11 Квітня, 2023

Шейв в ПП – як часто, яким чином і як з цим боротись

На шляху до профіту арбітранам доводиться повсякчас бути у тонусі: вирішувати численні технічні складнощі, уникати заборон модерації та передбачати мінливі уподобання користувачів. Як би того було мало, але ж ні! – найобурливішим за все є шейв, адже вебмайстрам раз по раз трапляються хитруни, що прагнуть заробляти на чужому поті. В цьому матеріалі  розглянемо один з проявів непорядності у арбітражі трафіку.

UAFF пропонує розібратися, що таке шейв та як не потрапити на гачок махінаторів.

Що таке шейв: визначення та розповсюджені види

Саме визначення походить від англійської «shave», що означає голити, зрізати. В нашому випадку йдеться про зрізання доходів вебмайстра партнеркою або рекламодавцем. Частіше шейвлять новостворені ПП, які не планують затримуватися на ринку. Партнерські програми, з певним строком життя в арбітражі, рідко займаються подібним, адже репутація працює на перспективу і приносить значно більший прибуток.

Шейвом, часом, не гребують і рекламодавці: недоброчесні прагнуть збільшити власний прибуток за рахунок арбітрана, а недосвідчені можуть не розібратися у налаштуваннях кампанії в СRМ. Проте, в разі виникнення проблем з боку рекла, вирішувати їх та захищати інтереси партнерів повинна ПП.

В будь-якому випадку, для арбітрана шейв – це завжди недоотриманий прибуток.

Найбільш розповсюджений прояв шейву від партнерських програм – зменшення кількості лідів або неправильне відображення даних у статистиці всередині Особистого кабінету у ПП.  Фактично, частина годних лідів визначається, як неякісна та відкидається в треш. Озвучених приводів цьому може бути багато:

 • відміна замовлення;
 • неможливо зв’язатися із користувачем або ним надані некоректні дані (іноді йдеться про телефонні номери, що вводяться користувачем без врахування міжнародного стандарту);
 • хуліганство або випадкове створення замовлення;
 • небажане для відправлення замовлень ГЕО або мовні проблеми під час обробки замовлень;
 • дубльоване замовлення тощо.

Так само проявом шейву може бути відхилення конверсій: ліди не зараховуються до статистики арбітрана із зазначенням, що користувач не виконав цільову дію.

Натомість, відхилені ліди успішно обробляються і приносять прибуток в обхід статистики арбітражника – для цього можуть працювати цілі відділи. Таким чином прибуток для ПП та рекламодавця збільшується за рахунок зрізання профіту вебмайстра.

Поширені схеми шейву в арбітражі

Серед стандартних схем шейву можна навести наступні:

 1. Недоброчесні партнерки можуть «підкореговувати» внутрішню статистику, а оскільки відстежити їх від ПП до рекламодавця вебмайстер не може, частина трафіка «губиться» десь по дорозі.
 2. Ще один досить підозрілий момент – зміна умов нарахування виплат/ставок прямо під час рекламної кампанії. Маємо на увазі, що у партнерки є право в односторонньому порядку змінювати умови договору-оферти, проте шейвом вже можна вважати, коли зміни відбуваються “заднім числом”. Уявіть собі, що ви почали лити трафік із розрахунком на певний прибуток, а як дійшло до розрахунків – настав час дивуватись. Навіть якщо зміни неістотні, сума, яка омине вашу кишеню буде реальною.
 3. Так само  діє зміна вимог до джерел трафіка під час РК.
 4. Тривожний сигнал – істотне зниження апруву або підвищення КРІ до недосяжного рівня для вашої ніші.
 5. Звинувачення у фроді: йдеться про будь-яку невідповідність трафіку умовам оффера.
 6. Іноді рекламодавець раптово припиняє співробітництво, без докладних пояснень та виплат за налитий трафік.
 7. Деякі «діячі» просто додають скрипт до лендінгу, який програмує певну періодичність обходу вашої рефералки. До прикладу кожне 10-те замовлення проходить повз реєстрацію, але зараховується у загальну статистику.
 8. За використання подвійного редиректа лендінга урізається ГЕО, тобто певна частина лідів відхиляється, як небажана для ГЕО вашого оффера.
 9. У вертикалях гемблінгу, беттінгу, а також іноді в дейтінгу – рекламодавець може приховувати частину депозитів.

Не варто вважати, що арбітражнику не уникнути шейву скрізь і всюди: принцип добропорядності важливий у всіх сферах людського життя і про шахраїв з часом стає відомо у будь-якому ком’юніті. Арбітражне середовище пильно відстежує прояви махінацій та не доброчесні ПП, відомості про них можна отримати за запитом у професійних чатах (до прикладу чат UAFF) та форумах.  

Як розпізнати шейв від ПП або рекламодавця

У статті про те, як обрати ПП, ми наголошували, що чи не найперше, що слід зробити перед початком співпраці – зробити запит про партнерку у мережі та в середині арбітражної спільноти.

Ми не відкриємо світ наново, зазначивши, що партнерки теж можуть купувати відгуки. Проте, велика кількість негативу повинна викликати питання, як і надто привабливі умови співпраці. В разі, якщо ви підозрюєте вже обрану партнерку, пропонуємо декілька порад, адже треба знати куди дивитись, щоби вчасно виявити загрозу:

Статистика – у відкритій статі зверніть увагу на 2 основних показника:

 • CR (коефіцієнт конверсії) – показник змінюється відповідно до ніші, але середній легко з’ясувати);
 • AR (відсоток апруву) – ідеальний апрув 100% це коли кожний приведений лід здійснив конверсію та був схвалений партнеркою та рекламодавцем, проте, на практиці все дещо складніше. Якщо протягом мясяця показник апруву був на рівні, до прикладу 85%, а потім впав нижче за 60%, варто придивитись прискіпливіше до роботи ПП. Дієвий спосіб – порівняти статистику вашої партнерки із показниками декількох інших по конкретному офферу. Можна говорити про шейв, якщо показники вашої партнерки суттєво відрізняються від статистики інших. Ще один момент, що може свідчити про зрізання лідів – відчуття ліміту. До прикладу, на початку РК кількість лідів стабільно збільшувалася, а надалі вона не перевищує певний щоденний показник. Відтак, об’єм трафіку не припиняє зростати.

Також радимо взяти до уваги наступні важливі показники, що допоможуть проаналізувати ПП на наявність шейву:

 • сталість апруву – чим відповідальніше партнерка ставиться до своєї діяльності, тим більше способів вона має у арсеналі для запобігання шейву від партнерів та рекламодавців.  Так, ПП відстежують динаміку апруву: різка зміна показника AR сприяє перевірці коректності обробки лідів, адже приводом може бути не тільки шейв, але й можливі недоліки у роботі ПЗ рекламодавця.
 • тестове замовлення – дозволить на власні очі відслідкувати роботу із лідом. Для цього потрібно за допомогою VPN зайти з ГЕО оффера, перейти за реферальним посиланням та здійснити цільову дію (оформлення замовлення та сплата за нього). Не пізніше, як за добу, ваш «лід» повинен з’явитись у статистиці.
 • відстеження редиректів – варто скористатися одним з відповідних сервісів (redirect tracker, Redirect Detective), щоби уникати обрізання по ГЕО. В разі, якщо сервіс виявив подвійний редирект, потрібно провести детальний аналіз статистики.
 • сторонній трекер (до прикладу Keitaro, BeMob, Voluum) –  не нехтуйте можливістю відстежувати показники РК у декількох джерелах, це дозволяє порівнювати їх і вчасно помічати проблеми (в нашому випадку – шейв). 

UAFF радить цікавитися не тільки репутацією ПП, але й відомостями про рекламодавця, оффер якого плануєте просувати. В каталозі на нашому сайті можна обрати для себе надійну ПП, переглянути відгуки колег та ознайомитись з оглядами .

Серед переваг співпраці із гідною партнерською програмою є те, що в разі виявлення шейву з боку рекла, арбітражник отримує непоганий шанс відстояти свої інтереси. Якщо ж винуватець партнерська програма – доводити махінацію буде складно. В будь-якому випадку, потрібно залишати скрізь негативні відгуки про шейв, принаймні ваші колеги вже не потраплять на гачок несумлінних гравців арбітражного ринку.

Рекомендації, що допоможуть уникнути шейву

ПП-махінатори намагаються привабити вебмайстрів спокусливими умовами співпраці, високими ставками та різноманітними бонусами. Але часто-густо ласі обіцянки обертаються для арбітранів злиттям бюджету та головним болем у спробах отримати зароблене.

Навіть серед знаних СРА-мереж траплялися випадки шейву. Серед причин і не доброчесні рекламодавці, і бажання самих партнерок, перед усім, збільшувати чистий прибуток, не зважаючи на репутацйні ризики. Не існує гарантій, що саме ви успішно оминете всі тенета та пастки шахраїв від арбітражу. Натомість є декілька порад, що допоможуть уникати найбільш очевидні:

 1. Уважно вивчайте умови співпраці з партнеркою та вимоги оффера.
 2. Створюйте власний лендінг, щоби не втрачати конверсій через редірект. В разі, якщо все ж вирішили скористатися готовим від ПП, уважно перевірте його на приховані скрипти та зручність для користувачів.
 3. Візьміть за правило робити тестове замовлення – ви збираєтеся вкладати власні кошти у рекламну кампанію, тож такий «пробний замір» дозволить уникати шейву, відповідно і втрати профіта.
 4. Не покладайтеся на доброчесність без перевірки, підключайте сторонній трекер та слідкуйте за статистикою РК у декількох джерелах.
 5. Відстежуйте щонайменші зміни в умовах оффера.
 6. Обов’язково робіть запит на перевірку відхилених лідів або самотужки зателефонуйте за відхиленими замовленнями. Вчасно виявлені махінації з трешем збережуть нерви, а можливо й відіб’ють бажання у шахраїв вас дурити.

Якщо ви маєте підстави звинуватити партнерську програму у шейві, збирайте скріни, фіксуйте кожен крок: різкі зміни у статистиці, розбіжності показників та ін. Такий підхід дозволить аргументувати вашу скаргу менеджеру та вимагати компенсації.

Попри все, існує ціла низка причин, за яких конверсія може знизитися без умисного втручання. Вони також можуть наводити на думку про шейвінг, проте виникають за інших причин:

 • проблемне ПО технічні проблеми можуть виникати з боку ПП (застарілий трекінговий код) або ж похибки у налаштуваннях програмного забезпечення можуть існувати з боку рекламодавця;
 • браузер персональні налаштування браузера користувача можуть блокувати роботу трекінгового коду, як наслідок – виконання цільової дії не відображатиметься у статистиці вебмайстра. Так само трекінговий піксель може не спрацьовувати у застарілих версіях браузера або при вимкненому JS-обробнику. Ця проблема зазвичай викликає затримку в обробці на декілька днів, тож в статистиці конверсія відобразиться, але дещо пізніше;
 • антивірус – навіть найпростіший антивірус може блокувати партнерський ID у рефералці, тож успішний лід, здійснивший цільову дію, піде до загальної кількості в обхід статистики арбітрана;
 • приватні сайти –тут треба пильнувати, адже існує ймовірність, що скрипти сторонніх сервісів блокуватимуть партнерські посилання або й, навіть, замінять їх на інші. До слова, у соцмережах та на інших рекламних майданчиках такої проблеми не спостерігалося;
 • невідповідність трафіку умовам оффера – йдеться про уважність вебмайстра, а точніше про неуважність. Перед початком запуску рекламної кампанії варто зважати на чіткі вказівки щодо якості трафіку, зазначені в умовах ПП. Якщо абрітран не розібрався з вимогами оффера і партнерки, обурюватися на відхилення конверсій – даремна справа.
 • довгий термін конверсій іноді товар офферу може досить довго залишатися у закладках або корзині користувачів, це стосується, в першу чергу, недешевих товарів. Як вчинить людина надалі – здійснить купівлю згодом або видалить замовлення, від партнерської програми вже не залежить;
 • лендінг – трапляється, що за прагнення «підштовхнути» РК, вебмайстри вносять зміни у візуал (лендінг пейдж, промо матеріали). Натомість, не завжди вони виявляються вдалими, потрібно завжди тестувати будь-яке оновлення, щоби в разі падіння конверсій вчасно з’ясувати причину;
 • креатив – далеко не весь успіх РК залежить від нього, проте невідповідний товару оффера крео, з високою ймовірністю зведе на нівець всі зусилля вебмайстра;
 • актуальність оффера одразу декілька причин можуть вказувати на те, що заробити на ньому вам буде складно.

По-перше: користувачі вже мають досвід інтернет-купівель, тому більшість шукає відповідність «ціна-якість-умови-бонуси» перед тим, як сплачувати кошти за товар. Саме тому арбітражнику потрібно моніторити конкурентів, якщо конверсія просідає: можливо, ваша пропозиція пропонує не найкращі умови.

По-друге: товар офферу з часом може стати менш цікавим для користувача, адже виробники не дрімають і пропонують оновлені та покращені його версії. Часто-густо оффер може не відповідати заявленим характеристикам, як наслідок – користувачі відмовляються від замовлень та пишуть погані відгуки, а вебмайстер отримує злитий в молоко бюджет. Якщо про погану якість товару оффера було невідомо до початку РК, відповідальна ПП допоможе арбітражнику відстояти його інтереси. Інакше виходить, якщо арбітран знає про низьку якість товару, тоді всі ризики він бере на себе. Тут не зарадиш, але в нагоді стане завжди актуальна порада: докладно вивчайте товар, перед тим, як запускати рекламну кампанію.

Висновок

Ми були б раді, коли б саме поняття «шейв» назавжди зникло із словника арбітрана. На жаль, цей прикрий спосіб втрати прибутку є найбільш обурливим, адже йдеться фактично про крадіжку. На захист арбітражного товариства зазначимо, що випадки шахрайства одразу ж потрапляють на загал, тож довго шейвити не вийде ні в кого. Будьте обачними і користуйтеся досвідом коллег, а якщо маєте сумний досвід із шейвінгом – діліться з іншими та розповідайте в коментарях.

Наразі UAFF бажає співпраці з виключно сумлінними партнерами та профітних зв’язок.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF