14 Серпня, 2023

Як заробляти на YouTube: усі доступні методи

Опубліковано: 14.08.2023

Перегляд, поширення, збереження відео — це базовий функціонал, який YouTube пропонує понад двом мільярдам користувачам платформи. Вже багато років цей майданчик служить інструментом для всіх, хто хоче заробити на відеоконтенті. Величезна аудиторія, широкий інструментарій і монетизація не залишають байдужими сучасних авторів. Розповідаємо, якими способами та за яких умов можна отримати заробіток в Ютубі, до чого тут Google AdSense і Patreon, а головне — скільки Ютуб платить за перегляди.

Партнерська програма YouTube

Найпершим кроком для кожного, хто має канал на платформі і планує там заробляти, є приєднання до партнерської програми YouTube. Її учасникам надаються функції монетизації, додаткові ресурси відеохостингу, а також частку доходу від показу реклами на каналі. Отже, для заробітку на ПП авторам каналів на YouTube необхідно:

Участь у партнерській програмі YouTube можлива за таких умов:

  • за останній рік у каналу є 1000 підписників і 4000 реальних годин перегляду загальнодоступних відео;
  • за останні 90 днів у каналу є 1000 підписників і 10 млн реальних переглядів загальнодоступних відео YouTube Shorts (перегляди коротких відео не враховуються в перегляди загальнодоступних).

Існує кілька способів заробити в Партнерській програмі YouTube:

  • дохід від реклами; 
  • продаж товарів / послуг;
  • дохід від YouTube Premium;
  • суперчат і суперналіпки;
  • суперподяка;
  • спонсорство.

Монетизація Ютуб вмикається наступним чином:

  • відкриваємо на YouTube обліковий запис, який плануєте монетизувати;
  • у правому верхньому куті натискаємо на обраний акаунт, після цього — YouTube Studio; 
  • ліворуч у меню натискаємо Інші функції > Монетизація;
  • ознайомлюємося з тим, що пропонує і вимагає Партнерська програма YouTube;
  • прив’язуємо обліковий запис AdSense до Ютуб-каналу;
  • обираємо параметри монетизації;
  • в інфопанелі зліва на вкладці Analytics обираємо «Дохід» — знайомимося з діаграмою «Приблизний місячний дохід». 

Після того, як акаунт AdSense прив’язано до каналу, фахівці YouTube приймають заявку, перевіряють контент каналу на відповідність усім вимогам (зазвичай це триває близько місяця). Одна з ключових умов — оригінальність відео, відсутність повторень. Є також перелік правил щодо відео, порушення яких може призвести до відключення монетизації (сцени з насильством, відео для дорослих, дискримінаційні та агресивні висловлювання, розпалювання ворожнечі тощо).

Питання, яке цікавить як авторів контенту, так і глядачів: скільки Ютуб платить за перегляди? Одразу зазначимо, що цифра залежить від різних факторів:

  • географія каналу й блогера (до прикладу, у США платять більше, ніж в Україні);
  • тематика контенту (відеоігри — найдорожчі, потім — розважальні відео, музичні кліпи, цифровий маркетинг, лайфхаки тощо);
  • галузь діяльності (дохід вищий, якщо це контент для масштабних компаній, а не відео з милими тваринками);
  • кількість переглядів та підписників на каналі;
  • тривалість відео (якщо ролик триває годину, рекламу можна вставити в його середині, що збільшує прибуток автора). 

Якщо говорити про середні показники заробітку авторів, то дуже приблизний кост — 0,018$ за один перегляд, тобто близько 18$ за 1000 переглядів. У 2023 році середньостатистичний ютубер заробляв 0,10–0,30$ за один перегляд, у перерахунку на мільйон переглядів заробіток складав приблизно 18 000–30 000$.

Популярність сьогодні набирають відео Shorts — короткі ролики тривалістю до 1 хвилини. Взимку 2023 року формат став частиною партнерської програми YouTube. Якщо автори YouTube-каналів заробляють 55% від реклами, то креатори Shorts — 45%. Розподілення доходу відбувається згідно з кількістю переглядів Shorts у кожній країні. Так, у 2024 році заробіток українських блогерів на YouTube Shorts склав близько 0,01–0,06$ за 1000 переглядів. Через рік, активно розвиваючи канал, можна вийти на місячний дохід у 1000–1500$.  

Важливий момент: низька активність, відсутність нових відео і дописів можуть стати причиною вимкнення монетизації. Крім того, авторам не слід забувати про сплату податків за дохід від монетизованих на YouTube відео.

Пряма реклама і продаж товарів

Більший дохід порівняно з показами реклами від Google Adsense авторам каналів на YouTube приносить безпосередня співпраця з рекламодавцями. Блогери з мільйоном підписників і великою кількістю годин переглядів можуть заробляти від 100 тисяч гривень за одну рекламну інтеграцію. Середні ютубери теж можуть розраховувати на непоганий дохід. Щоправда, доведеться дотримуватися дедлайнів, узгоджувати сценарій і зважати на низку інших нюансів. 

Уявімо, що ви маєте свій канал на YouTube, де робите огляди на технологічні новинки. Якщо глядачів і підписників багато, відомі бренди точно не проігнорують ваш контент і захочуть розмістити пряму або нативну рекламу релевантного продукту в якомусь із ваших відео. Довіра аудиторії та популярність автора стимулюватимуть продажі. Так само з іншими нішами.

Варто дотримуватися певних правил:

  • знайти “золоту середину” у подачі реклами — не нав'язливо, але й не дуже завуальовано, задовільнивши очікування рекламодавця;
  • реклама неякісного продукту ризикована — глядачі й підписники можуть залишити дизлайки й обурені коментарі;
  • нецікава манера викладу інформації — не чекайте шквалу переглядів (це погано відобразиться на загальній статистиці каналу, та й рекламодавець обуриться).

Популярним авторам і каналам не треба шукати рекламодавців — ті в них і самі зацікавлені. А от початківцям і середнім блогерам можна заявити про себе на спеціалізованих біржах, як-от UpSpace та Influencer.com.ua

Заробіток на партнерках

Монетизація на Ютубі можлива і завдяки партнерським програмам та СРА-мережам. Такий вид заробітку доступний як авторам-новачкам, так і просунутим каналам. Працює це наступним чином:

  • реєстрація на відповідній платформі;
  • вибір офера, партнерське посилання;
  • переходи і цільові дії на ресурсі партнера приносять заробіток.

Чітких вимог цей метод не висуває. Оплата визначається умовами конкретної ПП. Це може бути клік на посилання, реєстрація на сайті, покупка товару чи інші дії. 

Для ефективної роботи необхідно:

  • зважати на охоплення (розвивати канал, збільшувати кількість підписників і підтримувати їхню активність);
  • вивчати офери та ніші (деякі вертикалі показують кращий профіт через Ютуб, аніж інші);
  • обирати рекламну пропозицію, яка буде цікавою для глядачів каналу (наприклад, просувати беттинг-офери буде доречно на каналі з оглядом спортивних новин). 

Щоб заробити, необхідно розмістити партнерське посилання в описі відео або в коментарях під ним. Найпопулярніші і найбільш прибуткові вертикалі, на які ллють трафік з Ютубу, — це e-commerce, крипта, фінанси, інстали.

Спонсорство

Ще одна функція, яку пропонують сервіси Google, — це спонсорство на YouTube. Глядачі можуть підтримати канал щомісячними платежами, а автор у відповідь надає доступ до унікальних бонусів (смайли, значки, ексклюзивні відео тощо). Такі заохочення мають відповідати правилам і вимогам спонсорства. Зокрема, заборонені:

  • особисті зустрічі з автором каналу;
  • привабливі для дитячої аудиторії бонуси;
  • можливість завантаження контенту, викладеного на YouTube (наприклад, музика);
  • бонуси для підтримки обраних спонсорів, що видаються за результатами лотереї, конкурсів, тоталізаторів тощо.

Patreon

Монетизувати контент на своєму каналі авторам допомагають платформи на кшталт Patreon. Дохід від користувачів можна отримувати на постійній основі. Глядачі YouTube підписуються на канал, обирають тариф і таким чином отримують доступ до ексклюзивного контенту та тим бонусам, які надає автор. Щомісяця блогер отримує від підписника підтримку — визначену планом Patreon суму грошей. 

Для того, щоб заробляти на Patreon, треба відкрити на платформі обліковий запис і налаштувати профіль. Автор може сам визначити вартість тарифних пакетів. Контент за гроші має відрізнятися оригінальністю та бути ексклюзивним. Можна просувати його в інших своїх каналах, наприклад, соцмережах, викладаючи фрагмент з привілейованого каналу. Таким чином зацікавлені користувачі захочуть придбати підписку на Patreon.

Висновок

Платформа YouTube дарує безліч можливостей для самореалізації блогерів і монетизації контенту. Вибір залежить від аудиторії, формату — звичайні ролики чи Shorts, — а також від самого автора. Одна з основних вимог до творців — оригінальні відео, які не суперечать вимогам сервісів Google. Спонсорство, Patreon, партнерська програма YouTube, AdSense, продаж реклами, СРА-мережі чи сторонні ПП — способів багато, і кожен потрібно ретельно вивчати, аби отримати з нього максимум користі та прибутку.

Останнє редагування: 16.08.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF