Якщо ви інтегрували у свою роботу ШІ, але у вас виникла потреба перевірити контент на використання штучного інтелекту, наш матеріал дасть відповіді на розповсюджені питання стосовно цього.
Зважаючи на стрімке зростання популярності штучного інтелекту, багато платформ почали вводити обмеження на його використання або диктувати умови з допустимим відсотком використання ШІ у контенті.
Вже зараз перевірка на ШІ стає обовʼязковим етапом перед публікацією матеріалів контент-мейкерів: копірайтерів, журналістів та навіть деяких блогерів. Зазвичай перевірка на використання штучного інтелекту за допомогою спеціальних ресурсів займає декілька хвилин, тож подібні інструменти можуть стати невідʼємною частиною робочого процесу багатьох спеціалістів.
У цій статті поговоримо про те, для чого потрібна перевірка на ШІ, які існують поширені інструменти для перевірки та як їх використовувати.
Що таке штучний інтелект і як він використовується в контенті?
Штучний інтелект — це галузь комп'ютерних наук, яка займається створенням систем або програм, здатних виконувати завдання, які зазвичай вимагають людського інтелекту. Це можуть бути різні процеси:
обробка даних,
розпізнавання мови, зображень, аудіо ,
створення контенту — текстів, фото, відео тощо,
прийняття рішень,
машинне навчання.
Також АІ — штучний інтелект —може робити прогнози, аналізувати майже будь-що та давати рекомендації.
Якщо говорити про контент, то штучний інтелект — це потужний інструмент, який справляється майже з усіма завданнями по створенню текстів, фото, відео, анімацій тощо. Але здебільшого його використовують для написання загальних текстів будь-якого обʼєму та формату, включно з віршами, піснями, творами, меседжами, статтями.
Для чого потрібно перевіряти контент на наявність штучного інтелекту?
Перевірка на використання штучного інтелекту потрібна з багатьох причин, які все-таки більше орієнтовані на людський фактор:
Підвищення рівня довіри та прозорості. Наприклад, до автора або медіа, їхніх компетенцій.
Запобігання плагіату та фальсифікації даних під час, до прикладу, захисту наукової роботи.
Контроль якості та точності. ШІ здатен виявляти стилістичні та інші помилки і виправляти їх.
Забезпечення етичності. АІ може створювати контент для маніпуляцій та дезінформації, тому важливо позначати, який контент було створено з його допомогою.
Найкращі інструменти для перевірки контенту на ШІ
GPT Zero. Інструмент для виявлення АІ-тексту. Він аналізує його стиль і структуру, щоб визначити, чи є текст продуктом ШІ.
Turnitin. Один із найбільш відомих інструментів для перевірки плагіату, який переважно використовується в академічному середовищі.
CopyLeaks. Інструмент для перевірки контенту на плагіат і на відповідність певним стандартам.
QuillBot. Може допомогти у виявленні контенту, написаного за допомогою ШІ, шляхом аналізу структури та стилістичних особливостей тексту.
Originality.AI. Виявляє ШІ-згенерований контент.
Як працюють детектори штучного інтелекту: принципи та алгоритми
Аналіз стилістичних ознак тексту. AI штучний інтелект зазвичай генерує тексти з типовими фразами, пише тексти по шаблону і використовує неприродні мовні обороти, фрази.
Менший рівень ентропії — тобто рівень випадковості у словах і фразах. Такий текст одразу стає передбачуваним ще під час читання.
Стандартна структура тексту. Зазвичай штучний інтелект пише по базовій структурі, яку одразу видно навіть не дуже досвідченому оку.
Це основні характеристики, за якими здійснюється Перевірка на ші. Алгоритм роботи детекторів простий — вони аналізують наявність вищеперечислених ознак у тексті та перевіряють його на наявність АІ.
Як перевірка контенту на ШІ допомагає у боротьбі з фейками та маніпуляціями
Перевірки допомагають уникнути багатьох негараздів, які, можливо, не одразу б помітило людське око, як-от:
Виявлення дезінформації. AI штучний інтелект може створювати фейкові новини, фото, картинки, відео та навіть діпфейки.
Розпізнавання маніпуляцій. За допомогою штучного інтелекту можна вправно маніпулювати аудиторією, переписуючи дані, тексти, факти тощо.
Це основні загрози, якими стурбовані користувачі та компанії, які створюють програми штучного інтелекту.
Як визначити використання штучного інтелекту у зображеннях та відео
Перевірте назву, опис, коментарі до фото або відео. Автори повинні залишати позначку “створено з допомогою АІ”. Якщо її немає, перевірте коментарі до допису: можливо, інші користувачі розпізнали роботу штучного інтелекту.
Шукайте водяний знак. Зазвичай АІ штучний інтелект маркує згенерований ним контент водяним знаком, логотипом або непримітним на перший погляд написом.
Шукайте спотворення. Згенеровані зображення або відео мають неточності, недомальовки або відверті прогалини. Наприклад, розмазані обличчя, руки з неправильною кількістю пальців тощо.
Перевірка на ШІ: поради щодо вибору найкращого інструменту
Ми розповіли про те, як здійснюється перевірка на ШІ, на які нюанси варто звертати увагу під час аналізу, як і якими інструментами виявити згенерований контент. Тепер час дати декілька порад щодо вибору найбільш ефективного інструменту для вашої перевірки.
Оберіть інструмент відповідно до формату контенту. Це текст, відео або фото? Знайдіть детектор, який кваліфікований під ваш запит, аби уникнути похибки або помилок під час аналізу.
Перевірте інструмент на професійність. Перед перевіркою необхідного контенту, завантажте справжнє фото або текст, аби переконатися в надійності та достовірності детектору.
Не скупіться. Хороші інструменти зазвичай пропонують безкоштовну пробну версію, але не жалійте коштів на платні підписки, адже в більшості випадків вони гарантують вищий рівень ефективності роботи.
Підсумовуючи, скажемо, що визначати контент, створений штучним інтелектом, досить легко. Якщо ви зробите це декілька разів, то зможете виявляти такі матеріали навіть без допоміжних інструментів. Хоча користуватись ними час від часу все ж таки варто. Звертайте увагу на основні характеристики, про які ми розповідали в цьому матеріалі, та не дайте ШІ негативно позначитись на ефективності вашої роботи.