30 Березня, 2024

PPC реклама: як уникнути зайвих витрат і поширених помилок?

Опубліковано: 30.03.2024

Для ефективного залучення потенційних клієнтів та збільшення продажів маркетологи часто вдаються до моделі PPC. Завдяки їй ресурс частіше видається в пошуку і, відповідно, відвідуваність зростає. Є різні фактори, що визначають дієвість такого різновиду реклами: від цільової аудиторії до ринкової конкуренції. У матеріалі детально ознайомлюємо з особливостями PPC-кампаній і ключовими налаштуваннями, даємо поради, як уникнути помилок та забезпечити високу ефективність кліків.

PPC-реклама: що це таке і які її основні переваги

Рекламодавці в усьому світі вкладають чималі коштів у PPC-маркетинг. Як показує статистика, 65% компаній малого та середнього бізнесу надають перевагу оплаті за клік. Очікується, що в 2024 році витрати на PPC-кампанії досягнуть $306,7 млрд, а в 2027 цей показник може перевищити $545 млрд, демонструючи стабільне зростання на 13,5% щороку. Результати експертних розрахунків мають свої підстави.

PPC — це модель оплати реклами, за якою оплачуються кліки по оголошенню, виданому пошуковою системою. Звідси й назва — Pay-Per-Click (сплачуй за клік). Коли користувач таким чином опиняється на сторінці чи сайті, стягується певна сума. Відвідування сайту перетворюється на цільову форму покупки, і заздалегідь грамотно побудована стратегія PPC-реклами дасть конверсію (реєстрація, підписка, продажі тощо). При цьому оголошення можуть показуватися на сторінках веб-сайтів, соціальних мереж чи мобільних додатків. 

Ось кілька переваг контекстної реклами, які роблять її зручним та ефективним інструментом маркетингової стратегії:

  • Швидкі результати. Процес розгляду та публікації оголошення займає кілька днів. Як показує статистика, 65% пошукових запитів завершуються кліком на оголошення та подальшим продажем. У цьому SEO оптимізація поступається PPC-кампанії: іноді витрачаються місяці очікування на індексацію сторінки та появу перших результатів.
  • Контроль рекламного бюджету. Всі витрати на кампанію можна визначати самостійно, адже контекстна реклама, ціна якої залежить від багатьох факторів, дуже гнучка з точки зору бюджетування. Вартість може залежати від типу пристрою, на якому буде відображатися рекламне оголошення, місця показу банеру, демографічних характеристик аудиторії, часу, ГЕО тощо.  
  • Вимірюваність ефективності PPC-кампанії. Для цього існують різні показники, які легко відстежуються: покази, кліки, конверсії тощо. Аналіз даних дозволяє проводити правильну та вчасну оптимізацію стратегії рекламної кампанії.

Ключові кроки для успішного налаштування PPC-кампанії 

Для ефективного проведення PPC-кампанії необхідне відповідне налаштування контекстної реклами. Маємо дороговказ для всіх, хто прагне отримати гарні результати та уникнути типових помилок.

Встановлення цілей та планування бюджету

Перш ніж запускати PPC-кампанію, треба визначитися з цілями та очікуваннями. Збільшення продажів, розширення аудиторії, залучення трафіку — конкретна мета прямо впливає на формування бюджету. Оскільки вартість кліку може швидко зростати, треба жваво реагувати та проводити оптимізацію кампанії, коригувати стратегію, інакше просто втрачаються гроші. Бюджет реклами залежить також від таких факторів, як конкуренція, ніша бренду, ключові слова тощо.

Визначення цільової аудиторії

Розуміння цільової аудиторії, складання її портрету — один із ключових моментів вдалої стратегії. Потреби й болі потенційного клієнта, його очікування та реакції, фінансові можливості — все це треба враховувати. Для ефективного дослідження аудиторії необхідно:

  • створити портрет цільового користувача (умовного героя);
  • розробити карту емпатії;
  • визначити ключові інтереси та болі ЦА через сторінки в соцмережах. 

Вибір ключових слів та оптимізація цільової сторінки

Забезпечити ефективність PPC-кампанії допоможуть ключові слова, що відповідають запитам цільової аудиторії та ніші бренду. Краще відкинути мінус-слова, щоб не лити гроші на нерелевантні кліки і відкинути “ліві” пошукові запити. Так з більшою ймовірністю оголошення побачить зацікавлена в покупці товару/послуги аудиторія. 

Не поспішайте радіти одному лише кліку: це не запорука того, що клієнт перейде по оголошенню і затримається на цільовій сторінці — можливо, контент ніяк не співвідноситься з його реальними потребами. Саме тому необхідна оптимізація коефіцієнта конверсії на цільовій сторінці. Підвищення рейтингу кліків можуть забезпечити такі підходи:

  • сторінка з високоякісним візуалом і графікою;
  • ключові слова з високою конверсією;
  • влучний заклик до дії (CTA);
  • структуровані та зрозумілі тексти.

Відстеження показників конверсії

Навіть якщо бюджет рекламної кампанії вже визначено, треба безперервно аналізувати показники конверсії. Так ви побачите, наскільки успішно працюють оголошення, чи привертають нових клієнтів, як просуваються продажі. Результати моніторингу покажуть найефективніші ключові слова і доцільність оптимізації бюджету — інвестувати краще саме в ті оголошення, які приносять ліди.

Фокус на ефективних каналах

Маркетингова стратегія PPC-кампанії зазвичай включає кілька каналів просування. Наскільки вони дієві, визначається багатьма критеріями: ніша бренду, цільова аудиторія, бюджет, формат оголошення тощо. Є бренди, які краще “заходять” у соцмережах, інші — на партнерських сайтах і в пошукових системах. Для розуміння, який же з каналів найбільш ефективний, треба аналізувати стратегію РРС-кампанії. 

Аналіз і оптимізація PPC-стратегії

Насамперед цей процес вимагає розуміння ключових показників у досягненні мети РРС-кампанії. Коротко пройдемося по них:

  1. CR (коефіцієнт конверсії) — низьке значення дає зрозуміти, що витрати на рекламу підходять краще для високоефективних ключових слів.
  2. CPA (ціна за конверсію) — показує конкурентоспроможність обраних ключових слів і доцільність інвестицій у них.
  3. CTR (показник клікабельності) — визначає, наскільки зміст оголошення відповідає ключовим словам чи цільовій аудиторії.
  4. CPC (ціна за клік) — визначає оптимальну вартість кліку, що здатен привернути увагу цільової аудиторії.
  5. ROAS (рентабельність витрат на рекламу) — демонструє в цілому ефективність витрат для досягнення поставлених цілей.

Найпоширеніші помилки при налаштуванні PPC-реклами

Вчитися краще на чужих помилках. Щоб попередити вас від марних витрат на PPC-кампанію, даємо наступні поради.

Ігнорування мінус-слів

Завдяки мінус-словам можна істотно заощадити гроші на рекламу. Як це працює? Скажімо, ви просуваєте бренд жіночої білизни. Тоді мінус-слова можуть виглядати як “придбати дитячу/чоловічу білизну”. Є слово зі спільної категорії, але конкретного товару у вас немає. Оголошення не буде відображатися нерелевантній аудиторії. Разом із тим варто ретельно працювати над збором семантичного ядра — підібрати список ключових слів і фраз, слідкувати за їхньою актуальністю, відповідністю потенційним запитам.

Погано структурована цільова сторінка

Ключове значення в показі оголошення має розмітка даних на сайті, завдяки чому пошукова система розпізнає інформацію. Принципи оптимізації сторінки залежать від різновиду ресурсу. Якщо йдеться про цільову сторінку блогу, то матеріали мають бути структурованими за категоріями і тематикою. У випадку інтернет-магазину варто звертати увагу на опис товару, вартість, фото чи відео, відгуки.

Неоптимізоване оголошення

Конкуренція в контекстній рекламі сьогодні висока, тому важливо проводити оптимізацію кожного оголошення. Ось кілька порад, що стануть у нагоді:

  • спрощення тексту — в оголошенні має бути тільки важлива інформація про товар чи послугу, і доступними словами;
  • експерименти з заголовками — зробити його влучним з першого разу вдається не всім і не завжди, тож краще протестувати різні варіанти, аналізуючи ефективність;
  • зрозумілий і чіткий заклик до дії, щоб потенційний клієнт зрозумів, чого від нього чекають. 

Невірний вибір часу для показу

Важливо правильно налаштувати час оголошення, аби клієнти не писали/телефонували в неробочі години. Скажімо, служба підтримки працює з 10 до 19. Запускати рекламу о 21 недоцільно. Куди дієвіше давати зворотній зв'язок без затримок, миттєво обробляти замовлення. І показники продажів збільшаться, і репутація бренду не постраждає.

Відсутність інтеграції з Google Analytics

Ключові етапи в налаштуванні PPC-кампанії — аналітика та оптимізація. Комплексний підхід зробить оголошення більш релевантними і зменшить вартість клієнта. Ефективний інструмент, перевірений роками, — це Google Analytics. На платформі оберіть розділ “Інструменти та налаштування” і перейдіть до вкладки “Зв’язані акаунти” — так ви зможете скористатися всіма можливостями, які надає контекстна реклама.

Відсутність мобільної версії сайту

Уявімо ситуацію: людина зі свого смартфону робить клік по оголошенню і опиняється на десктопній версії сайту. Мало шансів, що вона продовжить роботу зі сторінкою. Пошукова система враховує і цей момент. Відсутність адаптивної версії для різних пристроїв значно впливає на ефективність реклами, як результат — і на продажі теж.

Висновок

Використання РРС-реклами для збільшення трафіку та продажів залишається актуальним рішенням в діджитал-маркетингу. Оголошення контекстної реклами можуть дати швидкий результат за відносно невеликий бюджет, тим самим покращуючи позицію бренду серед конкурентів. Доступна вимірюваність PPC-кампаній дозволяє швидко реагувати на зміни і проводити оптимізацію. Цим і пояснюється той факт, що сьогодні більше половини компаній середнього та малого бізнесу віддають перевагу PPC-рекламі.

Останнє редагування: 30.08.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF