Завантажуємо
10 Квітня, 2023

Нутра – повний розбір вертикалі у Арбітражі Трафіку

Цю вертикаль сміливо можна віднести не тільки до найприбутковіших, а ще й до однієї з найстабільніших в арбітражі. Є багато прикладів офферів, які продовжують приносити прибуток протягом десяти років.

Отже, в цьому матеріалі UAFF пропонує докладний огляд цієї класичної і, водночас, топової ніші.

Особливості та характерні риси вертикалі «Нутра»

Нутра (nutra) – це певна категорія товарів у арбітражі трафіку, зокрема, для підтримки здоров'я та краси. Наприклад, різноманітні БАДи для вилікування від недуг, а також косметичні омолоджуючі засоби.

Як не дивно, нутра і досі не втрачає популярності серед користувачів. Порівняти попит на оффери цієї вертикалі можна, хіба що з адалтом, гемблінгом та дещо новішими нішами – геймінгом та інсталом.

Нутру часто називають сезонною вертикаллю, пов’язано це з тим, що значна частина офферів користується підвищеним попитом у певну пору року. Зазвичай ажіотаж виникає на початку року та дещо вщухає до жовтня. Цікаво, що пояснюється активність користувачів двома факторами:

 • бажанням оновлення: як правило, із початком календарного року фіксується попит на товари для оздоровлення та вдосконалення зовнішності;
 • зміцненням імунітету: в осінньо-зимовий період всі встигають перехворіти на застуду та відчувають сезонні коливання настрою, тож різноманітні вітамінні добавки – топ-хіт сезону.

Щодо типу товарів які пропонують оффери нутри, умовно їх поділяють на:

 1. БАДи (біологічно активні добавки): не лікувальні засоби для імунітету, вітамінні комплекси, засоби для схуднення, збільшення-, зменшення-, росту-, протидії росту і таке інше;
 2. косметичні засоби: декоративні та доглядові.

 Головна відмінність нутри від товарки в тому, що ані БАДи, ані косметичні засоби не є товарами, чию ефективність підтверджено згідно регламенту ВООЗ. На відміну від брендових, вони не спираються на результати досліджень та експертні твердження, а позиціонують себе, як альтернативу дорогим маркам, засновану на природних компонентах. Зазвичай, такі товари не є шкідливими, проте, їхня ефективність, в тій чи іншій мірі наближається до ефекту плацебо.

Товари нутри не виходять на широкий ринок та не формують власних брендів, оскільки ризикують бути знівельованими та розчавленими знаними компаніями фармацевтичної та косметичної індустрії. Тож для просування офферів ніші ідеально підходить саме арбітраж трафіку.

Великі прибутки цієї вертикалі зумовлює невикорінна віра людства у «чарівну таблетку», отже грамотна та креативна рекламна кампанія здатна «озолотити» арбітражника. Проте, для просування в нутрі арбітрану потрібно мобілізувати всі свої компетенції, адже шлях до конверсії тут вимагає більше зусиль, ніж в будь-якій іншій вертикалі.

Розберемося, чому перетворити користувача на покупця це тривалий і нелегкий шлях:

 • високий рівень вимог до цільової аудиторії: зазвичай, рекламодавці зазначають ГЕО у оффері. Перевага надається TIER 1, дещо рідше TIER 2. Звісно ж є оффери без вказівки на локалізацію, а також орієнтовані на користувачів зони TIER 3, проте їх значно менше;
 • висока вартість товару: навіть платоспроможні користувачі країн з TIER 1 рідко наважуються одразу придбати товар або підписку. Для жителів ГЕО з TIER 2 та TIER 3 ціна на деякі товари вертикалі може здаватися непомірною;
 • органічний запит майже відсутній: здебільшого, товари нутри це спонтанна купівля, а сам процес дуже нагадує зустріч з талановитим комівояжером, що вміє викликати емоційний відгук. В результаті користувач витрачає кругленьку суму зі своїх заощаджень, а натомість отримує супер-мега-ультра-засіб, без якого пречудово можна обійтись;
 • висока конкуренція: власне, цей пункт витікає з попередніх – висока вартість та орієнтованість на найбагатші ГЕО призводять до того, що конкурувати приходиться із найдосвідченішими акулами арбітражу. Тим, хто тільки придивляється до цієї ніші, простіше починати з офферів, розрахованих на TIER 2-3.

Попри все вищенаведене, нутра – вигідний напрям. Тут є все, чого прагне вебмайстер:

 1. одні з найбільш високих виплат у арбітражі трафіку;
 2. велика кількість офферів – можна працювати одразу із декількома;
 3. величезний потік конверсії лідів.

Добре прорахована, влучна та креативна рекламна кампанія здатна принести прибуток у десятки тисяч доларів. Що стосується перспектив, оборот нутри лише у 2021 році склав $511,4 мільярдів. Згідно прогнозів, CAGR (сукупний середньорічний темп зростання) – сягатиме 4,5% на наступні три роки. Тож у 2025 році оборот вертикалі зросте до $800 мільярдів.

Категорії нутри

Давайте спробуємо структурувати всі оффери вертикалі, так значно простіше визначитися з найбільш привабливою категорією для просування:

 • дієтичне харчування: сюди відносять різноманітні харчові продукти та добавки, що дозволяють скинути вагу та зменшити апетит;
 • омолодження: зазвичай, так називають категорію офферів, що рекламують засоби для догляду за шкірою – для зволоження, підвищення пружності, позбавлення видимих дефектів та ін.;
 • покращення фізичної форми: оффери, що пропонують спортивне харчування для набору м’язової маси;
 • догляд за волоссям: тут просувають практично на 90% засоби проти облисіння або для активного росту волосся;
 • засоби для стимуляції когнітивної функції: простіше кажучи, для покращення пам’яті та концентрації. Цікаво, що ця категорія вистрілила після виходу екшена «Області темряви» в 2011 році. Уявіть собі рівень прогріву ЦА, якщо в перший же вечір після прем’єри, користувачі кинулися шукати чарівну таблетку у Google, виробники всього лише не розгубилися і розгорнули виробництво за запитом;
 • засоби для «чоловічої сили»: оффери пропонують препарати для боротьби з еректильною дисфункцією, збільшення розмірів статевого органу, підвищенню рівня тестостерона та загалом, для покращення чоловічого здоров’я;
 • CBD: засоби на основі канабідіолу – речовини, яку містить канабіс (конопля), у багатьох країнах дотепер точаться дебати, що є CBD – наркотик, чи цінні ліки;
 • Covid: гаряча новинка вертикалі – цілий ряд засобів, народжених завдяки пандемії. Вони пропонують препарати для покращення імунітету та протидії симптомам хвороби.

Види офферів та формати виплат

В нутрі зазвичай, пропонується три варіанти оплати роботи вебмайстрів.

Straight Sales: модель прямих продажів притаманна буржу і є зручною для арбітражника. Попри високий відсоток від кожного продажу, не виникає жодних затримок виплат, оскільки клієнт сплачує замовлення вже на етапі прелендінгу. Проте, конверсія тут досягається важче , адже користувач повинен одразу викласти кругленьку суму, лише після того йому відправляють товар. Крім того, існує ймовірність сhargeback (повернення коштів), коли товар не відповідає заявленим характеристикам. Відбувається цей прикрий момент  або з вини рекламодавця (погана якість), або з вини арбітрана (невідповідність рекламі). Отже, не варто заради підвищення конверсії вводити в оману потенційних покупців. Декілька чарджбеків – і показник ЕРС падає.

Модель з підпискою: найбільш розповсюджений формат, зумовлений особливістю ніші. Будь-який препарат передбачає системне та довготермінове застосування, проте кожен засіб має свій строк придатності, тож купувати ліки одразу на декілька курсів – безглуздо. Умовно модель заснована на двох стадіях конверсії – придбання підписки, з отриманням першої партії продукту та rebill (повторна купівля або подовження підписки). Про ребілли ми докладніше поговоримо нижче, адже цей аспект є значним показником в арбітражі вертикалі.

Післяплата: клієнт платить гроші лише після отримання замовлення. Відповідно, виникають певні нюанси:

 1. цей формат краще працює на аудиторію з TIER 3, оскільки в країнах з невисоким рівнем платоспроможності, розрахунки онлайн досі не є звичайною справою. Це одна з причин, що ускладнює просування нутри в цій зоні. Проте, Індія, яка теж відноситься до TIER 3 – іноді дає трафік у топові джерела, що в сотні разів перевищує трафік з Європи;
 2. спрацьовує принцип – чим простіше конвертація, тим вищий відсоток відмовлень. Серед причин тут: товар не підійшов, якість нижче очікуваної, прострочено термін доставки. Найбільш поширений привід для відмовлення – користувач, на якомусь з етапів, просто передумав купувати.

В даному випадку, арбітражник отримує винагороду лише після повної сплати замовлення покупцем. Іноді виплати відбуваються в два етапи: невеликий відсоток за замовлення товару, а залишок суми – після сплати.

Якість трафіка та ребілли

Особливість нутри – необхідність постійного супроводу трафіку, оскільки в цій вертикалі найбільша частина покупок робиться спонтанно. Тут складно виокремити цільову аудиторію по звичних параметрах: стать, вік, інтереси, локація та інші. Тут потрібно орієнтуватися, принаймні ще по таких факторах, як платоспроможність та якісний прогрів. Об’ява та лендінг в нашому випадку, це ключові моменти попереднього прогрівання.

Навіть за використання моделі прямих продажів, ребілли дають ледве не половину загальної маржі і саме для повторної купівлі/підписки якісний трафік є обов’язковою умовою. Отже, щоби стимулювати rebill, необхідно дотримуватися наступних умов:

 • повна відповідність товару заявленим характеристикам: лише задоволений клієнт зробить замовлення знову. Так само не варто розраховувати що вдасться переконати клієнта, що це не ви ввели його у оману, а він сам погано зрозумів опис товару – навіть якщо він не вимагатиме повернути сплачені кошти, вдруге він до вас не звернеться. Отже, рекламуючи товар, потрібно використовувати тези, які неможливо перевірити або довести. До прикладу «препарат був схвалений 90% користувачів» викликає значно менше сумнівів, ніж «засіб, який гарантовано позбавить від 10 кілограмів за тиждень»;
 • грамотно пропрацьована унікальна торгова пропозиція (УТП);
 • супровід клієнта: увага та готовність до консультування та обслуговування після продажу товару, значно підвищує кількість ребіллів (від 20 до 40%).

Аудиторія для нутра-офферів

Процес формування ЦА в нутрі дещо відрізняється від в інших вертикалей. Майже у всіх її категоріях можна виділити окремі підкатегорії. Кожна з них вимагає певної аудиторії, тому для тестування, зазвичай обирають 3-4 групи одночасно. Відповідно це підвищує витрати на тестові проливи.

Власне, у 80% ЦА складається із жінок, вони, як правило більше стурбовані здоров’ям своїм та родини, а також власною зовнішністю. Натомість «чоловіче здоров’я» та «спортивне харчування» – це майже цілком царина інтересів чоловіків.

Що стосується ГЕО, здебільшого про це вказується у оффері, в разі, якщо не має побажань від рекла – варто орієнтуватися на характеристики препарату та його ціну.

Що стосується інтересів потенційних клієнтів та їх поведінкових характеристик, потрібно оцінювати трафік у кожному джерелі:

 • FB – за відвідуванням груп та ком’юніті;
 • Instagram – за підписками на інфлюенсерів;
 • TikTok та YouTube – за тематикою переглянутих відео;
 • Pinterest – орієнтуємося на створені підбірки;
 • Google та Quora – оцінюємо пошукові запити.

Для створення ефективної РК часто не обійтись без змалювання портрету цільової аудиторії. У третині випадків, товари вертикалі купують люди, що раніше навіть не замислювалися над їх придбанням. Отже, створення реклами для нутри – креативний процес, спрямований на те, щоби зачепити «болі» та викликати «бажання».

Джерела трафіку для нутри

Як доводить практика, цільовою є аудиторія вікова і до певної міри, консервативна. Причиною є схожість товарів вертикалі до нетрадиційної медицини, адже основними діючими речовинами нелікувальних засобів заявлені природні компоненти. Сучасна молодь надає перевагу доказовій медицині та індивідуально підібраному лікуванню у спеціалістів, тому лише невелика її частина може зацікавитися товарами офферів. Такий підхід стосується користувачів із країн TIER 1 и TIER 2, а ось у TIER 3 ситуація прямо таки протилежна.

Серед найбільш привабливих джерел:

 • тізерна реклама;
 • рush-сповіщення;
 • рекламні мережі, принаймні нішові;
 • соцмережі: проте ми не рекомендуємо просуватися через TikTok, Quora, Twitter, оскільки їх аудиторія та формат не дуже підходять для офферів нутри, до того ж, у ТікТок жорстка модерація і без клоакінгу не обійтись.

Висновок

Нутра – поле битви не лише для бувалих арбітранів, тут знайдеться місце для розвитку та самовдосконалення і початківцям – все залежить від вміння розраховувати власні сили та бюджет. Якщо набувати скіли на недорогих офферах, цілком можливо, що незабаром ви зможете позмагатися і з досвідченими профі. В будь-якому випадку, ця вертикаль залишається однією з найперспективніших, а офферів в ній вистачатиме всім бажаючим.

Поділіться своєю думкою!
Введіть правильний email

Підтримай проект

Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF