15 Листопада, 2023

Арбітраж трафіку для чайників: що треба знати та вміти?

Адалт, рекл, ПП, лід. Цей список можна продовжувати довго. Для когось він може здатися словником з іноземної мови, але без цих слів складно зрозуміти сферу арбітражу. А що, як я не знаю, що таке арбітраж? Це заробіток на перепродажі відвідувань цільової сторінки. Або ж іншими словами, це процес закупівлі трафіку за нижчою ціною з подальшим перепродажем за вищою вартістю. Арбітраж — це тандем 4 сторін: арбітражника, рекламодавця, партнерської мережі та клієнтів. Сьогодні цей вид заробітку користується популярністю та має свої переваги для кожної сторони. Давайте про все по черзі.

Види арбітражу трафіку

Арбітраж трафіку можна розділити на три види: білий, чорний та сірий арбітраж. Вони відрізняються легальністю офферів та залежать від типу проекту, до якого афілейт залучає трафік. З приводу законності, то в арбітражі — це досить тонкий лід. Але про це поговоримо пізніше, а поки розкажемо про кожен вид арбітражу трафіку.

Чорний арбітраж

використання заборонених продуктів та сервісів, які можуть ошукувати клієнтів. Оффери чорного арбітражу порушують не тільки правила партнерських мереж, але й закони держав. Сюди відноситься зброя, алкоголь, наркотики, сигарети, БАДи, які не приносять обіцяного результату. В чорному арбітражі використовуються заборонені способи просування продукції, до яких відносять клікандер, клікбейт, фішинг, трафік із заборонених сайтів та перенаправлення користувачів на скам. Арбітражник може не одразу зрозуміти, що це чорний офер, адже партнерська мережа вдало маскує їх під білі товари. Тому рекомендовано особисто перевіряти кожну пропозицію ПП чи рекла.

Білий арбітраж

просування звичних товарів та послуг, які не заборонені законами та не обманюють користувачів. Це може бути одяг, техніка, онлайн-ігри, фінансові послуги чи програмне забезпечення, які просуваються за допомогою дозволених методів — контекстна реклама, seo, пости у соцiальних мережах. При роботі з білими оферами в результаті задоволеними залишаються всі: клієнт отримав те, що бажав, рекламодавець — нового клієнта, а арбітражник свою винагороду.

Сірий арбітраж

знаходиться дещо посередині між чорним та білим арбітражем і являє собою товари, які частково порушують правила платформ, але мають передумови до можливого обману. Сюди відносяться оффери закордонних онлайн-казино, оффери зі смс-підписками, сайти дорвеї (вхідна сторінка, оптимізована під конкретний запит користувача). Просування сірих оферів певною мірою обходить законодавство та правила партнерської мережі. Сірий арбітраж може мати білі оффери та навпаки, у білому арбітражу часто зустрічаються сірі оффери. Як, наприклад, товари із рубрики «очікування-реальність».

Детальніше про них можна почитати у нашій окремій статті про ретельний розбір кожного з форматів в Арбітражі Трафіку.

Професії в арбітражі

Теплий офіс з печивом та вихідні на державні свята — це точно не про арбітраж трафіку. Якщо ви обираєте шлях заробітку на перепродажі трафіку, то будьте готовими до ненормованого графіка. Але плюс в тому, що графік та місце роботи кожен обирає сам. Так само як і команду, в якій працювати. Основна характеристика дрім-тім — мультизадачність. А ще в кожній команді повинні бути присутні наступні професії:

Баєр — спеціаліст з просування та розміщення реклами на різноманітних інтернет-ресурсах. Баєр чимось схожий на арбітражника, але працює не на фрілансі, а у команді з великим бюджетом. Тому він може працювати одночасно з декількома ПП та лити на приватні оффери.

* Вебмайстрер займається налаштуванням реклами. Він може володіти власним сайтом, оптимізуючи його під відповідний оффер, або ж купувати трафік по мінімальній ціні та перепродавати дорожче. В принципі, як і арбітражник.

* Фармер займається створенням, покупкою або розгойдуванням фальшивих фарм-акаунтів для реклами у соцмережах. Такі акаунти найчастіше використовуються для збору трафіку при запуску заборонених офферів, допоки не буде заблокований РК. Фармер шукає такі акаунти також для впливу на соціальну думку через фейкові пости, коментарі та відгуки.

* Клоакер — це не той, хто знає все про задню частину кишки у птахів. Це спеціаліст, який працює з трекерами та маскуванням посилань. В арбітражі часто використовується клоакінг — один із методів чорного SEO, коли пошуковому роботу та користувачу демонструються різні варіанти однієї сторінки. Тому клоакер є незамінною людиною при роботі з Facebook та Google.

етальніше про професії в Арбітражі розповіли в цій статті – https://uaff.media/blog/vse-shcho-tobi-potribno-znaty-pro-robotu-v-arbitrazhniy-komandi/

Хто такі арбітрани та що вони роблять?

Це людина, яка купує трафік по меншій ціні, а потім перепродає по більшій, заробляючи на різниці. При цьому арбітражнику не треба мати власний продукт чи сайт. Достатньо перенаправляти потрібний трафік до партнерської програми чи напряму рекламодавцю, отримуючи за це винагороду.

Арбітражнику ніхто не дає бюджет для покупки трафіку. Це завжди використання власних коштів, які шкода втратити. Так, і таке може бути. При закупівлі неякісного трафіку чи неправильному налаштуванні рекламної кампанії, є ризик злити в мінус. Щоб цього не сталося, потрібно мати професійний бекграунд. Ось деякі hard skills арбітражника:

— Аналітика та програмування. Сюди входить здатність аналізувати великі обсяги даних про трафік, щоб зрозуміти ефективність рекламних кампаній. Окрім цього буде плюсом вміння користуватися скриптами або програмами для автоматизації деяких процесів.

— Знання та розуміння роботи рекламних мереж, включаючи Google Ads, Facebook Ads, інтернет-мережі та інші. Окрім цього знадобиться здатність проводити А / В-тести та оптимізувати рекламні кампанії.

— Розуміння SEO та здатність використовувати спеціальні інструменти для аналітики вебсайтів. 

Крім цих навичок, значно полегшують роботу арбітражнику наступні soft skills:

— Досвід в маркетингу: уявлення про поведінкові характеристики ЦА та знання про основи маркетингу.

— Креативність, що допомагатиме у створенні привабливих та цільових рекламних креативів.

— Фінансова грамотність, яка проявляється у серйозному ставленні до бюджету та відстежуванню спеціальних метрик, наприклад, ROI, для оптимізації реклами.

— Уміння працювати під тиском, бо арбітраж трафіку — конкурентне середовище. Тому динамічні та агресивні процеси тут не новина. Арбітражнику важливо зберігати холодний розум та не збавляти темп ефективності.

Основні гравці на арбітражному полі

Арбітраж трафіку — це симбіоз арбітрана та прямого рекла, або ж арбітрана та ПП. А може і тріо. Ми не маємо на меті вас заплутати, тож давайте детальніше розкажемо про основних партнерів в арбітражі.

Партнерська програма (партнерка, ПП) — це місце зустрічі постачальника товарів або послуг та арбітражника для подальшої взаємодії. ПП являє собою форму взаємодії інтернет-магазину, якому треба просувати свої товари чи послуги, та людини, яка володіє трафіком. Постачальники товарів (рекламодавці) через ПП виплачують винагороду арбітражнику за кожний приведений лід. ПП бере свою комісію за роботу.

Сьогодні в інтернеті існує велика кількість партнерських програм. Всі вони діляться по ключовим ознакам, на які в першу чергу треба звертати увагу при виборі партнерки:

— за типом офферів: товарні ПП, ПП інтернет-магазинів та ПП інфопослуг;

— за нішею: нутра-партнерки, фінансові ПП, гемблінг, дейтинг або ж беттинг ПП;

— за способом оплати: CPA, CPC, CPL, CPI.

Окрім ключових ознак при виборі ПП для співробітництва звертайте увагу на репутацію партнерки, терміни та розміри виплат, наявність аналітичних інструментів та методи підтримки. Арбітражники можуть працювати одночасно з декількома партнерками та отримувати більші відсотки при вмілій генерації трафіку. Однак повністю залежать від політики співпраці, відсотку комісії та взагалі можуть втратити свої гроші при неправильному виборі ПП.

Є варіант співпраці арбітражника напряму з рекламодавцем. Прямий рекл — це компанія, яка хоче просувати власні оффери та залучити більше аудиторії, яка в майбутньому стане їх постійними клієнтами та буде приносити прибуток. Основними перевагами при роботі з прямим рекламодавцем є високі комісійні та бонуси, можливість працювати з ексклюзивними офферами, менша конкуренція та більший контроль над своєю роботою. Але у арбітражника повинно бути більше власних ресурсів для залучення трафіку на продукти прямого рекла, існує більший фінансовий ризик у разі зміни рекламодавцем умов співробітництва та у деяких випадках брак анонімності, через недобросовістність партнера. 

Як бачите, все відносно, тому обирати треба серед найбільш привабливих варіантів саме для вас.

Обрати надійну Партнерську Програму для співпраці можна у нашому зручному каталозі перевірених ПП для арбітражу трафіку.

Популярні ніші в арбітражі

Арбітраж трафіку об’єднує безліч партнерських програм, рекламодавців та офферів з різних вертикалей. Дуже важко одразу зрозуміти, яка саме ніша принесе вам великий профіт. Тим паче, що популярність вертикалей — річ мінлива. Якщо ви вже стартонули в арбітражі чи тільки плануєте, то ось 6 популярних ніш сьогодні.

Адалт

Ніша, яка спеціалізується на контенті для дорослих. Сюди відноситься порно, іграшки 18+, зустрічі для дорослих, а також креми та БАДи для чоловічого і жіночого сексуального здоров’я. Аудиторія адалт-ніші досить різноманітна та залежить від конкретного продукту. Але звісно, що це люди, які досягли повноліття. Адал рік за роком не збавляє позицій у рейтингу популярних ніш та цікавить аудиторію у будь-який сезон чи попри ситуацію в країні. Але з цією нішею треба бути обережним, адже її легальність змінюється в залежності від конкретного гео.

Нутра

Товарна ніша, до якої входять продукти категорії БАД, вітаміни, засоби для схуднення, підвищення імунітету (не ліки), росту волосся чи збільшення потенції, а також косметичні доглядові засоби. Нутру можна назвати сезонною нішею, інтерес до якої з’являється на початку року, коли люди хочуть почати життя «заново», а також в холодні місяці, коли треба підвищити імунітет та фізичне здоров’я. Аудиторія нутри — люди, які прагнуть покращити свій стан, стати гарнішими та витривалішими; або ж це спортсмени, які потребують особливих вітамінних добавок; це також вегетаріанці, що шукають альтернативні засоби.

Дейтинг

Спеціалізується на онлайн-платформах, вебсайтах та застосунках для одиноких людей, які шукають пару для стосунків, дружби чи сексу на одну ніч. У сучасному суспільстві попит на такі послуги завжди є і буде, тому дейтинг має потенціал для прибутку. Раніше дейтинг був виключно для гетеросексуальних людей, але все змінилося. У вертикалі з’явилися різні підвиди, наприклад, дейтинг для ЛГБТК+ спільноти, для вірянинів чи людей певного віку. 

Гемблінг

Це вертикаль азартних ігор та онлайн-казино. Популярність продиктована бажанням аудиторії розважитись та виграти халявні гроші. Оффери в гемблі — це онлайн-казино, віртуальні азартні ігри в мобайлі чи в десктопній версії. Основною аудиторією цієї ніші є гравці, які прагнуть до виграшу, люди, які просто роблять ставки чи грають заради задоволення або ж навіть бізнес-інвестори, які працюють у напрямку гембли.

Беттінг

Спеціалізується на букмекерських ставках на різні спортивні події. Завжди будуть азартні люди, що робитимуть ставки, а букмекерським конторам треба нові азартні гравці. Ставки можуть бути зроблені на футбол, баскетбол, теніс, перегони та навіть на кіберспорт. Звичайний портрет цільової аудиторії беттінгу — чоловіки середнього віку 25-45 років зі стабільним середнім або високим доходом. В цій ніші дуже важливе гео, адже регулювання беттінгу і кожній країні різне.

Фінанси

Ніша, до якої входять всі оффери, які пов’язані з грошима, брокерством, фінансуванням, криптою та цінними паперами. Сюди також відносяться мікрофінансові оффери, які надають користувачу кредит на своїх умовах. Аудиторія таких офферів — студенти, пенсіонери та навіть дорослі люди, яким гроші треба до зарплати. Часто новачків в цій ніші відштовхує висока конкуренція, складність при виборі джерела трафіку, необхідність постійно контролювати кампанії. Але проявивши більше терпіння, навчившись працювати з контекстом, мати хорошого менеджера і ділитися досвідом з колегами, можна досягти успіху і в фінансовій ніші.

Як новачку почати в Арбітражі Трафіку?

Якщо цікавить арбітраж трафіку, треба брати і розвиватись в ньому. Найпростіший спосіб зрозуміти сутність роботи — пройти курси. Насправді арбітражники в цьому питанні діляться на 2 групи: ті, хто виступає «за» навчання по курсах, і ті, хто вважає це даремним витрачанням часу і коштів. Але поки тривають ці дискусії, з’являється все більше доступних курсів для арбітранів. Тому вирішувати вам.

Починайте з основ. Проведіть деякий час в інтернеті, читаючи статті медіа-проектів, щоб дізнатися взагалі, що таке СРА, ROI, крео, як налаштувати РК, які інструменти обрати для аналізу кампанії та тому подібне. До речі, в нас є стаття про корисні браузерні розширення, про джерела роботи та принципи роботи з УБТ трафіком і ще багато цікавого. Відвідуйте офлайн та онлайн-конференції, на яких ви не тільки дізнаєтесь більше про арбітраж, але й зможете знайти корисні знайомства. 

Якщо у вас є вільний час, деякий бюджет та нестримне бажання працювати, ви можете самостійно вже починати пробувати лити та набивати свої синці. У нас є спеціальний канал в телеграмі t.me://affy_hr, де зібрані актуальні та цікаві вакансії в арбітражі трафіку та маркетингу. Наберіться терпіння та стійкості. Арбітраж трафіку — це непросто. Але при великому бажанні можна досягти бажаного результату.

Основні ризики в роботі

Кожен арбітражник в роботі стикається з моральними розбіжностями: використовувати заборонені способи залучення клієнтів чи обрати дозволені законом варіанти? Просувати оффери, в ефективність яких не віриш чи ні? Дотримуватись приватності та конфіденційності або ж забити на всі етичні норми?

В Україні арбітраж трафіку підпадає під кримінальну відповідальність. Тобто сама діяльність є легальною, але відкрити кримінальне провадження можуть у наступних випадках:

  1. Якщо арбітражник займається шахрайством, тобто використовує заборонені методи залучення трафіку.
  2. Якщо арбітражник використав контент, що належить власності іншої людини без її дозволу.
  3. Якщо арбітражник не сплачує податки чи надає неправдиву облікову звітність.

Плануючи роботу в арбітражі трафіку, кожен повинен розуміти, що легально вести бізнес та сплачувати податки — необхідність, а не примха держави. Відповідно до чинного законодавства, кожна людина, яка отримує дохід, повинна декларувати його та сплачувати податки. І найкращий спосіб це зробити — працювати офіційно, зареєструвавши ФОП. Це ви можете зробити самостійно на сайті Дія або ж звернутися за допомогою до юриста, який допоможе підготувати необхідні документи.

Висновок

Арбітраж трафіку — складна річ, в якій «грають» різні гравці. У випадку, якщо ви нічим не цікавитесь, сфера може здатися чимось недосяжним. Але коли ви почнете вивчати різні ніші, шукати потрібні способи залучення трафіку та нарешті наважитесь пройти відповідні курси, тоді з кожним разом ставатиме все цікавіше. Шукайте слушні умови роботи, користуйтесь нашим ботом та велком в арбітражний світ.

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF