Як оцінити ефективність контенту сайту та покращити результати
Контент-маркетинг — це вже давно не лише про постинг власних фото і відео в соцмережах та шерінг думками в Інстаграмі. На сьогодні контент маркетинг є потужним інструментом привернення уваги, розвитку особистого бренду та формування довіри серед лояльних підписників.
Але навіть за наявності залученої авдиторії, охоплень та взаємодій з контентом варто оцінювати коефіцієнт конверсії та інші параметри ефективності ведення акаунту. За якою формулою арбітражнику розраховувати коефіцієнт конверсії, ми вже розповідали у цьому матеріалі. А зараз розберемо, чому так важливо оцінювати контент, його ефективність та привабливість, а також які ще показники у цьому допоможуть.
Чому важливо оцінювати контент сайту?
Перше, що варто розуміти, — це мету публікації вашого контенту. Лише за цієї умови можна достовірно оцінити його ефективність та перевірити коефіцієнт конверсії. Звертайте увагу на кількість переглядів, фідбек та реакції користувачів, відсоток відмов і фактор поведінки (як юзер поводиться відносно вашого контенту). Це допоможе оптимізувати процес ведення сторінки, скоригувати стратегію просування та у майбутньому досягати кращих результатів за допомогою якісного і релевантного контенту.
Як оцінити ефективність контенту
Якщо контент розміщений на сайті чи лендингу, звертайтесь до Google Analytics. Це найбільш оптимальне рішення для аналізу трафіку на сайті, де ви отримаєте всю аналітику, що допоможе не лише оцінити якість контенту, але й розробити план подальшої пошукової оптимізації ваших сторінок.
Google Search Console допоможе дізнатись, як ваш сайт ранжується в пошуковій видачі Гугл. Якщо ви бачите зростання трафіку за певними ключовими словами або запитами, приділіть більше уваги саме їм.
Serpstat — шукає ключові слова, аналізує конкурентів, проводить аудит сайту.
Ahrefs — показує, як інші сайти посилаються на ваш.
UTM-мітки. Їхнє використання допоможе краще оцінити якість контенту та, що головне, допоможе зрозуміти природу трафіку, звідки саме він надходить.
Також використовуйте сторонні CRM та трекери, які будуть збирати та систематизувати для вас корисну інформацію в одному місці. Існує й багато інших інтсрументів для оцінювання ефективності контенту та коефіцієнту конверсії — їх слід обирати, відштовхуючись від ваших цілей.
Як покращити коефіцієнт конверсії
Правильне рішення після визначення якості вашого контенту — пошукова оптимізація. Головний аспект оптимізації — аналіз конкурентів, який можна робити з допомогою ШІ-інструментів, як-от Surfer SEО. Після цього можна починати оптимізувати контент: збільшувати або зменшувати кількість ключових слів у тексті, використовувати різне форматування та оптимізувати сам сайт, його швидкість та зручність. Відслідковуйте ключові метрики, щоб вчасно зрозуміти, коли саме варто додатково оптимізувати платформу.
Види пошукової оптимізації для покращення контенту
Які є види пошукової оптимізації (SEO)? Її умовно можна поділити на такі категорії:
- Технічна SEO. Включає оптимізацію технічних аспектів сайту: структуру URL, мобільну адаптивність, підтримання HTTPS.
- Внутрішня SEO. Це використання ключових слів у заголовках, текстах, мета-тегах тощо. Створення унікального контенту та оптимізація зображень.
- Зовнішня SEO. Сюди включають створення зворотних посилань, публікація гостьових статей, репутація бренду (відгуки, рекомендації).
- Контента SEO. Це про розробку текстових та фото-, відеоматеріалів, використання LSI-ключів та оптимізація для голосового пошуку.
- Міжнародна та локальна SEO. Зручний спосіб оптимізації для бізнесів, що працюють у певних географічних регіонах.
- Голосова та мобільна SEO, що відповідають за чіткі відповіді на запитання в стилі FAQ та адаптивний вигляд сторінки з мобільних пристроїв.
- SEO для електронної комерції. Здебільшого застосовується інтернет-магазинами для опису карток товарів.
Поради для покращення контенту і результатів сайту
Ми вже розібрались, які є види пошукової оптимізації, аби сайт або лендинг потрапляв у перші результати пошуку, а як покращити власне сам сайт?
- Оптимізуйте зображення, мінімізуйте скрипти та стилі CSS/JS та використовуйте кешування.
- Адаптуйте платформу до мобільної версії, щоб сайт привабливо виглядав на телефоні чи планшеті.
- Зробіть меню зрозумілим і зручним, використовуйте кнопки CTA (Call-to-Action).
- Формуйте довіру. Залишайте відгуки, рекомендації, згадки сайту. Демонструйте результати, легкість та ефективність роботи з вами.
Висновок
Оптимізація сайту з допомогою контент маркетингу — це ключ до успіху в мережі, особливо якщо ви пропонуєте онлайн-послуги. Ваш сайт має стати не лише візитівкою, а й корисним та зручним ресурсом для потенційних клієнтів. Швидке завантаження, адаптація для мобільних пристроїв і чітка навігація по сайту підвищують зручність користування. Якісний контент із релевантними ключовими словами, фото та відео допоможе привернути увагу аудиторії. Сайт — це цифрова платформа довіри та іміджу компанії. Використовуйте його на максимум, аби залучати більше трафіку, збільшувати коефіцієнт конверсії та ваші прибутки.
Останнє редагування: 22.11.2024