9 Вересня, 2023

Як стати блогером і заробляти на цьому гроші?

Опубліковано: 09.09.2023

Соціальні мережі вже давно не сприймаються як суто майданчики для спілкування. Аудиторія таких платформ, як Instagram, TikTok, YouTube, Telegram зростає швидкими темпами, і тепер це популярні ресурси й канали для реклами, просування бізнесу та заробітку. У статті розповімо, хто такий блогер, у якому форматі він може працювати, які сайти використовувати, а також як стати успішним відомим блогером і заробляти гроші на цьому.

Хто такий блогер?

Розвиток інтернету — швидкого й доступного кожному — спричинив народження ери блогінгу, коли будь-яка людина отримати можливість стати медійною персоною. І для цього необов'язково бути актором, співаком, художником, письменником, ведучим чи експертом якоїсь галузі. Блогер сьогодні — це будь-яка людина, що регулярно викладає контент у соціальних мережах, спеціалізованих платформах чи особистому сайті. Вона ділиться думками, знаннями, спостереженнями в певній ніші або просто показує власне життя онлайн, створюючи фото, відео, аудіо і текстовий контент. Важлива складова діяльності блогера — це його аудиторія, тобто підписники сторінки чи каналу. Саме завдяки їхній активності у блогера є можливість заробляти, монетизуючи свою діяльність і примножуючи дохід.

Окрім регулярного створення й видачі контенту, важливий особистий стиль блогера, манера подачі й спілкування — те, що відрізнятиме його від інших і принесе більше підписників. 

Поняття блогера часто ототожнюють з інфлюєнсером. Проте різниця є: блогер — це людина, що створює унікальний контент, а інфлюенсер — це лідер думок, і ним може бути не лише блогер, а будь-хто, у кого є лояльна аудиторія, що довіряє поглядам і професіоналізму цієї людини. 

Діяльність блогера складається з різних задач. Ось основні з них:

  • вивчення певної теми, трендів, генерація ідей, освоєння сучасних форматів;
  • створення контенту — текстів і сценаріїв, фото та відео, організація зйомок і запису, проекти й колаборації з іншими блогерами та інфлюенсерами;
  • постійна взаємодія з підписниками: реакція на коментарі, проведення опитувань, прямі ефіри, створення конкурсів і розіграшів тощо;
  • оптимізація контенту з залученням органічного трафіку та пошукових запитів;
  • просування свого блогу в різних каналах: соцмережі, медіа, блоги партнерів чи конкурентів, тематичні сайти;
  • монетизація блогу — реклама, партнерський маркетинг, спонсорський контент, преміальний доступ, продаж цифрових продуктів тощо.

Як стати блогером з нуля: з чого почати

На перший погляд може здатися, що вести блог — це легка справа, яка не потребує особливих ресурсів, реклама сама проситься на сторінку, а підписники готові цілодобово лайкати та репостити контент. На щастя чи на жаль, це не так. 

Такий проект вимагає знань, багато часу, комунікабельності, креативності, зв'язків, рішучості, терплячості, певних грошових вкладень, принаймні на старті. Важливо насамперед чітко розуміти: хто твоя цільова аудиторія, чи готовий ти постійно створювати контент, ділитися особистим. Існує багато факторів, які визначають майбутнє блогера. Про те, як розкрутити свій блог з нуля, розкажемо далі.

Визначитись з тематикою блогу

Напрямів і форматів, у яких можна реалізуватися в якості блогера, сьогодні безліч. Проте для успішного проекту важливо зосередитися на тій тематиці, в якій почуваєтеся найбільш впевнено і зможете розкритися максимально.

Можна виділити чотири великі тематичні групи відповідно до контенту в блозі:

  1. Особистий блог — щоденник життя та особистий бренд.
  2. Професійний блог — експертні думки в певній галузі та просування власних послуг (юрист, нутрициолог, тренер, стиліст, візажист, фотограф, художник, флорист, лікар).
  3. Тематичний блог — кулінарія, мода, тревел, музика, декоративне мистецтво тощо. 
  4. Мультимедійний блог — симбіоз різних форматів подачі контенту: фото, відео, текст, музика, анімація тощо. 

Радимо проаналізувати, які теми приносять вам задоволення, і головне — чи готові ви жертвувати власним часом і створювати контент перші місяці, а то й роки безкоштовно, щоб “розігнати” проект і набрати підписників.

Обрати платформу

Найбільш популярні та зручні платформи для ведення блогу: Instagram, TikTok, YouTube, Telegram. Звісно, алгоритми та правила роботи цих майданчиків відрізняються, тому і формат контенту має бути відповідним. Відеоролик, який викладаєте на канал YouTube, доведеться підлаштувати для рілсу в Instagram. А тексти, які пишуться для Telegram-каналу, необхідно відредагувати під формат Instagram. Вірусні короткі ролики TikTok теж мають свою специфіку. Одна з переваг TikTok — це широкі можливості для залучення підписників без бюджету на рекламу блогу і шанс швидко заробити на переглядах. 

Обов'язково вивчіть аудиторію кожної платформи й сайту, контент, вподобання, активність, теми, що є топовими, швидкість набору підписників, особливості просування рекламних постів, можливості заробітку, табуйовані теми та інструменти тощо.

Створювати та вести блог можна й на інших ресурсах. Серед популярних — CMS-платформа WordPress. Завдяки універсальності вона підійде для блогу будь-якого формату, а також пропонує корисні функції типу додавання плагінів, фільтрації, шаблонів, SEO-інструментів. Додаткові можливості дає платна версія сайту, в цілому ж WordPress безкоштовний і не потребує знань у програмуванні. Вартий уваги і сервіс від Google — сайт Blogger з мінімалістичним інтерфейсом, вбудованими опціями для дизайну блогу. На відміну від WordPress тут немає сторонніх плагінів. Для контекстної реклами доступний лише Google AdSense, інші способи монетизації не працюють.

Порада: оберіть одну платформу як основну для свого блогу, інші майданчики також можна використовувати, аби зрозуміти правила роботи, активність аудиторії та можливості швидкого отримання доходу.

Оформити блог

Візуальна складова проекту блогера має велике значення. Так само, як і зручна навігація чи так звана “шапка профілю”, що знайомить потенційних підписників із блогером. Те ж стосується і назви блогу — оберіть нікнейм та ім'я, що швидко запам'ятовуються і виділяються з-поміж інших.

У випадку з Instagram важлива якість фотографій, загальна гармонія викладених постів, актуальні історії. В TikTok теж має значення креатив: робіть ставку на емоції, обирайте правильне прев'ю для роликів. Канали Telegram неможливо уявити без емоджі, мемів, стікерів, опитувань, а YouTube-блоги вимагають високоякісні відео з привабливою обкладинкою. Якою б не була обрана платформа, важливо дотримуватися єдиного стилю в проекті. 

Підготувати якісний цікавий контент

Конкуренція серед блогерів змушує шукати нові форми для подачі інформації на сайтах та каналах, аби втримати увагу підписників. Кожен пост має бути яскравим, не суперечити загальному позиціонуванню в блозі. Важливо зберігати індивідуальність і при цьому використовувати трендові інструменти. 

Оптимізувати контент під пошукові запити

Щоб сторінка, сайт і канал були в топі пошукових запитів, треба створювати контент з ключовими словами, хештегами, геолокаційними мітками. За необхідності можна звернутися за послугами профільних фахівців.

Визначитись з графіком виходу нових публікацій

Аудиторія швидко звикає до регулярності виходу постів. Контент-стратегія блогу чи каналу має містити в собі графік публікацій нових матеріалів. Для кожної платформи — свої правила. Це не константа, адже час активності підписників може змінюватися. Наприклад, в Instagram раціональніше публікувати контент з 7 до 9 ранку в будні, у Telegram вдалі проміжки — з 10 до 12 та із 17 до 21 години, з вівторка по п'ятницю, проте ці часові рамки залежать від багатьох факторів.

Взаємодіяти зі своєю аудиторією

Невід'ємна складова успішного проекту —- це відкритість та зворотній зв'язок. За можливості відповідайте на коментарі підписників, перевіряйте особисті повідомлення, проводьте опитування, прямі ефіри тощо. Лояльна аудиторія — це джерело доходу блогера. Якщо не встигаєте, доручіть це SMM-нику.

Стратегії залучення аудиторії в блог

Ось основні пункти, які варто враховувати для розвитку свого блогу:

  • вивчення та аналіз цільової аудиторії;
  • створення якісного контенту;
  • активна взаємодія з підписниками;
  • регулярний постинг в оптимальний час;
  • колаборації з іншими блогерами та інфлюенсерами;
  • проведення опитувань, прямих ефірів, конкурсів;
  • прогріви в історіях, іноді — створення шок-контенту (так званий хайп);
  • табу на масфоловінг — є ризик потрапити в тіньовий бан;
  • запуск реклами (таргетинг, реклама у інших блогерів) для залучення нових підписників;
  • оптимізація контенту під пошукові запити;
  • забезпечення активності у чатах каналу;
  • дозована реклама товарів і послуг в блозі, аби не роздратувати підписників;
  • аналіз результатів та оптимізація стратегії;
  • залучення SMM-фахівців.

Які існують способи отримання доходу з блогу?

Для когось блог може служити хобі і не перетинатися з основною роботою, для інших — це головне джерело доходу. Так чи інакше, активність аудиторії дозволяє мати дохід, часто немалий і без великих зусиль. Розглянемо різні формати доходу через блог. 

Перший — реклама певного продукту чи послуги. У блогерів-початківців зазвичай це робиться на бартерних умовах. Зі збільшенням підписників і їхньої залученості вартість реклами збільшується. 

Далі — експертна консультація для блогерів, які є спеціалістами в своїй ніші. Формати можуть бути різними: гайди, марафони, чек-листи, онлайн-тренування тощо. Часто блогери створюють власний продукт, на якому потім теж заробляють. Якщо це проект магазину одягу, то можна виставляти огляди товару. Дуже поширені зараз інфопродукти у форматі навчальних курсів. 

Ще один спосіб заробітку — конкурси та giveaway, в яких блогер організовує весь процес чи просто виступає обличчям проекту. Спонсори фінансують розіграш, а частину доходу віддають блогеру за залучення аудиторії та підписку на спонсорів.

Преміальний доступ — певний контент блогери можуть показувати на умовах оплати. В стрічці можуть видавати “тизер”, а повна версія — за гроші.

Заробити блогерам допомагає також монетизація — від відвідування сайту, перегляду відео, а також донати: підписники можуть добровільно жертвувати гроші для підтримки блогера.

Висновок

Соціальні мережі — безцінне джерело інформації, майданчик для комунікації та ефективний інструмент для реклами й заробітку. Стати успішним блогером із задовільним доходом можуть амбіційні люди, які готові створювати контент, жертвувати часом, експериментувати і бути відкритими перед своїми підписниками. Блогерство — це завжди про актуальні формати та контент. Бути на “ти” з сучасними трендами — це вимога №1 для блогера.

Останнє редагування: 09.08.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF