8 Січня, 2024

Віджети: що це та чому вони потрібні кожному сайту?

Опубліковано: 08.01.2024

Сайт як інструмент продажу дає маркетологам та власникам бізнесу широку палітру можливостей. Висока конкуренція спонукає використовувати інтернет-ресурси на повну. Дієвий інструмент для збільшення конверсії та залучення відвідувачів — віджети для сайту. У цій статті детально розглянемо цей інструмент: розберемося, що таке віджети, які найпоширеніші їхні різновиди, а також розкажемо, як додати віджет на сайт.

Що таке віджети і для чого вони потрібні на сайті?

Віджети — це додаткові інтерактивні елементи сайту, що доповнюють його основний  функціонал. Вони встановлюються з метою залучення уваги відвідувачів, утримання їх на сторінці, швидкої консультації тощо. 

За допомогою віджетів можна вирішувати наступні задачі:

  • інформування відвідувачів сайту про актуальні пропозиції та знижки (таким чином користувача мотивують ознайомитися з продуктом і в подальшому придбати його);
  • забезпечення зворотнього зв'язку та підвищення якості обслуговування клієнтів (наприклад, за допомогою спілкування в чат-ботах);
  • збір контактних даних відвідувачів сайту та потенційних клієнтів;
  • стимулювання продажів (поява повідомлення для клієнта про обмеженість дії акції);
  • показ вбудованих публікацій з інших ресурсів чи соцмереж;
  • інтерактивність сайту — сесія розтягується, в результаті чого користувачі проводять більше часу на сторінці (пошукові системи “зчитують” це і частіше видають сайт у топах).

Не плутаємо віджети з плагінами. Плагіни — це налаштування системи, програмне розширення, від них залежить робота сайту, і вони можуть бути прихованими. Віджет завжди видно, це графічне відображення інформації.

Різновиди віджетів для сайту

Чати і чат-боти. Такі віджети дозволяють отримати швидку консультацію від фахівців або роботів. Поширений тип — комбіновані чат-боти, коли користувач сайту спочатку розмовляє з роботом, а якщо той не може допомогти, в переписку вступає спеціаліст. Чат-боти відповідають за шаблонами на поширені питання, можуть приймати замовлення. Звісно, вони не завжди інформативні, але миттєве реагування на повідомлення відвідувачів сайту підвищують лояльність та покращують конверсію. У чат-ботах також можна збирати відгуки щодо роботи сервісу.

Callback (зворотній дзвінок). Такий різновид віджета дозволяє користувачам швидко зв'язатися зі співробітниками компанії та отримати вичерпну інформацію про товари чи  послуги. У віджеті передбачена форма для введення контактної інформації відвідувачів сайту (зазвичай номер телефону та ім'я). Автоматизація робить увесь процес швидким — до кількох хвилин. Найбільше цим віджетом користуються організації та компанії, де особливо важливе живе спілкування з клієнтом для лідогенерації: банки, туристичні фірми, автосалони, юридичні та консалтингові компанії тощо. 

Панель з оповіщеннями. Зазвичай у верхній частині сайту інтернет-магазинів розміщується панель з актуальними пропозиціями. Віджет має форму довгої стрічки, помітний для відвідувачів і не заважає іншим елементам сторінки.  

Таймер зворотнього відліку. Віджет виконує роль лічильника, який здебільшого використовують, щоб показати час до завершення певної пропозиції. Користувач розуміє: дія акції обмежена. Це мотивує його якнайшвидше здійснити покупку. Таймер має відповідати реальному часу, і будь-які спроби маніпулювати цим інструментом можуть відвернути потенційних клієнтів і завдати шкоди репутації компанії. Важливо передбачити для віджета можливість приховати його на сторінці: таймер не має бути нав'язливими і дратувати відвідувачів сторінки. 

Калькулятор. Дуже корисний віджет, який варто налаштовувати на сайтах, що надають послуги з обов'язковими розрахунками. Наприклад, коли клієнтам необхідно дізнатися вартість послуги в будівництві чи ремонті. Також часто форму з калькулятором додають на сторінки сайтів із кредитування, туризму чи б'юті-послуг. Введені користувачем дані показують у реальному режимі чітку або приблизну вартість певного продукту. 

Pop-up. Виринаюче вікно, що відкривається на першому плані сторінки сайту. Попап-віджет може використовуватися для інформування щодо акцій або отримання додаткової інформації від відвідувача (наприклад, запитує вік). Також попапи спонукають до дії — реєстрація на сайті, погодження на розсилку цікавих новин від компанії тощо. З цими віджетами треба працювати так само обережно, не дратуючи відвідувачів. За можливості краще видавати попапи через пару хвилин після того, як користувач опинився на сторінці. Одна з функцій даного віджету — утримання клієнта, тож можна показати віджет як тільки користувач захоче покинути сторінку.

Форма підписки на розсилку. Має вигляд не лише виринаючого вікна, а й віджету зі статичною формою, куди користувачі вносять відповідні дані для підписки — номер телефону чи email-адресу. В подальшому за вказаним каналом клієнти отримуватимуть повідомлення про акції, новинки, спеціальні пропозиції. Тут важливо особливо добре розуміти цільову аудиторію, щоб розмовляти з нею “однією мовою”.

Кнопки месенджерів і соцмереж. Такі віджети складаються з клікабельних іконок, що дозволяють клієнтам переходити на відповідні сторінки соцмереж чи месенджери компанії. Сторінка в Instagram чи Facebook дає багатший візуальний ряд, дозволяє проаналізувати аудиторію, кількість підписників. Месенджери — ще один метод зворотнього зв'язку зі співробітниками, коли можна залишити відгук, написати повідомлення й оперативно отримати необхідну інформацію.

Форма онлайн-запису. Віджет поширений у галузі надання послуг: медицина, б'юті-індустрія, спорт. Відвідувачі сайту просто заповнюють блок із формою, обирають послугу, зручний час без необхідності прямого контакту з представниками компанії. 

Upsell та cross-sell віджети. У першому випадку маємо справу з блоком пропозицій, які аналогічні обраному товару, але більш дорогі, у другому — з додатковими продуктами. Мета — збільшити середній чек покупки. До таких маркетингових інструментів вдаються різні компанії та сервіси.

Розважальні механіки. Йдеться про віджети з квізами, вікторинами, опитуваннями. Це не лише спосіб привернення уваги клієнта, а й можливість таким чином скласти портрет цільової аудиторії, зрозуміти її біль і потреби, підвищити конверсію і продажі. 

Мапи. Віджет показує місце географічного розташування об'єкта, що цікавить користувача. Не потрібно окремо гуглити адресу — мапа вбудована в сторінку, можна змінювати її масштаб. Зазвичай подається наприкінці сторінки.

Як встановити віджет, щоб він допомагав продавати?

Технічно встановлення віджета на сайт відбувається через редагування HTML-коду сайту. Сайти на WordPress чи конструктори Wix пропонують стандартний набір віджетів. Їх можна додавати в налаштуваннях зовнішнього вигляду на панелі керування. 

Існує безліч тематичних сервісів для створення віджетів: Elfsight, CommonNinja, Crocoblock та інші. Працюють вони всі приблизно за однією схемою, надаючи шаблони для віджетів або пропонуючи розробити його з нуля. Після цього користувач отримує той самий код, який додається до структури сайту. Як правило, це робиться в налаштуваннях блоку сторінки сайту (додається блок HTML, у відповідне поле вставляється код віджета, зберігаються налаштування і публікується сторінка). 

Для того, щоб віджет допомагав продавати і не дратував користувачів, візьміть до уваги наступне:

  • налаштування сценаріїв для виринаючого вікна;
  • коректне відображення віджета на адаптивній версії сторінки (з урахуванням мобільного трафіку);
  • розміщення віджета в виграшному місці (блок у правому нижньому куті більш звичний для користувача, ніж, наприклад, у лівому);
  • дотримання єдиного стилю в оформленні сторінок сайту та віджетів;
  • мова спілкування в чат-ботах відповідно до цільової аудиторії. 

Висновок

Віджети вже давно перейшли з розряду корисної функції в обов’язковий інструмент сайту, що допомагає просувати бізнес. Клієнти звикли до спілкування в чат-ботах, а форми для підписки дозволяють не проґавити цікаві пропозиції. Збільшення конверсії, обсягів продажів, рівня лояльності клієнтів, збір відгуків — усе це під силу віджетам, якщо вміти правильно їх налаштовувати.

Останнє редагування: 08.08.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF