1 Листопада, 2024

Як створити платний TG-канал

Опубліковано: 01.11.2024

Телеграм — важливе джерело трафіку для арбітражників. Адже це популярний месенджер і водночас соцмережа, аудиторія якої збільшилася в 4 рази за останні 5 років. Сервіс можна використовувати як повноцінний майданчик для отримання трафіку або проміжний ресурс для перенаправлення клієнтів на ресурси рекламодавця. 

Одним з найефективніших способів отримання гарячих лідів є створення власного каналу. Вести його зазвичай нескладно, але треба докласти зусиль на етапі створення та просування. 

Що таке закритий платний ТГ-канал?

Для початку звертаємо увагу, що канал, на відміну від групи, передбачає спілкування з аудиторією від імені адміністратора. Учасники каналу можуть також коментувати дописи або обирати реакції. 

Можна створити 2 типи каналівпублічний та приватний. Приєднатися до публічного каналу може будь-який користувач. Знайти такий канал в пошуку можна за назвою або нікнеймом. Публічні канали більше підходять для інформаційних, розважальних цілей, а також реклами особистого бренду чи бізнесу.

Приватний канал є закритою спільнотою, потрапити до якої можна за посиланням-запрошенням або через додавання власником каналу. А якщо він платний, то лише після оплати за підписку. Закриті канали створюються з метою надання доступу до унікального контенту, наприклад, курсів, лекцій, цінних порад тощо. 

Як створити платний закритий канал: покрокова інструкція

Оформити канал можна як на ПК, так і на телефоні. Але спочатку вам треба мати особистий акаунт в TG. 

1. Для андроїда та айфона необхідно натиснути на знак олівця у нижньому правому куті. Або на знак блокнота і ручки у правому верхньому куті. На комп’ютері натисніть на значок у вигляді трьох горизонтальних ліній у лівому верхньому куті. У меню, що відкриється, оберіть «Новий канал».

    2. Напишіть назву каналу й додайте його короткий опис, а також фото. Бажаний розмір аватарки — 640х640 пікселів.Телеграм має певні обмеження щодо кількості символів у назві та описі каналу. Оптимальна довжина назви — від 5 до 32 символів, а обсяг опису не повинен перевищувати 255 символів.

    3. Оберіть тип каналу — приватний. Внизу автоматично згенерується запрошувальне посилання на канал, яке можна скопіювати та поділитися ним. 

    4. Перейдіть до налаштування каналу та додайте перших підписників із запропонованого переліку ваших контактів. 

    Як виглядає меню керування новоствореного ТГ-каналу:

    Як додати платну підписку на ТГ-канал?

    Одним зі способів монетизації ТГ-каналу є створення чат-бота або використання сайту з панеллю керування платними підписками. А бот до того ж дозволяє автоматизувати продажі товарів чи послуг, встановлювати партнерські програми та розміщувати рекламні оголошення. 

    Отже, для початку виберіть платформу для генерації бота. Зазвичай, для цього використовують офіційний сервіс Telegram — платформу BotFather. Там можна безплатно створити нового бота та налаштувати його функції. 

    Також ви можете скористатись будь-яким іншим конструктором ботів, який пропонує потрібні вам параметри та можливості. Наприклад, сервісами:

    • Gerabot;
    • Donate;
    • Controllerbot;
    • Admaker;
    • SimpleSub.

    Розглянемо, як запустити бота через BotFather. 

    1. Знайдіть сервіс у пошуку телеграма. Натисніть на значок меню, воно буде англомовним. Оберіть «Create a new bot».

    2. Напишіть назву для вашого бота англійською. Наприклад, «Payment for content access». 

    3. Відповідно до вказівок, придумайте ім’я користувача, яке повинне містити слово bot. Наприклад, Subscribe_bot або щось оригінальніше. 

    4. Ви отримаєте API-токен, за допомогою якого зможете керувати своїм ботом.

    5. Зайдіть в один з сервісів організації платної підписки у Telegram. Наприклад, Controllerbot. Скопіюйте і вставте туди ваш токен. 

    6. Додайте новостворений у BotFather бот до адмінів вашого каналу та надішліть будь-яке повідомлення з вашого каналу в сервіс керування TG-каналами, Controllerbot до прикладу. 

    7. Перейдіть до налаштування створеного вами бота. Натисніть на значок олівця у правому верхньому куті. Оберіть «Редагувати команди» або «Змінити налаштування бота».

    8. Установіть свої тарифи в боті за підписку на канал. Рекомендуємо запровадити тариф на місяць, пів року або рік та постійну підписку. Крім цього, тарифи можуть встановлюватися за обсягом та цінністю контенту. Встановлюйте вартість, виходячи з унікальності свого продукту. В основному, ціна підписки на місяць у багатьох каналів на сьогодні не перевищує 50$, вартість підписки на рік становить від 100$.

    9. З-поміж інших налаштувань виберіть «Payments». Далі оберіть одну із запропонованих платіжних систем, щоб під’єднати до неї вашого бота. Наприклад, Portmone. Ви можете обрати тестовий режим (test) або використання на постійній основі (live). А також перейти на сайт та ознайомитися з умовами користування цієї платформи для отримання платежів. Такі системи як LiqPay, Tranzzo, Fondy, Portmone, Stripe тощо краще використовувати для ФОПів.

    10. Далі вам запропонують зареєструватися на платформі через кнопку Sign up. Оберіть один із тарифів та зареєструйтеся. Вкажіть свій ЄДРПОУ код або ІПН, а також телефон, email, логін та пароль. 

    11. Після успішної реєстрації ви отримаєте PAYEE_ID, який потрібно буде надіслати у бот відповідної платіжної системи. 

    Останній крок — візуальне оформлення бота, яке стане приємним бонусом для користувачів. Також бажано додати вітальне повідомлення. 

    Якщо все налаштовано правильно, то ваші підписники заходитимуть на бота, де вони повинні обрати тариф. Після оплати бот автоматично спрямовуватиме їх на канал, надаючи індивідуальне посилання. Отож вам як власнику приватного каналу потрібно буде лише давати посилання на бота, а не на канал. 

    Платні TG-канали для арбітражу: кому знадобляться

    На загал, просувати у телеграм-каналах можна будь-яку вертикаль. Наразі найбільший попит серед білих оферів мають:

    • E-commerce — продаж одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому тощо. При чому можна успішно розвиватися як великим маркетплейсам, так і маленьким інтернет-магазинам.
    • Онлайн-освіта — найбільш поширені курси з вивчення мов, саморозвитку, запуску бізнесу, маркетингу, ІТ тощо. 
    • Нутра — косметичні засоби, засоби з догляду за собою та підтримання здоров’я, зокрема БАДи. 
    • Мобільні додатки — наприклад, програми для вивчення мов, тайм-менеджменту тощо. 

    Якщо розглядати дейтинг вертикаль, то з плюсів маємо менше обмежень і можливість стартувати з невеликим бюджетом, а з мінусів:

    • найактивніша аудиторія для цього оферу з Tier-1, однак клієнти з цього регіону не часто користуються Telegram;
    • недовіра рекламодавців до цього сервісу.

    Під формат дейтингу може бути підв’язана адалт вертикаль, тобто формат 18+. Підписники у такому разі будуть сплачувати за отримання “пікантного” контенту. Найкраще переводити трафік на ТГ-канал за допомогою in-page пуш-сповіщень. Такий спосіб забезпечує хорошу якість і прийнятну ціну за клік. Непогано працює для adult оферів метод спам-розсилок.

    Прибутковими вертикалями у TG є гемблінг та беттинг. Адже можливості сервісу дозволяють створити на його базі канал-казино з майже повноцінним функціоналом.

    Також арбітражникам варто звернути увагу і на привабливість фінансових оферів. У цій вертикалі найчастіше користувачам заходять такі офери, як кредитні картки та мікрозайми, а також все, що повʼязане з криптою.

    У випадку залучення трафіку на платний канал, актуальними для різних вертикалей будуть SP-офери. Це офери, де користувач повинен придбати доступ до продукту, оформивши підписку. Відповідно користувач має вказати дані банківської картки чи інших платіжних методів. Підписка стає автоматичною, кошти списуються періодично, поки користувач сам не скасує підписку.

    Як просувати курси в ТГ?

    Для початку визначтеся з вертикаллю, ГЕО та аудиторією. Подумайте про унікальну торгову пропозицію, формат курсу (відеоуроки, онлайн-марафони, презентації тощо) та бізнес-модель, за якою ви будете отримувати оплату.

    Просувати курс в межах Телеграму можна через:

    • особистий бренд у ТГ;
    • канал, присвячений бренду вашого бізнесу;
    • новинний канал з актуальною інформацією у вашій ніші.

    Найкраще підходять для Telegram освітні курси та комплекси фізичних вправ для схуднення, покращення здоров’я тощо.

    Щоб розкрутити канал з нуля, новачки часто домовляються про взаємний піар з каналами, подібними за тематикою. Не забувайте анонсувати свої телеграм-пости в інших соцмережах або за можливості у корпоративних розсилках. Можна проводити різноманітні інтерактиви з підписниками й анонсувати їх. Наприклад:

    •  розіграш безкоштовного доступу до курсу для 5 переможців;
    •  розіграші знижок на курс;
    • подарунки у вигляді набору лекцій, консультації тощо.

    Також корисно проводити опитування серед підписників щодо їхніх знань з теми курсу.

    У Телеграмі можна залучати таргетинг через рекламний кабінет Telegram Ads. Модель оплати — за 1000 показів, мінімальний бюджет від 2€.

    Лити трафік на ТГ-канал можна й з інших джерел, найбільш поширені:

    • Instagram — важливо підбирати трендову музику й тематики Reels, можна вказати назву ТГ-каналу.
    • TikTok — слід обирати захопливий фрагмент, який ілюструє унікальність контенту із каналу, вказувати його назву в описі або в шапці профілю. Можна переливати з власного акаунту або шляхом купівлі реклами у блогерів.
    • YouTube — можна розміщувати посилання безпосередньо в описі Shorts.

    Як автоматизувати керування каналом?

    Весь процес управління можна повністю зробити автоматичним за допомогою спеціальних ботів. Наприклад, ви можете не просто налаштувати автопостинг, а й створювати пости за допомогою чат-бота. Також бот може блокувати та розблоковувати підписників, сегментувати аудиторію, відповідати на запитання, проводити опитування. Ну і, звичайно, відстежувати статистику за потрібний вам період.

    Існують різні боти для різних типів задач. До прикладу, VoteBot допомагає проводити опитування та ділитися їх результатами, а з VoterBiBot можна організовувати розіграші серед підписників. Щоб отримувати фідбеки від користувачів, можна скористатися Livegrambot. А форматувати пости можна через Markdown Bot.

    Висновок

    Телеграм-канали є потужним засобом генерації лідів. Арбтіражник може безпосередньо спілкуватися з цільовою аудиторією та просувати фактично будь-які типи оферів. Для організації платної підписки потрібно створити бота та підключити платіжну систему. Найважливішими показниками ефективності платного TG-каналу можуть бути кількість переходів за реферальними посиланнями, кількість підписників, коментарів та реакцій, перетворення кліків на ліди та конверсії.

        Останнє редагування: 01.11.2024

        Поділіться своєю думкою!
        Відповідь на коментар від
        Введіть правильний email
        Аватар Редактор Редактор

        💙💛 Головний редактор UAFF – мовимо про affiliate-маркетинг, манімейкінг, крипту та інші цікавинки в оцих ваших інтернетах.

        Соц. мережі:
        Посилання на сайт: uaff.media/
        Популярні статті автора
        Що таке дейтинг в арбітражі трафіку і як з ним працювати
        2 734
        0
        4 хв.
        Запуск власного бренду онлайн-казино
        2 139
        0
        12 хв.
        Монетизація TikTok: як заробляти на переглядах відео?
        1 849
        0
        6 хв.
        Підтримай проект
        Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF