Все, що потрібно знати про роботу з WhitePage
У своїй роботі арбітражнику доводиться виступати в ролі універсального солдата — надто вже багато знань і навичок потрібно для досягнення цілей. І цей шлях — нелегкий, але цікавий — допомагають подолати корисні інструменти. Вони особливо актуальні, коли маєш справу з хитрими алгоритмами і обмеженнями різноманітних платформ. У цьому матеріалі розберемо поняття вайтпейджів і всього, що їх стосується.
Що таке вайтпейджі і для чого вони арбітражнику
WhitePage / вайтпейдж (у перекладі з англ. — «біла сторінка») — це сторінка, на яку потрапляє модератор чи спеціальний бот у процесі вивчення запущеної вебмайстром рекламної кампанії. Вайтпейджі — невід’ємна складова роботи арбітражника, коли йдеться про просування товарів чи послуг, які так чи інакше порушують рекламну політику певної платформи. Не секрет, що багато пошуковиків і соцмереж забороняють рекламу криптовалюти, казино, адалт-контенту, ставок тощо. Вайтпейджі дозволяють успішно пройти таку модерацію.
Є поширена думка, що вайтпейджі необхідні в роботі лише з чорними та сірими нішами. Проте реальні кейси свідчать про інше: для whitehat теж використовують вайти. Наприклад, якщо топові офери з партнерських програм спробувати залити на ленди в Google чи Facebook, то з імовірністю в майже 100% прилетить бан, переконують фахівці сервісу генерації вайтпейджів WhiteGen. А пояснення таке: на ці ленди вже було достатньо скарг. І є два шляхи вирішення проблеми: або відбілювати сторінки самостійно, або ж довірити це професійним гравцям ринку і впевнено запускати рекламу.
У випадку з сірими та чорними нішами без вайта взагалі не впоратися.Та ж реклама з нутрою перетвориться на справжній квест, а максимальне відбілення лендингу спричинить проблеми з конвертом.
Щоб підняти шанси успішного проходження модерації, варто дотримуватися наступних правил у створенні вайтпейджів:
1. Відповідність правилам визначеної платформи. У випадку з Facebook треба розмістити на вайті блок з політикою конфіденційності та обов’язково з попередженням про обробку персональних даних користувачів.
2. Якомога більше оригінального контенту. Використання шаблону, який неодноразово «юзали» інші вебмайстри, може дати негативний результат.
3. Розміщення на трастовому домені. За допомогою плагіну у браузері Chrome можна перевірити, як до вайтпейджу поставиться Facebook чи Google. Тестування перед запуском — це необхідна складова.
Слід пам’ятати, що вайтпейдж не має відповідати змісту оферу, його треба робити саме під креатив. Під час оцінки рекламної кампанії на відповідність правилам платформи модератори насамперед звертають увагу на креатив, ретельно вивчають його і тільки після цього переходять до вайтпейджу.
Звісно, алгоритмам рекламних майданчиків притаманно змінюватися. У Facebook траплялося й так, що далекий від тематики креативу вайт модератори спокійно схвалювали. Але, як то кажуть, попереджений означає захищений, тож для уникнення бану радимо підтримувати вайт і креатив в одній стилістиці, використовуючи перевірений інструментарій.
Відмінності між white i black page
Здається логічним у контексті вайтпейджів говорити і про блекпейджі.
Отже, WhitePage — це сторінка, яка створена спеціально для модераторів. Її перевірятиме штучний інтелект або ж конкретний фахівець. Black Page — це вже та сама landing page, куди потраплятиме безпосередньо користувач, цільовий трафік. І лендінг, і прелендінг вебмайстри створюють для просування продукту.
Якщо вайтпейджі відповідають критеріям майданчика, на якому запускається РК, то блекпейджі зазвичай навпаки — порушують встановлені правила. Запущений з black page рекламний креатив скоріше за все одразу ж опиниться в бані.
Так звані чорні сторінки бувають двох різновидів: кастомні та стокові від партнерок. Стокові не потребують часу на розробку, розміщуються в картці оферу і вже готові для використання в рекламній кампанії. Щось змінити можна, домовившись заздалегідь із менеджером ПП. Разом із блекпейджами ПП іноді можуть запропонувати і прелендинги. Вони відрізняються від black page тим, що на них неможливо одразу залишити заявку чи придбати товар. Завдання прелендингу — прогріти аудиторію перед лендингом і цільовою дією.
Кастомні блекпейджі — це вже оригінальний контент, створений самостійно. Для такого лендингу треба озброїтися хостингом і доменом, а також забезпечити якісний контент і верстку. Якщо це повноцінна команда арбітражників, то цю задачу довіряють окремому спеціалістові.
На відміну від білих сторінок, чорні можуть містити наступне:
- заклик до дії — CTA;
- форму для замовлення;
- таймери з відліком часу до завершення акції;
- бонуси, акції, квізи тощо;
- камбекери — скрипти, які при спробі користувача покинути сторінку відкривають нове вікно з пропозицією залишитися/повернутися;
- відгуки інших юзерів (можуть бути фейковими) та інші «агресивні» інструменти реклами.
Що таке клоакінг і як він пов’язаний з вайтпейджами
Вайти і блекпейджі — це складові клоакінгу. Слово «cloak» перекладається з англійської як «приховувати, маскувати». Цим і пояснюється технологія клоакінгу, в основі якої — фільтрація трафіку, розділення користувачів на реальних і модераторів. Переходячи за рекламним посиланням, перші бачать справжній лендинг — цільову сторінку з «забороненим» змістом, а другі потрапляють на нібито звичайний сайт.
Клоака дозволяє арбітражникам:
- пройти модерацію, обійшовши правила платформи щодо рекламних кампаній;
- захистити рекламу від ботів: інструменти розподілення трафіку відкривають ботам іншу сторінку;
- підняти лендинг у пошуковій видачі (SEO-фахівці використовують сервіси клоакінгу для просування сторінки);
- персоналізувати цільові сторінки (система адаптує лендинг відповідно до аудиторії — враховується гео, пристрої тощо);
- захистити рекламу від Spy-сервісів, які збирають статистику і допомагають конкурентам копіювати успішні зв’язки.
Частіше за все клоака працює разом із системою аналізу трафіку — трекером. Таким чином передаються дані користувача, який перейшов за посиланням: IP-адреса, пристрій, ГЕО, стать тощо. При цьому для клоаки має значення лише IP-адреса. За нею і визначається, реальний користувач переходить за посиланням чи це модератор/бот із іншої країни. Тоді складається «чорний» список адрес, аби клоака спрямувала їх на вайтпейдж, а не на рекламну сторінку.
Відфільтровувати ботовий трафік сервіси клоакінгу та трекери можуть і за іншими критеріями, наприклад, збираючи блеклісти за «fingerprints» (відбитки «заліза»). Боту не потрібен окремий пристрій — їх багато на одному комп’ютері. Якщо, припустимо, на одного фейкового відвідувача сайту модератори виділять частинку монітора 20х20 пікселів, це зафіксується системою і «небажаний гість» відсіється.
Інструменти для створення WhitePage
Для створення WhitePage існує багато корисних інструментів. Вище ми вже говорили про клоакінг. Щоб оволодіти цією технологією, треба мати певні знання й навички. Розглянемо їх детальніше:
- Трекери та TDS — сервіси, що дозволяють відслідковувати статистику переходів на сторінку і розподіляти трафік згідно зі встановленими параметрами;
- JS-скрипти — спеціальний код на цільовій сторінці, що відслідковує параметри юзерів і автоматично підлаштовує контент сторінки;
- Редирект — прийом, що спрямовує користувача з одного майданчика на інший (його називають застарілою формою клоакінгу і використовують вже рідше).
Стати гарним фахівцем з клоакінгу не так вже й просто, треба знатися в back-end розробці, дописувати код відповідно до потреб проєкту, працювати з API різних сервісів, аналізувати й перевіряти скрипти, налаштовувати трекер. Левова частка цих навичок приходить із практикою, після численних тестувань і вивчення алгоритмів. Клоакінгом займаються і досвідчені арбітражники, і веб-розробники.
Створити білу сторінку допоможуть і CURL-сервіси — для завантаження будь-якого стороннього сайту на вашому домені. Із вашого сервера надсилається запит, ви отримуєте відповідь і видаєте сайт за свій. Це робиться швидко, але треба враховувати ризики. Часто всередині html-коду зберігаються згадки про «вкрадений» сайт. Це певний механізм захисту, особливо великих сайтів. Тож краще звернути увагу на «ноунейм»-ресурси з відповідним наповненням.
Проксіювання. Дещо схоже на попередній метод, але при цьому як зовні, так і всередині створений вайтпейдж повторюватиме роботу обраної платформи. Важливо, що переадресація відбуватиметься в межах вашого домену, тож шансів зіткнутися з баном від модераторів менше. Так чи інакше, з цим впораються досвідчені арбітражними.
Можна також завантажувати готові сторінки та модифікувати їх через спеціальні розширення браузера. Відбувається залив на хостинг. Важливо активізувати збереження плагінів, якщо на сторінці є дані, що можуть змінюватися.
Однак одними із найзручніших та найпопулярніших інструментів стали боти для створення WhitePages. Такі сервіси — справжні «рятівники» для вебмайстрів. Вони функціонують як у вигляді веб-платформ, так і телеграм-ботів. За заданими параметрами генератори швидко створюють релевантні сторінки. Одним з найбільших таких сервісів — як за кількістю клієнтів, так і за кількістю оброблених за день замовлень — є WhiteGen. До цієї компанії звертаються команди з усього світу. Всі вайти створюються верстальниками з нуля: це не відкриті й заюзані «до дір» безкоштовні шаблони. Щодня база поповнюється новими макетами. Головна перевага в тому, що кожне замовлення збирає не штучний інтелект, як це часто трапляється, а жива людина.
Якщо використовувати генератори вайтів, які пропонують одні й ті ж шаблони без унікалізації, це скоріше спричинить більше проблем і витрат на розхідні матеріали (домени, сервери, акаунти). Кожне джерело має свої особливості стосовно вайтів. Якщо Facebook менш прискіпливий до них, і деякий час можна було навіть використовувати й зовсім порожню сторінку для вайта, то вже в Google, Bing, Native все набагато складніше, зазначають у WhiteGen.
Як створити вайтпейдж за допомогою бота: покроковий алгоритм
Створення вайтпейджів за допомогою WhiteGen не вимагає особливих навичок і займає зовсім трохи часу. До того ж користувачам навіть не потрібно проходити процес реєстрації. Замовити якісний вайт можна як на сайті, так і через Telegram-бот.
Вайти створюються під такі платформи, як Facebook, Google, TikTok, Bing, Native та MyTarget. Натискаємо першу кнопку — «Замовити вайтпейдж».
Пропонують три способи:
1. Швидкий режим. Замовлення відбувається всередині бота з мінімальними налаштуваннями в кілька кліків. Доступні тільки односторінкові вайти.
2. Експертний режим. Теж замовляємо через бота. Наявні всі типи вайтів, зокрема й багатосторінкові, вітрини і тощо.
3. Просунутий режим. Замовлення відбувається на сайті за спеціальним посиланням (обираємо відповідну кнопку). Після переходу на сайт замовлення закріплюють за вашим ID. Налаштувань на сайті значно більше.
Оберемо експертний режим. Після цього надається вибір ніші та сорсу. Припустимо, це буде нутра і Google. Наступний крок — ГЕО, яке вказуємо в боті латинською (наприклад, DE — Німеччина).
Тепер обираємо вид вайтпейджу: Multi-page — багатосторінковий. Далі — категорія шаблонів (за посиланням можна ознайомитися зі зразками).
Після цього треба визначити тип файлу. Наприклад, «php». На екрані з’являється перелік тем (їх достатньо). Оскільки на початку ми обрали нутру, то тут клікаємо на їжу.
Якою буде форма замовлення? Можемо обрати «Кошик». Після цього можна додати свої креативи, на які треба орієнтуватися. Скіпаємо цей пункт і обираємо кількість вайтів.
Далі пропонують підняти якість текстів і зображень. Послуга «Smart Text» на основі ШІ для односторінкових вайтів — +1,5$ до вартості вайту, для багатосторінкових — +3$. Детальніше про цю послугу можна дізнатися за посиланням.
За необхідності щось конкретизувати щодо майбутнього вайту можна написати повідомлення. Людина, яка буде збирати вайт, обов’язково врахує технічне завдання, якщо воно, звісно, прямо не суперечить правилам рекламної мережі. Важливо: вайтвідділ сам проставить необхідні «політики», перевірить cайт на стоп-слова тощо.
Далі бот видає дані для підтвердження замовлення — вся інформація з фінальною вартістю послуги. Як тільки прийняли всі умови, отримуємо відповідь щодо очікування: один вайт за 30 хвилин. На виході клієнт отримує вже повністю готовий вайт під потрібне джерело, для якого максимально дотримані всі правила рекламної мережі.
Звісно, генерувати вайтпейдж будуть, якщо на балансі достатньо коштів. Поповнити його можна в різний спосіб.
У розділі «Допомога» роз`яснюються основні питання, що можуть виникнути у користувачів.
Суттєва перевага WhiteGen — у демократичних цінах:
- мінімальна вартість вайта — 5$ (дешевше, ніж виплата за один апрув у більшості вертикалей);
- вітрини товарів — 10$;
- багатосторінкові вайти — 15$;
- казино — 20$ (реальні слоти або ігри на вашому вайті);
- wordpress — в активній розробці, скоро буде доступний для замовлення;
- кастомні послуги — унікалізація будь-якого лендингу.
Команда сапорту надасть більше роз’яснень із фінансових та будь-яких інших питань. Ну і один із лайфхаків, якими WhiteGen ділиться з нашими читачами:
«Якщо основне джерело — це PPC реклама, вбиваємо потрібні запити в пошукову систему. Збираємо посилання конкурентів під потрібним ГЕО. Потім заходимо на ці посилання під іншим ГЕО. Дивимося, які вайти використовують конкуренти (магазини, послуги, блоги). Далі замовляєте у нас потрібну тему (якщо такої категорії немає — наприклад, огляд готелів, то залиште її в коментарі). Можна сміливо запускати рекламу і отримувати прибуток! Якщо ж у вас реклама в соцмережах, використовуємо бібліотеку реклами або spy-сервіси. Так само збираємо список тем вайтів і замовляємо у нас».
І приємний бонус для новачків: при першому розміщенні замовлення на односторінковий вайт другий надається безкоштовно.
Приклади вдалих вайтпейджів
Багатий досвід команди WhiteGen засвідчують численні приклади якісних вайтпейджів різного напрямку. Вони доступні на офіційному сайті сервісу. Є зразки багатосторінкових вайтів в ніші гемблінгу.
Односторінкові лендинги, мультилендинги, мультиблоги, багатосторінкові магазини, плей-маркети — вайти на будь-який смак і на високому рівні.
Окремо можна оцінити вайт-кнопки.
Якість вайтпейджу впливає на модерацію та час життя рекламного кабінету. Спеціалісти WhiteGen зауважують, що приблизно 2-3 рази на рік якість вайтів має зростати, оскільки рекламні мережі час від часу змінюють правила. Важливо слідкувати за всіма оновленнями, брати їх до уваги.
«Варто пам'ятати, що WhitePage — це лише одна ланка у всьому вашому сетапі. І далеко не завжди все залежить саме від нього, хоч він і відіграє значну роль. Далі все залежить від джерела трафіку: десь дуже сильно впливає домен, хостинг, IP, проксіювання, платіжні системи, якість акаунта та багато інших факторів. Більшість рекламних мереж не банять лише за один фактор. Завжди все працює за умови правильного балансу»,
— підкреслюють у WhiteGen.
Висновки
Можливості, які дають вайтпейджі арбітражникам, важко переоцінити. Залежно від мети, бізнес-завдань, специфіки оферу можна скористатися різними методами створення вайта — варіантів, на щастя, багато. Завжди необхідно проводити тестування і визначати найдієвіші способи. Проте точно не варто нехтувати інструментами й сервісами, які пропонують готові професійні рішення — це може заощадити не лише час арбітражника, а його бюджет.
Останнє редагування: 27.08.2024