17 Листопада, 2023

Заливаємо трафік на Pinterest: детальний огляд джерела

Pinterest — це не лише про спілкування й нетворкінг. Ця платформа задумувалась як майданчик для творчих ідей та натхнення. Головна особливість цієї соцмережі — у подачі візуальної інформації через тематичні дошки. Така собі графічна пошукова система. 

Згідно з аналізом компанії Statista, у липні 2023 року за рівнем схвалення користувачів Pinterest отримав 73 бали зі 100. І за цим показником він випередив LinkedIn, X (Twitter), Instagram та Facebook.

Сьогодні кількість користувачів Pinterest перевищує 500 млн. Найбільше цільової аудиторії зосереджено у США та Європі, зокрема Німеччині. 

Хто найчастіше користується мережею? Ядро ЦА — це люди у віці від 25 до 50 років. Хоча платформа має популярність і серед підлітків, починаючи з 13 років, та серед людей віком 60+. Найбільшою на Pinterest є жіноча аудиторія, яка, за різними статистичними даними, складає від 60 до 70% користувачів.

Які вертикалі можна просувати через Pinterest?

У Pinterest до зображень (пінів) можна додавати посилання на першоджерело, а безпосередньо в тематичних дошках можна залучати ключові запити. Це робить Pinterest перспективним майданчиком для залучення цільового трафіку. До того ж до 89% тих, хто відвідує мережу, вже налаштовані на покупку. Вони просто хочуть остаточно ознайомитися з виглядом товару. 

Тож які вертикалі матимуть найбільший успіх?

 • Товарка, а саме: одяг, взуття, дитячі товари, товари для домашніх тварин, хендмейд-вироби, прикраси, товари для садівництва. Так, зазвичай користувачі мережі зацікавлені знайти й придбати продукт безпосередньо у виробника. Тож інтернет-магазини будуть в особливому виграші.
 • Нутра, тобто косметика, вітаміни, засоби для схуднення, підтримання здорового способу життя тощо. 
 • Свіпстейки — подарункові сертифікати, знижки, розіграші, акційні квитки тощо. 
 • Нерухомість, наприклад, реклама апартаментів для оренди та відпочинку. Також на цій платформі можна просувати мініготелі, заклади харчування, розважальні заклади. 

Деякі фахівці використовують можливості Pinterest для просування оферів з вертикалі дейтингу, гемблінгу, беттингу, крипти, есе тощо. Власне, за допомогою цієї мережі ви можете створити величезний онлайн-каталог оферів.

Рекламний кабінет Pinterest: як використовувати для арбітражу трафіку

Для початку необхідно створити корпоративний обліковий запис та налаштувати його.

Один з найпростіших способів створити такий акаунт — зареєструватися як звичайний користувач, вказавши електронну пошту і пароль, а згодом змінити обліковий запис на корпоративний у налаштуваннях.

Також ви можете одразу створити бізнес-акаунт — для цього, окрім адреси електронної пошти та паролю, вам необхідно вказати дату народження. Це пов’язано з обмеженнями платформи, так як користувачеві на момент реєстрації необхідно досягти 13-річного віку.

Після заповнення основної інформації потрібно дати відповідь на кілька простих питань. Наприклад, вказати свої бізнес-цілі, посилання на сайт компанії, тип товарів або послуг, які плануєте просувати.

Коли ці кілька кроків будуть пройдені, вам відкриється доступ до бізнес-акаунту, де ви, зокрема, зможете створювати піни для рекламних оголошень.

До кожного корпоративного акаунту можна налаштувати до 50 рекламних записів. Щоб відстежувати конверсії, потрібно буде налаштувати спеціальний тег

Рекламний кабінет Pinterest

Залучати трафік у Pinterest допоможуть:

 1. Ефективне наповнення акаунта: детальний опис бренду, висока якість пінів, різноманіття пінів (картинки, гіфки, відеоролики), регулярні публікації пінів із тегами, ключами та посиланнями. Якщо ви хочете підтримувати активність своєї аудиторії, пропонуйте їй не менше 15 публікацій на день. Важливо: алгоритми в Pinterest схожі до тих, що й в Google. Тож добирайте запити з урахуванням особливостей цього пошуковика. Крім цього, не забувайте реагувати на аналогічний контент інших користувачів. 
 2. Безпосереднє спрямування трафіку на свій сайт. Так, до пінів можна додати зображення вашого офіційного профілю та кнопку підписання. Тож вам потрібно створювати дошки пінів, що відповідають цінностям вашої ЦА та бренду. Потрібно продумати влучну назву та описи до колекції ваших пінів з використанням релевантних ключових слів.
 3. Ефективні маркетингові пропозиції, контекстна й тизерна реклама також допоможуть зробити ваш продукт помітним та впізнаваним.
 4. Реферальні посилання, тобто направлення вашої аудиторії на партнерські сайти. Це можуть бути лендінги чи сайти рекламодавців, профілі в соцмережах, власні прокли чи лендінги. 
 5. Стратегії з обходження суворої модерації мережі. Віднедавна платформа почала блокувати не лише профілі, а й домени, що прикріплені до пінів. Тож управлінню ризиками бану слід приділити особливу увагу. 

Які креативи можна створювати у Pinterest?

Ви можете публікувати на платформі звичайні зображення. У такому випадку краще віддавати перевагу вертикальному формату, адже більшість користувачів переглядають піни з мобільних пристроїв. 

Існують й інші формати пінів:

 • Gif-формат — добре підходить для рекламування товарки, нутри тощо. Їх також можна використовувати як вітрини для демонстрації кількох товарів одразу.
 • Короткі ролики формату TikTok також здатні допомогти отримати цільовий трафік.
 • Довгі відео — такий формат теж заходить деяким користувачам Pinterest, якщо відео має захопливу тему й назву, а також відображає певні особливості вашого продукту. 

Ви можете скомпонувати в одному піні відео, графіку, текст та списки — й подати це як рекламу ідеї. У вас вийде мультимедійна історія, що не зникає з часом. Таким чином ви зможете зробити портфоліо своїх рекламних продуктів більш упізнаваним. За даними, опублікованими на сайті британської агенції пошукового маркетингу Vertical Leap, реклама ідеї може підвищити впізнаваність бренду на 59%. 

Для запуску реклами ідей можете скористатися:

 • додатком Pinterest, в якому можна змонтувати кілька відео та зображень в єдиний відеопін;
 • службою управління реклами у вашому корпоративному обліковому записі.

В межах ідейної реклами можна додавати сторінки з детальними вказівками (наприклад, рецепти та поради), теги та наклейки, кнопку заклику до дії (СТА). Важливо, щоб ваш контент був цілком оригінальним.

Приклади креативів у стрічці Pinterest

Як арбітражникам ефективно працювати з Pinterest: поради та лайфхаки

Ось декілька важливих кроків, які допоможуть арбітражникам ефективно працювати з Pinterest-трафіком: 

 1. Отже, спершу створіть бізнес-акаунт. Це дасть вам доступ до повного інструментарію аналітичних та рекламних функцій платформи. Заповніть свій профіль таким чином, щоб він був цікавим та привертав увагу користувачів. 
 2. Далі продумайте чітку стратегію SEO-просування, орієнтуючись на пошукові запити.
 3. Використовуйте збір семантичного ядра і пошуковий рядок Pinterest для пошуку релевантних ключових слів і словосполучень. Додавайте їх в описи та заголовки пінів, а також у назву профілю.
 4. Щоб зробити оптимізацію ще ефективнішою, ви можете використовувати Pinterest Analytics чи інші інструменти, наприклад Ahrefs. Це допоможе сформувати список ключів, які є найбільш популярними у вашій категорії товарів та послуг. 
 5. Аналізуйте ключові слова, які використовують конкуренти. Це можна зробити через пошук у Google, вказавши сайт Pinterest як ключове слово.
 6. Додавайте до пінів кнопку «Pin it» на ваш сайт або сайти партнерки.
 7. Також додавайте популярні теги, релевантні до вашого контенту. 
 8. Підігрівайте свою ЦА регулярністю та високою якістю контенту, який водночас транслює ідеї та цінності вашого бренду. 
 9. Будьте максимально активні та доєднуйтесь до групових дошок. Це дасть змогу взаємодіяти з широким колом користувачів та проаналізувати контент з вашої ніші. 
 10. Викладайте нові піни не рідше 2–3 разів на день. При цьому краще робити це вручну, а не користуватися автоматичними сервісами постингу.
 11. Для економії часу та ресурсів ви можете також користуватися сервісами з автоматизації. До прикладу, Buffer є офіційним партнером Pinterest, а тому ви можете довірити управління своїм акаунтом цьому сервісу.
 12. Аналізуйте фідбек та активність своєї аудиторії.

Приклади оголошень Pinterest у gambling-вертикалі

Немає сумніву, що Pinterest — це потужний майданчик для залучення трафіку, можливості якого ще не всіма належно оцінені. Тут на вас очікує досить низька конкуренція, невеликі витрати на трафік, користувачі з високою купівельною спроможністю та — у більшості випадків — повільна модерація. Тож рекламна кампанія у Pinterest за умови грамотної стратегії може мати великий успіх. 

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF