16 Січня, 2024

Як заробити на криптовалюті: способи заробітку на крипті

Опубліковано: 16.01.2024

Інвестувати в стейкінг, зайнятися майнінгом, торгівлею на біржі або ж увірватися на ринок NFT? Способів заробити на криптовалюті сьогодні багато. Цифрова валюта вже нікого не дивує, проте відсоток людей, хто бачить у ній ризик, залишається високим. У статті розказуємо про те, які бувають методи заробітку на криптовалюті, як варто використовувати активи і головне, якщо вас зацікавила криптовалюта, — з чого почати новачкам.

Інвестиції

Найпростіший спосіб заробітку на криптовалюті — інвестування: купуєш, зберігаєш і чекаєш, коли вартість зросте, аби вигідно і з прибутком її продавати. Надійне місце для цифрових активів інвестора — криптогаманець. Потенціал доходу високий, але інвесторам треба запастися терпінням, адже зберігати криптовалюту в очікуванні підвищення курсу доводиться роками.

Інвестування – це технологічно простий метод, підходить початківцям. Що необхідно інвесторам, так це постійно аналізувати тренди ринку цифрових валют та правильно використовувати отримані дані.

Трейдинг

Можливість заробляти на коливаннях ціни криптовалюти дозволяє трейдинг. Це торгівля цифровою валютою на спеціальних біржах: потрібно знайти дешевшу пропозицію, придбати крипту і продати її дорожче. Для отримання прибутку аналізуються різні тенденції, показники, динамічні графіки. 

Торгівля може принести очікуваний прибуток, однак є певні ризики через волатильність цін криптовалют. Є різні варіанти відкриття угод на біржі, як-от ‘’шорт’’  (короткий продаж), коли стратегія інвестування трейдера будується на очікуванні, що курс активу піде вниз. Щоб “зашортити” монету, її спочатку беруть у позику на біржі (такі угоди можливі тільки на ф’ючерсному ринку). Протилежністю ‘’шорту’’ є ‘’лонг’’ (довга позиція), коли актив купується з розрахунком на те, що з часом він виросте в ціні. Довгі позиції можна відкривати як на ф’ючерсному, так і на спотовому ринках.

Сьогодні також доступний інструментарій для автоматизації торгівлі та копіювання угод. Винагорода в торгівлі необмежена, але цей метод вимагає підготовки та стартового капіталу для інвестування. Ризик втратити гроші, які трейдер інвестував, теж не виключений. 

Стейкінг

Цей метод заробітку криптовалюти полягає в “заморожуванні” активів у криптогаманці, завдяки чому спрощуються транзакції інших учасників блокчейн-мережі. Винагорода у вигляді монет і токенів залежить від розміру стека, що утримується в гаманці. Для цього методу підходять лише валюти за технологією PoS. 

Стейкінг перетворює цифрові активи в джерело пасивного прибутку. Можна порівняти стейкінг з депозитним рахунком під високі відсотки. Банку необхідні ці депозити для видачі кредитів іншим клієнтам, а власники депозитів отримують свої відсотки на рахунок. 

Рівень навичок не сильно впливає на успішність у стейкінгу, але базові знання в галузі інвестування зайвими не будуть. Є ризик знецінювання стека, що утримується. Але інша сторона медалі — вартість криптовалюти може зрости. У цілому відсоток прибутку в цьому методі складає приблизно 10%. 

Майнінг

Відомий спосіб заробити на криптовалюті — майнінг. Для опрацювання транзакцій використовується спеціальне обладнання. Його вартість та енергозатрати високі. Людина має бути технічно підкованою, з аналітичним складом розуму: необхідно розв'язувати непрості математичні задачі, щоб додати новий блок транзакцій до блокчейну та отримати свої монети як винагороду. 

Сьогодні ажіотаж навколо майнінгу не такий сильний, як кілька років тому, та гарний прибуток все ще можливий. Особливо в період “бичачого ринку” (зростання вартості активів) на майнінгу можна добре заробити. З іншого боку — витрати на електроенергію високі, та й дороге обладнання потребує періодичного апдейту чи заміни. Майнінгом займаються і через оренду обчислювальних потужностей (хмарний майнінг). Завжди є ризик зазнати збитків, якщо отримані монети не виправдають витрат. 

GameFi

Заробляти криптовалюту можна навіть граючи. GameFi — метод, що працює на бізнес-моделі “Play2Earn”. Завдяки інтеграції технології блокчейну та DeFi в гру маємо віртуальну економіку: користувачі можуть монетизувати свої внутрішньоігрові активи та винагороди. Криптовалюту та невзаємозамінні токени можна обмінювати та продавати на відповідних майданчиках і біржах. Ігрові досягнення втілюються таким чином у цілком реальну форму. 

Такий метод заробітку криптовалюти залежить від різних чинників:

  • ефективність гравця;
  • розмір та обмеження винагород в грі;
  • обсяг стартового інвестування;
  • загальна ситуація на ринку криптовалют. 

GameFi набуває високої популярності, об'єднуючи в собі ігрові процеси, технології блокчейну та децентралізоване фінансування. За прогнозами аналітиків галузі, цей сегмент криптовалютного ринку у 2028 році становитиме 2,8 млрд доларів. 

NFT

Власник NFT, або невзаємозамінних токенів, має авторське право на різні цифрові об'єкти. Найбільш поширені сьогодні піксельні зображення. На відміну від класичної цифрової валюти, кожен токен унікальний і являє собою захищене паролем посилання. Ідентифікаційні дані NFT-токенів прописані в контрактах та зафіксовані в блокчейні, тож їх не скопіювати. 

Популярність NFT-технологія отримала в 2017 році. Один із перших токенів, Гомер Сімпсон в образі жабеня Пепе, мав стартову вартість 5 000$, а пішов з молотка за чималі гроші — 38 000$. Втілювати NFT можна не тільки в зображення, фото чи музику, а й в матеріальні предмети. Для них створюється цифровий сертифікат, що вказує на право власності.

Технологію NFT можна порівняти з відомим всім явищем — колекціонуванням, особливо коли йдеться про твори мистецтва. Цінність таких токенів визначається за параметрами якості, унікальності та походження. Такий метод заробітку криптовалюти поширений серед творчих людей.

Аірдропи, локдропи, баунті-кампанії

Усім, хто мріє заробляти на криптовалюті без вкладень, треба придивитися до аірдропів. Це кампанії, які проводять ICO-проекти для підвищення рівня впізнаваності. Людина підписується на проєкт, ділиться на сторінці в соцмережі, реєструється. За свою активність отримує токени. Якщо проєкт виживе, то й токени піднімуться. Якщо ж до реліза справа не дійде, то всі зусилля були марними. Статистика показує, що більшість ICO доходять до етапу торгів. Прибуток залежить від якості проєкту та активності користувача. Токени заробляються одразу, але обмін за вигідним курсом можливий тільки після того, як проєкт “злетить”.

Локдропи влаштовані так, що отримати токени можна лише за умови тимчасового або повного блокування своїх активів на інших майданчиках. Тим самим людина показує свою налаштованість щодо проєкт. 

Баунті-кампанії у світі криптовалют — це програми, спрямовані на просування ICO серед звичайних користувачів в інтернеті. Їм пропонують виконати різні завдання: реєстрація, репости, лайки, коментарі, пошуки багів, підписки тощо. Автори проєкту отримують інформаційну підтримку без великих інвестицій, а користувачі — токени нової цифрової валюти, які в подальшому можна обміняти на фіат чи більш відому криптовалюту, наприклад, Bitcoin чи Ethereum. Монети можна також притримати, дочекавшись підвищення вартості. 

Крани

Такий метод, як криптокран, дозволяє отримувати невеликі винагороди в монетах за виконання банальних завдань. Назва з'явилася завдяки метафорі: краплі води з-під крана можуть наповнити склянку. Різновиди кранів криптовалют:

  • фаусети — найбільш поширений (монети видаються за виконання дій: перегляд реклами за певний проміжок часу, проходження капчі тощо);
  • соціальні медіакрани — активність у соцмережах (коментарі, лайки, репости, підписки);
  • завдання та опитування (участь у маркетинговому дослідженні, тестування додатків). 

Криптокрани мають обмеження щодо мінімальної суми для виводу грошей. Монета, що видається криптокраном, відома як сатоші (SATS). У середньому за одну дію можна отримати 100-300 сатоші. У співвідношенні з Bitcoin маємо: 1 SATS = 0,00000001 BTC.

Користувачі можуть виконувати завдання для необмеженої кількості кранів. Не потрібні спеціальні знання, але й високого прибутку чекати не треба. І якщо раптом платформа припинить свою роботу, кошти буде втрачено. Є й інший ризик — натрапити на псевдопропозиції від шахраїв або “впіймати” віруси від їхніх сайтів чи додатків. 

Партнерські та реферальні програми

Цей метод особливо актуальний для тих, хто має певну аудиторію лояльних підписників. Завдання — залучати в проєкти покупців, замовників і нових користувачів. Партнери отримують винагороду й бонуси за кожну реєстрацію, депозит клієнта чи іншу його активність. Так, використовуючи власні ресурси, можна отримувати пасивний прибуток у вигляді цифрової валюти.

Заробіток на різниці курсів при обміні

Заробіток на різниці курсу цифрових активів називається арбітражем криптовалют. Схема стандартна: купуєте за нижчим курсом і продаєте за вищим. Процес можна автоматизувати. Жодних обмежень щодо розміру прибутку — і це легше за класичну торгівлю, тобто трейдинг. Але є й кілька недоліків у цього методу. По-перше, для гарного заробітку треба бути інвестором, принаймні на початку, щоб працювати з великими об'ємами коштів. По-друге, ризик втрати гроші не виключений. 

Поради новачкам: як не прогоріти?

  1. Фундаментальний і технічний аналіз крипторинку — база, що допоможе прогнозувати тренди й правильно інвестувати.
  2. Один у полі — не воїн. Інвестуйте не тільки в Bitcoin, а в різні криптовалюти і перспективні альткоїни.
  3. Від різкого пониження курсу в трейдингу захистять стоп-лоси (відкладені заявки).
  4. Холодні криптогаманці — безпечне місце для монет. Не радимо зберігати все на біржі. 
  5. Використовуйте перевірені платформи з високим рейтингом, не інвестуйте в проєкт, що не викликають довіру.
  6. Інвестуйте стільки, скільки готові втратити. Краще бути готовим до всього. 
  7. Криптоспільноти — те, що потрібно новачку, аби тримати руку на пульсі і знати про всі тенденції, нововведення, а також обмінюватися досвідом. 

Висновок

Цифрові валюти з кожним роком зміцнюють свої позиції на фінансових ринках. Заробляти монети й токени можна різними шляхами, зі стартовим капіталом чи без нього, швидко чи повільно, з більшими ризиками чи меншими, примножуючи інвестиції або з разовим виводом коштів. Враховуючи всі переваги та недоліки, можна обрати для себе оптимальний метод для отримання прибутку.

Останнє редагування: 16.08.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF