські картки, інвестиції, кредити, депозити, страхування — це ключові продукти в ніші фінансів, які завжди користуються попитом. Коли йдеться про гроші, а тим паче про багатозначні суми, можна розраховувати на відповідні виплати. Так само, як у гемблінг та крипто вертикалях, вартість цільової дії тут може сягати 200–300$ та більше. Обсяги залежать від ГЕО й інших чинників.
Що ж особливо приваблює арбітражників у фінансах?
Широка цільова аудиторія. Йдеться про користувачів 18+. Фінансові офери здебільшого рекламуються чоловікам і жінкам у віці 22–65 років. Портрет ЦА може відрізнятися залежно від продукту чи послуги, але в цілому простір для масштабування рекламних кампаній чималий.
Довіра до бренду. Здебільшого пропозиції в ніші фінансів представлені брендами, у яких гарна репутація і лояльність локальної аудиторії. Це сприяє підвищенню CR.
Високі виплати. Фінансовий сектор — уособлення великих грошових масивів. Досвідчені вебмайстри точно зможуть похвалитися гарними пейаутами.
Прогнозованість. Білі офери дозволяють заздалегідь складати рекламні бюджети, прогнозувати їхню окупність, отримуючи щомісяця стабільний ROI за умови якісного трафіку.
Різноманіття цільових дій. Заливати можна як на заповнення анкет і реєстраційних форм, так і оформлення банківської картки у відділенні чи страхового полісу.
Проте слід розуміти, що фінансова вертикаль — це довга історія. Сподіватися на те, що високі цифри “впадуть” на вас одразу ж, не доведеться — маржа зазвичай становить не більше 20%.
Зростання ролі Web 3.0
Як зазначають фахівці мережі CMaffs, які мають чималий досвід у просуванні фінансових оферів, сучасна фінвертикаль активно переходить до “білого” формату завдяки інтеграції технологій Web 3.0, що відкривають нові можливості для прозорості та безпеки транзакцій.
Йдеться про децентралізовану онлайн-екосистему, побудовану на основі блокчейну та смарт-контрактів. Вона переносить контроль від великих корпорацій і повертає його окремим особам.
Деякі з ключових елементів нового покоління Інтернету включають:
- децентралізовані програми (dApps): програми, що працюють у розподілених мережах, вільні від централізованого контролю;
- технологія блокчейн: безпечна й прозора платформа для транзакцій, що працює без посередників;
- розумні контракти: автоматизовані угоди, закодовані в блокчейні для виконання заздалегідь визначених дій;
- цифрові активи як нова економічна модель: криптовалюти та токени, з якими можна виконувати транзакції;
- право власності на дані: користувачі зберігають контроль над своїми особистими даними та цифровими взаємодіями — висока конфіденційність і менша залежність від централізованих служб.
Розширені можливості в епоху Web3.0 пропонує користувачам, наприклад, команда СРА-мережі CMaffs. У цій новій вертикалі фахівці дають рішення, побудовані на основі технології блокчейн, дозволяють користувачам безпечно та ефективно контролювати свої особисті дані, цифрову ідентифікацію і транзакції.
Вибір офера та ГЕО
Вертикаль Finance в арбітражі — це широкий спектр оферів, від кредитування до інвестиційних платформ. Проаналізуємо особливості ключових продуктів, із якими сьогодні працюють вебмайстри.
Форекс, бінарні опціони. Багато досвідчених арбітражників використовують цю нішу як основну. Тут за клієнта виплачують немало (у деяких брокерів це більше 100$) і на додачу — Revenue Share. Форекс однаково популярний і в Tier-1, і в Tier-2. Що ж до ЦА, то її умовно можна поділити на групи:
- ті, хто бажає легкого та швидкого заробітку (гемблери й бетери);
- ті, кому кортить заробляти на фондових ринках, але вони поки не дуже розуміються на темі;
- досвідчені трейдери, які не проти зручнішого інструменту з меншими комісіями.
Нові можливості для вибору дає афіліатам вертикаль, про яку вже згадували в цій статті.
Завдяки нижчій конкуренції на аукціонах Web3, порівняно з традиційними фінансовими пропозиціями, афілійовані особи отримують більше простору для творчості у своїх кампаніях. Крім того, зростаючий інтерес до криптовалют і децентралізованих рішень стимулює залучення аудиторії та коефіцієнти конверсії.
Афілейт-команди на кшталт CMaffiliates відкривають партнерам можливість стабільного заробітку у фінансовій вертикалі, надаючи сучасні інструменти і підтримку на всіх етапах співпраці.
Банківські картки (кредитні чи дебетові). Йдеться про відкриття картки рекламодавця. Виплата за цільову дію може йти за оформлення заявки на сайті, відкриття картки у відділенні, отримання картки та її активізацію, першу фінансову операцію з карткою.
Висока конверсія (в середньому від 5 до 15%, а іноді й до 30%) досягається за рахунок довіри аудиторії до банків. Цей вид оферів розповсюджений у країнах Tier-1 та Tier-2 (США, Канада, Мексика та інші).
У Східній Європі та деяких країнах Азії цей продукт теж досить популярний. У країнах зі стабільно високою інфляцією та знецінюванням національної валюти можна сміливо лити на цей тип оферів. Проте слід зважати на тривалий період холду через те, що рекламодавець потребує час для перевірки лідів.
Мікрозайми. Офери для покриття невеликих термінових фінансових потреб. Як правило, мікрозайми видаються приватними компаніями під високий відсоток. Такі офери зазвичай оформлюються швидко і надаються людям зі складним грошовим становищем і поганою кредитною історією. Мікрокредити популярні в країнах Tier-2 та Tier-3: Південно-Східна Азія, Східна Європа, Латинська Америка. Основна ЦА — студенти, азартні гравці, люди, схильні до імпульсивних покупок і всі, кому терміново потрібні гроші “до зарплати”.
Іпотека, автокредитування. Одні з найскладніших для заливу. Великі суми вимагають істотного першого вкладення. Банки ретельніше перевіряють кредитну історію клієнта. Конверсія тут низька, але компенсується виплатами. За цими оферами холд збільшений, оскільки й перевірка лідів триває довго.
Страхування. Ставки в цій ніші немалі, і для високого ROI вебмайстру треба мати щонайменше 3–5 тисяч доларів для тестових рекламних кампаній, адже послугами страхування більше користуються в дорогих ГЕО з Tier-1. Серед лідерів, за даними Statista, — США, Тайвань, Південна Африка, Південна Корея та Великобританія.
Кредити для бізнесу. На відміну від кредитних карток і мікрокредитів, тут інші підходи та ЦА. Найчастіше банки заздалегідь визначають потенційну аудиторію: кредити для малого бізнесу, фермерів, будівництва, IT-стартапів тощо. Ніша складна, але й виплати суттєві. Такі кредити поширені в бурж-країнах, періодично зустрічаються офери для Азії, Латинської Америки, деяких африканських країн.
Електронні гаманці та платіжні системи. Йдеться про різні сервіси для прийому платежів та онлайн-оплат (E-Payments, Payoneer, Apple Pay, PayPal, Amazon Pay), електронні гаманці (Qiwi, Webmoney) тощо. Актуальний офер можна знайти для деяких регіонів Tier-3. Цільова аудиторія — фрілансери, шопери, гемблери, бетери.
Джерела трафіку та інструменти
Де брати трафік для фінвертикалі? Розглянемо найбільш популярні сорси:
- сайти-вітрини — шаблонні односторінкові або багатосторінкові сайти, які пропонують користувачеві велику кількість пропозиції від різних банків чи компаній; мають власну аналітику, але у той же час є витрати на хостинг та обслуговування;
- контекстна реклама — пошукова реклама залишається однією з “гарячих”, проте може бути забороненою на деяких майданчиках, наприклад, Google не схвалює рекламу бінарних опціонів, мікрозаймів, користувацьких кредитів зі збільшеними відсотками;
- SEO — гарний варіант для власних сайтів (блог або портал фінансових новин); потрібно більше часу для просування, але й результати дає довгострокові. У такому випадку отримання профіту займає більше часу, проте може принести гарні результати;
- таргетована реклама — реклама в Meta, TikTok та інших соцмережах, зазвичай треба узгоджувати креативи;
- E-mail-маркетинг — розсилка листів потенційним лідам може дати високий ROI; головне — мати якісну і легально зібрану базу контактів, щоб уникнути потрапляння в спам;
- тизери, пуші — для частини оферів заборонені, проте ефективні там, де дозволені; дешевий трафік, необхідне узгодження креативів.
Що стосується креативів, теж можна використовувати різні варіанти:
- традиційний статичний або динамічний банер з виділенням переваг, на кшталт “займ з поганою кредитною історією” або “кредит за 5 хвилин без довідки про доходи”; також спрацює тизер типу “вас чекає кредитка з підвищеним кешбеком”;
- вітрина, на якій користувачу пропонують кілька оферів від різних компаній;
- реклама, що просуває не стільки продукт, скільки ідею (реклама дорогих речей або послуг, які стають доступними завдяки кредиту);
- преленд як можливість прогріти потенційного ліда (інтерактив у вигляді опитування одразу ж залучає користувача, у нього зникає бажання закрити сторінку та піти).
Наприклад, у цьому кейсі є обмеження в часі та 3 короткі питання, після відповіді на які користувач бачить повідомлення: “Ваша анкета схвалена, залишилося заповнити форму”. Людина підсвідомо розуміє, що гроші майже у неї в кишені, треба лише внести дані. Це значно підвищує конверсію.
- залив через мобільний додаток: користувач переходить за оголошенням, встановлює застосунок, реєструється та бере кредит — кілька кроків і все оформлено.
Цей спосіб теж гарно конвертує, спрямований на людей, які довіряють додаткам у магазині більше, ніж звичайній рекламі. У випадку, якщо конверсії не було одразу після встановлення, можна досягти її пушами.
Партнерки, що допоможуть заробити у фінвертикалі
CMAFFS Network — лідер в українському афілейт-маркетингу з 15-річним досвідом на ринку. Поєднуючи бізнес-експертів та передові технології, вони пропонують партнерам надійну та ефективну платформу для максимізації їхніх доходів. Команда сприяє довгостроковій взаємодії завдяки передовим партнерським програмам, зокрема за моделями CPL, CPA і CPI. Партнерська мережа об'єднує досвідчених афілійованих осіб, компаній і початківців, даючи їм змогу досягти успіху в різних галузях.
Головні переваги роботи зі CMaffs:
- Популярні офери та широка ЦА. Нетворк надає доступ до оферів із популярних фінансових напрямів, що забезпечує вебмайстрам більше варіантів і стратегій для успішного заливу трафіку.
- Надійність. CMaffs гарантує афіліатам прозорість умов і чесні виплати. Слоган компанії “Ваш успіх — наш пріоритет” відображає ставлення до партнерів.
- Експертність і довіра. Завдяки комбінації технологій та бізнес-підходу CMaffs допомагає партнерам досягати максимального ROI. Вебмайстри можуть розраховувати на технічну підтримку та поради експертів.
- Можливості для розвитку. CMaffs пропонує зручний інтерфейс, прозору аналітику та можливості для масштабування рекламних кампаній.
Що потрібно знати новачку
Кожна вертикаль диктує вебмайстрам свої правила роботи. Яка специфіка у фінансів і на що звернути увагу арбітражникам-новачкам, щоб уникнути ризиків:
- Перевірка трафіку триває 15-90 діб, тож фінансова подушка не завадить, а для стійкого трафіку знадобиться кілька тисяч доларів.
- Тривалий холд та невисокий ROI на початку — те, до чого треба бути готовим, бюджет зростатиме, але повільно.
- Фінансові бренди піклуються про свою репутацію, і часто лише після узгодження крео з ПП можна розраховувати на виплату від трафіку.
- Слід уважно вивчати джерела трафіку, щоб не потрапити під заборону з деякими видами оферів.
- У фінансовій вертикалі, як правило, заборонене використання місліда в креативах.
- Не завадить вивчити особливості й правила видачі кредитів, щоб у креативах правильно подавати інформацію — так можна зменшити кількість невалідних лідів.
Висновок
Робота з білими фінансовими оферами потребує уважного та грамотного підходу: як при заливі трафіку, так і при розробці креативів. Потрібно вивчати аудиторію, ретельно продумувати стратегію, постійно оптимізовувати рекламні кампанії, аби вийти на стабільний і високий дохід.
А ще — не нехтувати новими можливостями, які дає інтеграція з технологіями Web 3.0. Завдяки цьому робота у новій вертикалі для афіліатів CMaffs стає ще простішою та вигіднішою: для просування оферу та отримання хорошого CR не потрібно налаштовувати клоаку, адже всі пропозиції захищені відомим брендом. До того ж, це чудова нагода крокувати в ногу з часом і завжди залишатися в курсі всіх актуальних новин світу блокчейну.
Останнє редагування: 15.11.2024