19 Лютого, 2025

Тестуємо офер: покрокова стратегія

Тестуємо офер: покрокова стратегія Опубліковано: 19.02.2025

Створення успішних рекламних стратегій неможливе без розуміння суті і перспективності офера. Тому, щоб дібрати хороший профітний офер, слід провести глибоке дослідження — і не одне. Далі сформувати свої висновки та зробити обдуманий вибір. До того ж усі нові офери варто тестувати на конвертність. 

Наш матеріал допоможе побудувати алгоритм тестування оферу, який дозволить зробити правильний вибір і продумати успішну рекламну стратегію. 

Як вибрати офер і ГЕО

Аби пазл склався, важливо знайти офер, який буде конвертним саме для вашої вертикалі, підходяще ГЕО та релевантну ЦА. Розпочнемо з підбору ГЕО. 

Критерії для вибору ГЕО

C:\Users\admin\Downloads\plastic-globe-table.jpg
  1. Чітко визначені цілі рекламної кампанії: на що і для чого ви хочете лити трафік.
  2. Обсяг бюджету, тобто скільки коштів ви можете виділити для рекламного просування.
  3. Аналіз країн Tier-1, Tier-2 і Tier-3. Так, перша група — це країни з високою платоспроможністю клієнтів, на яких часто традиційні РК вже не справляють враження. Тому треба шукати нові підходи, до того ж запуск оферу в цих країнах вимагає значних фінансових вкладень. А от країни з групи Tier-3 відзначаються низьким рівнем доходу клієнтів, водночас у них невелика вартість рекламних кампаній. 
  4. Оцінка рівня конкуренції в тій чи іншій країні. Це потрібно насамперед для правильного оцінювання власних можливостей: чи зможете ви виділитися на тлі конкурентів, чи є у вас унікальні пропозиції та кошти на їхнє просування. 
  5. Можливі законодавчі обмеження. Це важливо, якщо ви маєте сірі або чорні офери. В багатьох ГЕО діють обмеження на рекламу гемблінгу, бетингу, адалту, алкоголю, лікарських засобів та навіть медичних чи фінансових послуг. 
  6. Дослідження аудиторії. Це найважливіший критерій, бо у різних ГЕО треба орієнтуватися на різні культурні та ментальні патерни поведінки, цінності та переконання. А ще — на мову. Без урахування цих особливостей ваші креативи не матимуть успіху. 

Критерії для вибору офера

Не знаєте, з чого почати підбір оферів? Ось кілька основних кроків:

  1. Проаналізуйте ринок оферів та конкурентів. У цьому вам допоможуть різноманітні спай-сервіси. Створіть свій рейтинг оферів та креативів, опираючись на отримані результати. 
  2. Вибір джерела трафіку під конкретну вертикаль — must have. Більшість джерел трафіку не є універсальними. Пошукайте рейтинг сорсів для вашої ніші. 
  3. Зважайте на тренди та інфоприводи. Відстежувати актуальність трендів можна завдяки спайтулам або безплатним сервісам, таким як Google Trends, наприклад. Важливо робити запуски РК під конкретні сезони чи події — свята, період відпусток. Наприклад, спортивні змагання є чудовим приводом для просування бетингу. 
  4. Способи оплати в офері — дуже важливий нюанс. Потрібно, щоб офер викликав довіру клієнтів. Наприклад, офери з умовами 100-відсоткової передоплати зазвичай породжують сумніви, а тому часто ігноруються аудиторією. 
  5. Вибір партнерської програми. Тут варто переглянути рейтингові списки партнерок для певної вертикалі, а також знайти відгуки. Ви маєте переконатися в надійності мережі, аби уникнути шейву та неякісних пропозицій оферів від менеджера партнерки. 

Рейтинг партнерок на сайті UAFF

Обираючи офери у партнерці, також беріть до уваги такі умови, як перевірка трафіку, способи відстеження статистики, ставка і капи, холд, лояльність умов для аудиторії, наявність персональних умов за офером, наявність такого оферу в інших ПП.

Підготовка до запуску

Підготовчий процес до активації рекламної кампанії включає подальший аналіз та вибір ключових складників.

Вибір софту та детальний аналіз ЦА

Обравши офер у певній вертикалі, визначте обсяг та якість трафіку, яка буде закривати ваш запит. Джерело трафіку слід вибирати, орієнтуючись також на ГЕО та ЦА. Доцільно проаналізувати кілька джерел на модерацію та обмеження. 

Соцмережі та контекстна реклама — найбільш універсальні джерела. Гемблінг, адалт, дейтинг та інші сірі ніші добре просувати через push-повідомлення, попандери, Telegram, тизерні мережі. Для товарки та нутри можна лити на тизери, SEO-трафік та вдаватися до нативної реклами. 

Під час пошуку оферів у партнерках зважайте на відповідність запропонованих у комплекті з офером джерел трафіку. Перевірте рекламні меседжі та лендінги на актуальність, якість та відповідність трендам. 

Виходячи з ГЕО та ніші, складіть орієнтовний портрет своєї ЦА, зокрема спробуйте зібрати дані про:

  • стать і вік,
  • рівень доходу,
  • інтереси та хобі,
  • культурні особливості та менталітет,
  • звички,
  • пік активності в інтернеті,
  • час, проведений в соцмережах,
  • часті запити в пошуковиках.

Така детальна інформація допоможе за потреби сегментувати вашу аудиторію та оптимізувати рекламні кампанії, адаптувавши креативи до її потреб та зацікавлень.

Робота над крео та запуск трекера

Наступний крок — це пошук ідей та створення крео. Підглянути конвертні зразки та тренди можна знову-таки за допомогою спай-інструментів. Головне правило — не можна просто копіювати ідеї. Намагайтеся урізноманітнити та індивідуалізувати свій візуал. А тому заздалегідь продумайте свої «фішки», які вирізнятимуть вас серед конкурентів та які вам треба буде транслювати чи не в кожному крео. 

Перед запуском РК важливо вибрати і налаштувати трекер — інструмент для відстеження ефективності кампанії і збору даних щодо кількості кліків, конверсій, показів, вартості кліка, інформації про користувачів, найбільш конвертних годин, профітних та непрофітних джерел трафіку тощо. 

На загал трекери бувають двох типів:

  • Серверні — інформація з трекера надходить на ваш сервер, але установка трекера потребує спочатку відповідних налаштувань сервера.
  • Хмарні — не потребують спеціальних налаштувань сервера, але в них не можна хостити лендінги, для цього потрібен окремий сервер. 

Визначення бюджету

Для розуміння оптимальних витрат складіть медіаплан для РК з чітким визначенням мети та КРІ. На обсяг витрат впливає тип реклами, чи є вона таргетованою, джерело трафіку, прогнозована ЦА, відсоток охоплень. 

У розрахунок бюджету слід обов’язково включити показник конверсій CR та клікабельності CTR, а також ставку та спосіб оплати. Важливе правило для новачків: не виділяйте великих бюджетів на тестові РК.

Тестова рекламна кампанія: на що зважати?

Під час проведення A/B тестування РК слід враховувати такі основні метрики:

  • CR — відношення кількості відвідувачів сайту чи соцмережі, які виконали цільову дію, до загальної кількості відвідувачів.
  • CTR — це відношення кількості кліків до загальної кількості показів рекламного оголошення. Оптимальним вважається показник від 2%.
  • CPA — вартість цільової дії. Це найбільш загальний КРІ, що розраховується як відношення рекламного бюджету до загальної кількості цільових дій. РК вважається ефективною, якщо цей показник буде якомога нижчим.
  • CPC — середня вартість кліка, що визначається як відношення загального обсягу рекламного бюджету до кількості переходів або інших цільових дій. 
  • CPM — це ціна за 1000 показів оголошення. Розраховується як загальні витрати, поділені на кількість показів, і помножені на тисячу. 
  • Bounce Rate — кількість відвідувань сайту чи сторінки, під час яких користувач не зробив жодної цільової дії. 
  • Frequence — частотність показу оголошення на одного користувача. Визначається як відношення загальної кількості показів до охоплення. Не має бути занадто низькою чи надто високою.

Аналіз кожного показника окремо та ROI загалом (чистий дохід, поділений на витрати) дозволяє виявити й виправити слабкі місця. 

Намагайтеся тестувати якомога більшу аудиторію, поділяючи її на сегменти. В одному тесті аналізуйте не більше однієї змінної. 

Висновок

Тестування оферів не лише сприяє покращенню окремих показників, а й дозволяє ефективно вкладати кошти та масштабувати РК. Насамперед ви маєте змогу глибоко дослідити свою аудиторію та розділити її на сегменти, підібравши інструменти та меседжі для роботи з кожним сегментом. 

Тестуючи різні варіанти ідей, крео, джерел трафіку тощо, намагайтеся рівномірно розподіляти бюджет і не виділяти великі суми одразу.

Останнє редагування: 19.02.2025

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF