Нутра — це вертикаль, яка ніколи не втратить своєї актуальності. По-перше, тому, що вона включає широкий асортимент продукції, на яку завжди є попит. По-друге, тому, що цільова аудиторія загалом не обмежується певною віковою категорією чи статтю. До того ж у вертикалі досить добре працюють старі перевірені джерела трафіку.
У передсвятковий період зацікавлення нутрою значно зростає. Адже багато людей прагне зробити подарунки до свят своїм близьким та знайомим. Ну і, звісно, подбати про себе, аби мати гарний вигляд під час важливих подій.
Тож у цій статті розповідаємо, які офери та крео найкраще працюють та які джерела трафіку найбільш релевантні для того чи іншого оферу.
Засоби для схуднення і спортивне харчування
Ці офери є найбільш популярними:
Засоби для схуднення — для жіночої аудиторії віком від 18 до 50 років.
Спортивне харчування — має найбільший попит для чоловічої ЦА віком від 18 до 35 років.
Просуваючи засоби для схуднення, зазвичай роблять акцент на швидкості та легкості досягнення результату, без виснажливих дієт та тренувань. Перед новорічними святами в рекламу таких препаратів можна додавати меседж про схуднення до свят чи певної визначної дати; незабутні моменти з близькими, коли ти в формі.
Також чимало жінок бояться набрати вагу під час новорічних свят. Тож у креативі можна запевнити, що з використанням диво-засобу цього не станеться.
Спортивне харчування рекламують, акцентуючи на посиленні ефекту від тренувань, постачанні організму необхідних вітамінів та мінералів під час навантажень, швидшому досягненні стрункого й пружного тіла, накачаних м’язів тощо. Також можна давати меседж про ідеальну форму, привабливість, сексуальність тощо.
Ефективними джерелами трафіку для такого типу оферів є:
Тизерка з клікбейтними заголовками (найдієвіше працює для жіночої аудиторії 40+). Нагадаємо, що від інших рекламних оголошень тизерні повідомлення відрізняє інтрига та незвичність, часто провокаційність зображення.
Банери на вебсайтах — найбільш результативна Google-реклама.
Пуші — можуть забезпечити великий обсяг трафіку за помірною ціною, але вимагають знань і навичок з технічного таргетингу. Це картинка, що спливає на екрані, з іконкою, заголовком та невеликим текстовим повідомленням. Хоча це більше формат мобільної реклами, вона може залучити й значну частину десктопної аудиторії.
TikTok — найкращим варіантом для цієї соцмережі є нативна реклама, використання форматів In-feed Native Video, TopView тощо. Водночас є ще один мінус — для подібних оферів краще використовувати клоаку.
Бажано, щоб крео містили яскраві зображення у різдвяно-новорічній тематиці. Можна використовувати привабливі святкові знижки та акції, традиційні порівняння до та після тощо. Ось кілька прикладів:
Вітамінні комплекси і добавки
Призначення біодобавок та вітамінів може бути найрізноманітнішим — для лікування грибка, варикозу, гіпертонії, діабету, псоріазу, простати, болю в суглобах тощо. А також для стимулювання зору, пам’яті, апетиту, фізичної активності. Цільовою аудиторією є жінки у віці від 35 років, менший відсоток припадає на чоловічу ЦА віком від 45 років.
Окремі підвиди цього оферу є сезонними, наприклад, засоби для зміцнення імунітету взимку. До меседжів у рекламі можна додавати передноворічні акценти: заклики подарувати здоров’я собі та близьким, зустріти свята без тих чи інших проблем, подбати про рідних, насолоджуватися святковою атмосферою, а не думати про проблеми зі здоров’ям.
Виробники акцентують на використанні у складі таких засобів лише натуральних компонентів. Але мало хто отримує на свою продукцію ліцензію, а тому просувати її як «білий» офер доволі складно.
Найкращими варіантами джерел трафіку є:
Пуші та in-page пуші — це джерело добре підходить для країн Tier-3 та є найлегшим способом для новачків-арбітранів просувати подібні офери. У більшості рекламних мереж оплата здійснюється за кліки і стартує від 3–5$ за 1000 кліків.
Тизерна реклама, яка має один з найдешевших трафік. Можна розглядати варіанти з графікою та анімацією або ж з відео. Найкраще для цього підходять такі мережі, як майданчики з розважальним контентом, дошки оголошень, форуми. Один з негативних моментів — велика кількість ботів.
Контекстна реклама — в Google знов-таки найкраще використовувати банер. Хоча варто долучати й SEO пошук.
Попандери та клікандери. Перший спосіб — це РК, що відкривається у новій вкладці браузера автоматично. Другий — РК, що з’являється під головною сторінкою після кліку по будь-якій частині сторінки.
Email розсилка — цей метод ефективний, якщо клієнт уже взаємодіяв з прелендом чи лендом, зокрема надав дозвіл на підписку та розсилку пропозицій.
Domain redirect traffic. Це порівняно новий метод, який гарно працює для країн Tier-1. Суть полягає в тому, що під час неправильного введення адреси сайту користувача перекидає на відповідний лендінг з рекламним офером.
У Facebook й Instagram діє жорстка модерація, тож потрібно добре попрацювати над пропозицією та протестувати багато підходів, зокрема, новинний, тизерний, медичний. Також бажано, щоб переходячи з крео, користувач потрапляв на преленд, який тематично пов'язаний з креативом.
Ефективними крео є варіанти з акцентом на експертність та реальний досвід вживання, що мають формат порад лікарів, історій від користувачів тощо. Вектор уваги перш за все слід зосереджувати на зображенні, а вже потім — на тексті. У рамках передсвяткової тематики популярними є крео із біодобавками у вигляді подарунків.
Засоби для догляду
Цей тип оферу включає різноманітні креми, маски, лосьйони та інші засоби для догляду за обличчям і тілом. Основною ЦА є жінки віком від 25 років до 60 років.
У розробці меседжів для косметики варто наголошувати на живильних та відновлювальних властивостях засобу, омолоджувальному ефекті, наявності у складі натуральних компонентів, швидкому результаті. У рекламних оголошеннях не слід забувати й про святкові знижки, можливість гарно виглядати на свята чи зробити корисний подарунок близьким.
Які джерела трафіку найбільш релевантні для цього оферу:
Google Ads. Якщо розглядати платну рекламу в Google Ads, намагайтеся залучити пошуковий контекст, товарні оголошення в Google Marchant, пропозиції акцій, промокодів та інших фішок ремаркетингу в медійних мережах, засоби динамічного ремаркетингу.
Таргетована реклама у Facebook та Instagram. Головне — багато тестувати, поки не сформуєте свою ЦА. Хоча можна одночасно впроваджувати також органічні SMM-стратегії, але це може зайняти багато часу та зусиль.
Реклама в інфлюєнсерів — спосіб, який дозволяє швидко підвищити впізнаваність та охоплюваність бренду.
Пуші та in-page пуші, або поєднання елементів пуш-сповіщень та банерів. До речі, хоча пуш-мережі поширені в усьому світі, конкуренція серед арбітражників тут не дуже велика.
Нативка — це прихована реклама, яка органічно вписується в контент сторінки, але привертає увагу користувачів. Чудово підходить для органічного просування в Google, Meta, X, Reddit тощо.
Pinterest — доволі недооцінене українськими арбітранами джерело трафіку, яке дозволяє вийти на ринки Європи та США. Тут також є рекламний кабінет, який дозволяє створювати оголошення-каруселі, оголошення-колекції, рекламні оголошення з відео тощо. Аудиторія мережі зацікавлена у яскравому та якісному візуальному контенті.
Розглянемо приклади креативів з кількох мереж.
Резюме: поради щодо креативів
У цьому розділі підсумуємо рекомендації щодо дієвих креативів. Ми сформували список порад з урахуванням передсвяткової тематики:
Пропонуйте користувачам різні профіти: знижки, акції, бонуси, подарунки, які приурочені до новорічних свят.
Використовуйте впізнавані символи свят — ялинка, Санта Клаус, сніговики, подарунки тощо. Адже вони асоціюються у більшості людей з позитивним настроєм та очікуваннями.
Висока якість зображень та відео. Додавайте яскраві кольори, дбайте про чіткість. І, звісно, про унікальність креативів.
У тексті не забувайте про УТП, наголошуйте на наявності експертної думки та реальних відгуків користувачів.