24 Жовтня, 2023

Чому у більшості арбітражників не виходить вийти в плюс?

Арбітраж трафіку — це залучення трафіку з різноманітних джерел для його подальшого перенаправлення на цільові майданчики. Це перспективний напрямок, який сьогодні дозволяє мати необмежений дохід. Ком’юніті постійно поповнюється новими учасниками, і новачкам важко влитися у цю сферу. З одного боку, багато хто говорить про можливість заробити, з іншого — це досить складно і виходить далеко не в кожного. Розповідаємо, чому перша кампанія навряд чи буде успішною, з чого потрібно почати і як заробляти на трафіку.

Арбітраж трафіку: з чого почати?

В арбітраж приходять заради високого прибутку, але, як і в будь-якій іншій сфері, сліпе слідування за грошима до них не приведе. Перед початком потрібно досконало вивчити, як працює арбітраж трафіку, та зважити ризики. Через невдачі на старті невмотивовані афілейти швидко втрачають інтерес. Те ж саме стосується напруги через постійний моніторинг статистики. Якщо немає розуміння, для чого це робиться, тоді й робота не буде приносити бажаного результату. Тому потрібно думати не лише про те, як заробити на арбітражі, а й про те, як не втратити зароблене.

Найпоширеніші помилки в арбітражі

Розберемо найпоширеніші помилки в арбітражі, через які новачам не вдається лити в плюс, а також поділимось порадами про те, як цих помилок уникнути незалежно від того, у якій ніші ви працюєте.

Нестача мотивації

Ключовим моментом успішного старту в арбітражі є усвідомлення того, що спочатку будуть складнощі, а також пошук мотивації. Визначте ціль, яка привела вас в арбітраж: фінансова незалежність, бажання працювати на себе за вільним графіком тощо. Пам’ятайте про свою ціль в особливо тяжкі моменти. Якщо вам бракує натхнення, скористайтеся нашими порадами.

1. Читайте історії відомих арбітражників. Ось кілька прикладів:

  • Роберт Грін, польський мільйонер та засновник Zeropark і Voluum — медіаплатформи для арбітражників та трекера реклами відповідно. Роберт був звичайним найманим працівником, не боявся пропонувати ідеї для стартапів та навіть був співзасновником компанії з розробки програмного забезпечення Codewise. В одному з інтерв’ю він поділився думками, що успіх в арбітражі трафіку став можливим завдяки зміненню сприйняття: «Арбітраж — основа, яка привела мене до бажання та можливості розпочати власний бізнес».
  • Томас Падовані — французький підприємець та спеціаліст з інвестицій, засновник сервісу онлайн-реклами AdCash. Томас зміг перетворити стартап в успішну багатомільйонну компанію. В 2015 та 2016 роках AdCash отримала нагороди від Enterprise Estonia як найбільш конкурентоздатна та інноваційна компанія в країні. Томас Падовані — приклад того, що не потрібно сидіти на місці. 

2. Постійне навчання та поповнення знань за допомогою курсів та вебінарів. Якщо не знаєте, з чого почати, зайдіть на Udemy. Це міжнародна платформа для онлайн-навчання, де зібрано більше 200 тисяч курсів, в тому числі і з арбітражу трафіку. Зараз там можна придбати Online Arbitrage Mastermind 2.0. З нього ви дізнаєтеся, де шукати дешеві та якісні товари для перепродажі в мережі, а також як саме це робити. Іноді платформа дає круті знижки, наприклад цей курс зараз можна придбати за 15,99 доларів.

3. Ведення щоденника з аналізом власних досягнень. Занотовуйте всі дані кампаній та налаштувань, а також ключові показники ефективності: ROI, конверсійні ставки, вартість залучення трафіку, витрати, дохід тощо. Це необхідно для спостереження за динамікою роботи та виправлення власних помилок. Також варто активно використовувати інструменти на кшталт Google Analytics. Аналізуючи свої успіхи та невдачі, ви зможете розробити більш ефективні стратегії та уникнути аналогічних помилок у майбутньому.

4. Усвідомлення того, що помилки — невід’ємна частина будь-якої роботи. Завдяки ній ви навчитеся розуміти, що саме не спрацювало та зможете покращити тактику роботи. Якщо подивитеся історії успіху відомих людей в будь-якій сфері, зрозумієте, що кожен із них багато помилявся, але вміння аналізувати свою роботу, виправлятися та не зупинятися дають потрібний результат та успіх.

Бажання зі старту отримувати мільйони

Якщо хтось збирається піти в арбітраж через хибне припущення, що він принесе легкі гроші, мусимо розчарувати. Це така ж робота, як будь-яка інша, тому вона потребує певних знань і постійного самовдосконалення. Зв’язка, яка працювала вчора, сьогодні може стати неприбутковою. Саме тому необхідно невпинно слідкувати за трендами в обраній ніші, уникати брудних методів заробітку, таких як чорний арбітраж, шукати нові підходи, тестувати їх та аналізувати результати кампаній.

Робота буде більш ефективною, якщо з самого старту є реалістичні очікування. Якщо ви готові досліджувати і вчитися, успіх неодмінно вас знайде. Досліджуйте дані та поведінку користувачів, вивчайте інструменти та підходи і ні в якому разі не впадайте у відчай, якщо не вдається швидко вийти на пристойний заробіток. Арбітраж любить тих, хто готовий наполегливо працювати та ризикувати у потрібний момент!

Відсутність правильного тестування

Тестування допомагає виокремити прибуткові зв’язки від провальних. Лити на один варіант креативів без дослідження інших варіантів не можна. Точніше, це реально, але скоріш за все принесе не бажаний результат, а розчарування та втрату бюджету. Якщо одразу налаштовуєте кампанію з єдиним креативом на всі гроші, ризикуєте з ними попрощатися назавжди, а без проведення порівняльного аналізу не дізнаєтеся, що працюватиме краще.

Найчастіше використовують А/В-тестування, яке дозволяє перевірити різноманітні креативи на кількох сегментах цільової аудиторії. Оптимальна кількість для тесту — 4–5 варіантів. По результатах оцініть, який привертає більше уваги та генерує найбільше трафіку. Потім вам не доведеться хвилюватися за свій бюджет, коли запускатимете справжню кампанію.  

Використання старих та неактуальних зв’язок

Користувачі кожного дня зустрічаються з тонною рекламних оголошень, тому потрібно особливо попрацювати над створенням помітного креативу. Якщо цільова аудиторія не зверне на нього увагу, на високу конверсію не очікуйте. Сучасні рекламні платформи оцінюють якість реклами за спеціальними показниками. Це дозволяє оцінити актуальність та релевантність оголошень. Краще облишити ризик та витратити трохи часу на дослідження трендів, вивчення потенційних клієнтів та створення ефективних креативів.

До того ж копіювати успішні кейси інших — ідея не з найкращих. Інколи це дійсно працює, але більше в якості винятку. Краще надихатися такими зв’язками, аналізувати їх успіх та розуміти логіку людини, яка їх створювала. Інтерпретуйте чиюсь схему під свою кампанію, виділивши сильні сторони продукту, який рекламуєте. Однак не варто сліпо копіювати, якщо не хочете потрапити в бан чи злити в мінус.

Неякісні витратні матеріали

Рекламні платформи завжди зважають на якість сторінок, завдання яких — просування оголошень. Якщо профіль не відповідає вимогам, він може бути заблокований. Неякісні і покинуті акаунти значно підривають ефективність рекламних кампаній та трафіку. Тому слідкуйте за якістю трафіку та постійно перевіряйте ключові показники просування. Існує кілька видів акаунтів, з-поміж яких можна обрати варіант, що найбільш підходить:

  • Брути — зламані профілі справжніх та вигаданих людей. Такі сторінки легко купити, але не факт, що вони будуть якісні. Брути потребують додаткового фарму, бо інакше вони швидко потрапляють в бан. Підходять тим, хто працює на мінімальному бюджеті.
  • Автореги масово створюються ботом та мають мінімальне наповнення. Такі акаунти потрібно використовувати хоч мінімально, але з самого початку. Бо чим більше існує авторег, тим вища ймовірність, що він полетить в бан.
  • Орендні акаунти — перше безкоштовне джерело трафіку для новачка. Можна позичити профілі друзів або родичів. На деяких форумах сторінки здають в оренду за певний бюджет. Але є ризик, що її власник дізнається ваші дані або зв’язки.
  • Власні акаунти з фармом — це найкращий та найскладніший варіант, адже потрібно підтримувати їх якість та імітувати активність на сторінці. Для цього розробіть власну схему фарму та обов’язково записуйте всі дані, навіть про сесію антидетект-браузеру. 

Незабаром ми обов'язково напишемо нову статтю, де розберемо кожен з типів аккаунту і розхідників детальніше.

Акаунти — далеко не єдине, про що треба подбати. Афілейт може потрапити на продавців-шахраїв та інфоциган, які продають неякісні проксі, вайтпейджі, трекери, платіжки чи навіть курси по арбітражу. Тому потрібно бути уважним при виборі продавця: читати відгуки та просити контакти перевірених магазинів у знайомих. Перевірені сервіси для успішного арбітражу трафіку також є в нашому каталозі — одразу додайте це посилання у закладки, щоб не загубити.

Нестача бюджету для достатнього обороту

Задля гарного прибутку потрібно виділити достатньо інвестицій для роботи, адже з мінімальним бюджетом масштабуватися вкрай важко. Отже, треба збирати свою команду або самому йти у вже існуючу. Перший варіант більш складний, бо потребує пошуку кількох людей та об’єднання зусиль і коштів. Якщо відчуваєте, що поки не готові до власної справи, спробуйте попрацювати певний час у команді. Але будьте обережні та не розкривайте успішних зв’язок.

Відсутність нетворкінгу

Нетворкінг — це діяльність, яка спрямована на встановлення і підтримку контактів між членами спільноти. Це важлива складова успішної роботи, яку іноді недооцінюють. Спілкування з колегами дає змогу дізнатися про нові джерела трафіку, обговорити спільні невдачі та почути поради. Нові знайомства також можуть допомогти у майбутньому влаштуватися на роботу або, навпаки, найняти працівників для себе. Тому радимо відвідувати тематичні мітапи та конференції, а також читати чати. Нагадуємо, що у нас є власний чат для україномовного сегменту афілейтів.

Робота з неактуальними джерелами та вертикалями

Поки більшість страждає через залив на Facebook та зосереджується на гемблі, хтось отримує джекпот на пушах зі свіпстейками, які поки що не дуже поширені. Тестуйте неочевидні джерела, доки широка спільнота не дізналася про їхній потенціал. Також звертайте увагу на методи залучення органічного трафіку: ведення блогів, створення вірусного контенту, використання інструментів SEO. Рекомендуємо почати з нашого матеріалу про десять незвичних джерел, що можуть стати у нагоді арбітражнику і забезпечать високу якість трафіку.

Відсутність чіткого контролю фінансів або кампанії в цілому

Може здаватися, що маленькі витрати нотувати необов’язково, але потроху вони виїдають діру у бюджеті. По-справжньому проаналізувати ефективність кампанії можна тільки за умови суворого контролю за грошима. Так ви зрозумієте, як краще оптимізувати фінанси та уникати надлишкових витрат.

Робота зі всім замість зосередження на одному

Одна з найпоширеніших помилок новачків, які прагнуть підкорити ринок арбітражу, — хапатися за все та паралельно лити на одразу декілька вертикалей або джерел, не дослідивши жодну як слід. В результаті нічого не доводиться до кінця. А без аналітики та роботи над помилками не вийде оптимізувати кампанії у майбутньому, що є однією з найголовніших складових успіху в галузі інтернет-маркетингу. Краще зосередитися на одній вертикалі/джерелі, доки вона не почне приносити відчутний прибуток.

Три типи арбітражу трафіку

Існує безліч класифікацій типів арбітражного трафіку за різними критеріями, і це неодмінно потрібно враховувати кожному арбітражнику для отримання прибутку. Наприклад, за методами залучення трафіку найпопулярнішими є такі типи арбітражу:

PPC (Pay Per Click). Цей тип арбітражу передбачає купівлю трафіку через рекламні платформи пошукових систем, наприклад Google Ads або Bing Ads. Також рекламодавці можуть створювати контексту рекламу, яка демонструється користувачам на основі їхніх пошукових запитів. Основна мета арбітражника у такому випадку — перенаправити цей трафік на цільову сторінку і спонукати користувачів виконати певну дію.

Арбітраж трафіку через соціальні мережі. В цьому випадку спеціаліст купівля трафіку відбувається через такі платформи, як Facebook, Instagram, TikTok тощо. Арбітражники створюють привабливі рекламні оголошення, трафік з яких перенаправляється на цільові сторінки або на сторінки з партнерськими пропозиціями.

Native advertising. Цей тип арбітражу включає використання рекламних платформ, що пропонують розміщення контенту, схожого на редакційний — таким чином працює нативна реклама.

Як заробити на арбітражі: ключові кроки до отримання прибутку

Ледь не найголовніше питання про арбітраж трафіку — з чого почати? Перед тим, як щось продати, потрібно створити портрет своєї цільової аудиторії. Дослідіть, що потрібно цим людям та які аргументи зможуть їх переконати придбати товар; які сильні сторони пропонованого продукту; які канали комунікації краще обрати. У вивчення офера входить оцінка його переваг та важливості для потенційних покупців. 

Вибору ГЕО також має передувати дослідження: скільки грошей заробляють жителі; яку рекламу вони найчастіше бачать та яка могла їм набриднути; світська це держава чи релігійна; що у країні заборонено законом (цей пункт особливо важливий, якщо ви заливаєте трафік у категоріях адалт, гемблінг та бетінг).

Буває так, що офер просто немає оптимізованих платіжок для конкретного гео або є проблеми з оптимізацією сайту, наприклад не працює кнопка замовлення або флоу реєстрації. В результаті конверсії немає, а гроші втрачені. Через це баєр має ретельно перевіряти весь процес лідогенерації перед запуском.

Також зважайте на етичну сторону питання: найкраще буде обрати для роботи білий арбітраж, який не передбачає обману, шахрайства і грубого порушення законодавства.

Коментарі практиків

Теорія — це важливо, але без практики вона ніщо. Якщо бракує власного досвіду, позичте його у професіоналів. Тематичні медіаресурси постійно публікують різноманітні кейси та статті. На нашому сайті також нещодавно вийшов новий матеріал про запуск офера Cosmolot. Він стане у нагоді всім, хто працює з гемблінг-трафіком. 

Всім, у кого час від часу з’являються робочі питання, радимо приєднатися до нашого активного чату. Тут знайдете не тільки бажані відповіді, а й корисні знайомства і навіть майбутніх партнерів.

Висновок

В арбітражі трафіку реально вийти на крутий заробіток, але для цього треба прикласти зусилля. Замість будування нереалістичних очікувань краще всебічно дослідити тему, спокійно віднестися до майбутніх помилок і втрат та поставити реальні цілі. Сподіваємося, з нашими рекомендаціями у вас вийде лити в плюс і почати заробляти на арбітражі!

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF