11 Вересня, 2024

Вертикаль есе: як заробити на високому сезоні

Опубліковано: 11.09.2024

Освіта була і залишається невід'ємною складовою життєвого шляху людини, одним із ключів до успіху. Так, ставлення до класичної освіти може бути різним, але за рівних умов кандидат із дипломом на ринку праці матиме виграшну позицію.

Інше питання — яким чином цю освіту здобути, особливо в умовах жорстких дедлайнів та високих вимог від викладачів. Проводити довгі дні й місяці за курсовою чи науковим проектом готові не всі. Саме на цьому і побудована вертикаль Essay в арбітражі трафіку, яка сьогодні вважається однією з найпрофітніших у довгостроковій перспективі. Нейромережі та славнозвісний GPT-чат поки не в силах замінити цю нішу.

Особливості есе-вертикалі та різновиди оферів 

Вертикаль есе (від англ. essay — твір, нарис) побудована на залученні трафіку, що зацікавлений в учбових та академічних роботах на замовлення. Реферати, есе,  курсові, дипломні та інші наукові проекти — ніша пропонує все, що так необхідно школяру чи студенту.

Якість виконання цих робіт має вагомий вплив на майбутнє людини. Купувати вже “намальовані” оцінки ризиковано, адже це заборонено на законодавчому рівні. Саме тому учні та студенти готові платити гроші професійним виконавцям, аби отримати якісну та оригінальну послугу. Звісно, в епоху популярності нейромереж люди прагнуть заощадити та звертаються до ШІ, але не варто забувати, що цей же штучний інтелект так само надає можливості розпізнати згенерований ним контент.  

Робота в ніші essay спрямована на залучення потенційних клієнтів для спеціалізованих essay-платформ і бірж фрілансу, сайтів, де колишні та діючі викладачі, а також студенти та вузькопрофільні фахівці надають свої послуги з виконання робіт на замовлення.  

Есе-вертикаль пропонує типи оферів із різним рівнем затребуваності і профітності.

  1. Курсові. Лідер за співвідношенням “вартість замовлення — кількість”. Їх студенти пишуть щороку, а от дипломні роботи захищають 1–2 рази за весь період навчання, дисертації — ще рідше. Логічно, що порівняно з ними ціна курсових нижча.
  2. Дипломні. Роботи з високим цінником. Вона необхідна студенту як мінімум один раз (залежить від ступеня — бакалавр/магістр).
  3. Дисертації. У цьому випадку йдеться про вузьку цільову аудиторію. Більшість потенційних клієнтів надають перевагу самостійному написанню роботи. Решта погоджуються замовити, не дивлячись на вартість. Але й рідкісні замовлення дозволяють цій категорії входити в трійку найбільш вигідних. 
  4. Прибутковим вважається і репетиторство. Ця послуга теж одна зі складових есе-вертикалі. Її перевага в стабільності та регулярності: за моделлю RevShare один лід приноситиме невеликий, але постійний пасивний дохід (навчання може тривати роками).
  5. Поточні шкільні та студентські замовлення: твори, реферати, доповіді, домашні роботи тощо. Ці роботи за кількістю хоч і превалюють, однак низька вартість не дозволяє їм піднятися в топи. Та й відносна легкість виконання часто не вимагає звернення до професіоналів. 

Як і кожна вертикаль в арбітражі трафіку, essay має свої особливості, переваги та недоліки. Розглянемо їх детальніше.

Сезонність. Курсові та дипломні роботи необхідні в кінці семестру, але, як це не дивно, багато учнів починають готуватися до здачі ще на початку навчального року. Проте варто зважати, що академічний рік може починатися в різних країнах у різний час, а отже — до попереднього аналізу ГЕО слід поставитись дуже прискіпливо. До того ж, замовлення в есе-вертикалі можуть з’являтись в найрізноманітніший час. Наприклад, хтось зі студентів може запізнитися зі здачею і закривати борги влітку. Приватні виші можуть диктувати свої умови щодо прийому робіт. Так чи інакше, міксований трафік забезпечить замовленнями, незалежно від сезону.

Широка ЦА. Універсальний портрет потенційного клієнта — жінка/чоловік 17–27 років, студент вишу (школярі становлять маленький відсоток, на них не варто орієнтуватися). Важливий момент: навчальні заклади низького чи середнього рівня приносять більше лідів, ніж умовний Оксфорд. У престижних ВНЗ практика замовлення робіт вважається неприйнятною, та й рівень завдань вимагає високого професіоналізму. Близько 15% аудиторії — це люди старше 27 років, які здобувають другу вищу освіту або через певні обставини пізно розпочали цей шлях. Багато людей у віці 30–50 років отримують MBA. 

Різниця між Східною Європою та бурж-країнами. Треба сказати, що з деякими типами оферів рівень профіту буде приблизно однаковим. У випадку зі східноєвропейськими країнами його отримують завдяки кількості замовлень та широкій ЦА. Купувати роботи — загальноприйнята практика: протягом навчання багато студентів хоча б раз у житті замовляли виконання якогось виду роботи. У буржі цей показник значно менший, проте вартість замовлень у кілька разів вища. 

Довгий “життєвий цикл” клієнта. У цьому вимірюванні вертикаль есе — серед лідерів. Повторні звернення замовника можуть відбуватися протягом 4–8 років, залежно від вишу, напряму навчання та ступеня, що здобувається. Цим і пояснюється часте використання в ніші моделі RevShare. 

Висока конкуренція. Попри те, що вертикаль essay не є найбільш популярною серед вебмайстрів, проте конкуренція тут чимала. Є багато охочих заробити на написанні наукових проектів без прив'язки до офісу: репетитори, самі студенти, вчорашні викладачі створюватимуть інформаційний шум. Саме тому важливо ретельно продумати рекламну кампанію, щоб залучити якомога більше трафіку.

Високий сезон: де і коли 

У вертикалі есе високий попит залежить від академічного календаря:

  • початок і кінець навчального року — якраз стартує робота над курсовими та дипломними проектами, тож треба встигнути знайти виконавця;
  • сесії та іспити — в багатьох країнах вони припадають на грудень-січень і травень-червень, коли спостерігається висока активність;
  • літній період — після іспитів і захистів активність у більшості ГЕО дещо знижується, але в той же час частина студентів може заздалегідь потурбуватися про успішність наступного навчально року (у деяких країнах буржу навчання розпочинається влітку, і це треба враховувати).

Найбільш профітні ГЕО зі стандартним початком навчального року восени:

  • Канада та США — високий попит на послуги ніші есе пояснюється різноманіттям престижних навчальних закладів, куди хочуть потрапити студенти з усього світу;
  • Європа (Великобританія, Нідерланди, Італія, Франція, Німеччина, Іспанія) — так само багато абітурієнтів мріють про навчання там; розвинена культура виконання дослідницьких проектів, написання есе;  
  • ОАЕ та Саудівська Аравія — стрімке економічне зростання та можливості для навчання іноземних студентів роблять ці країни привабливими з точки зору освіти.

Україна теж має стандартний академічний календар, але порівняно з бурж-сегментом показує нижчу профітність. 

ГЕО з відмінною сезонністю

Важливою складовою успішності рекламних кампаній в есе-вертикалі є врахування часової специфіки різних країн і, як наслідок, нестандартних академічних календарів.

Яскравий приклад — Австралія та Нова Зеландія, що можуть показати хороший профіт. Навчання там стартує в кінці січня – на початку лютого, а завершується в грудні. Період іспитів припадає на листопад–грудень. Саме тому треба зважати на цей фактор при плануванні кампаній. 

Так само взимку, у лютому, навчання розпочинається в Бразилії. Завершується в грудні. Основні іспити здають в червня та грудні. Інший графік навчання діє також в Індії: починається в липні-серпні, а закінчується у травні-червні. Екзаменаційний період припадає на весну й осінь. 

Оскільки академічні календарі відрізняють в різних гео, важливо зберігати гнучкість й вміти адаптовувати пропозиції. Зокрема, не завадить знати дати важливих місцевих свят, адже в ці дні потенційні ліди можуть бути не дуже активними.

Найбільш конвертні джерела трафіку

Розуміння географічних особливостей і відповідної сезонності в есе-ніші — це лише частина успіху. Треба ще й підібрати найбільш ефективні джерела трафіку. Звісно, що вибір теж залежить від регіону. Тестування кампаній на Україну — процес часто складний, адже багато вишів мають своїх викладачів та студентів, які пишуть на замовлення через біржі. Там своя атмосфера і своя конкуренція. Та й з низькими цінниками для гарного профіту треба збирати неабияку кількість лідв.

Тому й недивно, що арбітражники частіше надають перевагу ГЕО з бурж-регіонів:

  • високі ціни у валюті;
  • аудиторія з різних країн і континентів;
  • різні академічні календарі — можна лити весь рік;
  • більш розвинена освітня система;
  • менше корупції та можливості “купити” оцінки. 

Звісно, це накладає на роботу з буржем певні складнощі, але можна знайти саме ті джерела, які дадуть високу конверсію та максимальний профіт від РК. Серед основних джерел — SEO-просування, контекстна реклама, соціальні мережі.  

  • SEO-просування. Робота з низькочастотними ключами. Конкуренція з органіки дуже висока, тому краще просувати офер, поєднуючи банери, нативку (сторітелінг, огляди), інколи — з віджетами та поп-апами. Профітніше працювати з пошуковою рекламою, ніж тематичною. Акцент на моделі оплати за клік, а не за покази.
  • Контекстна реклама. Ефективний, особливо для власників тематичного веб-сайту з високою активністю користувачів. Ціна за клік відносно невисока, а от апрув часто буває вищим за середній — близько 50%. Велика частка вебів віддають перевагу саме цьому джерелу.
  • Соціальні мережі. Тут зосереджена ЦА ніші, і за правильного налаштування кампанії можна отримати багато замовлень.

Facebook — частіше за все через платні пости в групах (сторітелінг), таргетинг з уже прогрітих акаунтів, оскільки це “сіра” ніша в мережі.

Instagram — рілси та інфлюенсери, профілі з тематичними мемами та зображеннями.

TikTok — створення акаунту і наповнення тематичним гумористичним контентом, з посиланнями на офер.

Pinterest — креативи, гайди, мануали з порадами щодо успішного складання іспитів.

Reddit — просування за рекомендаціями сайту-офера.

Ключові болі ЦА та як їх використовувати

Оскільки основу цільової аудиторії становить молодь, варто добре розумітися на психології, трендах, болях цього сегменту. Далі пропонуємо звернути увагу на меседжі та підходи, які можуть принести трафік за умови правильних налаштувань. 

Знижки та акції. Так, історії про бідних студентів — це часто не жарти, а реальність. Зазвичай вони не мають постійного доходу і залежать від батьківських грошей. Особливо це актуально для тих, хто поїхав вчитися за кордон. Ефект підсилить нагадування про дедлайн – треба поспішати, аби замовити роботу за доступною ціною.

Авторитетність. Оскільки якість курсової та дипломної роботи визначає майбутнє студента, йому важливо, щоб виконавець замовлення був справжнім професіоналом, який не вперше береться за цю справу. 

Анонімність. Виявлення факту, що робота студента не відповідає його авторству, може призвести до поганих наслідків. Тож це один із важливих аспектів — забезпечити анонімність клієнта. 

Можливість обійти перевірку на антиплагіат. В іншому випадку студентові доведеться витрачати час і зусилля на доопрацювання роботи. До того ж, це зменшує шанси, що він звернеться повторно.   

Корективи й доопрацювання. Якщо є необхідність у правках, і виконавець робить це безкоштновно або зі знижкою, то можна уникнути негативу з боку студента.  

Рівень володіння мовою. Як показує практика, іноземні студенти частіше замовляють написання робіт через недосконалий рівень мови. Не бійтеся відобразити цей момент у креативах, як у прикладі:

Підтримка. Швидкий зворотній зв'язок важливий, особливо для “загублених” студентів: можуть з'явитися питання та уточнення, змінитися вимоги до роботи. Тим паче, коли є дедлайни. 

Гумор. Серйозні теми на цю ЦА краще просувати з жартами. Особливо це актуально в соцмережах.

image9.jpg

Разом із тим звичайний заклик до дії на Facebook теж може бути дієвим форматом.

image10.jpg

Партнерські програми, що працюють з есе

EDU-PROFIT — один із лідерів essey-вертикалі. На ринку з 2010 року. Платять від 60% з першого замовлення клієнта, за кожне наступне — 20% або фіксовану суму за залучення нового клієнта. Середній чек замовлення у сезон — 100$. Цільова аудиторія – студенти англомовних вишів (США, Канада, Великобританія, Саудівська Аравія, Китай). Виплати здійснюються в робочі дні за запитом без холду на Paypal, Payoneer, Приват24 тощо. Підтримують партнерів з будь-яких питань та готові надавати індивідуальні умови співпраці. Реферальна програма — 5% від прибутку залучених партнерів.

ESSAY PARTNER — партнерська програма, що дозволяє монетизувати західний edu-трафік з відрахуваннями до 100% за RevShare. ГЕО — весь світ. Найкращі конверти демонструють США, Канада та ОАЕ. Клієнт у середньому робить 4,5 замовлення, середній чек — 148$. Відразу після реєстрації партнера на сайті доступний White Label. Є реферальна програма – від 4%. Моделі оплати — Instaprofit (100% за перше замовлення кожного нового клієнта), Класика (RevShare від 50 до 60% за нових клієнтів), 50/50 (50% за перші замовлення + 50% за ребіли). Мінімальна сума для виведення — 100$.

EssayPro.Money — партнерська програма, що дає змогу афіліатам заробляти на англомовних студентах. ГЕО — розвинені країни з англомовним навчанням і високою вартістю робіт (США, Канада, Нова Зеландія, Австралія, Великобританія, Саудівська Аравія, ОАЕ). Один залучений студент у середньому залишається на три роки, впродовж яких робить 5 замовлень. Модель виплати — RevShare: 60% за перше замовлення, 20% — за всі наступні. 

Висновок

Можливостей для освіти стає дедалі більше, як і охочих її здобути. Формати навчання, вимоги і підходи видозмінюються, але бажання заощадити час і власні зусилля поки нікуди не зникає. Написання курсових і дипломних, дисертацій та інших наукових проектів цінується високо, тож ця ніша в арбітражі трафіку приваблює вебмайстрів високими виплатами, ребіллами та пасивним доходом, особливо при заливі на бурж. 

Останнє редагування: 11.09.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF