Що таке EPC в арбітражі: як розрахувати та оптимізувати?
Запускаючи рекламну кампанію на будь-якій платформі, арбітражникам треба брати до уваги показники ефективності. Одна з особливо важливих метрик — EPC (Earnings Per Click). У цій статті ми розкажемо, що таке EPC в арбітражі, про його вплив на прибутковість, переваги і недоліки, як цей показник розраховується і як використовується вебмайстрами в роботі.
Що таке EPC в арбітражі трафіку
EPC — це показник середнього доходу, який приносить офер за один клік. Звідси й розшифровка англійської абревіатури — Earnings Per Click. Що вище цей показник, то більший дохід з трафіку. Орієнтуючись на нього, можна судити про якість і ефективність стратегії рекламної кампанії, яку запустив вебмайстер. Ця метрика не враховує витрати, тож реальний кінцевий прибуток доведеться спрогнозувати самостійно.
Як розрахувати EPC
Для розрахунку EPC необхідні дві складові рекламної кампанії: загальний дохід та кількість кліків. При цьому можна проводити розрахунки за будь-який період (день/тиждень/місяць).
Для того, щоб визначити EPC, використовується формула:
EPC = дохід / кількість кліків
Уявімо, що запущена арбітражником рекламна кампанія принесла за певний час 5000 кліків. З них вебмайстер отримав 50 лідів, за які йому заплатили заплатили 500$. Отже, рахуємо:
EPS = 500$ / 5000 = 0,1$ або 10 центів
Так отримали значення середнього заробітку з кожного кліку. Маючи конкретну цифру, арбітражник розуміє ефективність кампанії і необхідність її оптимізації.
Слід розуміти, що в роботі з платною рекламою шукати якогось ідеального значення прибутковості не потрібно. EPC може сильно різнитися залежно від конкретної ситуації та вхідних даних. Часто арбітражники-початківці орієнтуються на ефективні кейси більш досвідчених колег, але повторити успіх не завжди вдається. Тож приклади EPC краще сприймати як певну метрику якості офера.
Розраховуючи ефективність рекламної кампанії, треба зважати й на витрати, спрямовані на залучення трафіку з доступних джерел. Припустимо, що конверсія і відсоток схвалених заявок низькі, хоч вартість кліку вийшла теж маленькою. У такому випадку обсяг витрат може перевищити дохід арбітражника.
Переваги EPC
- Можливість оцінити прибутковість рекламної кампанії. Завдяки EPC вдається визначити ефективність просування пропозиції на платформі. Порівнюючи за прибутковістю джерела трафіку та рекламні кампанії, фахівцям з арбітражу легше обрати оптимальний варіант.
- Оптимізація витрат на рекламну кампанію. Маючи дані EPC, арбітражник зможе правильно розпоряджатися виділеним бюджетом. Обираючи джерела трафіку та онлайн-платформи з високим показником EPC, можна уникнути ризику, що вкладені кошти “згорять”, ба більше — чекати на максимально можливий дохід. Це каталізатор підвищення не менш важливої метрики в арбітражі — ROI (рентабельності інвестицій).
- Визначення ефективної стратегії. EPC дає зрозуміти, яка зі стратегій оптимізації рекламної кампанії успішна з точки зору монетизації. Коли йдеться про високі цифри EPC, арбітражнику варто зосередитися на особливостях цієї кампанії, добре проаналізувати їх для використання подібних інструментів у наступних рекламних кампаніях. Це в підсумку позитивно впливає на роботу з аудиторією.
Недоліки EPC
- Оскільки EPC показує середнє значення доходу, говорити про комплексну картину не доводиться. На цю величину впливають такі критерії, як ГЕО, специфіка цільової аудиторії, алгоритми роботи того чи іншого джерела трафіку тощо. Рекламна кампанія з низьким ЕРС в одному регіоні може дати гарні показники в іншому.
- Залежність від зовнішніх факторів — це ще один “мінус” ЕРС. Йдеться про економічну ситуацію, сезонність пропозицій, “збої” в роботі платформ тощо. Звісно, це все призводить до нестабільності ЕРС. Далекоглядні плани з орієнтацією на ЕРС у таких випадках можуть не виправдати очікувань щодо ефективності рекламної кампанії.
- Показник ЕРС — це дані про дохід з кліку, і витрати на рекламу він не враховує. Щоб отримати повноцінну картину щодо ефективності кампанії, спеціалістам арбітражу треба керуватися й іншими даними: враховувати вартість залучення одного клієнта (САС) або рентабельність інвестицій (ROI).
Як арбітражнику використовувати EPC при роботі з трафіком?
Метрика ЕРС допоможе арбітражнику обрати офер та оцінити ефективність просування рекламної кампанії:
Спершу треба порахувати ЕРС для свого трафіку для порівняння з середнім показником ПП. У випадку, коли він нижче за загальний, це вказує або на неправильні налаштування кампанії, або на необхідність обрати інше джерело трафіку.
Коли певна кількість трафіку злита, арбітражник може провести аналіз, порівнявши ЕРС та вартість кліку. Якщо вартість кліку більша за дохід від нього, арбітражник може готуватися рахувати збитки. Рішення проблеми: шукати дешевший трафік, змінювати налаштування РК або обрати інший офер.
Висновок
EPC — необхідна метрика в роботі кожного арбітражника. Це важливий показник ефективності рекламної кампанії. Його оптимізація підвищує прибутковість. При цьому ЕРС — лише частина широкого інструментарію арбітражників. Забезпечити ефективність у роботі йому допоможе комплексний підхід з урахуванням інших метрик і зовнішніх факторів.
Останнє редагування: 05.08.2024