

Будь-яка арбітражна команда, що прагне великих масштабів та сильних позицій на ринку, наймає медіабайєра. За яку роботу відповідає цей фахівець, які знання і навички необхідні, чи багато вакансій медіабайєра є сьогодні в Україні — все найголовніше зібрали в нашій статті.
Дослівний переклад професії media buyer з англійської дає зрозуміти: це людина, що закуповує рекламу. Можна сказати, що медіабайєр — це трафік-менеджер. Головне завдання в його роботі — знайти оптимальні майданчики для розміщення реклами та отримати максимально можливий цільовий трафік.
Потреба в медіабайєрах у наш час велика, звідси — і збільшення кількості відповідних вакансій. Навички такого фахівця необхідні в маркетингових агентствах, рекламних компаніях, команді арбітражників. Медіабайєри вміють працювати з різними платформами: Інтернет-ЗМІ та друкованими виданнями, телебаченням, зовнішньою рекламою та соціальними мережами. Певна річ, робота медіабайєра особливо актуальна саме в діджиталі і особливо необхідна в арбітражі.
Отже, які завдання стоять перед тим, хто обрав для себе професію медіабайєра. Основні робочі обов'язки:
Як бачимо, обов'язків у медіабайєра чимало. Для ефективного результату фахівці інколи делегують частину задач іншим, наймаючи цілу рекламну команду. Звісно, досвідчений медіабайєр розуміє принципи роботи різних видів реклами, проте зазвичай спеціалізується на конкретному напрямку.
Існує поширена думка, ніби медіабайєр — це теж саме, що й арбітражник. Ототожнення цих двох професій — помилка. Розберемося, чим вони відрізняються і що можуть робити разом.
По-перше, арбітражники частіше працюють на фрілансі: за власні кошти ллють трафік, запускають рекламні кампанії, тестують їх. Арбітражник, який працює в команді, займається створенням рекламних стратегій, досліджує й аналізує роботу конкурентів, вивчає spy-сервіси тощо.
Медіабайєри — це, як правило, командні гравці, що займають посаду в компанії чи агентстві і яким часто виплачують зарплату (+ відсотки від продажів). І бюджет на рекламні кампанії йому теж виділяють. Тож одна з головних відмінностей полягає в тому, що медіабаєр займається комплексним просуванням продукту або бренду клієнта, тоді як діяльність арбітражника більше подібна на ведення власного бізнесу — за допомогою особистих вкладень.
Поріг входження в ці дві професії різний. Арбітражнику достатньо створити кампанію, потестити офери і отримати свій профіт, медіабайєр має показати результативні кейси, практичні навички роботи в ПП або команді. Простіше кажучи, медіабайєр — це наступна сходинка в кар'єрі арбітражника, який втомився від вигадування звичайних схем, прагне їх вдосконалювати, модифікувати, масштабувати і, що теж важливо, — не боїться відповідальності.
Врешті маркетингова робота в більшості агентств побудована так, що арбітражник і медіабайєр працюють у тандемі. Завдання арбітражника — обрати вертикаль, знайти офер, розробити під нього профітну схему, протестувати її. Далі вже медіабайєр займається покращенням рекламної кампанії, аби вона була виграшною в конкурентному полі. Для цього треба бути на “ти” зі статистикою та аналітикою. Ну і звіти — без них ніяк.
Арбітражний медіабаїнг — досить специфічна ніша, де можуть не працювати стандартні правила роботи маркетингових агентств, інколи вимоги і обов'язки можуть розподілятися між учасниками цього процесу.
Знайомлячись із професією медіабайєра та наявними на ринку вакансіями, визначимо необхідний набір навичок. Почнемо з так званих хард скілів:
Для успішного використання цих навичок у роботі необхідні володіти й набором інших якостей. Для медіабайєра, як командного гравця, це радше вимога. Серед софт скілів важливі такі:
Як і в усьому світі, діджитал-професії в Україні сьогодні особливо популярні. Висока зарплата, можливість працювати віддалено, знаходити іноземних замовників — все це робить професію media buyer привабливою. Разом із тим на неї зростає попит. Щоб переконатися в цьому, достатньо ввести в пошуковик звичайний запит на кшталт “робота медіабайєр”. Релевантні вакансії пропонують сайти з пошуку роботи в Україні.
Robota.ua — одна з провідних платформ — видає 214 вакансій media buyer у різних містах України (дані на момент виходу статті). Є і віддалені варіанти роботи, і офісні пропозиції. В багатьох вакансіях одразу в назві зазначають вертикаль чи платформу.
Ширше вибір на Work.ua (350 вакансій), Jobble.ua (394), LinkedIn (99). Сайт Dou.ua видає 29 пропозиції за запитом media buyer. Всюди є робота для фахівців різного рівня — Junior, Middle, Senior з відповідними вимогами. Деякі агентства шукають універсальних солдатів, вказуючи в одній вакансії обов'язки таргетологів, медіабайєрів і арбітражників. І це досить поширена практика.
Знайти роботу і замовників можна також на біржах фрілансу Freelance.ua, Freelancehunt.com, Upwork, розмістивши резюме та портфоліо. Це дає змогу знайти цікавий проєкт і іноземних замовників.
Багато маркетингових вакансій є в ТГ-каналах, що присвячені саме пошуку роботи, а також у тематичних групах і медіа.
Медіабайєр зарплата — ще один популярний запит, який не варто ігнорувати. За даними сайту Work.ua, середнє значення цього показника за останні 2 місяці — 35 000 грн, при цьому очікування, вказані в резюме — на рівні 25 000 грн. Зарплата може різнитися залежно від міста, вимог та інших параметрів.
На сайті Robota.ua середня зарплата за 3-й квартал 2024 становить 31 000 грн. Можна подивитися, як змінювався її рівень впродовж цих місяців.
А це вже дані з Dou.ua. Тут медіана на рівні 1375$. Для порівняння: в 2022 році цей показник становив 1650$, а в 2020 — 850$.
Серед факторів, що впливають на рівень зарплати — досвід, навички, знання, вертикаль, масштаби компанії тощо.
Істотні переваги професії медіабайєра — зарплата, дистанційність, високий попит і її актуальність. Бізнес завжди прагне виходити на новий рівень, збільшувати потоки клієнтів, а media buyer — саме та людина, котра завдяки своїм знанням і досвіду залучає цільовий трафік. Щоб досягти успіху, важливо прокачувати свої скіли і слідкувати за останніми тенденціями діджитал-маркетингу.
Останнє редагування: 05.08.2024