

У своїй роботі арбітражники використовують різні інструменти для автоматизації задач і залучення трафіку, зокрема в роботі з сірими та чорними оферами. У цьому матеріалі ми розповімо, що таке клоака в арбітражі, як вона “бореться” з алгоритмами, ботами та модераторами. Також розглянемо види клоакінгу, його ризики та переваги, з'ясуємо, до чого тут бекенд і трекери, як обхитрити пошуковики і головне — як правильно використовувати клоаку в роботі.
Слово “клоака” перекладається з англійської як “маскування”. Клоакінг — інструмент, що дозволяє розділяти трафік, показуючи сторінки з різним контентом залежно від аудиторії. Налаштовується це так, що модератори і боти рекламних мереж бачитимуть умовно “білий” сайт, а звичайні користувачі — реальну пропозицію.
Клоаку в арбітражі використовують для просування “сірих” і “чорних” оферів.
Алгоритми багатьох платформ, соцмереж, як от Facebook, не дозволяють відкриту рекламну пропозицію в ніші адалту, крипти, гемблінгу та інших профітних вертикалей.
У фахівців, які не готові відмовитися від роботи з цими оферами, є два шляхи: використовувати інші джерела трафіку або спробувати перехитрити “систему”. Охочих втратити велику аудиторію і високі конверсії немає, тому логічно, що в арбітражі активно використовують клоакінг для просування забороненого контенту.
Якщо узагальнювати відповідь на це питання, то все просто: коли контент на сторінці не відповідає вимогам певного сайту, соцмережі чи пошуковика. Як вже зазначали, заборонений контент стосується сірих і чорних оферів. Система може забанити такі пропозиції:
Під забороною, як бачимо, те, що здебільшого дає більшу конверсію. Роль клоаки важко переоцінити, адже цей інструмент використовують в арбітражі і для інших цілей. Завдяки клоакінгу контент не побачать:
Щоб було зрозуміло, де боти й модератори, а де користувачі та потенційні ліди, необхідна база з IP-адресами й іншою необхідною інформацією. Маючи ці дані, клоака автоматично переводить трафік на звичайний сайт або сторінку з білим офером. Якщо ідентифікатора немає в базі, користувач направляється на вихідну сторінку з пропозицією.
Для фільтрації та розподілення трафіку через клоаки арбітражникам необхідні TDS трекери. Вони прив'язані до білої сторінки та визначають, які кліки цільові, а які — дія бота. Трекер сортує трафік згідно з налаштуваннями. Крім того, він дозволяє фільтрувати сміттєвий трафік, що йде з інших країн, а також розділяти контент офера залежно від ГЕО. Скажімо, для європейської аудиторії офер із казино подається партнерським посиланням, а модератор в Америці побачить білий сайт.
Для ефективного використання клоакінгу в арбітражі треба вміти налаштовувати трекер, розбиратися в back-end розробці, перевіряти скрипти, працювати з АРІ різних сервісів тощо.
Виділяють три різновиди клоакінгу в арбітражі:
Білий — переадресація ліда відбувається для уникнення перенавантаження на сайт. За схожим принципом також працює геотаргетинг, коли користувачам показують місцеву, більш релевантну версію сторінки.
Сірий — допомагає зі збільшенням трафіку та просуванням сторінок у пошуковиках. Користувачу — лендинг із офером, а пошуковим ботам — SEO-оптимізований текст. Такий вид клоак порушує правила й алгоритми пошукових систем, навіть якщо при цьому користувачі отримують корисний контент. Як наслідок — скарги і бани від системи.
Чорний — у той час, як модераторам і пошуковикам пропонують прийнятну сторінку з SEО-контентом, перед користувачами може бути пропозиція з офіційно забороненим продуктом, послугами, фішинговими формами чи шахрайськими схемами.
Використання клоак несе в собі такі ризики:
Проте у цієї медалі є й інша сторона — суттєві переваги:
Для якісного клоакінгу арбітражник має розумітися на алгоритмах модерації популярних платформ і сайтів. Ніхто не гарантує, що одного дня вебмайстра не “впіймають”. Бути забаненим — таке собі задоволення. Кілька порад точно стануть у нагоді.
Інструмент клоакінгу дає спеціалістам арбітражу високі показники конверсії, проте вимагає гарної підготовки і розуміння ризиків. Вивчення алгоритмів і моніторинг змін у різних системах дозволяє ефективно керувати рекламними кампаніями і розширювати можливості для свого прибутку. Разом із тим треба мати навички в налаштуванні трекерів і володіти базовим програмуванням.
Останнє редагування: 02.08.2024