25 Липня, 2024

Як знайти роботу мрії в арбітражі трафіку

Опубліковано: 25.07.2024

Арбітраж трафіку залишається однією з найбільш швидкозростаючих сфер сучасного цифрового маркетингу. Конкуренція на цьому полі постійно зростає, тож вміння швидко орієнтуватися, опановувати нові інструменти й знаходити взаємовигідні партнерства стає пріоритетною задачею фахівців цієї галузі.

Тенденції ринку

З кожним роком арбітраж трафіку набирає все більших обертів. Це пояснюється стабільним зростанням інтернет-аудиторії й економіки електронної комерції,  удосконаленням технологій і, звісно, прибутковістю цієї ніші. 

Компанії зацікавлені в гарних профільних фахівцях, а кількість людей, які хочуть побудувати кар'єру в арбітражі, стабільно зростає. Тут є і попит, і пропозиція. В Україні сьогодні є широкий вибір курсів та шкіл, що пропонують швидке навчання арбітражним професіям. Ця сфера прибуткова, часто без чітких зарплатних обмежень. Не менш важливий фактор — віддалений формат роботи. HR-менеджери провідних компаній називають показовою тенденцію, коли джунами в афілейт-маркетинг йдуть люди, що вже реалізувалися в інших галузях — юристи, держслужбовці, айтішники тощо. 

“Це зумовлено низкою факторів: глобалізацією ринку, відкриттям все більшої кількості компаній і казино, що підвищує попит на кадри. Особливу популярність ця сфера здобуває завдяки зростанню медійності окремих спеціалістів — з’являється багато блогерів, подкастів та YouTube-каналів, що присвячені арбітражу”, — пояснює Вікторія, HR AFFPRO.

Експерти сходяться на тому, що новачки на ринку переважають. “Захантити” досвідченого арбітражника — це задача з зірочкою. За гарного баєра точиться боротьба серед команд, розповідає HR-менеджерка TraffHub Анна. Що ж до самих “акул” арбітражу, вони не поспішають залишати свої “рибні” місця:

“Для досвідчених крутих спеціалістів зараз дуже хороші умови в компаніях, тому найчастіше топ-фахівці не знаходяться в активному пошуку. Плюс, сфера невелика, всі один одного знають, часті зміни iGaming-компаній будуть насторожувати роботодавця”, — зауважують в HR-департаменті ПП 1win Partners.

А чи так багато роботи для арбітражників? Проаналізуємо пропозиції, розміщені на  найбільш популярних платформах із пошуку роботи. 

Почнемо з Work.ua. Обираємо категорію “Маркетинг, реклама, PR” та “IT, комп'ютери, інтернет”. Те ж саме в “Сфері діяльності компанії”. З цими фільтрами отримали близько 3500 пропозицій, проте не всі вони стосуються суто арбітражу. Доцільніше вказати в рядку пошуку конкретну позицію (фільтри прибираємо). Наприклад, медіабайєр. Результат — 282 вакансії (станом на липень 2024 року).

Одразу ж на сайті вказують середню зарплату медіабаєра в Україні. Наразі це 52 500 грн (вилка — від 24 000 до 120 000 грн). 

Більш детальну статистику за запитом медіабайєра отримуємо на платформі “Robota.ua”. Такі показники за останні три місяці поточного року. 

Не так багато пропозицій медіабайєрам на сервісі DOU — лише 28. Це зумовлено тим, що тут у фокусі IT-фахівці. Середня зарплата сягає 1375$ (беремо до уваги, що є вакансії від закордонних роботодавців).

Корисний ресурс для пошуку роботи арбітражникам – Djinni. Він надає понад 170 варіантів — в Україні і не тільки. Аналітика за медіабаїнгом показує не лише динаміку зарплат, а й активність відгуків потенційних кандидатів — в середньому 5 відгуків на 1 вакансію.

Також проаналізуємо ситуацією з роботою афілейт/акаунт менеджера. На Work.ua — понад 170 вакансій. 

На цьому ресурсі середня зарплата менеджера така ж, як і на Robota.ua — 23 000 грн. При цьому кандидатів вдвічі більше, ніж вакансій (і їхні очікування щодо зарплати теж вищі).

Дещо позитивніша картина на Djinni. Затребуваність професії доводять і цифри.

Для порівняння наведемо дані і для фармерів — з цієї позиції часто стартують арбітражники. Три десятки варіантів пропонує Work.ua. Цікаво, що середня зарплата тут майже така ж, як і у акаунт-менеджера.

Майже вдвічі скромніші цифри подають для фармерів на сайті Robota.ua

Поради з ефективного пошуку роботи

Можливості працевлаштування у сфері арбітражу трафіку є, і їх відносно немало. Спеціалізовані платформи з вакансіями, як от Work.ua, Robota.ua, DOU.ua, Djinni.co, дійсно пропонують актуальні варіанти. Також варто звернути увагу на такі сайти, як Happy Monday, Jooble, український сервіс фрилансу Freelancehunt або Upwork — глобальний і дуже популярний майданчик з пошуку роботи по всьому світу. Реєструйтеся на цих порталах, додавайте резюме і розсилайте його по всіх релевантних пропозиціях. 

Ще один ефективний майданчик — Telegram-канали, особливо тематичні. Там часто діляться не лише корисною інфою, новинами зі світу арбітражу трафіка, а й кар`єрними можливостями. Зокрема, в наших каналах UAFF_media та UAFF_HR ми додаємо актуальні позиції, що зацікавлять фахівців з різним досвідом. 

Також корисні тематичні медіа з арбітражу та партнерського маркетингу, де зазвичай поруч із профільними статтями і блогами є розділ із вакансіями. Це може бути робота як від команди сайту, так і від її перевірених партнерів, що викликає більше довіри. Наприклад, UAFF розміщує актуальні пропозиції на окремій сторінці. Їх можна фільтрувати за зарплатнею, досвідом, форматом, вертикалю тощо.

Знайти роботу мрії може допомогти платформа LinkedIn — це спеціалізована професійна спільнота фахівців із усього світу. Ось кілька порад щодо використання платформи:

  • створюйте та підтримуйте професійні зв'язки (діліться цікавим контентом, коментуйте публікації інших, додавайте якомога більше контактів до своєї мережі);
  • приєднуйтеся до професійних груп (в LinkedIn є багато груп саме з арбітражу трафіку, тож долучайтеся до дискусій, розповідайте про власний досвід);
  • беріть участь в онлайн-заходах, які проводить LinkedIn (окрім отримання корисних знань, це ще й сприяє розширенню професійних зв'язків);
  • підтримуйте актуальність свого профілю й активно шукайте роботу (LinkedIn має широкий інструментарій для цього).

Проаналізуйте ринок вакансій і компанії, які шукають фахівців. Ви можете зв'язатися з роботодавцем без посередників — достатньо написати рекрутеру чи HR. Особливо якщо є бажання працювати з конкретним брендом. Продемонструйте свої успішні кейси і особливо — мотивацію працювати та розвиватися. 

У галузі арбітражу трафіку нерідко проводять тематичні конференції, мітапи, воркшопи та інші івенти. Це хороша можливість дізнатися про нові підходи й інструменти в роботі, але насамперед — це крутий нетворкінг. Найкращі фахівці галузі збираються в одному місці: не полінуйтеся завести корисні знайомства і розказати про свій досвід. До речі, на нашому сайті є сторінка з анонсами масштабних світових конференцій для арбітражників.

Резюме & Співбесіда

Резюме

Резюме було і залишається важливим інструментом для первинного скринінгу кандидатів із будь-якої сфери діяльності. І арбітраж трафіку — не виняток. Якщо воно складено неякісно, то є ризик провалити воронку рекрутменту (хіба що ваш досвід врятує ситуацію). 

У середньому на ознайомлення з резюме ейчари витрачають близько 20 секунд. Цього достатньо для прийняття подальшого рішення щодо надання ТЗ чи призначення співбесіди. Саме тому важливо зробити резюме максимально привабливим. Гадаємо, наступні поради стануть у нагоді. 

“Для кожної позиції краще робити окреме релевантне резюме, — зауважує Анастасія, HR партнерської програми PlayCash. — Наприклад, якщо на менеджера відправляють резюме медіабайєра, то шансів на зворотній зв'язок не так вже й багато”.

HR також акцентує на важливості супровідного листа, яким багато кандидатів нехтують. Так ви покажете свою зацікавленість і зможете додати інформацію, що відсутня в резюме. Супровідний лист можна надсилати як текстом, так і креативно оформленим pdf-файлом, що стилістично відповідає резюме. Не забувайте вказати всі комфортні способи звязку з вами, окрім хіба що пошти та телефону: месенджери зараз “рулять” — і це факт. Також варто додати й посилання на сторінку в Linkedin.

А ось список рекомендацій щодо необхідних пунктів у резюме від HR-менеджера команди AFFPRO:

  • стисле summary про себе (ім’я, вік, позиція, контактні дані, місто проживання та бажаний формат роботи); 
  • детальний опис релевантного досвіду: назва команди (якщо немає угоди про нерозголошення), задачі, інструменти роботи і досягнення — особливо важливо; 
  • якщо працювали соло, то обов’язково пропишіть детально цей досвід;
  • за відсутності досвіду вказати пройдені курси, ресурси, де отримали знання та навички; 
  • для баєра портфоліо з кейсами — це must have (додаєте скріни, опис ГЕО, офер, ROI, бюджети, з якими працювали тощо); 
  • мотиваційний лист (в ідеалі — кастомізований під кожну компанію, особливо актуальний для початківців).

«Лити воду» в резюме точно не потрібно, каже Анна, HR TraffHub. Але й крайнощі ні до чого:

“Дуже багато випадків, коли в резюме вказана лише посада і все — так робити не потрібно. Найкраще чітко прописати: в яких командах був досвід, описати свої навички та результати; вказати сорс, із яким працюєте, бюджети, середній профіт за останні 3 місяці. Важливо прикріпити актуальні скріншоти статистики”.

Цифри в резюме — це вагомий плюс кандидата, погоджуються експерти з 1win Partners. Наприклад, складно залишити без уваги інформацію на кшталт “я приніс компанії за 1 місяць 1.000.000$ за трафік”. А от що може викликати негативну реакцію потенційного роботодавця, так це часта зміна місць роботи — одразу виникає багато питань… 

Не забуваємо також зазначати факти професійного зростання і важливі скіли: сертифікати, відзнаки, володіння мовами.

Зробити гарне резюме допоможуть онлайн-сервіси зі зручними конструкторами. Ось кілька прикладів:

Співбесіда

Гарне резюме — квиток на співбесіду. І це ще один виклик, до якого треба бути готовим. Тут теж не обійтися без рекомендацій ейчарів, які чи не щодня проводять інтерв'ю з кандидатами. На кілька важливих моментів вказує Вікторія, HR AFFPRO:

  • підготуйтеся до співбесіди: прочитайте інформацію про компанію у відкритих джерелах;
  • задавайте питання на співбесіді — для роботодавця це сигнал, що кандидат серйозно ставиться до процесу працевлаштування, а для кандидата це можливість дізнатися про шляхи реалізації свого потенціалу в компанії; 
  • будьте чесними — досвідчений роботодавець легко розрізняє правду й вигадки; 
  • будьте відкритими та відповідайте на питання розгорнуто. 

“Для нас червоний прапорець — це брехня. Дуже часто натрапляємо на кандидатів з фіктивними кейсами з інтернету, арбітражних чатів, взятих у друзів, або взагалі присвоїних у колег… Ще дуже насторожує, коли на інтерв’ю занадто “сек’юрні” спеціалісти — вони відмовляються розповідати будь-що, посилаючись на NDA, навіть якісь незначні деталі”, — ділиться Вікторія. 

Відкритість і посмішка допомагають демонструвати софт-скіли, а за хард-скіли відповідають презентації, аналітика та чіткі показники результатів роботи, додають експерти 1win Partners.

“Проявляти зацікавленість і оптимістичну налаштованість слід теж у міру, без награності, адже нещирість відштовхує, — зауважує Анна, HR TraffHub. Проти кандидата можуть зіграти і його агресивна поведінка, а також запізнення на співбесіду чи неодноразове її перенесення”

HR PlayCash Анастасія теж радить бути максимально чесними і відкритими, розповідаючи про досвід і власні побажання, а ще підкреслює: не бійтеся помилятися — адже ви навряд вгадаєте, що хоче почути менеджер. Якщо йдеться про онлайн-інтерв'ю, то в реаліях сьогодення необхідна також додаткова підготовка:

“Оптимізуйте простір до відключень світла або будьте готові вийти у тихе кафе чи коворкінг. На своєму досвіді знаю, що можливий негатив з боку роботодавця в разі скасування через відключення світла, оскільки це не раптова історія і до цього потрібно бути готовим”, — попереджає Анастасія. 

Оскільки у співбесіди немає чіткого сценарію, то в процесі можуть виникнути нестандартні питання і завдання. Так, наймаючи працівників, в AFFPRO можуть спитати про мотивацію та цілі кандидата, адже важливий не лише технічний бекграунд спеціаліста. На деякі позиції також практикують кейси. В цілому ж обмежуються інтерв’ю та компленским аналізом кандидата і його досвіду. Світ арбітражу доволі тісний, тож дуже легко зробити double check.

На співбесідах в компанії PlayCash дають тестові завдання та задачі на розуміння метрик рекламних кампаній і якості трафіку. HR-менеджерка Анастасія ділиться прикладом подібних завдань.

До речі, всі кандидати в цій компанії обов'язково проходять поліграф. Практика використання “детектора брехні” є і в TraffHub — з метою безпеки. При цьому HR-менеджери роблять усе, щоб забезпечити кандидатам френдлі атмосферу, без зайвого стресу.  

Менш лояльне ставлення до поліграфу на співбесіді у 1win Partners. На думку ейчарів, це може відлякати кандидатів, хоча вони не заперечують: важливо, щоб інформація з компанії не “витікала” в мережу або до конкурентів.

Як новачку отримати досвід і знайти роботу в арбітражі

Як було сказано раніше, новачків серед кандидатів в арбітражі трафіку найбільше, а тому їм важче отримати job offer. Спираючись на власний досвід, Анастасія, HR PlayCash виділяє два шляхи для початківців:

  • перший — нетворкінг, відвідування онлайн та офлайн арбітражних івентів, знайомства з досвідченими фахівцями, HR та рекрутерами компаній;
  • другий — стандартний: надсилати відгуки на вакансії, шукати контакти компаній та просувати свою кандидатуру, стежити за соцмережами компанії, до якої мрієте потрапити, писати HR або керівникам (тут важливо не перестаратися). 

Важливо бути підкованим у базових поняттях (метрики, моделі оплат, особливості різних джерел трафіку). Інформації в мережі достатньо: підписуйтеся на ТОПів, додавайтеся в арбітражні чати, визначтеся з напрямом. 

Сьогодні є чимало курсів, де, окрім теорії, пропонують багато практики. Мінімальний досвід може відкрити новачкам шлях до розвитку в професії. Проте важливо обрати якісне навчання (детальніше ми говорили про це в нашій статті). 

Перші кроки в арбітражі можна робити в якості асистента менеджера чи, наприклад, фармера. Він займається створенням, підготовкою акаунтів до запуску РК та їхнім прогрівом. У процесі роботи прийдуть знання й навички, а головне розуміння — як рухатися далі. 

Існують різні думки щодо можливості опанування професії самостійно. HR AFFPRO Вікторія позитивно оцінює такий підхід, нагадуючи, що потрібні навички та постійний розвиток, бажання експериментувати, досліджувати нові підходи, ризикувати часом. І такий погляд має підтримку:

“Як показує практика, всі ТОПи в IGaming-ніші виросли виключно на своєму досвіді, без освіти, курсів або наставництва. Завдяки цьому вони добре розуміють проблеми співробітників та індустрії, і завжди продумують все краще”, — наводять аргументи HR-менеджери 1win Partners

Інші фахівці дотримуються думки, що важко опанувати певну професію самостійно:

“Звісно, перші декілька місяців можна потренуватися вдома, відливаючи невеликі бюджети. Але все ж таки потрібно йти на позицію джуна або помічника в команду, щоб досягти дійсно крутих результатів в майбутньому”, — переконана Анна, HR TraffHub.

Колегу підтримує HR-менеджерка PlayCash Анастасія: 

“Теоретично це, може, й реально, але з практичної точки зору — найважчий варіант. Недарма цей маркетинг називається партнерським”. 

Та якщо вже є бажання спробувати власні сили, краще робити це грамотно. Новачкам доцільніше братися за “білі” ніші і з умовно безкоштовними джерелами трафіку — спільноти в соцмережах, блоги, сайти — супроводжуючи рекламне посилання переконливим текстом. Ретельно вивчайте Facebook або Google Adwords — одні з найбільш популярних та ефективних сорсів. Що ж до ГЕО, то початківцям радять починати з Tier-2 та Tier-3 країн — це низка країн Азії, Африки, Латинської Америки та інших регіонів.

Як потрібно обирати роботодавця

Якщо компанія точно знає, який фахівець їй потрібен, то що ж робити кандидатові? На що йому варто зважати? І на це питання маємо відповіді. 

Фахівці партнерки AFFPRO радять насамперед звертати увагу на репутацію компанії, знайти відгуки та іншу інформацію про неї, оцінити стабільність на ринку, а на співбесіді питати про досягнення та цілі на майбутній рік, можливості росту для працівників та наявні для цього інструменти. Треба завжди відштовхуватися від власних пріоритетів. 

“Важливо ще на етапі співбесіди побудувати комфортні прозорі стосунки з роботодавцем”, — підкреслює Анастасія, HR PlayCash.

Це стосується і питання оплати праці: обговорити всі деталі й отримати текстовий або документальний офер з компенсацією, яку пропонує компанія на період випробувального терміну і, ситуативно, після нього.

Взаємовигідною та довготривалою співпраця буде за умови, якщо компанія піклується про розвиток кожного члена команди, надаючи відповідні інструменти і підвищуючи мотивацію.

Не вмію лити трафік — дорога в арбітраж закрита?

Припустимо, що ви вже спробували заливати трафік, але зрозуміли, що це не ваше. Не біда — розвиток сучасної арбітражної індустрії дозволяє реалізуватися в цій галузі людям різних професій. Ми вже розповідали про те, як влаштовані команди в партнерському маркетингу, а зараз трохи більше про фахівців, які необхідні для повноцінної роботи, але не працюють безпосередньо з трафіком.

Верстальник. Основне завдання — створення та оптимізація лендингів. Необхідні знання мов програмування, стилю сторінок (найчастіше вимагають HTML, CSS, Javascript).

Дизайнер. Відповідає за розробку креативів, макетів лендингів, знається на фото/відеоредакторах, інструментах ШІ. Працює в парі з верстальником. 

SEO-фахівець. Необхідний для органічного просування в мережі. Потрібні знання пошукових систем, систем аналітики, вміння налаштовувати цілі. Складає семантичне ядро, вивчає конкурентів, пише ТЗ для копірайтерів та програмістів.

Копірайтер. Створює тексти для лендингів / прелендингів, медіа та соцмереж, довідників, мануалів. Трафік не заливає, але має “бути в темі”.

Перекладач. Адаптує тексти під різні ГЕО. 

Бухгалтер. В команді відповідає за фінанси: облік, податки, зарплати.  

PR-менеджер. Його задача — створити і підтримувати позитивний образ компанії, ПП, сервісу. Створює концепцію та стратегію просування бренду, аналізує конкурентів, шукає партнерів.  

HR-менеджер. Шукає фахівців до команди, піклується про комфортні умови роботи.   

Customer Support. Працює з запитами клієнтів і афіліатів, допомагає їм в роботі з сервісом і в цілому підтримує імідж компанії. 

Робота є, можливості — широкі, зарплати — конкурентні. Ось, що робить ринок арбітражу трафіку таким привабливим. Кожен може спробувати свої сили: самостійно, в команді чи під менторством досвідчених фахівців. Чи є перспективи — визначають мотивація і бажання розвитку. 

Бонус для наших читачів

Провідні партнерські мережі запрошують фахівців до своїх команди (вакансії актуальні на момент виходу статті):

AFFPRO. В активному пошуку  Media Buyer та Affiliate Manager. Деталі — на сайті в розділі “Career”.

TraffHub. Команда потребує сильного фінансиста та медіабайєрів рівня middle-senior

Якщо ви в пошуках стабільної команди з мінімальною бюрократією — пишіть в ТГ @hrtraffhub.

1win Partners. В постійному пошуку талановитих та амбітних професіоналів із можливістю для розвитку в різних напрямках — від маркетингу та IT до продажів і аналітики. Кожен, хто прагне реалізувати свій потенціал і долучитися до динамічного світу айгеймінгу, може знайти цікаву та перспективну позицію. Всі контакти на сайті https://1win-partners.com/ua/.

Останнє редагування: 31.07.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF