10 Вересня, 2024

Мейнстрім-дейтинг: аналіз, поради, лайфхаки

Опубліковано: 10.09.2024

Дейтинг — одна з вічнозелених вертикалей в арбітражі трафіку. Бажання людей побудувати стосунки та знайти свою пару вебмайстри успішно монетизують протягом усього календарного року. Перевірена і комфортна ніша — мейнстрім-дейтинг, що вирізняється широкою аудиторією та білими офферами. У статті детально розкажемо про особливості цього напряму, ключові джерела трафіку, ГЕО, а також поділимося порадами від провідних партнерок дейтинг-вертикалі.

Що таке мейнстрім-дейтинг і на що можна лити трафік

“Живі” знайомства з потенційним партнером, здається, ризикують стати рудиментом. Реалії сьогодення демонструють особливу популярність інтернету в якості майданчика для пошуку другої половинки. Попит на ці ресурси завжди є. Яскраве тому підтвердження дає статистика: у 2024 році ринок онлайн-дейтингу оцінювався в 9,26 млрд доларів США. Експерти прогнозують, що в 2031-му цей показник становитиме 13,12 млрд доларів. 

Разом зі збільшенням користувачів дейтинг-сервісів зростає і кількість фахівців, які можуть на цьому заробити. Саме тому ця вертикаль сьогодні — одна з найпопулярніших серед арбітражників. Зокрема, вічнозеленою залишається ніша мейнстрім-дейтингу (від англ. “mainstream” — “основний потік”).

Мейнстрім-дейтинг охоплює широку аудиторію як чоловіків, так і жінок. Він загальнодоступний та орієнтований на користувачів, які шукають серйозні та довгострокові стосунки, обирають партнера за спільними поглядами й інтересами У цьому напрямку арбітражники залучають трафік на такі відомі сайти та додатки для знайомств, як Badoo, Tinder, Bumble, Plenty of Fish, Match тощо, тобто на класичні “білі” ресурси. 

Найбільш поширені моделі оплати в роботі з оферами мейнстрім-дейтингу:

  • PPL (Pay Per Lead) — вебу платять за кожен лід. Тут найчастіше застосовують дві моделі: SOI (Single-Opt-In) — введення електронної пошти у відповідній формі лендингу, за що арбітражник отримує кошти; DOI (Double-Opt-In) — більш складна модель, коли для оплати користувач має також підтвердити адресу пошти через лінк у листі. 
  • CPA (Cost Per Action) — арбітражнику платять за певну дію юзера: заповнення анкети на сайті знакомств, додавання фото, активність тощо. 
  • CPS (Cost Per Sale) — виплата за здійснення користувачем покупки на сайті. Зазвичай йдеться про додаткові та привілейовані функції: підписка, VIP-статус, доступ до платних інструментів.
  • Revenue Share — ця модель (за умови якісного трафіку) може приносити дохід протягом тривалого часу. Арбітражник отримує певний відсоток від прибутку сервісу.

Особливості та переваги, ЦА та ГЕО

Що робить мейнстрім-дейтинг таким привабливим для арбітражників – досвідчених і початківців? Розглянемо особливості ніші детальніше.

Одна з суттєвих переваг напряму — велика аудиторія, зазначають фахівці партнерської програми TraffCore. Мейнстрім охоплює широке коло користувачів різного віку, соціального статусу, інтересів, і всі вони шукають різні варіанти знайомств. Збільшення аудиторії вказує на постійний попит, адже сучасне життя стимулює розвиток онлайн-дейтингу. У ньому вже сформувалися сильні та популярні гравці (сайти, додатки, форуми, канали), і ця впізнаваність брендів викликає у користувачів довіру, а отже — ймовірність підписки чи покупки теж висока.

Вагомі “плюси” наводять і представники дейтингової CPA-мережі TRAFORCE. По-перше, вебмайстри отримують можливість працювати з будь-якими джерелами трафіку, не переймаючись про бани чи якісь обмеження. “Білий” продукт з реальними користувачами можна вільно просувати майже в усіх рекламних мережах. Це повноцінне поле для маркетингу, тобто можна визначати позиціонування, цільову аудиторію, тестувати різні канали та інструменти, аналізувати й оптимізувати воронки тощо. В іншому випадку довелося б витрачати купу ресурсів, намагаючись обійти заборони.

По-друге, моральна складова — багатьом психологічно комфортніше працювати з продуктами, які дійсно приносять користь споживачам. Це може здатися дрібничкою, але насправді має серйозний вплив на настрій та стан команди, від якої залежить результат роботи. Третій фактор, на який звертають увагу спеціалісти партнерки TRAFORCE, — це високий LTV користувача. Як це працює, розповідають на прикладі:

“Клієнт може користуватися сайтом 3-4 роки, витрачаючи близько 30-50+ тисяч доларів. У більш розповсюджених кежуал-продуктах користувач рідко залишається платником навіть на півроку, а загальний прибуток з нього — у середньому 200-300$. Відповідно, можна самостійно порахувати, яку приблизно суму заробить афіліат, залучаючи клієнтів. Звісно, найбільш ефективна в роботі модель — Revenue Share, де рекламодавець ділиться часткою доходів, але навіть у випадку оплати за лід у мейнстрімних оферів набагато більше перспективи для підвищення рейтів”.

У CPA-мережі AdsEmpire акцентують увагу на простому алгоритмі роботи з продуктом, порівняно з сірими нішами. Процес запуску та оптимізації рекламних кампаній відбувається швидко і є менш ризикованим.

Якщо говорити про цільову аудиторію мейнстрім-дейтингу, то її вік переважно — 35+, і більшість ЦА — чоловіки. Це пояснюється специфікою ніші, де головна мета — серйозні стосунки. Молодь вони цікавлять менше, і витрачати на це великі суми вона не готова. ПП TRAFORCE визначає віковий діапазон з 35-40 до 60-70 років. У зв'язку з цим рекомендує звернути увагу на пристрої: дорослі люди й досі користуються комп’ютерами для таких задач, тому не варто зосереджуватися лише на мобільному трафіку, попри відчутну різницю в обсягах.

Щодо ГЕО, то підхід класичний, кажуть фахівці партнерки: в топі — Tier1, країни з найвищим рівнем доходів. Проте пропонують і спеціалізовані мейнстрім-офери під окремі ринки — Західна Європа, Азія, деякі арабські країни (компетентний менеджер допомагає підібрати оптимальні та актуальні офери під заявлений трафік).

Спеціалісти також радять не перебільшувати значення статків користувачів. Це лише додасть труднощів у роботу арбітражника. Клієнти, які витрачають на сайтах знайомств десятки тисяч доларів на рік, — це часто звичайні водії, спортсмени, менеджери середньої ланки, фермери. 

Варто пам'ятати, що мейнстрім — це не про емоції, а радше про раціональний вибір. Не варто квапити користувача, як це логічно відбувається з кежуал-оферами.

“У мейнстрімі важливо підсвічувати інші сильні сторони продукту: перевірені анкети, зручність спілкування на сайті чи в застосунку, доступні тарифи, велику кількість профілів із гнучким підбором за параметрами, позитивні відгуки та кейси, надійність і безпеку тощо. Просто уявіть, що користувач дійсно шукає собі партнера для життя, а не на одну ніч”, — зауважують фахівці TRAFORCE.

Про важливість правильно обраного ГЕО говорять у CPA-мережі AdsEmpire. Так, країни Tier1 мають високі рейти та конверсію, але й конкуренція там серйозна. Тож новачкам радять почати з ринків поменше, наприклад, з країн Східної Європи: Польща, Чехія, Естонія, Румунія. Окрім географії, таргетинг треба спрямувати на демографічні дані, інтереси користувачів і їхні поведінкові характеристики — це дозволяє створювати більш точні й ефективні кампанії, орієнтуючись на конкретні групи людей.

Аналізуючи мейнстрім-офери, партнерська програма Cpamatica дає свій список найпопулярніших ГЕО: США, Канада, Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, рідше — Данія, Норвегія, Швеція та DACH (Німеччина, Австрія, Швейцарія).

Яке б ГЕО не обрав вебмайстер, фахівці ПП TraffCore наполегливо рекомендують адаптувати креативи і лендинги під мову, культурні особливості країни та уподобання місцевих користувачів. Локалізація підвищує рівень довіри та конверсії, а щоб знайти оптимальну комбінацію, треба безперервно тестувати різні варіанти креативів, заголовків, описів.

Популярність мейнстрім-дейтингу одразу ж привертає увагу “голодний” погляд арбітражників-новачків. І це недивно: проста воронка, акцент на масштабуванні, широкий вибір джерел, а комусь і особистий досвід допомагає зняти “завісу таємниці” з цієї вертикалі. І, що дуже важливо, підкреслюють в AdsEmpire, соціум більш лояльно ставиться до мейнстрім-оферів, тому їхнє просування на популярних рекламних платформах не має таких суворих обмежень, як, наприклад, в адалті. Розпочати з мейнстрімом відносно нескладно, але не варто очікувати значного та швидкого збагачення. 

Вагомою перепоною на шляху може здатися умовна “співбесіда” з партнеркою для отримання доступу, тому що такі офери зазвичай закриті, проте достатньо пояснити детально свої плани менеджеру — отримаєте не лише доступ, а й всебічну допомогу зі створенням воронок та подальшою оптимізацією”, — заспокоюють професіонали TRAFORCE.

Як показує досвід партнерки, десятки тисяч новачків щомісяця починають заробляти свої перші гроші в дейтингу, інвестуючи буквально 50–100$. Поріг наразі дійсно невисокий, але вони радять накопичити хоча б 300–500$, інакше доведеться покладатися на везіння.

Ну а ті, кому швидко потрібні “легкі гроші”, віддадуть перевагу кежуал-оферам: їх на  ринку більше і за кількістю, і за доступністю. До того ж, можна знайти багато кейсів. Так, довго чекати на результат не доведеться, хоча такі пропозиції дають значно меншу перспективу. 

“Ніша мейнстрім-дейтингу може бути нелегкою для новачка через високу конкуренцію, модерацію, вимоги до креативності, аналізу та таргетингу. Важливо правильно сегментувати ринок та вікові діапазони, підготувати бюджет на тести — вартість реклами може бути високою”, — зазначають спеціалісти TraffCore.

З цим погоджується і команда Cpamatica. Мейнстрім-дейтинг вони називають відверто важким шляхом для входження в арбітраж. Пояснюють це тим, що найкраще себе показують дорогі джерела трафіку, як-от Google, Facebook. Зазвичай з ними працюють великі команди з серйозними бюджетами, звідси й сильна конкуренція. До того ж, рекламодавці в мейнстрімі надають перевагу трафіку з джерел, які доводиться довго розкачувати, наприклад, якісний УБТ (Telegram, Tik-Tok, Reddit) чи SEO-трафік.

Популярні джерела трафіку для мейнстріму

У ніші мейнстрім-дейтингу можна працювати з різними джерелами трафіку, починаючи з соцмереж, закінчуючи попсами та пушами.

Найкращі джерела трафіку для мейнстріму — це ті, де користувач чітко розуміє, що шукає. Менеджери TRAFORCE наполягають на тому, що ліди мають бути не просто цільовими, а підігрітими. У цьому контексті добре себе зарекомендували розсилки по email базам (цільовим) та органічний пошуковий трафік, зокрема й через review-сайти з порівнянням ресурсів.

Щоправда, обидва напрямки досить складні та потребують значних фінансових інвестицій. Тож часто фахівці звертають увагу на більш доступний варіант — УБТ (умовно безкоштовний трафік). І мова не про прямий спам, а підготовку та розміщення на різних ресурсах цільових прогріваючих матеріалів. Наприклад, можна створити YouTube-канал або акаунти в соціальних мережах, розміщувати там якісні огляди сайтів чи конкретних анкет.

Ще один спосіб — вести блоги на різних сайтах, ділитися успішними кейсами знайомств. TRAFORCE також пропонує класичні джерела на кшталт Facebook чи Google Ads, збираючи якісну базу зацікавлених користувачів, з якими потім можна працювати окремими інструментами (наприклад, через розсилки). Ще простіше — тизерний трафік”, але лише з проміжним догрівом (стаття, опитування тощо).

Трохи зупинимося на вищезгаданому Google Ads. За це джерело рекламодавці готові давати превентивні бампи в рази вище за дефолтний рейт навіть для нових афіліатів. На старті знадобляться вкладення від кількох тисяч доларів, тож для новачків цей сорс — не найкращий варіант.

Звісно, можна спробувати і з меншим бюджетом, кажуть фахівці ПП Cpamatica, але тоді не вийде тестувати достатню кількість оферів, лендів, воронок. Це перетвориться на розкіш для вебмайстра-початківця, тим паче в статусі соло. Зазвичай з цим сорсом працюють командою через дорогий трафік і високу конкуренцію.

Трендовий Facebook Ads приваблює все більше партнерів, адже трафік там майже безлімітний і можна таргетувати різні інтереси аудиторії, її вік — рекламодавці здебільшого готові платити більше за старших користувачів. Якщо воронка побудована правильно, то рекламодавці робитимуть все, аби ростити такого партнера.  

Джерело, де воронка грає вирішальну роль, — SEO. Якщо контент відповідає аудиторії, рейти не поступатимуться тому ж Google Ads. Рекламодавці даватимуть високі рейти та робитимуть усе, щоб трафік успішного арбітражника йшов на них. Цей сорс потребує багато ресурсу та часу, особливо в питаннях контенту, перш ніж з'являться перші результати (зазвичай треба кілька місяців). 

CPA-мережа AdsEmpire в якості джерела трафіку виділяє також нативну рекламу. Вона ефективна у залученні користувачів, схильних до взаємодії з контентом. Саме тому його треба органічно вписувати в середовище, де розміщується реклама. Member Area також може стати якісним сорсом, адже юзери вже зацікавлені в тематиці, яку пропонує сайт. Це значно підвищує конверсію.

Якщо говорити про більш доступні способи, то це пуші та попси. Вони не мають суворих обмежень у креативах, добре підходять як для новачків, так і для досвідчених арбітражників. З іншого боку, такий трафік не вирізняється високою якістю, тож заробити на ньому з RevShare або CPS дуже складно.

Для успішного заливу з різних джерел трафіку варто постійно тестувати нові підходи та стратегії, вивчати зміни ринку й вчасно адаптуватися до них, уважно відслідковувати результати для подальшої оптимізації рекламних кампаній.

Поради щодо створення креативів 

Візуальна складова рекламної кампанії в мейнстрім-дейтингу відіграє важливу роль, адже це перше, що бачить цільова аудиторія. І хоча йдеться про онлайн-знайомства, та як і в реальному житті, першою спрацьовує “гарна картинка”. Створення креативів — процес, що вимагає відповідального підходу і певних знань.

Що більше різних типажів, то краще. Пам'ятаєте, що про смаки не сперечаються? Цей принцип особливо актуальний для дейтинг-вертикалі. Майже завжди у креативах фігурують фотографії. Так ось, не треба робити ставку суто на брюнеток чи білявок, худорлявих чи повних, високих чи низьких. Використовуйте фото жінок різного віку, типу фігури, кольору шкіри тощо.

Не забуваємо про чоловічі обличчя. Так, жінок на сайтах знайомств значно менше, ніж чоловіків. Але не залишаємо їх без уваги, створюємо окремі воронки. Крім фото чоловіків, у креативах можна показувати також щасливу історію знайомства, фото гармонійної пари.

“Для креативів краще обирати живі, реалістичні фотографії, ніж використовувати ідеальні фото дівчат модельної зовнішності, відретушовані студійні світлини тощо. Такий контент створює відчуття довіри у користувачів і може підвищити рівень конверсій. Окрім того, важливо адаптувати креативи до культурних уподобань та інтересів аудиторії в конкретному ГЕО”, — радять фахівці партнерської мережі AdsEmpire.

Команда TraffCore нагадує, що адаптувати креативи треба і під конкретне джерело трафіку, особливо це стосується соціальних мереж. Тип пристрою теж має значення — контент має коректно відображатися і на планшеті, і на смартфоні, і на ПК. Завжди виграшними будуть емоції, простий текст і заклик до дії. Ефективність підходів допоможе визначити тестування креативів, зазначають спеціалісти. 

Поширені помилки в дейтинг-креативах пов'язані з трансляцією віку та ключового меседжу. Так, ПП TRAFORCE акцентує увагу на тому, що в мейнстрімі користувач шукає не звабливу молоду дівчинку для розваг на одну ніч, а партнера для серйозних і довготривалих стосунків. Тому портрет має бути іншим: жінка, яка шукає те ж саме, що й потенційний клієнт сайту. Доведіть, що вона готова до спілкування та має бажання дізнатися більше про нього.

Хтивість та вульгарна відвертість здатні призвести до протилежного результату. Цілком ймовірно, що чоловік із задоволенням відреагує на такий креатив та зареєструється, проте він сприйматиме цю дівчину зовсім в іншому контексті. Такий сценарій не призведе до цільового використання сайту з відповідними витратами. Саме в таких випадках часто афіліати лишаються здивованими та незадоволеними, не проаналізувавши власні помилки в підході”, — діляться досвідом в TRAFORCE.

Як максимізувати профіт при роботі з мейнстрім-дейтингом

Для того, щоб успішний досвід просування оферу не був разовою акцією, а приносив ще більший профіт, варто ретельно продумати стратегію рекламної кампанії. Експерименти з підходами, джерелами трафіку, тестування креативів (тексти, зображення, відео) — все це невід'ємні складові в роботі арбітражника, який прагне збільшити свій профіт.

Команди провідних партнерських програм, які працюють з оферами в ніші дейтингу, пропонують комфортні умови для своїх партнерів. Так, ПП TraffCore надає конкурентні ставки на топ-офери, а вебмайстрам, які демонструють високі результати — індивідуальні умови для співпраці за підвищеними ставками. За кожним арбітражником закріплюється персональний менеджер, який дає мапу дій для оптимізації рекламних кампаній, підбирає конвертні офери і допомагає у вирішенні поточних питань.

У реалізації потенціалу мейнстрім-оферів допоможе перехід від моделі PPL до Revenue Share, запевняють представники партнерки TRAFORCE. У цьому зацікавлені обидві сторони, типовий “win-win”: у рекламодавця — менше ризиків, у вебмайстра — більше прибутку. Звісно, якщо всі налаштовані на довгострокову роботу. В основі досвіду ПП — комплексний та успішний розвиток кількох мейнстрімних inhouse-продуктів, а отже, всі аспекти роботи з такими оферами добре відомі.

“Деякі наші партнери отримують виплати по ревшар вже понад 8 років. Просто уявіть, що ви один раз дуже давно залучили “ліди”, котрі витрачають доволі немало коштів, а в результаті — ви понад 8 років отримуєте свій відсоток з кожного платежу. Це буквально тисячі доларів за кожен такий лід. І ми налаштовані лише покращувати умови та допомагати афіліатам проводити правильні рекламні кампанії, щоб залучати саме таких “китів”, забезпечуючи собі пасивний дохід”, — кажуть у TRAFORCE.

Для максимального прибутку CPA-мережа AdsEmpire пропонує партнерам кілька переваг. Перша — широкий вибір оферів у ніші дейтингу, зокрема: Loveaholics, Flirt, Askme4date. Це дає можливість тестувати різні стратегії для прийняття найбільш ефективного рішення. Друга перевага — вибір платіжних систем: Payoneer, Wire, BTC, USDT, Paxum. Процес отримання грошей легкий і швидкий. Третя — всебічна підтримка від команди сапорту на старті — налаштування та оптимізація не будуть стресовими.

Досвідчені афіліат-менеджери ПП Cpamatica теж завжди готові прийти на допомогу вебу, поділитися досвідом і забезпечити найкращі умови співпраці з рекламодавцями:

Якщо у вас є сайт під SEO чи Google Ads, ви можете одразу надіслати його вашому афіліат-менеджеру і отримати превентивні бампи, що дозволяє зі старту лити в плюс, без тестів та зливання бюджету”.

Висновок

Ніша мейнстрім-дейтингу сьогодні впевнено займає одну з лідерських позицій серед сегментів, що динамічно розвиваються в індустрії онлайн-знайомств. Та й прогнози щодо майбутнього досить позитивні: кількість користувачів і попит на подібні сервіси тільки зростатиме.

Якісні офери та креативи, релевантні запитам потенційної аудиторії, принесуть стабільно високі показники заливу з мінімальними витратами бюджету. Як і в інших вертикалях, тут важливо вміти експериментувати з підходами та тестувати кампанії. Ключова ланка ланцюга — надійна партнерська програма, яка стане провідником на цьому шляху. 

Останнє редагування: 11.09.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF