Кілька ідей для преленда на нутру
Генерація лідів, заощадження бюджету та гарний конверт — це головні задачі, які часто стоять перед арбітражником. У його арсеналі є різні інструменти, і не лише для утримання уваги користувачів, а й для спонукання їх до цільової дії. Одна з ефективних і часто необхідних складових РК — це прелендинг. Його призначення, особливості, приклади й ідеї використання у вертикалі нутри розберемо в цьому матеріалі.
Роль прелендів в арбітражі трафіку
Прелендинг, він же Pre-lander, прокладка, транзитка, — це сторінка або сайт між рекламним оголошенням та лендингом. Зацікавлений користувач потрапляє з оголошення на сторінку з прогрівом, головна мета якої — зацікавити відвідувача, спонукати його перейти на лендінг і виконати цільову дію.
Які ж основні функції лендінгу?
Залучення та підігрів інтересу. Прелендинг — це тизер продукту, що стисло дає зрозуміти його зміст та ідею. І для цієї задачі можна використовувати різні прийоми: помітні та інтригуючі заголовки, яскраві візуальні елементи, опис переваг оферу, вигоди для користувача.
Обхід рекламних обмежень. Є рекламні майданчики, які суворо регулюють вміст контенту і можуть накладати певні обмеження. В оферах нутри ризиків підпасти під табу чимало. Завдяки прелендам чутливі теми можна подавати юзерам безпечно й ефективно.
Різнобічна презентація товару. Сторінки прелендів можуть містити різні варіанти контенту залежно від цільової аудиторії. Одні розкажуть про особливості товару через гру або опитування, інші — через особисту історію чи експертну думку.
Фільтрування аудиторії. Транзитки дають можливість фільтрувати нецільовий трафік, який надходить з рекламного оголошення. Свідомо не зацікавлена частина відвідувачів буде відсіяна.
Тестування та оптимізація. Ще одна перевага прелендів — це можливість використання різного стилю й підходів у подачі контенту. Проаналізувавши їх, можна визначити найбільш ефективні, і відповідно до цього зайнятися оптимізацією — і прелендингу, і лендингу з офером, щоб в результаті підвищити CTR.
Існує три способи отримання прелендів: копіювання вже готової прокли, оптимізація й унікалізація шаблону, а також створення власної сторінки з нуля. Який би шлях не обрав вебмайстер, прелендинг традиційно містить наступні пункти:
- опис продукту: заголовок і властивості;
- проблема, яку офер допоможе вирішити;
- посилання (одне чи більше) на продукт;
- вигода користувача;
- позитивні відгуки клієнтів, які вже скористалися продуктом;
- заклик до дії.
Ідея №1: використання образу селебреті
Зіркове і швидко впізнаване обличчя в рекламі нутри — це інструмент, від якого арбітражники досі не відмовляються, адже він стабільно показує свою дієвість. ЦА нутра-товарів часто хоче бути схожою на селебріті, оскільки вони лишаються стрункими і вічно молодими, з гарною шкірою і білосніжною голлівудською посмішкою.
Одна з важливих умов, якої треба дотримуватися, — це відповідність зірки обраному ГЕО. Людина може бути відомою як на всесвітньому рівні, так і локально в певній країні.
Як тільки визначилися з ГЕО, ретельно проаналізуйте “місцевих” зірок та інфлюенсерів. Оберіть імена, знайдіть якомога більше фото різного віку й періоду життя, а також матеріали в медіа — статті, інтерв'ю тощо. Далі розпишіть історію про зірку, вплітаючи туди чарівні результати від використання продукту.
Наступна зупинка — дизайн преленду: добре, аби він був співзвучний локальному сайту новин, якому аудиторія підсвідомо довіряє. Крім того, добре себе зарекомендували AI-інструменти, з якими можна створити гідні діпфейки. Принаймні, високий CTR буде забезпечено.
Цей формат (навіть із суперечливим контентом) Google зазвичай пропускає, але треба пам'ятати, що селебріті часто заперечують рекламу з використанням їхнього обличчя, тож краще мати кілька запасних варіантів. А ще не завадить проаналізувати ефективність прелендів після спростування зіркою інформації (хоча ймовірність подібного, як показує практика, невисока). Якщо вони так само приносять ліди, можна продовжити експлуатацію цих образів. Проте ризик отримати бан від платформ залишається.
Ідея №2: теорії змови
У цьому випадку підкреслюються унікальні властивості оферу, які довгий час замовчувалися чи приховувалися. Причини цього в прелендах вказуються різні: урядові заборони, зацікавлений фармакологічний бізнес, лікарі, які “у зв'язці” з аптеками тощо. Знаходиться герой — науковець чи лікар, який не боїться розповісти про справжній дієвий засіб. Для аудиторії цей контент часто стає шокуючим і дає надію на вирішення проблем зі здоров'ям (гіпертонія, підвищений рівень цукру, паразити тощо).
Наводимо яскравий приклад оферу, який лили на Італію. У статті розповідають, як через розкриття інформації про натуральний препарат від гіпертонії оштрафували відомого кардіолога.
Чоловік гостро критикував недостатню увагу до серцево-судинних захворювань та зміщений фокус на віруси. За його словами, фармацевти добре “наживалися” на дорогих стандартних ліках і саме тому не хотіли розкривати назву дієвого препарау. Цей кейс демонструє використання таких маркетингових технік, як підкреслення натуральності й унікальності оферу, непопулярна думка експерта і скандальність заяви.
Ідея №3: особистий досвід
Перевірений і безсмертний метод — особиста історія і досвід, яким готовий поділитися з “друзями по нещастю”. Люди звикли довіряти “своїм” — часто навіть більше, ніж селебріті. І неважливо, про яку саме проблему йдеться.
Звісно, одна з найконвертніших — тема схуднення. Тут одразу згадуємо робочу схему “до та після”. Краще показати ефектне перевтілення на самому початку преленда. Акцент робимо на тому, як швидко вдалося досягти цих результатів: “Це працює! Вага танула просто на очах”. Розкажіть, як попередні спроби схуднути заганяли у відчай, а завдяки оферу вдалося здійснити мрію: відбулися не лише зовнішні, а й внутрішні зміни героя.
При цьому вебмайстрам слід уникати сильних перебільшень — історія має бути максимально реалістичною. Можна пошукати приклади на тематичних форумах, взяти більш “домашні” фото. “Трушності” додають і помилки в тексті: свідомо залишайте їх у розповіді героя, щоб аудиторія побачила в ньому “свою” людину.
Додатковий інструмент, який часто додають на такі преленди, — коментарі інших людей, яким знайома проблема і які теж скористалися офером та підтверджують його ефективність.
Все це працює не лише з оферами на схуднення: продукти для підвищення потенції, засоби від облисіння, мазі від болю в суглобах — люди роками борються з цими та іншими проблемами в пошуках ефективного рішення.
Ідея №4: образ експерта
Думка фахівців завжди має свою вагу, а в купі з переконливою статистикою, професійними кейсами, науковою інформацією, поданою зрозумілою мовою, це один із ключів до успіху.
Припустімо, головний герой у цьому типі прелендів — лікар. Звісно, на фото він в білому халаті чи медичному костюмі. Ба більше, це не має бути “ноунейм” з ідеальною посмішкою, а реальний лікар. Тож краще витратити трохи часу і знайти в мережі спеціаліста з обраного ГЕО.
Вказуємо ім'я експерта, додаємо в текст назву авторитетної організації для переконливості. Всю інформацію можна подати у форматі новини. Головне тут — авторитетна думка лікаря, наведення успішних кейсів лікування, зосередження на натуральних складових препарату, швидких результатах і обмежені терміни дії акційної пропозиції.
Національність в деяких випадках теж має значення. У деяких країнах люди звикли жалітися на своїх лікарів і не довіряють їм. Інша справа — фахівці з країн, які відомі своєю розвиненою медициною. Наприклад, Німеччина або Ізраїль.
Наступний важливий критерій — наявність на преленді медичної інформації. Принцип роботи продукту, активні речовини в складі, статистика використання – все це багатьом користувачам слугуватиме доказом ефективності офера, а вебмайстру — способом збільшити конверсію. Також можете зробити акцент на тому, що товар пройшов медичні тестування, відповідає всім стандартам безпеки.
Один із ефективних форматів подачі інформації — інтерв’ю. Лікар відповідає на поширені питання і дає вичерпні відповіді. У користувача складається враження, що це він говорить із фахівцем.
Ідея №5: інтерактив
Для залучення й підігріву уваги користувача можна також використовувати інтерактиви в прелендах. Це може бути опитування, коли людина уточнює свої запити, потім переходить на лендинг, де їй рекомендується індивідуальний засіб із пропозицією замовити його зі знижкою.
Інший варіант — квіз, де від кількості правильних відповідей залежатиме розмір знижки. При цьому важливо так формулювати питання, щоб у них прослідковувалися біль і комплекси, викликані проблемою.
Додавайте таймери зворотного відліку, лічильники, що показують кількість замовлень у реальному часі (ця цифра має постійно зростати), кнопки з можливістю зробити тестове замовлення.
Тримати потенційного ліда на преленді довше допоможуть міні-ігри. Здається, для них немає вікових обмежень. Грати, а за сумісництвом ще й вигравати приємні знижки, дорослі теж полюбляють. Саме тому в прелендах часто зустрічається колесо фортуни, яке буде крутитися не один раз.
Гарно конвертяться відео з докладним описом товару або інструкцією щодо використання. Важливо, аби інформація була для користувача дійсно корисною, а реклама — ненав’язливою.
Висновок
Прелендинг — один із поширених інструментів у просуванні нутра-оферів. І для того, аби він був ефективним, варто розуміти болі цільової аудиторії та креативно підходити до дизайну, враховуючи кожну деталь. З ними шанси на успіх рекламної кампанії збільшуються, адже що цікавішим та реалістичнішим буде преленд, то більше користувачів перейдуть до замовлення оферу.
Останнє редагування: 27.09.2024