16 Травня, 2024

Що таке фармінг в арбітражі трафіку

Опубліковано: 16.05.2024

Робота в арбітражі трафіку вимагає завжди тримати руку на пульсі, бути на «ти» з сучасним діджитал-маркетингом і, звісно, приймати ефективні рішення попри можливі ризики. Один із найважливіших інструментів арбітражника, незалежно від вертикалі, в якій він працює, — це якісний акаунт. Саме він дозволяє тестувати та запускати зв’язки. Довіра до акаунту прямо залежить від того, наскільки якісно прогрітий профіль. Тому для досягнення своїх цілей фахівці вдаються до фармінгу. Розберемося, що це і з чим його «їдять».

Для чого потрібен фармінг і хто ним займається?

Фармінг — це процес створення та підготовки акаунтів до запуску рекламних кампаній. При цьому всі дії в межах акаунту спрямовані на імітацію активності реальних користувачів. Це збільшує довіру з боку антифрод-системи та не суперечить розумним алгоритмам обраної платформи. Що більше часу займає процес фарму, то краще. При цьому важливо дотримуватися золотої середини, аби профіль мав максимально органічний вигляд і не викликав підозр. 

Фармер — це саме той спеціаліст, який займається створенням і налаштуванням акаунтів, профілів, сайтів для генерації трафіку та його подальшої монетизації. Його робота неможлива без аналізу конкурентів, пошуку перспективних пропозицій, оптимізації під ключові запити, а також залучення цільової аудиторії. 

Фармери — важливі гравці на ринку. Завдяки їм рекламодавці та підприємці можуть швидше досягати своїх бізнес-цілей. При цьому якість кампаній стає помітно кращою. Діяльність фармерів потребує безперервного навчання та адаптації до постійних змін в індустрії. 

Досвід показує, що у фармінг йдуть початківці арбітражу трафіку, адже так вони знайомляться з можливостями тієї чи іншої платформи, її інтерфейсом, алгоритмами, ресурсами, правилами тощо. 

Навіщо арбітражнику фармінг?

Для повноцінної роботи арбітражнику недостатньо одного-двох акаунтів. І це стосується будь-якої рекламної мережі чи сайту. Кожен фахівець рано чи пізно стикається з тим, що його профіль просто банять. Можна, звичайно, запозичити акаунти друзів чи нашвидку створити новий, але довго так не протягнеш. Свіжі профілі одними з перших йдуть «на виліт». Розумна мережа легко впізнає порушників. І тут на порятунок приходить саме фармінг. Арбітражники добряче заощаджують свій час, довіряючи роботу з профілями фахівцям цієї справи. Найчастіше до фармінгу вдаються на великих рекламних майданчиках:

• Google;

• Facebook/Meta; 

• TikTok.

При цьому процес та правила фармінгу у кожного з наведених ресурсів свої. Тож не забуваємо про індивідуальний підхід.

Ефективний фармінг: основні інструменти та умови

Наскільки вдалим буде фармінг для заливу трафіку та його масштабування, залежить від різних факторів. Однак є певні правила та умови, які допоможуть арбітражнику уникнути проблем з акаунтами. 

Розглянемо на прикладі фармінгу у Facebook. Отже, на старті треба озброїтися:

якісними проксі (оптимальний варіант — мобільні);

антидетект-браузером (заважає Facebook відслідковувати ваші дані, такі як IP-адреса, монітор, софт та cookies зі сторонніх ресурсів, змінює їх на фіктивні);

телефонні номери регіону, де плануєте лити трафік (можна скористатися як фізичними SIM-картками, так і віртуальними номерами і сервісами прийому SMS; перший варіант більш надійний); 

унікальними фото користувачів (для кожного акаунту — мінімум 5–10 «живих» світлин людини, які не належать Meta; видаляємо метадані та обробляємо зображення в фоторедакторі).

Як фармити акаунт у Facebook? Покроковий алгоритм

1. Реєструємо акаунт. Якщо працюємо на смартфоні, то краще скинути всі налаштування, використовувати різні SIM-картки. На ПК використовуємо антидетект-браузер.

2. Заповнюємо профіль. Завантажуємо профіль, додаємо 5–7 друзів. Можна також стати членом кількох спільнот, розмістити пост про знайомство. У FB бажано більше приймати заявки, ніж самостійно додаватися в друзі. 

3. Робимо невелику паузу. Протягом одного дня не заходимо в FB. Висока активність одразу після реєстрації в соцмережі сприйматиметься підозріло, як неприродна поведінка. Наступного дня можна знову сміливо підписуватися на групи чи сторінки.

4. Наступний тиждень – ви у ролі рядового користувача. Лайкаєте друзів, пости в спільнотах, коментуєте, скролите reels, граєте в ігри, запрошуєте додатися в друзі, а також через FB реєструєтеся на інших сайтах та майданчиках.

5. Створюємо Fan Page. Тут треба пам’ятати, що для кожного акаунту ці сторінки відкриваємо в різний спосіб, аби алгоритми не ідентифікували вас як одну й ту ж людину. 

6. На другому тижні фарму вже переходимо до створення бізнес-менеджера. При цьому продовжуємо залишатися соціально активними: клікаємо рекламу в стрічці, викладаємо пости на Fan Page тощо. 

7. Прив’язуємо банківську картку (приблизно через два тижні). Це може бути і віртуальна картка, але обов’язково з трастовим BIN і така, що не потрапила в чорні списки FB.

8. Запускаємо рекламу на охоплення, відмітки «Подобається» та перегляди відео. Оптимальний термін — 2 дні, денний бюджет —1–2 $.  

9. Публікуємо на Fan Page креатив для рекламної кампанії. Цей пост із крео деякий час треба просувати, аби зрозуміти його шанси пройти модерацію. У разі успішного результату крео заливаємо в Ads Manager та запускаємо РК

Важливе правило: що довше ви займаєтеся фармінгом акаунту, то надійнішим він буде, а отже — принесе більше користі.  

Різновиди фармінгу

У фармінгу є поняття так званих саморегів та авторегів. Все дуже просто.

Самореги (самостійна реєстрація) — це акаунти, які реєструються вручну.

Автореги (автоматична реєстрація) — це акаунти, що створюються за допомогою спеціальних сервісів. Тут зазвичай маємо справу з масовим «вирощуванням» профілів. Вони заощаджують час, їх багато і вони відносно недорогі. Але й якість створених акаунтів може бути сумнівною. 

Також можна використовувати орендовані акаунти, тобто профілі реальних користувачів, і логи — акаунти з чорного ринку, крадені. Останні, звісно, є незаконними, тому до їхнього використання ми не радимо вдаватися.  Інколи фахівці використовують змішані форми фармінгу, аби досягти кращого результату. 

Переваги та недоліки самостійного фармінгу

Самостійна реєстрація акаунтів має низку плюсів. Насамперед йдеться про високий рівень довіри до них. Вірогідність того, що рекламні платформи пропустять самореги, досить висока, адже виглядають вони безпечними та надійними. Це значно зменшує шанси потрапити в бан. Інша перевага самостійного фармінгу пов’язана з його гнучкістю: вебмайстри можуть створювати самореги з різною метою: розміщення реклами на різних майданчиках, тестування нових зв'язок тощо. 

Проте у самостійного фармінгу є й недоліки. Витрачається дуже багато часу та зусиль саме на реєстрацію: спеціалістам доводиться власноруч заповнювати всю необхідну інформацію для створення акаунтів. А ще треба запастися SIM-картками, і це теж вимагає ресурсу. 

Шлях масштабування та підвищення монетизації трафіку кожен фахівець обирає на свій розсуд. Однак фармінг залишається важливою складовою комплексного підходу в арбітражі.

Останнє редагування: 16.05.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF