22 Жовтня, 2024

Не товаркою єдиною: як збільшити профіт на Геловін

Опубліковано: 22.10.2024

Існування маркетингу без інфоприводів неможливе. Те ж стосується й арбітражу трафіку. Рекламна кампанія, пов'язана з певною подією чи святом, дає більше профіту — спрацьовує тригер, який змушує користувачів активніше клікати по оголошеннях. Геловін з його традиціями та атрибутикою теж допомагає підвищити впізнаваність бренду, нагадати аудиторії про себе і, звісно, збільшити продажі. І йдеться не лише про нішу e-commerce. Інші вертикалі теж можна успішно просувати в атмосфері “страшного” свята.

Геловін: масштаби сучасного святкування

Щороку 31 жовтня в світі відзначають наймістичніше свято — Геловін. Своїм корінням воно сягає традицій древніх кельтів Ірландії та Шотландії. В основі лежить язичницьке повір'я, що в ніч на 1 листопада душі померлих повертаються до своїх домівок збирати пожертвування у вигляді їжі. Друге народження Геловін отримав у Сполучених Штатах у другій половині XIX ст. Це пов'язано з «золотою лихоманкою» та хвилею міграції, зокрема, шотландців та ірландців.

Своє історичне й релігійне значення свято втратило, і сьогодні це радше привід для розваг: люди одягають костюми, прикрашають будинки, дарують частування дітям, а не духам. Ну а для маркетологів це черговий привід заробити. Цифри говорять самі за себе. 

Ріст популярності свята доводять дані Національної федерації роздрібної торгівлі: у 2005 році американці витратили на Геловін 3,3 млрд доларів США, а в 2023 — рекордні 12,2 млрд доларів.

Ось ще цифри 2023 року, які варті уваги:

  • 73% родин беруть участь у заходах, пов'язаних із Геловіном (у 2022 році – 69%);
  • витрати на родину — 108 доларів;
  • найбільша стаття витрат — костюми;
  • обсяг продажів прикрас і декору на Геловін — понад 3,9 млрд доларів;
  • обсяг продажів солодощів — 3,6 млрд доларів.

Корисними будуть і дані про тенденції інтернет-покупок (E-commerce): 

  • за даними Adobe Analytics, обсяги онлайн-продажу товарів на Геловін зріс на 16% порівняно з 2022 роком, при цьому 40% покупок припало на мобільні пристрої;
  • 44% споживачів шукатимуть товари для Геловіну на Amazon;
  • 29% представників покоління Z та мілленіалів переходять від офлайну до онлайн-покупок.

Середні витрати родини на Геловін (костюми/солодощі/декор/вітальні листівки)

Звісно, Північна Америка — лідер в усьому, що стосується Геловіна, проте святкують його не лише там. У Південній Америці, Європі, Австралії і подекуди в Азії “свято нечисті” теж проходить яскраво та видовищно: костюмовані вечірки, вирізання гарбузів, частування дітей солодощами. Останнім часом цим традиціям слідують і в Україні, створюючи відповідну атмосферу. Зазвичай свято супроводжується привабливими пропозиціями та знижками, тож восени на Геловін чекають не менше, ніж Чорну п'ятницю. І партнерський маркетинг — аж ніяк не виняток. 

Товарка — лідер трафіку на Геловін: де, на що і як лити

Напередодні свят маркетологи ніші E-сommerce переживають особливо напружені часи, адже треба по-особливому заохотити потенційних клієнтів до покупки, аби виграшно виглядати на тлі тисяч інших пропозицій. Вертикаль “білої” товарки переживає бум уваги на Геловін. 

Вибір ГЕО

Спочатку арбітражникам слід визначитися з ГЕО, де будуть просувати офери. Відповідно до статистики Google, топ-10 ГЕО виглядає так:

  1. США.
  2. Канада.
  3. Ірландія.
  4. Великобританія.
  5. Мексика.
  6. Швеція.
  7. Бельгія.
  8. Норвегія.
  9. Іспанія.
  10. Чилі.

Існують певні закономірності щодо географії на Геловін, які варто взяти до уваги вебмайстрам:

  • що вищий рівень життя в країні, то більше в ній шанувальників свята (наприклад, Геловін досить яскраво відзначають в Японії, хоча він непритаманний їхній культурі);  
  • що ближче країна до США чи Європи, то вища вірогідність, що свято знають і люблять.

Краще не лити на ісламські країни. Кількість мусульман, що відзначають Геловін, дуже незначна, і сенсу ризикувати бюджетом немає. 

І маркетплейси, і невеликі крамниці з тематичною продукцією будуть в полі уваги користувачів. Насамперед арбітражникам треба зосередитися на товарах, які напряму пов'язані з геловінською атрибутикою, а вже потім лити на решту оферів зі святковими знижками.

Вибір офера

Важлива складова Геловіна — це підготовка образу. “Жахливі” костюми в цей період розлітаються на вечірки, корпоративи, фотосесії і просто для створення настрою. Як правило, знижки та спецпропозиції стартують за місяць до дня “Х”, і це правильна тактика.

І навіть після свята хтось може “потурбуватися” про свій образ на майбутній рік. Відьми, привиди, монстри, смерть — це класичні і завжди актуальні образи. Кіногерої, динозаври, єдинороги зустрічаються рідше. Відомі бренди випускають лімітовані тематичні колекції, та й магазинам аксесуарів є, що запропонувати. Кольорова гама креативів зазвичай створюється в темних та помаранчевих відтінках (колір головного атрибуту — гарбуза).

Ретельно підготовлений на Геловін образ — це не лише про одяг. Справжні шанувальники свята заморочуються з арт-гримом. Косметичні бренди теж полюбляють Геловін за можливість нагадати про себе, а б'юті-блогери викладають на своїх сторінках в соцмережах покроковий гайд створення яскравих образів.

“Trick or treat?” — ще одна з головних традицій Геловіна. Діти в костюмах ходять від дверей до дверей, жартівливо погрожуючи господарям в очікуванні солодощів. Смаколики — це невід'ємна складова святкування, і на неї, як показує статистика, витрачають немало грошей. Цукерки, печиво, кекси, солодкі й алкогольні напої (сидр і пунш) – все це чудово “залітає”. Світові бренди додають до своїх звичних товарів “моторошний” дизайн.

Ще одна важлива категорія оферів — предмети декору, бо який же Геловін без відповідного антуражу. Гарбузи, павутиння, свічки, кажани та подібні товари добре просуваються, адже з ними й асоціюється це свято.

Вибір джерела трафіку

На що лити — розібралися. Наступні питання: де і як шукати трафік? Джерела й підходи можуть бути різними.

Наприклад, на YouTube можна додавати відеоуроки зі створення декорацій, додаючи відповідні посилання на товар. Те ж саме в короткому форматі “залітатиме” в Instagram чи TikTok (посилання розмістити в шапці профілю).

У соцмережах поширені різні тематичні добірки: топ оригінальних костюмів, фільми жахів, місця, де можна відсвяткувати Геловін, опитування тощо. Челенджі — теж робочий варіант.

Лідер по візуалу — Pinterest, де можна довго “блукати” в пошуках натхнення й гарних варіантів декорування, образів, мейкапів, ідей для фотосесій, святкових страв. 

Influence-маркетинг із залученням блогерів теж принесе трафік. А ще — ланцюжок рекламних push-повідомлень із рекламним промо на Геловін.

E-mail-розсилки з акційними пропозиціями для клієнтів магазину теж можуть бути дієвими. Квізи, інтерактиви, розіграші призів — те, що завжди до вподоби користувачам. 

Профітні вертикалі на Геловін: підходи та меседжі

Товарка — “золота жила” у період Геловіну, але й інші ніші можуть дати непоганий конверт. Які саме і що для цього необхідно – розповідаємо далі. 

Дейтинг

Самотні люди шукають собі пару чи компанію, аби піти на геловінський захід.  Мейнстрім-знайомства — саме те що треба, адже готові образи та містична атмосфера додають рішучості. У кративах можна використовувати фото жінок або чоловіків, пар у тематичних костюмах, масках. Підбірки ідей для побачень — теж гарний варіант, особливо якщо додати гумору.

Свіпстейки

Лотереї та розіграші подарункових карт і сертифікатів, ваучерів на знижки — це поширена практика в маркетингу свят. Геловінський дизайн у креативах, меседжі щодо обмеження й унікальності пропозицій мають привернути увагу користувача. У тематиці свята доречно використовувати гасла на кшталт “Стартує полювання на знижки”, “Страшенно круті/привабливі умови”, “Безсмертний розіграш” тощо. Що яскравіша і страшніша картинка, то краще. 

Нутра

У період Геловіну ця вертикаль може “вистрелити”. Наприклад, тему БАДів і схуднення можна прив'язати до костюмів: яскравий образ відьмачки на Геловін буде більш ефектним на стрункій людині, а продукт допоможе позбутися зайвих кілограмів. У креативах краще використовувати фото привабливих дівчат модельної зовнішності, а в текстах – “магічні способи” схуднення. Якщо продукція ще й пов'язана з корисними властивостями гарбуза — це справжній джекпот для рекламної кампанії.

Грибок, паразити та інші подібні проблеми — це й без Геловіну страшно, тож у креативах їх можна демонструвати в образі монстрів, з якими треба обов'язково боротися. В оферах на гіпертонію варто акцентувати на тому, що здорове серце і нормальний тиск потрібні, щоб гідно перенести всі сюрпризи та жахи цього моторошного свята.

Гемблінг

У цій вертикалі тема містики та фортуни актуальна завжди, а в Геловін — особливо. Від цього і можна відштовхуватися. “Темні” сили можуть допомогти у виграші або ж навпаки — це шанс перемогти їх в особливу ніч. Гарбузи в креативах — це класика, а з допомогою штучного інтелекту можна генерувати унікальні промо. Також можна “погратися” на співзвучності “ween” та “win” (Halloween — Hello, win!).

Бетинг

Тут варто знати, які спортивні події і в яких ГЕО відбуваються в осінній сезон, ближче до Геловіну. Графік турнірів дозволяє підготувати РК заздалегідь.

Універсальної формули для геловінських креативів не існує, однак необхідно дотримуватися певних правил:

  • підготовка кампанії має початися задовго до свята;
  • креативи повинні дати користувачеві чітке розуміння того, що його чекає далі;
  • використовуйте deeplink для підсилення зв'язку креативу зі сторінкою офера (юзер потрапляє на потрібну категорію сайту);
  • інтерактивні елементи в оголошенні підвищують залученість;
  • переконайтеся, що всі лендинги відповідають тематиці Геловіну і привабливі для ЦА — в цьому допоможе А/В тестування;
  • аналізуйте ефективність РК та швидко реагуйте на зміну в поведінці аудиторії, щоб вчасно провести оптимізацію;
  • святковий антураж в рекламному оголошенні має виглядати доречно й органічно, інакше він лише відверне потенційних лідів.

Партнерки, які допоможуть заробити на Геловін

Amazon Associates 

Найбільша партнерська програма у світі від американської торгової платформи Amazon, працює з 2006 року. Її використовують для заробітку 58,5% блогерів і маркетологів. У 2023 році онлайн-гіпермаркет відвідали 2,8 млрд користувачів, а кількість світових продажів у ніші E-commerce cягнула 37,6%. Монетизація трафіку відбувається за моделями CPA та CPL через увесь асортимент платформи. Основна схема — CPA з метою конверсії “оплачене замовлення” (1–10% від суми угоди). Відсоток визначається двома критеріями: категорія товару та кількість продажів на місяць.

Що дає Amazon Associates:

  • багатий вибір товарів — мільйони продуктів у різних категоріях;
  • перевірені бренди та компанії — коефіцієнт конверсії може зрости за рахунок репутації Amazon;
  • легка інтеграція — доступні і прості інструменти для створення посилань, віджетів і банерів.

Aliexpress Affiliate Program 

Китайський маркетплейс, який компанія Alibaba Group запустила в 2010 році (міжнародний варіант внутрішньокитайського інтернет-магазину TaoBao). Проект швидко виріс завдяки злагодженій логістиці та маркетингу і входить до трійки найбільших міжнародних торгових платформ. Сьогодні його вітрина налічує майже 200 млн лотів, серед яких відомі світові бренди та виробники. 

Landing-page партнерки Aliexpress

Що пропонує Aliexpress Affiliate Program:

  • широкий вибір асортименту товарів;
  • комісія: до 9% — стандартна, до 90% — на окремі офери;
  • ГЕО — 200+ країн і регіонів;
  • мінімальна виплата — 16$;
  • підключення до реферальної програми Aliexpress як напряму, так і через CPA-мережі.

Temu Affiliate Program 

Компанія Temu заснована китайським PDD Holdings у 2022 році. Інтернет-магазин спочатку був націлений на американський ринок, але згодом вийшов на інші країни. На відміну від конкурентів, Temu націлений не на приватних продавців, а на великих виробників і постачальників.

Личный кабинет

Отже, Temu Affiliate Program пропонує партнерам:

  • товари різноманітних категорій;
  • ГЕО — Worldwide
  • комісія 10–30‎% (персональні умови для великих команд), 8€ /10$ за перше встановлення додатку;
  • реферальна програма — 20% від прибутку залученого партнера;
  • мінімальна виплата — 20$.

Бонуси від партнерів

Геловін для арбітражників — це не лише нагода зірвати потужний профіт, а й чудова можливість для участі у різноманітних акціях, розіграшах та активностях від партнерів.

“Trick-or-Treating” від GAMBEAT

Партнерська програма GAMBEAT, що працює з iGaming, анонсувала гру у соціальних мережах під назвою “Trick-or-Treating”. Для того, щоб взяти участь у розіграші, необхідно підписатить на Instagram партнерки, а у коментарях під геловінським постом поділитися найбільшими страхами або потенційно поганими ситуаціями в роботі. Також у коменті слід позначити друга, якого ви хотіли би вберегти від подібних нещасть. Серед учасників гри GAMBEAT рандомно розіграє різноманітні смаколики, а у самому пості команда поділиться власними страхами.

Stand-up party від WHITELEAD

Криптопартнерка WHITELEAD запрошує афіліатів на вечірку з нагоди Геловіну. За промокодом UAFF ПП дарує знижку на вхідний квиток у таємну локацію. У програмі — стендап від популярної української комікеси і повітряної гімнастки, конкурс на найстрашнішу історію, переможець якого отримає PlayStation 5, та захоплюючі магічні трюки від професійного ілюзіоніста. Також у гостей буде нагода завести нові корисні знайомства під атмосферний DJ сет і насолодитися моторошно смачними коктейлями.

Розіграш від AFFPRO

Партнерська програма AFFPRO також запланувала приємні сюрпризи для своїх підписників. На своїй сторінці в Instagram ПП розігруватиме кастомний пакет мерчу до Геловіну. Щоб взяти участь у розіграші, достатньо лише підписатися на сторінку AFFPRO, поставити лайк на допис, присвячений Геловіну, та позначити в коментах друга, з яким би ви хотіли провести це моторошне свято.

Висновок

Святкові події — один із важливих інструментів у маркетингу, а Геловін — хороший привід без серйозних вкладень отримати гарний прибуток за допомогою арбітражу трафіку. Особливо це стосується партнерів, які працюють з буржем. Використовуючи влучні меседжі і яскраві креативи, дотримуючись термінів і вчасно оптимізуючи РК, можна перетворити містику Геловіна на цілком реальні профіти.

Останнє редагування: 23.10.2024

Поділіться своєю думкою!
Відповідь на коментар від
Введіть правильний email
Підтримай проект
Купуючи рекламу та використовуючи наші сервіси ви підтримуєте українську армію! Підтримати UAFF