10 Квітня, 2023

Нутра — повний розбір вертикалі в Арбітражі Трафіку

Цю вертикаль сміливо можна віднести не тільки до найприбутковіших, а ще й до однієї з найстабільніших в арбітражі. Є багато прикладів оферів, які продовжують приносити прибуток протягом десяти років.

Отже, в цьому матеріалі UAFF пропонує детальний огляд цієї класичної і, водночас, топової ніші.

Особливості та характерні риси вертикалі «Нутра»

Нутра (nutra) — це вертикаль в арбітражі трафіку, пов’язана із продуктами для здоров'я та краси. До цієї категорії відносять, нааприклад, різноманітні БАДи, вітаміни,косметичні омолоджуючі засоби, засоби для схуднення тощо.

Як не дивно, нутра і досі не втрачає популярності серед споживачів. Порівняти попит на офери цієї вертикалі можна хіба що з адалтом, гемблінгом та дещо новішими нішами — геймінгом та інсталом.

Олександр, афілейт-менеджер однієї зі СРА-мереж, що працює з нутра-оферами, розповідає:

“Нутра завжди буде в тренді, тому що світові тенденції йдуть до здорового харчування та способу життя в цілому. Пандемії, такі як COVID-19, підсилюють увагу людей до власного здоров’я і цікавість до альтернативної медицини”.

Нутру також часто називають сезонною вертикаллю. Пов’язано це з тим, що значна частина оферів користується підвищеним попитом у певну пору року. Зазвичай ажіотаж виникає на початку року та дещо вщухає до жовтня. Цікаво, що пояснюється активність користувачів двома факторами:

 • бажанням оновлення: як правило, із початком календарного року фіксується попит на товари для оздоровлення та вдосконалення зовнішності;
 • зміцненням імунітету: в осінньо-зимовий період всі встигають перехворіти на застуду та відчувають сезонні коливання настрою, тож різноманітні вітамінні добавки — топ-хіт сезону.

Деякі товари, такі як засоби для схуднення, користуються особливою популярність навесні та влітку — це підтверджують і представники партнерських програм, які працюють у нутра-вертикалі. Більш стабільним попитом протягом всього року можуть похизуватися засоби для потенції, здоров’я суглобів, проти простатиту тощо.

Щодо типів товарів які пропонують офери нутри, умовно їх поділяють на:

 1. БАДи (біологічно активні добавки): засоби для імунітету, вітамінні комплекси, засоби для схуднення, збільшення, підтримки здоров’я певних систем.
 2. Косметичні засоби: декоративні та доглядові.

Головна відмінність нутри від товарки полягає в тому, що ані БАДи, ані косметичні засоби не є товарами, чию ефективність підтверджено згідно регламенту ВООЗ. На відміну від брендової косметики, нутра-товари не спираються на результати досліджень та експертні твердження, а позиціонують себе, як альтернативу дорогим маркам, яка створена на основі природних компонентів. Зазвичай такі товари не є шкідливими, проте їхня ефективність не є науково доведеною.

Товари нутри не виходять на широкий ринок та не формують власних брендів, оскільки ризикують бути знівельованими та розчавленими відомими компаніями фармацевтичної та косметичної індустрії. Тож для просування оферів з цієї ніші ідеально підходить саме арбітраж трафіку.

Великі прибутки цієї вертикалі зумовлює невикорінна віра людства у «чарівну таблетку», отже грамотна та креативна рекламна кампанія здатна «озолотити» арбітражника. Проте для просування в нутрі арбітрану потрібно мобілізувати всі свої знання та навичка, адже шлях до конверсії тут вимагає більше зусиль, ніж в будь-якій іншій вертикалі.

Чому ж перетворити користувача на покупця — це тривалий і нелегкий шлях?

 1. Високий рівень вимог до цільової аудиторії: зазвичай рекламодавці зазначають ГЕО у офері. Перевага надається TIER 1, дещо рідше TIER 2. Звісно, є офери без вказівки на локалізацію, а також орієнтовані на трафік із TIER 3, проте їх значно менше.
 2. Висока ціна товару: навіть платоспроможні користувачі  з країн TIER 1 рідко наважуються одразу придбати товар або підписку. Для жителів ГЕО з TIER 2 та TIER 3 ціна на деякі товари вертикалі може здаватися непомірно високою.
 3. Органічний запит майже відсутній: здебільшого лід у нутрі — це спонтанна покупка, а сам процес дуже нагадує зустріч з талановитим комівояжером, що вміє викликати емоційний відгук. В результаті користувач витрачає кругленьку суму зі своїх заощаджень, а натомість отримує супер-мега-ультра-засіб для вирішення своєї проблеми.
 4. Висока конкуренція: власне, цей пункт витікає з попередніх — ціна товару та орієнтованість на найбагатші ГЕО призводять до того, що конкурувати доводиться із найдосвідченішими акулами арбітражу. Тим, хто тільки придивляється до цієї ніші, простіше починати з оферів, розрахованих на TIER 2-3.

Попри все вищесказане, нутра — це дуже вигідний напрям. Тут є все, чого прагне вебмайстер: одні з найбільш високих виплат у арбітражі трафіку, значна кількість оферів та великий потік конверсії лідів.

Добре прорахована, влучна та креативна рекламна кампанія здатна принести прибуток у десятки тисяч доларів. Що стосується перспектив, оборот нутри лише у 2021 році склав 511,4 мільярдів доларів США. Згідно з прогнозами експертів, середньорічний темп зростання сягатиме 4,5% у найближчі роки. Тож у 2025 році оборот цього ринку зросте до 800 мільярдів доларів США.

Категорії нутри

У нутрі представлено досить багато привабливих категорій товарів для просування:

 • Дієтичне харчування: сюди відносять різноманітні харчові продукти та добавки, що дозволяють скинути вагу та зменшити апетит.
 • Омолодження: офери, що рекламують засоби для догляду за шкірою – для зволоження, підвищення пружності, позбавлення видимих дефектів тощо.
 • Покращення фізичної форми: офери, що пропонують спортивне харчування для набору м’язової маси.
 • Догляд за волоссям: тут просувають практично на 90% засоби проти облисіння або для активного росту волосся.
 • Засоби для стимуляції когнітивної функції: простіше кажучи, для покращення пам’яті та концентрації. Цікаво, що ця категорія вистрілила після виходу екшена «Області темряви» в 2011 році. Уявіть собі рівень прогріву ЦА, якщо в перший же вечір після прем’єри користувачі кинулися шукати чарівну таблетку у Google, виробники всього лише не розгубилися і розгорнули виробництво за запитом.
 • Засоби для «чоловічої сили»: офери пропонують препарати для боротьби з еректильною дисфункцією, збільшення розмірів статевого органу, підвищення рівня тестостерона та для покращення чоловічого здоров’я загалом.
 • CBD: засоби на основі канабідіолу — речовини, яку містить канабіс. У багатьох країнах дотепер точаться дебати, що таке CBD — наркотик, чи цінні ліки.
 • Covid: порівняно нова субвертикаль нутри — засоби, створені завдяки пандемії. Вони пропонують препарати для покращення імунітету та протидії симптомам хвороби.

Потрібно розуміти, що асортимент оферів може відрізнятися у кожній партнерській програмі або мережі. Саме тому при виборі партнерки потрібно звертати увагу на розмаїття оферів — що більше продуктів для просування надає мережа, то більше можливостей відкривається для партнера. 

Наприклад, у ПП iMonetizeIt представлені продукти для схуднення, товари проти гіпертонії та варикозу, засоби для здоров’я суглобів, серця, очей. Також тут можна лити трафік на менш “мейнстрімні” офери — такі як продукти для подолання алкогольної чи нікотинової залежності. 

Види оферів та формати виплат

В нутрі зазвичай, пропонується три варіанти оплати роботи вебмайстрів.

Straight Sales: модель прямих продажів притаманна буржу і є зручною для арбітражника. Попри високий відсоток від кожного продажу, не виникає жодних затримок виплат, оскільки клієнт сплачує замовлення вже на етапі прелендінгу. Проте конверсія тут досягається важче, адже користувач повинен одразу викласти кругленьку суму, лише після того йому відправляють товар. Крім того, існує ймовірність сhargeback (повернення коштів), коли товар не відповідає заявленим характеристикам. Відбувається цей прикрий момент  або з вини рекламодавця (погана якість), або з вини арбітрана (невідповідність рекламі). Отже, не варто заради підвищення конверсії вводити в оману потенційних покупців. Декілька чарджбеків – і показник ЕРС падає.

Модель з підпискою: найбільш розповсюджений формат, зумовлений особливістю ніші. Будь-який препарат передбачає системне та довготермінове застосування, проте кожен засіб має свій строк придатності, тож купувати ліки одразу на декілька курсів безглуздо. Умовно модель заснована на двох стадіях конверсії — придбання підписки (з отриманням першої партії продукту) та rebill (повторна купівля або подовження підписки). 

Післяплата або ж COD: клієнт платить гроші лише після отримання замовлення. Відповідно, виникають певні нюанси:

 1. Цей формат краще працює на аудиторію з TIER 3, оскільки в країнах з невисоким рівнем платоспроможності розрахунки онлайн досі не є звичайною справою. Це одна з причин, через які ускладнюється просування нутри в цих гео. Проте, наприклад Індія, яка теж відноситься до TIER 3, іноді дає трафік у топові джерела, що в сотні разів перевищує трафік з Європи.
 2. Спрацьовує принцип: що простіша конвертація, то вищий відсоток відмов. Серед причин найпоширеніші такі: товар не підійшов, якість нижче очікуваної, прострочено термін доставки. Найбільш поширений привід для відмови — користувач на якомусь з етапів просто передумав купувати.

В даному випадку арбітражник отримує винагороду лише після повної сплати замовлення покупцем. Іноді виплати відбуваються в два етапи: невеликий відсоток за замовлення товару, а залишок суми — після фактичної оплати.

Якість трафіку та ребіли

Особливість нутри — необхідність постійного супроводу трафіку, оскільки в цій вертикалі найбільша частина покупок робиться спонтанно. У нутрі складно виокремити цільову аудиторію по звичних параметрах: стать, вік, інтереси, локація та інші. Тут потрібно орієнтуватися, принаймні ще по таких факторах, як платоспроможність та якісний прогрів. 

Навіть за використання моделі прямих продажів ребіли дають ледь не половину загальної маржі і саме для повторної купівлі/підписки якісний трафік є обов’язковою умовою. Отже, щоби стимулювати rebill, необхідно дотримуватися наступних умов:

 • Повна відповідність товару заявленим характеристикам: лише задоволений клієнт зробить замовлення знову. Так само не варто розраховувати, що вдасться переконати клієнта, що це не ви ввели його у оману, а він сам погано зрозумів опис товару – навіть якщо він не вимагатиме повернути сплачені кошти, вдруге він до вас не звернеться. Отже, рекламуючи товар, потрібно використовувати тези, які неможливо перевірити або довести. До прикладу «препарат був схвалений 90% користувачів» викликає значно менше сумнівів, ніж «засіб, який гарантовано позбавить від 10 кілограмів за тиждень».
 • Грамотно пропрацьована унікальна торгова пропозиція (УТП).
 • Супровід клієнта: увага та готовність до консультування та обслуговування після продажу товару значно підвищує кількість ребілів (від 20 до 40%).

Як зазначає Andrew, партнер iMonetizeIt, що має досвід роботи баєром, ключову роль грає якість трафіку та правильний вибір креативів. Досвідчений арбітран радить новачкам уважно аналізувати результати та тестувати різні підходи. 

Andrew раніше працював з вертикалями дейтинг та свіпстейків. Але через вигорання підходів та нестабільні показники CPM, заробіток став зменшуватись. Тому баєр вирішив затестити нутру — зокрема через вигідні умови, що надавала мережа. Особливо його зацікавили low-price офери з гарантом. 

За півтора роки співпраці з iMonetizeIt баєр встиг оцінити й інші переваги роботи зі СРА-партнеркою: Andrew має нагоду працювати з цікавими ГЕО, отримує допомогу з лендингами, промо-матеріалами та перекладами, відзначає людяність та професіоналізм команди.

Аудиторія для нутра-оферів

Процес формування ЦА в нутрі дещо відрізняється від інших вертикалей. Майже у всіх субвертикалях можна виділити окремі підкатегорії товарів, кожен з яких орієнтований на крему ЦА. Тому для тестування зазвичай обирають 3–4 групи одночасно. Відповідно, це підвищує витрати на тестові проливи.

Як правило, 80% ЦА складають жінки — вони, як правило, більше стурбовані власним здоров’ям та здоров’ям своїх близьких, а також власною зовнішністю. Натомість «чоловіче здоров’я» та «спортивне харчування» — це товари призначені в більшості випадків суто для чоловічої ЦА.

Що стосується ГЕО, здебільшого про це вказується у офері. У разі, якщо рекламодавець його не вказав, варто орієнтуватися на характеристики засобу та його ціну.

Щодо інтересів потенційних клієнтів та їхніх поведінкових характеристик, потрібно оцінювати трафік у кожному джерелі:

 • Facebook — за відвідуванням груп та ком’юніті;
 • Instagram — за підписками на інфлюенсерів;
 • TikTok та YouTube — за тематикою переглянутих відео;
 • Pinterest — орієнтуємося на створені підбірки;
 • Google та Quora — оцінюємо пошукові запити.

Для створення ефективної РК часто не обійтись без змалювання портрету цільової аудиторії. У третині випадків товари вертикалі купують люди, що раніше навіть не замислювалися над їхнім придбанням. Отже, створення реклами для нутри — креативний процес, спрямований на те, щоби зачепити «болі» та викликати бажання позбутися проблеми.

Ознайомтеся із прикладом кейсу прибуткового заливу на нутру, щоб дізнатися більше про побудову ефективної стратегії РК і грамотний підхід до вибору ГЕО, ЦА та креативів.

Джерела трафіку для нутри

Як доводить практика, цільовою аудиторією є люди старшого віку — і до певної міри консервативні. Причиною є схожість товарів вертикалі до нетрадиційної медицини, адже основними діючими речовинами цих засобів заявлені природні компоненти. Сучасна молодь надає перевагу доказовій медицині та індивідуально підібраному лікуванню у спеціалістів, тому лише невелика її частина може зацікавитися товарами оферів. Такий підхід стосується користувачів із країн TIER 1 м TIER 2, а ось у TIER 3 ситуація зазвичай прямо протилежна.

Серед найбільш привабливих джерел:

 • тізерна реклама;
 • рush-сповіщення;
 • рекламні мережі, принаймні нішові;
 • соцмережі.

Олександр, афілейт-менеджер однієї з популярних СРА-партнерок, зазначає, що зараз серед джерел трафіку найбільшою популярністю користується Facabook та нативна реклама. Для роботи з останньою веби активно використовують рекламні мережі та отримують круті результати при заливі на нутру.

Як обрати нутра-партнерку

При виборі партнерської програми для заливу на нутру потрібно зважати на декілька таких чинників:

 • репутація партнерки,
 • різноманіття оферів та ГЕО,
 • середній розмір ставок та рівня апруву,
 • дозволені та заборонені джерела трафіку,
 • професіоналізм служби підтримки,
 • наявність бонусів та інших переваг.

До прикладу, у партнерській СРА-програмі iMonetizeIt представлено понад 1000 нутра-оферів практично по всьому світу — в Європі, Америці, Азії та Африці. Як зазначає менеджер цієї ПП, оплати по оферах є доволі різними: в Європі є ставки 40+ доларів на full-price в країнах Tier 1, а при заливі на Балкани можна підібрати low-price офер зі ставкою в 20+ доларів. 

В середньому партнери iMonetizeIt заробляються близько 2–3 тисяч доларів на місяць, проте є й команди, які здатні виводити понад 50–100 тисяч доларів за місяць. Окрім того, ПП має бонусні програми та регулярно запускає розіграші, відстежувати які можна через телеграм-канал.

Висновок

Нутра — поле битви не лише для бувалих арбітранів. Тут знайдеться місце для розвитку та самовдосконалення початківців. Усе залежить від вміння розраховувати власні сили та бюджет. Якщо набувати скіли на недорогих оферах, цілком можливо, що незабаром ви зможете позмагатися із досвідченими профі. В будь-якому випадку ця вертикаль залишається однією з найперспективніших, а оферів в ній вистачить на всіх бажаючих.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF