27 Березня, 2024

Заробіток в Telegram: 10 способів

Опубліковано: 27.03.2024

Telegram пройшов шлях еволюції від зручного месенджера до прибуткового майданчика з великою аудиторією, численними групами, каналами та ботами. За статистикою майже половина користувачів Телеграму переглядають рекламні пости та повідомлення. Досягти такого показника дозволяють розумні алгоритми та інструменти сервісу. Отримати заробіток в Телеграм можна як через власний канал, так і без нього. У цьому матеріалі розкажемо про можливості монетизації.

Заробіток у Телеграм на власному каналі

Оптимальний варіант для заробітку в месенджері Telegram — це розробка й розвиток власного каналу з подальшою монетизацією. Для цього необхідно обрати популярну тематику, залучити підписників, збільшувати їхню активність та використовувати різні маркетингові “прийоми”. Про них далі і поговоримо.

Розміщення реклами

Один із найпоширеніших способів заробітку в Телеграмі — це рекламні пости та оголошення. Зазвичай він доступний для власників каналу з аудиторією від 1000 підписників. Зі збільшенням їхньої кількості зростає і вартість рекламного місця. На ціноутворення впливає також тематика каналу: бажано, аби вона мала комерційне спрямування (краса, мода, авто, їжа, гаджети, IT тощо). На розважальних майданчиках реклама зазвичай коштує дешевше.

Якщо підписників багато, то рекламодавці можуть першими вийти на канал та запропонувати адміністратору розміщення постів. Проте є й спеціалізовані сервіси на кшталт ADsell, де власники телеграм-каналів можуть зареєструватися. Рекламодавці вже обиратимуть, до кого звернутися з пропозицією. Шукати варіанти заробітку на рекламі можна і самостійно, через адміністраторів інших каналів у Telegram. 

Партнерські програми

У випадку монетизації через партнерські програми також розміщуються пости з посиланнями на ресурс рекламодавця. Завдяки спеціальним СРА-мережам немає потреби в самостійному пошуку власників бізнесу.

Схема працює просто: ви реєструєтеся в програмі, отримуєте партнерські посилання на товари чи послуги, розміщуєте їх у своєму каналі і коли підписники виконують певну цільову дію, наприклад, оформлюють замовлення чи здійснюють покупку, то ви отримуєте відсоток від оплати. Варто добре проаналізувати партнерські програми, аби офер відповідав тематиці вашого каналу, і лише потім підключитися до однієї чи кількох.

Як правило, реєстрація у партнерських програмах є безкоштовною, а отже — про витрати на запуск не треба турбуватися. Якщо ефективно налагодити процес, то партнерський маркетинг може довго прослужити джерелом стабільного заробітку.

Продаж товарів або послуг

Заробіток на рекламі в Телеграм можливий і у випадку, якщо вам теж є що запропонувати своїм підписникам. Скажімо, ви маєте бренд одягу. Створили в месенджері канал про моду і органічно розміщуєте рекламу ваших товарів. Дуже популярні в Telegram інформаційні продукти. Наприклад, якщо ви нутриціолог і хочете заробити на програмі для схуднення, то можна створити канал з цією тематикою та поступово залучати аудиторію. Вебінари, навчальні курси, гайди — будь-який інтелектуальний продукт можна ефективно просувати через воронки продажів у Telegram-каналі.

Розміщення відео

Заробляти на власному каналі можна і через розміщення відео. Достатньо зареєструватися, додати свій телеграм-канал та обрати релевантні та цікаві ролики від рекламодавців. Розмістивши відео у себе на каналі, власник зможе заробляти на переглядах. Масштабування аудиторії сприятиме, відповідно, більшому заробітку. 

Продаж доступів в закриті канали або чати

Платний доступ до закритого каналу або чату в Telegram — теж дієвий інструмент для отримання доходу. Це може бути разова підписка або ж щомісячні грошові внески. Заробити на цьому можна лише тоді, коли є дійсно чим зацікавити підписників: аудиторія має отримувати авторський та ексклюзивний контент, експертні консультації, інсайдерську інформацію, найсвіжіші матеріали тощо. Інакше ця функція не спрацює. 

Використання функції донатів

Лояльність та висока активність аудиторії — одна з ознак того, що канал користується популярністю. Зазвичай авторські проекти з оригінальним контентом можуть розраховувати на пожертвування від підписників, тобто донати. Для цього існують спеціальні сторонні сервіси, як-от Patreon. Підтримувати канали “копійкою” можна і через відповідні боти у месенджері. Власник каналу підключає конкретний спосіб і тарифи для донатів, а користувачі вже обирають серед наявних варіантів.

Заробіток у Телеграм без власного каналу

Тепер розберемо варіанти заробітку в Телеграм без використання власного каналу — тут теж є досить багато опцій.

Розробка стікерів

До цього способу слід придивитися тим, хто має хист до малювання та/або навички роботи з графічними редакторами, наприклад, Adobe Illustrator. Зазвичай стікери об'єднані певною тематикою, містять відсилку на тренд у суспільстві. Малюнками можна непогано заробити. Звісно, якщо знайти щедрих замовників — для пошуку можна використати майданчики для фрілансерів. У розробці стікерів цінуються оригінальний підхід та надивленість.

Розробка ботів

Поява ботів у Telegram значно спростила життя власникам бізнесів. Це програми, що автоматично виконують певні дії. Зокрема йдеться про такі функції:

  • спілкування з підписниками;
  • розсилка повідомлень;
  • публікація контенту;
  • пошук та завантаження файлів;
  • здійснення та прийом платежів;
  • реєстрація користувачів;
  • переклад текстів тощо. 

Підписка користувачів на ботів безкоштовна. А от підприємці, блогери, власники каналів, які зацікавлені в такому інструменті, мають заплатити розробникам. Звісно, для того, щоб створювати боти для заробітку в Телеграмі, варто знати бодай основи програмування. У мережі сьогодні є безліч інструкцій зі створення ботів для месенджера Telegram. Якщо вже маєте такий досвід, можна розмістити оголошення про свої послуги.

Адміністрування каналів

Коли йдеться про канал з великою аудиторією, то його власник, як правило, передає модерування окремій людині — адміністратору. На цій позиції людині доручають:

  • розробку контент-плану та стратегії просування телеграм-каналу;
  • створення та публікацію постів;
  • пошук рекламодавців і підтримку з ними зв'язків;
  • модерування чатів;
  • залучення нових користувачів тощо.

Заробіток адміністратора залежить від багатьох факторів: тематика каналу, кількість підписників, чатів для обговорення, активність, наявність реклами.

Розробка каналу “під ключ”

Якщо немає бажання створювати власний канал у Telegram, але є досвід у цій справі, то можна розробляти канали на замовлення. Тут особливо важливо мати чіткий план, що включатиме тематику, неймінг, візуальну складову, стратегію монетизації та шляхи просування, контент-план, інтеграцію з ботами тощо. 

Ця послуга така ж актуальна, як і адміністрування, адже власники бізнесу та рекламодавці розуміють роль месенджера Телеграм у просуванні продуктів і послуг.

Підсумок

Telegram — це потужне конкурентне середовище для всіх учасників бізнесу. Розуміння правил і алгоритмів месенджеру перетворить цей ресурс на ще одне джерело для заробітку. І шляхи можуть бути різними: від створення власного каналу з розміщенням реклами до розробки ботів, стікерів та каналів під “ключ”.

Останнє редагування: 27.08.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF