Що таке апрув в арбітражі трафіку і як його порахувати?
Апрув (від англ. “approve” — схвалювати) — метрика, без якої арбітражникам не обійтися. Дізнатися ефективність кампанії, обрати надійного партнера, оптимізувати конверсію — здійснити ці та інші дії допомагає саме апрув. Як вираховують цей показник, і чи можна на нього вплинути — на ці та інші питання знайдете відповідь у цьому матеріалі.
Що таке апрув в арбітражі трафіку і чому він такий важливий?
Одним із важливих показників у галузі арбітражу трафіку виступає апрув. Він показує рівень ефективності рекламних кампаній афіліата, адже апрув — це відсоток конверсій, що підтверджені партнерською мережею.
Конверсією називається дія, за яку партнер отримує гроші від рекламодавця, — реєстрацію, замовлення товару, покупку, завантаження додатку чи програми, заповнення форми.
Апрув має серйозне значення, оскільки прямо впливає на прибуток. Зі збільшенням апруву зростає і заробіток. На нього орієнтуються майже в усіх вертикалях арбітражу трафіку. Підтвердження конверсій відбувається за умови, що вони відповідають заданим параметрам трафіку, як от ЦА, ГЕО тощо.
Наприклад, в беттинг чи гемблінг оффері є умова “Кваліфікація”, яка означає, що гравець має внести депозит мінімум на 20$. Якщо сума буде меншою, цей лід не отримає апрув. Так само і в фінансових ПП — заявки з невалідними даними можуть не отримати підтвердження.
Як порахувати апрув?
Що таке апрув в арбітражі, ми вже з'ясували. Тепер про те, як його вирахувати. Формула досить проста:
Апрув = ПЛ / ЗЛ * 100%,
де ПЛ — кількість підтверджених рекламодавцем лідів (конверсій), а ЗЛ — загальна кількість отриманих лідів (конверсій).
Припустимо, що за певний проміжок часу ви передали партнерській мережі 200 конверсій. З них 150 отримали підтвердження. Отже, 150/200 * 100% = 75% — це і є показник апруву.
Які чинники впливають на апрув?
Апрув залежить від різних факторів:
- Рівень якості трафіку. Чим він вище, тим більше шансів на цільові дії від користувачів.
- Якість оффера. Важливо створити привабливий оффер для потенційних лідів.
- Таргетинг. Якщо проведено ретельний аналіз і всі умови налаштувань дотримані, цільова аудиторія побачить оффер;
- Складність конверсії. Чим легше виконати цільову дію, тим вищим буде апрув.
Як можна підвищити апрув?
Ось кілька способів, що допоможуть збільшити апрув.
Обирайте джерело якісного трафіку
Проаналізуйте, яке найкраще підійде для реклами оффера — наприклад, соцмережі чи тизерка. Переконайтеся, що рекламодавець дозволяє лити на той чи інший майданчик. Якщо на бренд заборонена контекстна реклама, то купувати трафік за запитами на цього рекламодавця точно не варто. Заявки будуть, але мережа їх відхилить.
Зробіть оффер максимально привабливим
Робота над креативом реклами — це окремий вид мистецтва. Треба заздалегідь вивчити всі вподобання та мотивацію аудиторії. Зачепити увагу і привести до цільової дії — заявки, замовлення чи навіть покупки — можуть перші 3–4 секунди перегляду лендингу. Якісні креативи в рекламній кампанії — must-have успішної конверсії.
Правильно побудуйте таргетинг
Визначте свою цільову аудиторію і таргетуйте рекламу на людей, які найбільше зацікавлені в оффері. Особливо це стосується ГЕО. Послуга, що добре продається в Європі, може не дати ті ж показники, наприклад, в країнах Азії. Беріть до уваги специфіку кожного регіону. Так само з іншими параметрами таргетування.
Час запуску реклами
Бажано, аби початок показу офферів збігався з початком роботи колл-центру. Це підвищить кількість підтверджених заявок. Також враховуйте вихідні дні, національні і релігійні свята, які можуть впливати на рівень конверсії у конкретному регіоні.
Оптимізація конверсії
Не робіть воронку занадто складною — максимально спростіть шлях користувача до виконання цільової дії.
Як СРА мережі та рекламодавці можуть негативно впливати на апрув?
- Низька якість товару. Пошкодження продукту чи зовнішня невідповідність може змусити покупця відмовитися від нього.
- Робота колл-центру. Якщо з боку рекламодавця телефонують не одразу після заявки користувача, а через кілька годин або навіть днів, можна втратити потенційного покупця. Погодьтеся, часто рішення людини щодо покупок бувають емоційними. Також мають значення вміння операторів дати вичерпну інформацію та бути ввічливими за будь-якої ситуації.
- Нав'язливий апсейл. Пропозиція дорожчої версії товару чи його додаткових опцій, а також кроссейл — оффер пов'язаних із товаром аксесуарів тощо. Заявлені низькі ціни приваблюють покупця, а пізніше він дізнається про “акційні умови” такої вартості (купити ще якийсь товар). Так часто і втрачається лід.
- Шейв. Ситуація, коли рекламодавець дає медіабайєру неправдиві дані. Статистика показує відхилену заявку, яка насправді прийнята й оброблена. Виявити такий обман досить складно, хіба що самим таємно зробити кілька замовлень.
Як дізнатись середній апрув в СРА мережах?
У кожного рекламодавця, мережі, і колл-центру свої дані середнього апруву, і вони можуть суттєво відрізнятися. На це впливає сам оффер, цільова аудиторія, вертикаль, сорси тощо. Загальні дані апруву в арбітражі трафіку — 20-90%. Якщо розглядати ЄС та країни Східної Європи, то середній показник апруву тут складає близько 45%. При цьому в Іспанії та Італії він на рівні 35%, а в Румунії — 75%.
Висновок
Апрув в арбітражі відіграє важливу роль, адже це показник ефективності кампанії. Для підвищення апруву, а разом із цим і прибутку, слід обирати якісні джерела трафіку, надійні оффери, правильно таргетувати, а також оптимізувати РК.
Останнє редагування: 02.08.2024