

Іноді запас ідей для креативів вичерпується, а розібратися в актуальних трендах самостійно доволі важко. Однак з цими завданнями впорається spy-сервіс. Кожен такий сервіс містить базу даних про поточні чи минулі рекламні оголошення у певному джерелі трафіку.
Spy-сервіс — це інструмент, який відстежує тренди запусків рекламних кампаній. Вони можуть бути корисними не лише новачкам, а й досвідченим арбітражникам. Бо ж використовувати спай-інструменти можна не лише для огляду креативів, а й для побудови повноцінних рекламних стратегій.
У статті розповімо, як вибрати якісний спай та з його допомогою досягти зростання показників рентабельності.
Найчастіше арбітражникам потрібні спай-інструменти для роботи над зв’язками в рекламних кампаніях. Так вони отримують можливість аналізувати вдалі підходи до креативів у межах певного ГЕО або вертикалі. Власне, можна дізнатися не тільки про робочі моделі конкурентів, а й про перспективні офери та актуальні тренди.
Як працюють spy-сервіси? За введеними параметрами (ГЕО, вертикаль, джерело трафіку, тип оголошення, період тощо) сервіс здійснює пошук усіх можливих РК. Які дані збираються? Зазвичай це інформація про:
Це основні задачі спайтулів, але на цьому їхні функції не закінчуються. Які ще опції пропонують спай-сервіси:
Різні сервіси можуть мати доволі різний (широкий чи вузький) спектр фільтрів для аналітики. Найбільш поширеними фільтрами, за якими здійснюється пошук, є:
Отже, спайтули надають арбітражникові дані для аналізу стратегій конкурентів, популярності тих чи інших оферів у певному ГЕО, конвертних креативів та форматів, ефективних джерел трафіку. Вони дозволяють зрозуміти, які тренди є робочими, яких оголошень багато, а яких мало, які у них рекламні хуки.
Вибирати спай-інструменти треба, виходячи з потреб конкретної діяльності та власних цілей і можливостей. Так, одні й ті ж сервіси не можуть підходити для різних вертикалей.
На загал спай-сервіси можуть бути безплатними і платними. Функціонал безплатних спай, як правило, обмежений. Наприклад, є ліміт на кількість змін категорій креативів на місяць, мала база рекламних мереж і оголошень тощо.
Платні сервіси мають ширші бази даних та аналітичний інструментарій. До того ж у багатьох платних сервісах надається безкоштовний пробний період, щоб можна було затестити його роботу.
У виборі сервісу варто опиратись на такі критерії:
Перед пошуком спай оцініть умови своєї РК, вам треба врахувати:
З урахуванням цих показників визначте, яким чином вам краще просувати свій офер. І тільки після цього переходьте до підбору релевантного спай-сервісу.
Не варто цілковито покладатися на зібрані дані, тобто це не остання інстанція. Наприклад, популярні офери і тренди треба ще додатково тестувати, адже не факт, що вони на сто відсотків підійдуть для ніші. Отже, нехтувати тестуванням не можна в жодному разі.
Що стосується новачків-арбітранів, то вони часто припускаються однієї і тієї ж помилки – сліпо копіюють креативи і стратегії. Чому цього не варто робити? По-перше, повністю втрачається унікальність, й такі крео конвертять дуже погано. По-друге, у вас з вашим конкурентом можуть значно різнитися параметри налаштувань, а значить і можливості для трафіку. По-третє, умови оплати також відрізняються, як і фінансові можливості для вкладень у рекламу.
Ще одна поширена помилка — не врахування інтересів своєї цільової аудиторії. Так, ви можете змінити рекламне оголошення чи меседж, але потрібно адаптувати його під власну ЦА. Без цього ефективність реклами буде низькою.
Деякі початківці використовують лише безоплатні сервіси, що дає їм досить обмежені чи застарілі дані. Пам’ятайте: навіть якщо у вас невеликий проєкт і бюджет, ви теж можете тестувати платні спайтули. Для цього треба проаналізувати різні сервіси та їхні пропозиції (доцільно робити це за списком власних критеріїв і потреб), а після цього затестити кілька найбільш відповідних до проєкту. І вже потім можна оплачувати підписку.
Використання спай-інструментів дає арбітражнику багато можливостей для аналізу ринку. Сюди входять і ідеї креативів, і налаштування рекламних кампаній, і виявлення робочих оферів для різних вертикалей, і побудова рекламних стратегій в цілому.
Розуміння досвіду конкурентів допомагає страхувати власні ініціативи: ви не втрачатимете великих сум в процесі тестувань. А фінансові внески будуть базуватися на конкретних показниках. Тож спай — це можливість оптимізувати рекламу без великих фінансових витрат. Потрібно тільки правильно вибрати сервіс, зважаючи на використовувані джерела трафіку та інші фактори.
Останнє редагування: 04.03.2025