9 Січня, 2025

Скам в арбітражі: як уникнути шахрайства та працювати безпечно

Скам в арбітражі: як уникнути шахрайства та працювати безпечно Опубліковано: 09.01.2025

Скам траплявся на професійному шляху чи не кожному арбітражнику. Від нього не застраховані навіть досвідчені фахівці, що вже говорити про новачків. Адже скам — це доволі звичне явище в афілейтному маркетингу. 

По-перше, тому що ніша мало регульована й послуги арбітранів не захищені на законодавчому рівні. По-друге, партнерський маркетинг охоплює чимало сірих оферів, розміщення яких на певних майданчиках вже можна вважати скамом. Для тих, хто лише входить у нішу, натрапляння на скам може стати таким собі бойовим хрещенням. 

У цій статті закцентуємо вашу увагу на поширених методах скаму в арбітражі. Розглянемо також, яку шкоду вони завдають арбітранам, як можна їх виявити і запобігти на ранньому етапі. 

Що таке скам в арбітражі

По суті, скам — це різновид шахрайства, суть якого полягає у виманюванні грошей в арбітражника або залишенні його без доходу. Розраховані вони в основному на початківців або тих фахівців, чий досвід був досить одноманітним. 

При чому нарватися на неприємну ситуацію можна на будь-якому етапі: пошук роботи, вибір партнерської програми, отримання грошової винагороди. 

Популярні схеми шахрайства в арбітражі

Оскільки ринок постійно зростає, в нішу приходить чимало новачків. Більшість схем розраховані саме на них. 

Продаж навчальних курсів

Типова ситуація скаму в арбітражі: новачку пропонують навчання з подальшим працевлаштуванням. Серед інших привабливих обіцянок — профітна зв’язка на кшталт 300+ ROI, яка допоможе покрити інвестиції в навчання вже через місяць тощо. Середня вартість шахрайських курсів — від 300 до 1000$. 

У результаті жертва обману або не отримує нічого, або їй дають доступ до неякісної і банальної інформації, яку можна легко знайти в інтернеті самостійно. 

Фейковий набір у команду

Скамер копіює ім’я, аватарку та опис профілю модератора чи адміністратора відомого каналу. Далі шахрай починає писати від фейкового імені з пропозиціями потрапити в приватну групу, заробити гроші або ж прокачати свої скіли. 

Подібні пастки для початківців мають одне “але”. Наприклад, кандидат отримує доступ до величезного асортименту ресурсів, але потрібно всього-на-всього купити акаунти (рідкісні, знайти які самому неможливо, як переконують зловмисники). 

Варіації цієї схеми можуть бути дуже різними, як і обґрунтування такої дивної умови. Ментор курсів дає посилання на нібито свого перевіреного селера. Після оплати жертву скаму, як правило, відправляють в бан. 

Тепер перейдемо до поширених шахрайських схем, націлених на більш досвідчених арбітражників

Оренда акаунтів

Часто шахраї здають в оренду одні й ті самі акаунти великій кількості арбітранів. Покупець користується ними недовго: вже через кілька днів, а то й годин сам селер або хтось з користувачів змінює пароль. 

Продаж розхідників

Чимало арбітранів хоче зекономити, а тому шукає випадкових постачальників таких інструментів, як проксі, акаунти, додатки, банківські картки тощо. У підсумку після оплати покупець не отримує жодних розхідників або отримує зовсім не те, що йому обіцяли. 

Окрему увагу варто приділити видам шахрайства від партнерських програм

Шейв

Цей скам в арбітражі полягає в наступному: партнерка навмисно штучно зменшує показники досягнень арбітражника. Наприклад, веб залучив 100 лідів, з яких насправді апрувнулись 60, проте партнерська програма наполягає на 30 апрувах. 

Фейкові звинувачення у фроді

Ще один вид шахрайства з боку партнерки. Арбітран виконав свою роботу, вклався в капу, але ПП заявляє, що, скажімо, його ліди виявилися фродовими.

Надання “приватних оферів”

Арбітрани, особливо новачки, часто звертаються в партнерку з проханням надати їм персональні офери. Менеджер партнерки виконує це прохання, а потім виявляється, що офер використовує ще чимала кількість арбітражників. Як наслідок — арбітран зливає свої гроші, не маючи ні лідів, ні депів. 

Скам в українському арбітражі

Маскування під відомих медіабаєрів

Влітку 2024 агенція Traffic Devils поскаржилася на шахраїв, які від імені засновника Олександра Слобоженка пропонували платне навчання трейдингу. А до цього в березні скамери виманювали гроші під іншим ніком овнера. Тому команда радить, як уникнути шахрайства — черпати інформацію тільки з офіційних джерел TD. 

Скам від cvv888

Сервіс представився як “платіжна система з великою базою унікальних бінів та проєкт одного з найбільших арбітражних холдингів”. З травня по липень 2024 у спільноті налічувалося близько 200 клієнтів. Що більший депозит, то вигідніші умови пропонувалися: так, при внесенні від 10 000$ комісія за поповнення та вивід засобів становила 1,5%, картки випускалися безоплатно. 

Приблизна сума вкрадених грошей за 3 місяці роботи склала майже мільйон доларів. Скамери цілилися на досвідчених арбітранів з гарною репутацією та великою кількістю підписників. 

Скам від Ultra Partners

Постраждалою стороною стала медіабаїнгова команда Trident Media. Співпраця з Ultra Partners тривала понад 3 роки, однак у травні 2024 нові менеджери партнерки звинуватили агенцію у фродовому трафіку, запропонувавши заплатити за квітень і травень 50% від суми депозитів гравців. 

До того ж оплату взагалі не отримали ще як мінімум 5 команд. У результаті Trident Media втратили 140 000$. 

Як розпізнати скам: основні ознаки

Новачки, які думають, як уникнути шахрайства, повинні зважати на такі ред флеги:

  • У посиланні на офіційне джерело (відоме медіа, спільнота арбітражників, канал вебмайстра тощо) міститься помилка. Переважно це один або два символи, зовсім непомітні на перший погляд. 
  • Телеграм-канал, що був створений кілька днів тому. 
  • Викликати підозру має відсутність відгуків та коментарів. У скамерів зазвичай коментарі закриті. 
  • Відсутність у відкритому доступі даних про арбітражну команду, яка пропонує вам роботу. Зокрема, йдеться про кейси, практичні показники по заливах. 
  • Просування проєкту через спам, маслайкінг та подібні сірі методи — це не про якісні навчальні курси чи магазини розхідників. 
  • Значно занижені або завищені ціни на розхідні матеріали у порівнянні з ринковими.
  • Раптове припинення взаємодії після додаткових запитань, прохань підтвердити досвід тощо. 

Поради для уникнення шахрайства в арбітражі

Поради в арбітражі спрямовані на пильність та необхідність ґрунтовно аналізувати дані про потенційних партнерів:

  1. Ретельно перевірте акаунт, з яким будете працювати: як давно створений профіль, чи не є він копією, тобто коректність посилання тощо. Бажано протестити аки за базами скамерів
  2. Перевіряйте репутацію магазинів та команд: наявність відгуків, коментарів, рекомендацій від відомих тімлідів та гравців ринку. У жодному разі не купуйте нічого у невідомих постачальників, інформація про яких відсутня. Авторитетні команди до того ж повинні мати власні експертні публікації, приклади успішних кейсів, відкриті коментарі, офіційні профілі у соцмережах. 
  3. Перевірки надійності потребує і партнерська програма. Відстежуйте статистику вашої роботи самостійно за допомогою трекерів. Це також допоможе на ранньому етапі розпізнати скам в арбітражі з боку партнерок. 
  4. Якщо хочете вибрати курс для навчання, попросіть у авторів його демоверсію або безкоштовний доступ до перших уроків. Це допоможе перевірити матеріал на якість та доступність в інтернеті. 
  5. Не ведіться на пропозиції менеджерів ПП лити трафік на їхні приватні посилання з нібито більш високими виплатами. Використовуйте лише ті посилання, які були отримані безпосередньо на сайті партнерки
  6. Ще один спосіб, як уникнути шахрайства, що безвідмовно працює: ініціативне спілкування з менеджерами. Наприклад, на наполегливі переконання придбати розхідники, скажіть, що вже маєте власне надійне джерело розхідників. Також ставте якомога більше уточнювальних запитань: прохання підтвердити репутацію та експертність через кейси та відгуки

Що робити, якщо став жертвою скаму

Від цього, на жаль, ніхто не застрахований. Так, можна залишитися без необхідних матеріалів, зливати кошти, втратити чималі суми. Але ваш досвід може бути корисною наукою — і не лише для вас. 

Ключові поради в арбітражі у таких випадках наступні:

  1. Залишайте відгуки про шахраїв всюди, де лише можна: у широких арбітражних спільнотах, на популярних форумах тощо. У своїх відгуках давайте якомога більше фактів про діяльність скамерів. 

До речі, важлива порада для будь-якої співпраці — завжди робіть скріни переписки, записи розмов, інформації з каналів та сайтів. Тоді у вас будуть реальні докази, які стануть в пригоді багатьом. Навіть якщо ви все ж повелися на певні пастки, то такою пильністю у вигляді фіксації та розповсюдження можете значно нашкодити масовим аферам. 

  1. Якщо виникли підозри щодо шейву (конверсії стабільно падають під кінець місяця, трафік росте, а доходу й лідів немає тощо), обговоріть питання з менеджером ПП. Якщо партнерка не вдається до скаму, арбітран має отримати чітке та вичерпне пояснення щодо подібних ситуацій. 

Коли рекомендації менеджера були враховані, а результат наступного місяця той самий, змінюйте партнерку. Та обов’язково залиште відгуки про попередню. 

Висновок та рекомендації

Пильність — запорука безпеки арбітражника. Ретельно перевіряйте акаунти, команди й партнерки. Відгуки повинні бути обов’язково, їхня відсутність — вже тривожний знак. Дотримуйтесь й інших порад в арбітражі: не працюйте з підозрілими особами, уникайте залучення великих бюджетів на початку співпраці.

Останнє редагування: 13.01.2025

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF